Προς το περιεχόμενο

Διαρροή με τα πλήρη τεχνικά χαρακτηριστικά της σειράς Samsung Galaxy S24


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντυπωσιακά αλλά και υπερβολικά χαρακτηριστικά σχεδόν για όλους. Κινητό που μπορεί να κρατήσει κάποιος και 10 χρόνια και ίσως έτσι αξίζει τα λεφτά του.

Εντυπωσιαζόμαστε αλλά σχεδόν ποτέ δεν τα χρειαζόμαστε όλα αυτά. Αφήστε να βγάζουν συνεχώς προϊόντα αλλά σκεφτείτε αν όντως τα χρειάζεστε.

Πχ αυτή τη στιγμή γράφω από galaxy note 4 ( κινητό του '14!) και κάνω τη δουλειά μου σχεδόν στο 100% όσο περιμένω ένα ανταλλακτικού για επισκευή του note 9 (του '18) που έχω σκοπό να κρατήσω σίγουρα 1-2 χρόνια ακόμα!

Επεξ/σία από zio10
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Δεν θα κρινω τις προτιμησεις του καθε ανθρωπου. Προσωπικά τόσο το jack όσο και το ραδιο και η SD μου ειναι παντελως αδιαφορα. Απλα θα πω οτι οι εταιρειες δεν ειναι ηλιθιες. Αν ο κοσμος ηθελε αυτα τα features θα τα ειχαν. 

Πολλοι τα θελουμε, αλλα αν δεν υπαρχουν δε μπορουμε να κανουμε τιποτα. Ερχομαστε προ τετελεσμενων γεγονοτων. Αν τα ειχαν, δε θα πουλουσαν λιγοτερο, περισσοτερο ισως. Αναγκαστικα αγοραζουμε κινητο που δεν εχει τα παραπανω. Οι εταιρειες τα αφαιρεσαν επειδη τους συμφερει να πουλανε ασυρματα ακουστικα και να πληρωνουμε συνδρομες για ν ακουμε μουσικη, ραδιο, και να βλεπουμε ταινιες και σειρες. Δεν τ' αφαιρεσαν επειδη αυτη ειναι η προτιμιση των καταναλωτων. Ειδικα για αποθηκευση μουσικης και βιντεο η καρτα μνημης κανει μια χαρα. Και ειναι 10 φορες φτηνοτερη απ' οσο μοσχοπουλανε την εξτρα μνημη οι εταιρειες. Πιστευω πως οι περισσοτεροι θα προτιμουσαν να πληρωσουν την εξτρα μνημη στο ενα δεκατο. Εδω το switch παιζει παιχνιδια απο καρτα μνημης, ξαφνικα εγινε αχρηστη επειδη ετσι τη βαφτισε η apple χαραζοντας το δρομο και ακολουθησαν και οι αλλοι;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Σίγουρα το iPhone με το ανάλογο ντύσιμο είναι το στάνταρ τουλάχιστον για την Ελλάδα. Υπάρχουν εξαιρέσεις όπως σε όλα τα πράγματα στη ζωή. Υπάρχουν και έρευνες για το συγκεκριμένο ζήτημα του ντυσίματος και γενικά τις επίδειξης. Τα ίδια θα γινόντουσαν και με τα Samsung αλλά δεν έχουν το αντίστοιχο logo για να τραβήξουν την προσοχή.

Δεν νομίζω ότι θα υπάρχει 10x zoom πλέον σαν optical . Μέχρι 5x θα φτάνει 

Οι τελευταίες πιο φρέσκες διαρροές αναφέρουν και δεκαπλό οπτικό ζουμ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, zio10 said:

Εντυπωσιακά αλλά και υπερβολικά χαρακτηριστικά σχεδόν για όλους. Κινητό που μπορεί να κρατήσει κάποιος και 10 χρόνια και ίσως έτσι αξίζει τα λεφτά του.

Εντυπωσιαζόμαστε αλλά σχεδόν ποτέ δεν τα χρειαζόμαστε όλα αυτά. Αφήστε να βγάζουν συνεχώς προϊόντα αλλά σκεφτείτε αν όντως τα χρειάζεστε.

Πχ αυτή τη στιγμή γράφω από galaxy note 4 ( κινητό του '14!) και κάνω τη δουλειά μου σχεδόν στο 100% όσο περιμένω ένα ανταλλακτικού για επισκευή του note 9 (του '18) που έχω σκοπό να κρατήσω σίγουρα 1-2 χρόνια ακόμα!

Νομίζω το μόνο αρνητικό είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας που σταματάνε μετά από κάποια χρόνια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, speedman_26 είπε

Νομίζω το μόνο αρνητικό είναι οι ενημερώσεις ασφαλείας που σταματάνε μετά από κάποια χρόνια 

Είναι ένα θέμα αυτό όντως, δεν ξέρω πρακτικά αν υπάρχει κίνδυνος αλλά κάποιες εφαρμογές τράπεζας δεν παίζουν. (Άλφα δεν παίζει, Πειραιώς και εθνική κανονικά, στο note 4, στο 9 παίζουν όλες κανονικά.)

Επεξ/σία από zio10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, zio10 said:

Είναι ένα θέμα αυτό όντως, δεν ξέρω πρακτικά αν υπάρχει κίνδυνος αλλά κάποιες εφαρμογές τράπεζας δεν παίζουν. (Άλφα δεν παίζει, Πειραιώς και εθνική κανονικά, στο note 4, στο 9 παίζουν όλες κανονικά.)

Ειδικά της τράπεζας θα φοβόμουν αλλα εντάξει αν προσέχεις λίγο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, speedman_26 είπε

Ειδικά της τράπεζας θα φοβόμουν αλλα εντάξει αν προσέχεις λίγο δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα 

Famous last words….

🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2023 στις 6:26 ΜΜ, Edel είπε

Εγώ που έχω το s9+ από το 2018 και θέλω να πάω πάλι σε ναυαρχίδα τι κάνω;; παίρνω s23+ η αναμένω 24+ ;;

Καλά η samsung πήγε απο s9 σε s24 σε 5 χρόνια ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/12/2023 στις 6:26 ΜΜ, Edel είπε

Εγώ που έχω το s9+ από το 2018 και θέλω να πάω πάλι σε ναυαρχίδα τι κάνω;; παίρνω s23+ η αναμένω 24+ ;;

Ακόμα και το 23+ να πάρεις θα σου πρότεινα να περιμένεις αν δεν είναι επείγον έστω και 100€ αν όχι παραπάνω θα πέσει η τιμή του.

Επεξ/σία από Dimitris_1981
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/12/2023 στις 11:42 ΠΜ, Fotoalexandros είπε

Αυτή η τρέλα με τις ετήσιες παρουσιάσεις συσκευών πρέπει επιτέλους να σταματήσει. Οι αλλαγές είναι ελάχιστες και οι πόροι σπαταλούνται άσκοπα. Θα πρέπει να περάσουν τουλάχιστον τρία έως τέσσερα χρόνια για να έχει νόημα ένα νέο μοντέλο που θα έχει ουσιαστικές βελτιώσεις. Κατά τα λοιπά, οι εταιρείες προσποιούνται ότι νοιάζονται για το περιβάλλον αφαιρώντας τους φορτιστές από τις συσκευασίες, και υψώνουν κορώνες και φαμφάρες για το πια εξ όλων χρησιμοποιεί περισσότερο ανακυκλώσιμα υλικά ... Μιλάμε για τρέλα!!

Περισσότερο στοχευμένο σχόλιο από αυτό, δεν θα μπορούσα να διαβάσω👍👍👍👍👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...