Προς το περιεχόμενο

Ριζική ανανέωση για τη σειρά φορητών υπολογιστών XPS της Dell


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Geo-nar είπε

Δεν συζητάμε τα γεγονότα φίλε μου, το ότι έτυχε σε εσένα να μην βγάλουν πρόβλημα δεν σημαίνει οτι είναι αξιόπιστα μηχανήματα.

Δες στο ebay, με το τσουβάλι τα πουλάνε, ολα με καμένες μητρικές.

Επίσης τα XPS ΔΕΝ είναι business, μη καίγεσαι.

Εδώ να σημειώσουμε ότι πλέον η διαφορά ανάμεσα σε U και P επεξεργαστές είναι 5% με τη διαφορά ότι οι U είναι λιγότερα TDP.

Επεξ/σία από atypicalcoder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 minutes ago, Geo-nar said:

Δεν συζητάμε τα γεγονότα φίλε μου, το ότι έτυχε σε εσένα να μην βγάλουν πρόβλημα δεν σημαίνει οτι είναι αξιόπιστα μηχανήματα.

Δες στο ebay, με το τσουβάλι τα πουλάνε, ολα με καμένες μητρικές.

Επίσης τα XPS ΔΕΝ είναι business, μη καίγεσαι.

Το το συνέβει σε εσένα δεν είναι ο κανόνας, εταιρικά μόνο XPS 13 χρησιμοποιούμε από το 17 χωρίς κανένα απόλυτος θέμα !

Επεξ/σία από Dinos1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Το το συνέβει σε εσένα δεν είναι ο κανόνας, εταιρικά μόνο XPS 13 χρησιμοποιούμε από το 17 χωρίς κανένα απόλυτος θέμα !

Δεν είστε και καμιά πολυεθνική με 2000 μηχανήματα, καθόλου αντιπροσωπευτικό δείγμα τα 3 μηχανήματα.

Τέλος πάντων, ξαναδιαβασε τι έγραψα αλλά πιο αργά.

Επεξ/σία από Geo-nar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Geo-nar είπε

Δεν είστε και καμιά πολυεθνική με 2000 μηχανήματα, καθόλου αντιπροσωπευτικό δείγμα τα 3 μηχανήματα.

Τέλος πάντων, ξαναδιαβασε τι έγραψα αλλά πιο αργά.

από όσο γνωρίζω τα έχουμε με συμβόλαιο από την DELL με αλλαγή καθε 2 χρόνια και στις 15 χώρες όπου δραστηριοποιείτε η εταιρία με μονάδες παραγωγής η με υποκαταστήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα XPS βγηκαν για να ειναι το αντιπαλο δεος των APPLE. Ομορφα, λεπτα και καποια καλα χαρακτηριστικα. Τελος εκει.

 

Η σειρα Latitude ειναι η βασικη επαγγελματικη σειρα της DELL, με παρα πολυ καλο σχεδιασμο, πολυ καλη κατασκευη και πολυ καλα χαρακτηριστικα.

Η σειρα Precision ειναι η top επαγγελματικη σειρα της DELL, με παρα πολυ καλο σχεδιασμο, κορυφαια κατασκευη και κορυφαια χαρακτηριστικα. Μπορεις να την αγορασεις, καντο αφοβα με κλειστα τα ματια. Δε μπορεις; πηγαινε στην Latitude.

 

Απο εκει και περα η σειρα T της Lenovo και το Χ1, ειναι και αυτα κορυφαια για επαγγελματιες.

HP Elitebook, mmmm καποια τωρα τελευταια κατι κανουν αλλα δεν θα τα υπολογιζα τοσο...

Καλη εντυπωση (εχουν και ανοδο τελευταια) της ASUS, αλλα, για να φτασουν τα υπολοιπα εχουν πολλα χρονια μπροστα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

από όσο γνωρίζω τα έχουμε με συμβόλαιο από την DELL με αλλαγή καθε 2 χρόνια και στις 15 χώρες όπου δραστηριοποιείτε η εταιρία με μονάδες παραγωγής η με υποκαταστήματα.

Εντάξει φίλε μου, τα 3 μηχανήματα που έχει η πολυεθνική σας είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα, συνεπώς τα XPS είναι και γαμώ τα μηχανήματα και business.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mike299 είπε

Στην πραγματικότητα είναι premium consumer σειρά, όχι επαγγελματική. Για επαγγελματικά υπάρχει η σειρά vostro και για ακόμα καλύτερα η precision

H latitude δεν ειναι η επαγγελματική σειρά της dell; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, the other one said:

H latitude δεν ειναι η επαγγελματική σειρά της dell; 

Φυσικά, και η latitude είναι μαζί με vostro και precision. Απλά ξέχασα να την αναφέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2024 στις 7:19 ΜΜ, woopsi είπε

Touch function keys; skip κατευθείαν.

Ρε παιδιά πως γίνεται να μην ξέρετε σε ποιούς απευθύνεστε;

Εχω παραιτηθεί απ τα λαπτοποπληκτρολογια, είναι τρέλα! Ψαχνεις το Del, to Home, to PgUp και το μ@λ#κ& που έφτιαξε τα βελακια τοσο μικρά!

Παίρνεις ενα TKL, με κανονικο layout, πάντα μαζί στο σάκο, problem solved.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Το το συνέβει σε εσένα δεν είναι ο κανόνας, εταιρικά μόνο XPS 13 χρησιμοποιούμε από το 17 χωρίς κανένα απόλυτος θέμα !

Εγω με το ανεμιστηράκια έχω θέμα αλλά δεν ξέρω που να το πάω. Βλέπω διάφορους εξουσιοδοτημένους αλλά υποψιάζομαι ότι τα 20€ που κάνει όλο το σετ θα το χρεώσουν 100. Πχ Πλαίσιο ξέρουν ή θα το κάνουν χάλια; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...