Προς το περιεχόμενο

H Samsung παρουσιάζει την πρώτη διάφανη MicroLED τηλεόραση


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, nepomuk said:

Μεχρι στιγμης η τηλεοραση παραμενει χαζοκουτι που λεγανε οι παλαιοτεροι.

Να δουμε ποιος κατασκευαστης θα βαλει μεσα τοση ΤΝ(αν εδω ξεχασες το Τ αρα ΤΝΤ)  ωστε να καταστει

 

αν οντως ειναι ΤΝΤ και οχι σκετο ΤΝ μαλλον σε επιασα τι θες να πεις 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geoluc είπε

Πολύ καλό. Άμα εφαρμοστεί με AR πχ σε αυτοκίνητο τζάμια, θα βοηθάει.  Και όχι μόνο εκει :)

ολόσωστος. το έχω σκεφτεί και εγώ πολλές φορές, να δείχνει πχ βελάκια στο παρμπρίζ που να στρίψεις από το gps κλπ

1 ώρα πριν, Bil79 είπε

νομιζω οτι ο ορος "τηλεοραση" αδικει τη συγκεκριμενη τεχνολογια μιας και δεν πιστευω οτι θα χρησιμοποιηθει για συμβατικες τηλεορασεις. "Οθονη" θα ηταν πιο σωστο και σαν τετοια θα βρει πολλες εφαρμογες στο μελλον.

σωστός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ας μας πούν και πώς θα της κάνουν να εμφανίζουν το μαύρο, και μετά μιλάμε.

 

όσο για HUD υπάρχει υπάρχει πριν γεννηθούν οι περισσότεροι εδώ μέσα, δέν είναι κάτι νέο.

Επεξ/σία από eleozzzz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, eleozzzz είπε

ας μας πούν και πώς θα της κάνουν να εμφανίζουν το μαύρο, και μετά μιλάμε.

 

όσο για HUD υπάρχει υπάρχει πριν γεννηθούν οι περισσότεροι εδώ μέσα, δέν είναι κάτι νέο.

LG Signature OLED T offers two distinctive screen modes -- transparent and black.

In transparent mode, viewers can enjoy content overlapping with scenes or artworks from the window or wall behind their TV.

For those prioritizing higher-resolution quality, a simple click on the remote control switches the screen to black.

Στην διάφανη λειτουργία συνδιάζει όλα τα χρώματα για να αποδόσει το μαύρο.. λόγο oled λογικά σίγουρα θα το αποδίδει πολύ καλά έστω και διάφανα.  Στην άλλη λειτουργία μαύρη όπως την λέει λογικά θα είναι όπως μια κανονική OLED δηλαδή απόλυτο μαύρο.  Το θέμα είναι πως το κατάφεραν κάτι τέτοιο.  Θα ήθελα πολύ να δω από κοντά 

 

όσο για το hud καμία σχέση η μια τεχνολογία με την άλλη.  Άλλο προτζεκτορας άλλο οθόνη.  

Επεξ/σία από georgiosmag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Samsung ακόμη δεν μπορεί να φτιάξει μια οθόνη της προκοπής στη σειρά zfold…. Ακόμη και στο τελευταίο μοντέλο η τσάκα είναι εκνευριστικά ενοχλητική και η αίσθηση της οθόνης ένα φθηνό πλαστικό… Επίσης έχει πολύ χειρότερη απόκριση Από το S 23 ultra μου και υπάρχουν και lags… Τεσταρισμενα αυτά που λέω όλα προσωπικά από μένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Η Samsung ακόμη δεν μπορεί να φτιάξει μια οθόνη της προκοπής στη σειρά zfold…. Ακόμη και στο τελευταίο μοντέλο η τσάκα είναι εκνευριστικά ενοχλητική και η αίσθηση της οθόνης ένα φθηνό πλαστικό… Επίσης έχει πολύ χειρότερη απόκριση Από το S 23 ultra μου και υπάρχουν και lags… Τεσταρισμενα αυτά που λέω όλα προσωπικά από μένα

Πες τα κι εγώ αγόρασα κάτι παντόφλες και ήδη χάλασαν, αρκουδέηδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα να βγάλουν Ηolographic TV's? Αντί αυτού έφτιαξαν απλά μεγαλύτερα "Google Glass"...It's amazing , it's fantastic!!!😀

Επεξ/σία από Brainkill4r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...