Προς το περιεχόμενο

Τα POCO X6 και X6 Pro έρχονται με οθόνη 6,67” AMOLED 120 Hz και κάμερες 64MP


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, Fulgore said:

Ο επεξεργαστής είναι όντως τούμπανος αλλά για άλλη μια φορά η poco σε software κλαφτα Χαράλαμπε.

Να έχεις τσιπάκι που πλησιάζει σε επιδόσεις Snap8gen2 και να υποστηρίζει 4Κ 30fps video το 2024....

4k 60fps video υποστήριζε το Galaxy S10 πριν 5χρόνια, ακόμα και ο κακός Exynos του.

Η φυσικά να αγοράζεις συσκευή το 2024 και να τρώς διαφημίσεις στην μάπα.

Απαραδεκτα πράγματα,ειδικά μιας και μιλάμε για συσκευή 350-400ευρώ,ακόμα και αν μπορείς να τις κλείσεις.

Αρα το συγκεκριμένο κινητό είναι πιο κοντά σε ''gaming'' νοοτροπία.

φοβερός επεξεργαστής, γρήγορη ταχυφόρτιση και ωραία οθόνη και ηχεία, αλλά σε software και κάμερα, άστα να πάνε.

Καλά το δε Poco X6 τέρμα αδιάφορο σαν συσκευή.

Εχουν τις καλυτερες μπροστα καμερες των 1080p τι 4κ και βλακειες;;; χαχααχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ ωραίο το review του gsmarena πολύ δυνατό το κινητό κυρίως πάει προς επιδόσεις λιγότερο σε κάμερα. Οθοναρα ηχεία από τα καλύτερα γρήγορη φόρτιση μια από τις καλύτερες gpu σε τέτοιο mid range cpu και 3 χρόνια μεγάλες αναβαθμίσεις. Μακάρι να έρθει μέχρι 350 ευρώ θα γίνει ανάρπαστο και θα εξαφανίσει τα 2 Poco f5 και f5 pro. 

Επιτέλους μπήκαμε σε μια εποχή που με 3 4 κατοστάρικα περνεις high end επιδοσεις ειδικά σε gpu που εκεί χωλαιναν μεχρι σήμερα τα περισσότερα cpu σε αυτό το εύρος τιμών πέρα από κάτι 870 των Poco. Έφυγαν και οι ips και περνεις ένα ολοκληρωμένο κινητό στα πάντα εκτός κάμερα που για το 99% που τις δουλεύουμε όλοι είναι αξιοπρεπεστατες ας μην γελιόμαστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ZoReN είπε

Στον πατέρα μου πάντως που του πήρα το POCO δεν έχει απολύτως κανένα θέμα με διαφημίσεις. Παίζουν όντως τόσες διαφημίσεις όπως λέτε?

Όχι δεν παίζουν.Ειχα και poco και κανονικό Xiaomi.Επίσης όλες οι εφαρμογές έχουν επιλογή να απενεργοποιήσεις να σου βγάζει προτάσεις(εν ολίγοις διαφημίσεις).Τις μονές διαφημίσεις τις είδα σε κάτι άκυρα προεγκατεστημένα apps της xiaomi τα οποία ή τα κάνεις απεγκατάσταση ή διακοπή.

10 ώρες πριν, oletiras είπε

Παρα πολλα χρονια ειχα Xiaomi. Παντα ηταν πολυ καλο hardware, το software ομως ρε παιδια απογοητευση. Ακομα και τωρα που το βαφτισε Hyper OS, παλι το MIUI ειναι. Δεν αλλαζει κατι ουσιαστικα. Παραμενει bloated, συνεχιζει να κανει ουσιαστικες αλλαγες στον τροπο λειτουργιας του android (προς το χειροτερο), συνεχιζει την τακτικη με τις διαφημισεις. Δεν γινεται ετσι. Δεν ξερω πως τα πάνε πλεον και με τα updates, παντως μεχρι πριν 2 χρονια, κάνανε update καθε οποτε θυμοντουσαν και 1 φτιαχναν, 2 χαλάγαν.

Πλεον δεν εχουν ουτε το value for money που ειχαν παλια.  Πλεον προτιμω προτασεις απο Samsung, Oneplus, Motorola... οποιονδηποτε τελος παντων για αρχη δεν εχει βγαλει τα ματια του Android.

Updates δίνουν μόνο στα poco x pro και στη σειρά Τ και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πρέπει επιτέλους να βάλει ένα τεράστιο πρόστιμο στην Xiaomi για παραπλανητική προώθηση προϊόντων.

Ας ξεκολλήσουν να γράφουν always on display σε αυτές τις συσκευές.

Ας το ονομάσουν 10sec on display.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Noreak είπε

Σε καθημερινη χρηση το ενα με bloatware hyper os, το αλλο με aosp και gcam μαντεψε πιο θα ειναι γρηγοροτερο, και ποιο θα βγαζει καλυτερες φωτο.

Τα ιδια και σε υποστηριξη android, μεταξυ αλλων εχω ενα redmi note 4x που ξεκινησε με android 6 απο μαμα xiaomi και σταματησε στο...7.Αυτη τη στιγμη τρεχει απροβληματιστα 13 και ωσονουπω 14, αν περιμενα απο xiaomi...

Προφανώς θα είναι γρηγορότερο το X6 pro. Οι custom roms δεν σου κάνουν το mid range τσιπάκι να αποδίδει σαν ναυαρχίδας.....Ούτε σου αλλάζει το UFS 2.2 σε UFS 4.0.

Μάλλον δεν έχετε επαφή με σύγχρονες συσκευές για να γράφετε τέτοια πράγματα,ειδικά αν κρίνω από το παράδειγμα του 7ετίας redmi.

Και Android 15 να έχει, τι να το κάνεις σε συσκευή με Snapdragon 625 και κακή οθόνη το 2024?Κυριολεκτικά who cares σε τέτοιες συσκευές?

Custom rom έχουν πραγματικό νόημα σε συσκευές που έχουν αξιόλογο hardware  αλλά έχουν μικρότερη υποστήριξη από την εταιρεία.

Να μου έλεγες custom rom πχ στο poco f5 ή F3 , να το καταλάβω. 

Για gcam δεκτό, μιας και γενικά οι poco συσκευές πάντα υστερούσαν σε αυτό.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Fulgore said:

Προφανώς θα είναι γρηγορότερο το X6 pro. Οι custom roms δεν σου κάνουν το mid range τσιπάκι να αποδίδει σαν ναυαρχίδας.....Ούτε σου αλλάζει το UFS 2.2 σε UFS 4.0.

Μάλλον δεν έχετε επαφή με σύγχρονες συσκευές για να γράφετε τέτοια πράγματα,ειδικά αν κρίνω από το παράδειγμα του 7ετίας redmi.

Και Android 15 να έχει, τι να το κάνεις σε συσκευή με Snapdragon 625 και κακή οθόνη το 2024?Κυριολεκτικά who cares σε τέτοιες συσκευές?

Custom rom έχουν πραγματικό νόημα σε συσκευές που έχουν αξιόλογο hardware  αλλά έχουν μικρότερη υποστήριξη από την εταιρεία.

Να μου έλεγες custom rom πχ στο poco f5 ή F3 , να το καταλάβω. 

Για gcam δεκτό, μιας και γενικά οι poco συσκευές πάντα υστερούσαν σε αυτό.

Καλο ειναι οταν διαβαζουμε κατι να το καταλαβαινουμε γιατι κατανταει κουραστικο να πρεπει να απαντας συνεχεια σε αυθαιρετα συμπερασματα.

Κανεις δεν ειπε οτι οι custom roms κανουν πιο γρηγορα τα τσιπακια ή τους αποθηκευτικους χωρους.Σε παιχνιδια και σε εφαρμογες που απαιτουν μεγαλη επεξεργαστικη ισχυ θα ειναι γρηγοροτερο το pro.Σε καθημερινη χρηση ομως, ενα γρηγοροτερο κινητο με βαρυ λειτουργικο και ενα πιο αργο με ελαφρυ λειτουργικο σου παρεχει την ιδια εμπειρια χρησης, ενιοτε και καλυτερη.Καταλαβαινεις διαφορα στο ανοιγμα του fb, insta και messengers επειδη εχεις ufs 4 οταν οι περισσοτερες εφαρμογες ειναι φορτωμενες στη ραμ?Δε ξερω εδω και αρκετα χρονια τι κανει το miui αλλα στο παρελθον το aggressive memory killing που ειχε ανετα εδινε πλεονεκτημα σε ενα πιο αργο τσιπακι που φορτωνει εφαρμογες απο ram.

Εχω αριστη επαφη με κινητα, στην κατοχη μου εχω επισης ενα 9T Pro και ενα 13T.Απο τα χερια μου εχουν περασει πολλα κινητα απο One+ 7T, Samsung S21-22 μεχρι και S23 ultra.Αυθαιρετα συμπερασματα απο καποιο παραδειγμα δε βοηθανε επισης.Κανεις δεν ειπε οτι ειναι προτιμοτερο ενα κινητο 7ετιας με android 15 απο ενα συγχρονο, το παραδειγμα ειπωθηκε για να δειξει οτι μπορεις να εχεις πολυ μεγαλυτερη διαρκεια ζωης με το ενα κινητο παρα με το αλλο.Το απλο poco μπορει να σου βγαλει τα διπλασια χρονια ζωης αν τυχει καλης υποστηριξης απο developers.Θα μου πεις και το pro μπορεις να συνεχισεις να το χρησιμοποιεις και ας μη παιρνει updates, ναι με μεγαλη πιθανοτητα να αντιμετωπισεις θεματα με εφαρμογες στο μελλον και χωρις τα τελευταια security updates.Και με μεγαλη πιθανοτητα να μεινεις με ενα κακο τελευταιο update απο xiaomi, κατι το οποιο εχει γινει αρκετες φορες, γιατι η ιστορια δειχνει οτι σε πολλες περιπτωσεις ενα καλο update παιρνεις απο xiaomi, μετα δε πολυ ενδιαφερεται και συνηθως εχεις διαφορα θεματα, απο διαφορα bugs μεχρι αρκετα χειροτερη μπαταρια.

Οι custom roms εχουν νοημα σε πολλα σεναρια χρησης, τα οποια ειπωθηκαν στα προηγουμενα post μου.Απο το να ξεφορτωθεις ενα βαρυ λειτουργικο, στο να εχεις καλυτερη υποστηριξη σε καμερες με gcam, να εχεις συσκευη με μεγαλυτερη διαρκεια ζωης, να ξεφορτωθεις τις διαφημισεις κλπ.

Επαναλαμβανω για τριτη φορα το πρωτο ποστ :

"το σιγουρο ειναι οτι θα εχει καλυτερη υποστηριξη σε custom roms και gcam.Για την μικρη αυτη μεριδα του κοσμου το απλο θα ειναι καλυτερη επιλογη"

To boldαρω μηπως και γινει πιο κατανοητο, γιατι δεν ειναι για ολους προτεραιοτητα τα specs λες και συμμετεχουμε σε διαγωνισμο benchmark.Οποιος εχει χρησιμοποιησει καποια custom rom ξερει τι εννοω.Οχι οτι παντα η εμπειρια ειναι θετικη, ενιοτε θελει πολυ ψαξιμο και παιδεμα μεχρι να καταληξεις στο επιθυμητο αποτελεσμα, αν εισαι απο τους τυχερους που το κινητο του εχει καλη υποστηριξη τοτε μπορεις να το επιχειρησεις και να βγεις κερδισμενος.

Επεξ/σία από Noreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2024 Το κινητό αποτελεί η κεντρική και απαραίτητη συσκευή. Τηλεόραση και σταθερό (μόνο Ίντερνετ) μπορεί να μην έχεις κινητό όχι. 
Προσβαση στις τράπεζες , εφορία , δημόσιο , αγορές και για πολλούς οι μοναδική πηγή επικοινωνίας εκτός την απευθείας.

Γιατί να εμπιστευτώ μια custom rom που δεν μπορεί να μου εγγυηθεί κανείς την ασφάλεια και δεν θα ξέρω ποιον να μηνύσω σε περίπτωση που χρειαστεί (predator/hacking/κλοπη);

Άσε που όποτε πιάνω στα χέρια μου τέτοιες  συσκευές αν είναι 2 ετών και πάνω μου βγαίνει η πίστη για να κάνω κάτι. Δεν δικαιολογείται από άποψη CPU μόνο πρέπει να τρέχουν στο background ένα καρό bloatware.
Επιστρέφεις σε Samsung ή iPhone  5ετιας και νομίζεις ότι έχεις Φεράρι. Έχω άτομα που έχουν δώσει σε βάθος 5ετιας 1000€ για τέτοια κινητά και πάλι δεν έχουν καλό κινητό. Παίρνεις ένα κινητό στα 600-800 και για 5 χρόνια είσαι οκ. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Noreak είπε

To boldαρω μηπως και γινει πιο κατανοητο, γιατι δεν ειναι για ολους προτεραιοτητα τα specs λες και συμμετεχουμε σε διαγωνισμο benchmark.

Οποιος εχει χρησιμοποιησει καποια custom rom ξερει τι εννοω.Οχι οτι παντα η εμπειρια ειναι θετικη, ενιοτε θελει πολυ ψαξιμο και παιδεμα μεχρι να καταληξεις στο επιθυμητο αποτελεσμα, αν εισαι απο τους τυχερους που το κινητο του εχει καλη υποστηριξη τοτε μπορεις να το επιχειρησεις και να βγεις κερδισμενος.

Αυτά  ισχύανε πριν χρόνια που το hardware ήταν πολύ χειρότερο+ του ότι παλιότερα η software υποστήριξη ήταν 2χρόνια από τις περισσότερες εταιρείες, ακόμα και σε security patches.

Οταν μιλάμε για Poco συσκευές, ΠΑΝΤΑ προτεραιότητα είναι τα ίδια τα specs, μιας και αυτά στην ουσία πληρώνεις.

Το poco F5(και γενικά η F σειρά)για ποιο λόγο νομιζεις πουλάει, πέραν των specs? Για την φοβερή κάμερα που δεν έχουν ή για την φοβερή υποστήριξη που επίσης δεν έχουν?

Αν δεν είναι για όλους προτεραιότητα τα specs συμφορουμίτη και δεν θέλεις να μπλέκεις με bloatware τύπου miui, πάς σε άλλες εταιρείες από Xiaomi/Poco, όπως πχ πάνε πολλοί σε Google/Oneplus μεριά ή ακόμα και Motorola, δηλαδή σε stock android συσκευές.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 hours ago, Fulgore said:

Αυτά  ισχύανε πριν χρόνια που το hardware ήταν πολύ χειρότερο+ του ότι παλιότερα η software υποστήριξη ήταν 2χρόνια από τις περισσότερες εταιρείες, ακόμα και σε security patches.

Οταν μιλάμε για Poco συσκευές, ΠΑΝΤΑ προτεραιότητα είναι τα ίδια τα specs, μιας και αυτά στην ουσία πληρώνεις.

Το poco F5(και γενικά η F σειρά)για ποιο λόγο νομιζεις πουλάει, πέραν των specs? Για την φοβερή κάμερα που δεν έχουν ή για την φοβερή υποστήριξη που επίσης δεν έχουν?

Αν δεν είναι για όλους προτεραιότητα τα specs συμφορουμίτη και δεν θέλεις να μπλέκεις με bloatware τύπου miui, πάς σε άλλες εταιρείες από Xiaomi/Poco, όπως πχ πάνε πολλοί σε Google/Oneplus μεριά ή ακόμα και Motorola, δηλαδή σε stock android συσκευές.

 

Αδερφε αστο.. δε προκειται να συνεννοηθουμε.Εγω σου παραθετω γεγονοτα και συ απαντας με δικες σου αποψεις, δε γινεται ετσι δουλεια.

Αυτο που λεω εγω,

"το σιγουρο ειναι οτι θα εχει καλυτερη υποστηριξη σε custom roms και gcam.Για την μικρη αυτη μεριδα του κοσμου το απλο θα ειναι καλυτερη επιλογη"

ειναι ενα γεγονος, ειτε συμφωνεις ειτε οχι.Εχει ΗΔΗ δημιουργηθει το official group στο telegram χωρις να εχει κυκλοφορησει το κινητο καλα καλα.Σε λιγο θα ανοιξουν και τα αντιστοιχα thread σε διαφορα forum, xda κλπ.Το να αναρωτιεσαι, η μαλλον να αρνεισαι αυτο το γεγονος λογω των αποψεων σου δεν το εξαφανιζει, θα υπαρξουν καποιοι που θα προτιμησουν αυτο το κινητο γιατι μπορουν να το ξεκλειδωσουν και να του αλλαξουν τα φωτα.Γιατι καποιοι το κανουν και δε παιρνουν καποια αλλα κινητα που προτεινεις, οι λογοι ειναι πολλοι και διαφοροι και δεν εχουν νοημα να τους εξετασουμε.Και βλακεια να πουμε ακομα οτι κανουν, καποιοι θα προτιμησουν να παρουν το απλο ποκο για να του περασουν custom rom και gcam.It's a fact, end of story.Σου παρεθεσα ενα fact και εκανες ενα σωρο ποστ γιατι θεωρεις παραλογο να κανει καποιος κατι τετοιο στα σημερινα γρηγορα κινητα.Γινεται και σε ακομα πιο δυνατα απο αποψη ισχυος συσκευες και σε ακομα πιο "καθαρα" λειτουργικα, και θα γινεται και στο μελλον οσο το επιτρεπουν οι εταιρειες.

Εσυ θεωρεις παραλογο βεβαια που υπαρχει γενικα το απλο ποκο ακομα και αν δε το πειραξεις επειδη το pro κοστιζει μονο 50 παραπανω στο αμαζον.Στο Ελλαντα αδερφε το 50 μπορει να ειναι 75 μπορει και παραπανω, αλλα αν νομιζεις οτι δε θα πουλησει για ενα 50ρικο γελιεσαι.Καποιοι μετρανε και το 10ρικο ακομα και οταν οι περισσοτεροι θελουν απλα ενα κινητο να κανουν την δουλεια τους, και ξερουν οτι θα την κανουν ανετα για πολλα χρονια ακομα και με το απλο, θα το τιμησουν και με το παραπανω.

Αυτα απο εμενα, δε προκειται να προσθεσω κατι αλλο γιατι δεν βλεπω καποιο νοημα στο να παρατεινεται η συζητηση, εξαλλου οτι ειχα να πω το ειπα.

Επεξ/σία από Noreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2024 στις 10:33 ΜΜ, ZoReN είπε

Στον πατέρα μου πάντως που του πήρα το POCO δεν έχει απολύτως κανένα θέμα με διαφημίσεις. Παίζουν όντως τόσες διαφημίσεις όπως λέτε?

Μπορείς να τις κλείσεις τελείως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Noreak είπε

Εσυ θεωρεις παραλογο βεβαια που υπαρχει γενικα το απλο ποκο ακομα και αν δε το πειραξεις επειδη το pro κοστιζει μονο 50 παραπανω στο αμαζον.

Στο Ελλαντα αδερφε το 50 μπορει να ειναι 75 μπορει και παραπανω, αλλα αν νομιζεις οτι δε θα πουλησει για ενα 50ρικο γελιεσαι.

Καποιοι μετρανε και το 10ρικο ακομα και οταν οι περισσοτεροι θελουν απλα ενα κινητο να κανουν την δουλεια τους, και ξερουν οτι θα την κανουν ανετα για πολλα χρονια ακομα και με το απλο, θα το τιμησουν και με το παραπανω.

Είδες μήπως στο εδώ θέμα ή σε άλλα του εξωτερικού να υπάρχει κόσμος που να λέει το αντίθετο?

Ο περισσότερος κόσμος ιντερνετικά, το X6 pro αναφέρει, και μάλιστα το συγκρίνει και με το επίσης δημοφιλές Poco F5, και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Εσύ έκανες παράθεση το αρχικό γενικό μου σχόλιο, βγάζοντας καλύτερο το μικρότερο poco x6 μόνο και μόνο λόγω custom rom και φτάσαμε σε σημείο να διαβάζουμε για Redmi note 4x με android 13.... 

Λές και δεν υπάρχουν ήδη πόσες άλλες Android συσκευές στην αγορά με Snapdragon στα 300-350ευρώ για όποιον κοιτάζει σε custom rom, το poco X6 περιμέναμε.....

Τέλος τιμή στο Ελλάντα δεν μου λέει κάτι, από την στιγμή που αντιπροσωπεία δεν υπάρχει και άρα η Infoquest θα βάλει ότι τιμές θέλει και θα φέρει οποια μοντέλα θέλει.

Αυτό όμως δεν εμποδίζει κανένα να αγοράσει από Amazon σήμερα , το οποίο έχει και καλή εγγύηση.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, Fulgore said:

Είδες μήπως στο εδώ θέμα ή σε άλλα του εξωτερικού να υπάρχει κόσμος που να λέει το αντίθετο?

Ο περισσότερος κόσμος ιντερνετικά, το X6 pro αναφέρει, και μάλιστα το συγκρίνει και με το επίσης δημοφιλές Poco F5, και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

Εσύ έκανες παράθεση το αρχικό γενικό μου σχόλιο, βγάζοντας καλύτερο το μικρότερο poco x6 μόνο και μόνο λόγω custom rom και φτάσαμε σε σημείο να διαβάζουμε για Redmi note 4x με android 13.... 

Λές και δεν υπάρχουν ήδη πόσες άλλες Android συσκευές στην αγορά με Snapdragon στα 300-350ευρώ για όποιον κοιτάζει σε custom rom, το poco X6 περιμέναμε.....

Τέλος τιμή στο Ελλάντα δεν μου λέει κάτι, από την στιγμή που αντιπροσωπεία δεν υπάρχει και άρα η Infoquest θα βάλει ότι τιμές θέλει και θα φέρει οποια μοντέλα θέλει.

Αυτό όμως δεν εμποδίζει κανένα να αγοράσει από Amazon σήμερα , το οποίο έχει και καλή εγγύηση.

Που το ειδες ρε αδερφε οτι εβγαλα καλυτερο το απλο ποκο?Πες μου που.Λεω και ξαναλεω "για μικρη μεριδα κοσμου το απλο θα ειναι καλυτερη επιλογη"

γιατι το θελουν για να το ξεκλειδωσουν.Πως φτανεις απο κατι τοσο συγκεκριμενο και σωστα τοποθετημενο στο συμπερασμα οτι ειπα εγω οτι ειναι καλυτερο?Σου εξηγησα τι εννοω και για το redmi note 4x, αν και δε χρειαζοταν και συνεχιζεις να αναφερεις την αρχικη σου αποψη και γι'αυτο το θεμα.

Ειτε το δεχεσαι ειτε οχι σου λεω ηδη προετοιμαζονται για ξεκλειδωμα ποιο το προβλημα σου και με αυτο?Θες να σε ενημερωσω σε 6 μηνες για το ποσες custom rom θα υπαρχουν?Ειναι αστειο να μη το πιστευεις οταν γινεται για καθε κινητο που μπορει να γινει, μπες ψαξε και μονος σου αφου σου φαινεται εξωπραγματικο.Εχει custom rom και για S23 ultra, υπαρχει καποια αναγκη να το κανουν??Το κινητο πεταει αλλα καποιοι θελουν να το κανουν.Ειναι ΓεΓοΝοΣ.

Πολλα πραγματα εμποδιζουν την πλειοψηφια του κοσμου να αγοραζει απο το αμαζον γι αυτο υπαρχουν χιλιαδες ελληνικα καταστηματα, αλλος φοβαται αλλος δεν εμπιστευεται αλλος δε ξερει και ενα σωρο αλλοι λογοι.Θα ειχαν κλεισει ολοι αν ηταν τοσο ευκολη λυση για ολους το αμαζον.Οι περισσοτεροι θα συνεχισουν να αγοραζουν απο Ελλαδα, οπως και ο αντιστοιχος κατοικος αλλης χωρας απο το εγχωριο του καταστημα.

Η δε καταλαβαινεις η σε βολευει να κανεις πως δε καταλαβαινεις αυτα που λεω.Ουτε μετοχος του poco X6 pro δε θα εκανε ετσι αν ακουγε οτι καποιοι θα αγορασουν το απλο.Ελεος...

Επομενο σου ποστ στο θεμα δε θα κανω τον κοπο να το διαβασω καν, μπορεις να δημιουργησεις παλι καινουριες αποψεις που δηθεν υποστηριζω ελευθερα, i'm out.

Επεξ/σία από Noreak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Noreak είπε

Η δε καταλαβαινεις η σε βολευει να κανεις πως δε καταλαβαινεις αυτα που λεω.Ουτε μετοχος του poco X6 pro δε θα εκανε ετσι αν ακουγε οτι καποιοι θα αγορασουν το απλο.Ελεος...

Επομενο σου ποστ στο θεμα δε θα κανω τον κοπο να το διαβασω καν, μπορεις να δημιουργησεις παλι καινουριες αποψεις που δηθεν υποστηριζω ελευθερα, i'm out.

Μετά από πόσα ποσταρίσματα, ακόμα κάτι για τις ίδιες τις συσκευές της εδώ είδησης δεν έχεις γράψει(οπως έκανα εγώ στο πρώτο post πχ). Μονότερμα το έχεις πάρει για τις custom rom,παρόλο που στους περισσότερους είναι αδιάφορα αυτά :) 

Τέλος όποιος φοβάται και δεν εμπιστεύεται το amazon σε αγορές, ας τα πάρει από skroutz/bestprice και μετά να κράζει τα καταστήματα όπως βλέπουμε πολλές φορές σε αξιολογήσεις xiaomi κινητών.

Over and out και άλλη φορά , να σχολιάζουμε on point πράγματα σχετικά με την κάθε είδηση :) 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε σημερα Ελλαδα το κινητο στα 399 εξαιρετικη τιμη για αρχικη δεν θα αργησει να πεσει κατω απο 350. Το 8/256 θεωρω για οσους ειμαστε για κινητα με δυνατα hardware σε vfm τιμες ειναι οτι καλυτερο υπαρχει. Αξιος διαδοχος του Poco F3 που εχω παλι καλα που δεν πηγα στο Poco F5 και περιμενα. 

https://www.skroutz.gr/s/49211555/Xiaomi-Poco-X6-Pro-5G-Dual-SIM-8GB-256GB-Gri.html

 

Βλεπω και το απλο X6 το 12/256 στα 329 ευρω. Αναρπαστα θα γινουν.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2024 στις 1:58 ΠΜ, b-boy_steve είπε

Παρε και 2-3 μητρικες καβαντζα για το ποκο... Η εγγυηση ετσι κ αλλιως δεν θα σε καλυπτει... :P

Δηλαδη πηγαν ατομα στην Infoquest με καμενη μητρικη και τους ειπε ειναι εκτος εγγυησης? Νομιζω εχει δρακο στο τελος αδερφε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...