Προς το περιεχόμενο

Νέο POCO M6 Pro με κύρια κάμερα 64MP και οθόνη 120 Hz


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

45 λεπτά πριν, GCX είπε

Κάτοχος Poco F3 2.5+ χρονια δεν είχα ποτέ θέμα με το λογισμικό ούτε με dead boards και τρίχες κατσαρες. Πήγαινε σε Poco F5 ή F5 pro αν έχεις σκοπό να κρατήσεις κινητό χρόνια πανω απο 3+ χρόνια. Για όσους λένε ότι το λογισμικό εχει διαφημίσεις και τέτοια έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για απενεργοποίηση και απλά μην ανοίγετε τα stock apps π.χ. Ασφάλεια,Game Center κλπ(αν καταλάθος το ανοίξεις πάτα διαγραφή δεδομένων απο την εφαρμογή) και σβήστε τα preinstalls apps τύπου Poco Community, Mi Store, pre installed παιχνίδια και τέτοια σε όσα γίνονται.

Κάτοχος Poco X3 Pro από αρχές πανδημίας στο Ελλάντα, κάπου 2020 δηλαδή. Η κάμερα εξ΄αρχής είχε θέμα: Όταν πήγαινες να τραβήξεις βίντεο, κολλούσε και μόνο με reboot διορθονώταν το θέμα. Πριν ΄κανά εξάμηνο, στα καλά του καθουμένου πάγωσε όλο το μηχάνημα, σαν τα χάλασε το touch. Πρόβλημα στην πλακέτα ήταν, επισκευάστηκε μεν, αλλά δεν ξέρω.. Αφενός δεν μου γεμίζει το μάτι ως "κάτι καλύτερο από poco". Η κάμερα κακή, η φόρτιση σούπερ, η ταχύτητα καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, GCX είπε

Παράξενο εγώ ποτέ δεν είχα διαφημίσεις ουτε στο UI ούτε στο Play Store. Δεν ξέρω τότε τι μπορεί να είναι 

Ίσως παίζει ρόλο και το κινητό και όχι μόνο οι εκδόσεις του EMUI, τι να σου πω. Σε κάποιο Poco μου πέταγε σίγουρα πάντως, μετά απο εγκατάσταση εφαρμογής, όχι πάντα όμως.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε τα Poco ήταν VFM out of the box.

Τώρα ;

Δεν νομίζω από το 2020 που αποφάσισε η Xiaomi να βγάζει και κέρδος μετά από δέκα χρόνια σταμάτησαν να ξεχωρίζουν στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, kevin8 είπε

ξεχωρίζει  και για την σχετικά χαμηλή τιμή του. αλλά τιμή δεν βλέπουμε

250 ευρώ... 300 ευρώ... δε πιστεύω παραπάνω!

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gk2016 είπε

Έχω ένα 6s και ένα redmi note 5a prime (από το 2016 και τα δύο)

Αποκλειεται απο το 2016 καθως ειναι μοντελα 17 και 18..αλλα νταξει... Μπραβο στην υπομονή σου.. 😛!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, kevin8 είπε

κάτι μου λέει ότι η τιμή του θα ξεπερνάει τα 400 .

Nαι καπου πηρε το ματι μου οτι θα στοιχιζει 1400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, kevin8 said:

κάτι μου λέει ότι η τιμή του θα ξεπερνάει τα 400 .

€240 στο Amazon, 280 στο Skroutz https://www.skroutz.gr/s/49250326/Xiaomi-Poco-M6-Pro-Dual-SIM-8GB-256GB-Mayro.html

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, teodoreh είπε

Κάτοχος Poco X3 Pro από αρχές πανδημίας στο Ελλάντα, κάπου 2020 δηλαδή. Η κάμερα εξ΄αρχής είχε θέμα: Όταν πήγαινες να τραβήξεις βίντεο, κολλούσε και μόνο με reboot διορθονώταν το θέμα. Πριν ΄κανά εξάμηνο, στα καλά του καθουμένου πάγωσε όλο το μηχάνημα, σαν τα χάλασε το touch. Πρόβλημα στην πλακέτα ήταν, επισκευάστηκε μεν, αλλά δεν ξέρω.. Αφενός δεν μου γεμίζει το μάτι ως "κάτι καλύτερο από poco". Η κάμερα κακή, η φόρτιση σούπερ, η ταχύτητα καλή.

Πέρασαν από τα χέρια μου ένα poco x3 nfc και 3 poco x3 pro, που το καθένα το είχα από 1 έως δύο μήνες. Το pro το είχα σε όλα τα χρώματα . Τα πουλαγα βασικα για να αλλαξω χρωμα.  Πότε και κανένα δεν μου είχε παρουσιάσει πρόβλημα, πότε όμως. 

Αφού τα είχα πουλησει ολα, με έπιασε πάλι η τρέλα να ξαναπάρω πάλι τώρα το καλοκαίρι. Μέχρι το φθινόπωρο το σκεφτόμουν.  Μου έκαναν εντύπωση τα σχόλια στο σκρουτζ και αλλού για τις μητρικές.  Είτε ήμουν τυχερος, είτε δεν τα κράτησα μεγάλα διαστήματα,  είτε δεν ζοριζα τον επεξεργαστή,  δεν ξέρω. 

Διάβασα κάπου ότι δεν χρησιμοποιούν καλά υλικά κατασκευής και το παθαίνουν αυτό, και ότι τα τελευταία καλά μοντέλα της xiaomi ήταν τα mi..τάδε, έως το 2020 δηλαδή. 

Και για το poco x5 pro το σκέφτομαι, αλλά φοβάμαι. Το x4 pro δεν είχε καλά χαρακτηριστικά σε σχεση με το x3. Το x6 pro έχει επίσης πολύ δυνατό επεξεργαστή σύμφωνα με antutu και έτσι, αλλά μπορεί επίσης και αυτό να είναι παγίδα.  Παγίδα ως προς την μητρική,  για το miui δεν έχω πρόβλημα  μου αρέσει σαν λειτουργικό.  

Σχετικά με το m6 pro τώρα,  μου αρέσει σαν σχέδιο, το μωβακι είναι πολύ ωραίο χρώμα και ο σχεδιασμός στις καμερες είναι ιδιαίτερος.  Αλλά με χαλάει,  εδώ όχι τόσο έντονα, γενικα στα ποκο που βάζουν το logo να είναι με μεγάλα γράμματα και να χτυπάει στο μάτι, λες και είναι μήλο.  Στα redmi δεν συμβαίνει αυτό. Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά είναι μέτριο κινητακι ότι πρέπει για δεύτερο, προσωπικά θα το είχα άνετα και πρώτο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Poco το λειτουργικό είναι κάπως περιορισμένο σε σχέση με τα Xiaomi. Συγκεκριμένα στο Poco X3 Pro δεν υπάρχει η εγγραφή συνομιλίας που με ενδιαφέρει σε σχέση με το Redmi 5+ που είχα πιο παλιά.

Αναρωτιέμαι αν στη σειρά F υπάρχει αυτή η λειτουργία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...