Προς το περιεχόμενο

Αποκλειστικά σε ψηφιακή μορφή και με κόστος $50, το Senua's Saga: Hellblade 2 που έρχεται στις 21 Μαΐου


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν ανακοινωθεί ότι θα κυκλοφορήσουν μόνο σε digital είχα σκοπό να αγοράσω Alan wake 2 και hellblade 2 day one. Δηλαδή θα ξόδευα πάνω κάτω 120 ευρώ. Τώρα όταν βγει το hellblade θα βάλω gamepass για ένα μήνα με ένα 10 ευρώ. Θα τα τερματίσω και τα δύο άνετα καθώς είναι μικρά παιχνίδια και όλα καλά ( ακούγεται ότι το Alan wake 2 θα μπει gamepass ως τότε). 5 ευρώ το παιχνίδι θα μου βγει, σαν ένας καφές. Πιστεύω το καλύτερο είναι στο μέλλον να βγαίνουν όλοι οι τίτλοι ανεξαιρέτως στο game pass η σε σε οποιαδήποτε άλλη συνδρομή (όλα όμως) και να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Απαράδεκτο είναι να πληρώνεις 70 ευρα για digital χωρίς την επιλογή φυσικου μέσου. Είμαι οκ να μην μου ανοίκει τίποτα αν το πληρώνω ψίχουλα. Και το λέω εγώ που είμαι παραδοσιακός συλλέκτης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Δηλαδή με 10 ευρώ που έχει για ένα μήνα το pass, αν το αγοράσεις για ένα μηνα για να το παίξεις (που το τελειώνεις σε λίγες ημέρες αυτό το παιχνίδι) και πιθανότατα να παίξεις και άλλα παιχνίδια, δεν είναι καλό deal;

Και γιατί να μην πληρώσεις μόνο 1 μήνα gamepass και να σου έρθει 10 ευρώ και θα παίξεις και το παιχνίδι αυτό και πολλά άλλα αφού σε 7 ώρες θα το έχεις τελειώσει;  :P

10 ευρώ AAA game Day One + πολλά άλλα AAA games για ένα μήνα.

Άσε που από keysites Θα βρεις το pass πολύ φθηνότερα και από 10.

Τι άλλο θέλετε δηγλαδή; Και τη γυναίκα τους να την @@; :D :D

Μπορείς απλά να το πειρατευσεις βέβαια ,αφού με το πας δε θα μπορείς πχ να το ξαναπαίξεις σε έξι μήνες αν σου τη βαρεσει 

Και μιας και το συζητάμε 

Screenshot_2024-01-19-08-25-36-61_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg.312295e8d1b8b1353eb92ca95fb7a225.jpg

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Συζητάμε για την ''retail'' τιμή. Το ότι μπορείς να το βρείς μέσω συνδρομών , key site , θείο κλπ είναι άλλο θέμα. Περισσότερο αναρωτιέμαι με το σκεπτικό πίσω απο τα 50 ευρώ... ίσως ξέρουν και αυτοί πως 99 στους 100 θα το παίξουν μέσω pass.

Συμφωνώ όμως πως είναι μια καλή ευκαιρία για pass.(έτσι το είχα κάνει με liew of p πχ )

+1

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Μπορείς απλά να το πειρατευσεις βέβαια ,αφού με το πας δε θα μπορείς πχ να το ξαναπαίξεις σε έξι μήνες αν σου τη βαρεσει 

Και μιας και το συζητάμε 

Screenshot_2024-01-19-08-25-36-61_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg.312295e8d1b8b1353eb92ca95fb7a225.jpg

+1

Εννοείται να πειρατεύσεις. Δικαίωμά σου να απολαύσεις κάτι που δεν πλήρωσες....

Και εκεί σταματά η λογικός διάλογος παιδιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εννοείται να πειρατεύσεις. Δικαίωμά σου να απολαύσεις κάτι που δεν πλήρωσες....

Και εκεί σταματά η λογικός διάλογος παιδιά....

Δικαίωμα σου να απολαύσεις κάτι που δε σου ανοίκει έτσι και αλλιώς . Όταν πληρώνω θέλω αυτό που πληρώνω να μου ανοίκει, εκτός και αν πληρώνω για πίτογυρο ( που και τότε μου ανοίκει ως θερμίδες )

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

Δικαίωμα σου να απολαύσεις κάτι που δε σου ανοίκει έτσι και αλλιώς . Όταν πληρώνω θέλω αυτό που πληρώνω να μου ανοίκει, εκτός και αν πληρώνω για πίτογυρο ( που και τότε μου ανοίκει ως θερμίδες )

Δεν κατάλαβα, όταν νοικιάζεις ένα αμάξι για 1 μήνα, μετά θες να σου ανήκει; Όταν πας στο θέατρο για μία παράσταση μετά σου ανήκει; Όταν πας διακοπές σε ένα ξενοδοχείο μετά σου ανήκει; Δεν τα απολαμβάνεις επειδή απλά πληρώνεις κάτι που δεν σου ανήκει μετά;

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Choronzoon είπε

To νοικιάζεις full price ?

Full price; Ποιο είναι το full price για ένα παιχνίδι; Αυτός σου λέει εγώ στο δίνω 50 ευρώ για να το έχεις ΜΟΝΟ εσύ για όσο θες και απλά δεν μπορείς να το μεταπουλήσεις. Ποιος σου είπε ότι τα 50 ευρώ είναι full price;

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρωτο δεν το θεωρώ καν παιχνιδι , κατι σαν tech demo με καλη ατμοσφαιρα και ανύπαρκτό gameplay που βαρέθηκα και ουτε καν το τελείωσα......η Ninja Theory μπορει να βγαλει κατι καλο ,το DMC ηταν εξαιρετικο αλλα το οτι ειναι μονο 7 ωρες σημαινει οτι πιέστηκε να το βγαλει γρήγορα και αυτο δεν ειναι καλο σημάδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, MetaTech είπε

Καλό αλλά έχω κουραστεί με τα female protagonist games, είμαι ο μόνος ; 😏

Νταξ.. Από την σαμους άραν του μετροιντο.. Στην λαρα του τομπ ρειντερ.. Στην Λυδία του σκυριμ.. Όχι  αυτή είναι ακόλουθος  σορρυ.. Στην τζιλ Βαλένταιν.. Ε δεν μας χάλασε κιόλας... Άσε που Αλόη του χοριζον τα.. Σπάει... 😜

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, Retromaniac said:

Δεν κατάλαβα, όταν νοικιάζεις ένα αμάξι για 1 μήνα, μετά θες να σου ανήκει; Όταν πας στο θέατρο για μία παράσταση μετά σου ανήκει; Όταν πας διακοπές σε ένα ξενοδοχείο μετά σου ανήκει; Δεν τα απολαμβάνεις επειδή απλά πληρώνεις κάτι που δεν σου ανήκει μετά;

Άκυρα παραδείγματα μόνο και μόνο για να αποδείξεις ότι η "λογική" σου είναι σωστή.

Όταν αγοράζεις ένα ρούχο σου ανήκει; Όταν αγοράζεις ένα αξεσουάρ σου ανήκει; Όταν αγοράζεις ένα κινητό σου ανήκει;

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Άκυρα παραδείγματα μόνο και μόνο για να αποδείξεις ότι η "λογική" σου είναι σωστή.

Όταν αγοράζεις ένα ρούχο σου ανήκει; Όταν αγοράζεις ένα αξεσουάρ σου ανήκει; Όταν αγοράζεις ένα κινητό σου ανήκει;

Άκυρα τα δικά σου.... Σε αφήνω να το σκεφθείς γιατί έχουμε και ένα παρελθόν αντιπαράθεσης μαζί που βαριέμαι να εισέλθω πάλι σε ατέρμονους διαλόγους... Καλό ΣΚ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, Choronzoon said:

Δικαίωμα σου να απολαύσεις κάτι που δε σου ανοίκει έτσι και αλλιώς . Όταν πληρώνω θέλω αυτό που πληρώνω να μου ανοίκει, εκτός και αν πληρώνω για πίτογυρο ( που και τότε μου ανοίκει ως θερμίδες )

 

1 hour ago, jmirko15 said:

Άκυρα παραδείγματα μόνο και μόνο για να αποδείξεις ότι η "λογική" σου είναι σωστή.

Όταν αγοράζεις ένα ρούχο σου ανήκει; Όταν αγοράζεις ένα αξεσουάρ σου ανήκει; Όταν αγοράζεις ένα κινητό σου ανήκει;

Ρε παιδιά οταν πληρώνεις για  game pass ξεκάθαρα νοικιάζεις τα παιχνίδια, δεν τα αγοράζεις. Όπως παλιά νοικιάζαμε τις βιντεοκασσέτας στα video club αλλά δεν μας ανοίκαν, απλά τις νοικιάζαμε για 5 μέρες. Που είναι το περίεργο? Τώρα αν μιλάτε για αγορά ψηφιακής μορφής, σου ανοίκει αυτό που αγόρασες απλά ειναι σε άλλη μορφή. Αυτό είναι θέμα το τι βολεύει τον καθένα απο κει και πέρα. Εγώ ακόμα υποστηρίζω φυσική μορφή μιας και αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά μεταχειρισμένα δισκάκια σε χώμα τιμές..

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, koutsis said:

 

Ρε παιδιά οταν πληρώνεις για  game pass ξεκάθαρα νοικιάζεις τα παιχνίδια, δεν τα αγοράζεις. Όπως παλιά νοικιάζαμε τις βιντεοκασσέτας στα video club αλλά δεν μας ανοίκαν, απλά τις νοικιάζαμε για 5 μέρες. Που είναι το περίεργο? Τώρα αν μιλάτε για αγορά ψηφιακής μορφής, σου ανοίκει αυτό που αγόρασες απλά ειναι σε άλλη μορφή. Αυτό είναι θέμα το τι βολεύει τον καθένα απο κει και πέρα. Εγώ ακόμα υποστηρίζω φυσική μορφή μιας και αγοράζω σχεδόν αποκλειστικά μεταχειρισμένα δισκάκια σε χώμα τιμές..

Ναι ρε συ, προφανώς αυτό ισχύει για την ενοικίαση (netflix/prime/gamepass κτλ) εγώ έλεγα για τα 50-60-70eu της “αγοράς” του παιχνιδιού. Η ενοικίαση βολεύει και συμφέρει αρκετούς. Η αγορά έχει πρόβλημα πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά όλα μου τα παιχνίδια είναι digital από την προηγούμενη γενιά.  Επίσης αυτο θα είναι και στο game pass οπότε δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις εάν δεν θες να κάνεις τη δική σου συλλογή. Πάντως βαριέμαι πολύ να τρέχω να ανταλλάζω παιχνίδια. Ψηφιακά όλα και διαθέσιμα πα του χώρος βγάλε βάλε cd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, panagi0tisgr said:

Προσωπικά όλα μου τα παιχνίδια είναι digital από την προηγούμενη γενιά.  Επίσης αυτο θα είναι και στο game pass οπότε δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις εάν δεν θες να κάνεις τη δική σου συλλογή. Πάντως βαριέμαι πολύ να τρέχω να ανταλλάζω παιχνίδια. Ψηφιακά όλα και διαθέσιμα πα του χώρος βγάλε βάλε cd

Είναι τι βολευει και αρέσει στον καθένα. Αν είσαι συλλέκτης εννοείται πας σε φυσική μορφή. Αν θες να δανείζεις ή να αγοράζεις/πουλάς παιχνίδια μεταχειρισμένα πάλι η φυσική μορφη ειναι μονόδρομος. Αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα απο ολα αυτά πας και σε digital...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...