Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το iOS 17.3 με λειτουργία Προστασίας κλεμμένης συσκευής


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, Arkin said:

Η προστασια που θα ηθελα να μπει σε καθε κινητο οταν το κλεβουν οι απατεωνες θα ηθελα να ειναι μια εκρηξη μολις δουμε οτι το χασαμε και μας το κλεψανε. Ετσι οπως θα το εχουν στα απαλα χερακια τους να κανει ενα μπουμ και γεια σας. Ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα μεταξυ μας μιας και οι κλεφτες δεν εχουν το θεο τους.

Να το δένουν μαζί με ένα Note 7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όταν η Samsung σου δίνει αναβαθμίσεις με A.I. και η Apple ταπετσαρίες για την κουλτούρα των Αφροαμερικάνων ......, τότε καταλαβαίνεις πως υπάρχει ένα θεματάκι που πρέπει να δουν στα σοβαρά οι τελευταίοι, πριν μας διώξουν μια και καλή προς το άλλο στρατόπεδο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

 

Μια χαρα την εχει καταλαβει, απλα στα android δεν υπαρχει κοινο pin. Αλλο εχω στο κλειδωμα οθονης, αλλο στο samsung pass, αλλο στο winbank. Μια iphone συσκευη ειναι ευαλωτη αν ο θυτης ξερει το pin της:

 

Ποιος σου είπε ότι έχεις το ίδιο pin παντού; 
στο e-banking βάζεις άλλο pin. Επίσης πολλά apps έχουν δικό τους pin πχ Disney plus, cosmotetv.
Έχεις δουλέψει iPhone ή τα φαντάζεσαι;

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dimitris_1981 είπε

Ποιος σου είπε ότι έχεις το ίδιο pin παντού; 
στο e-banking βάζεις άλλο pin. Επίσης πολλά apps έχουν δικό τους pin πχ Disney plus, cosmotetv.
Έχεις δουλέψει iPhone ή τα φαντάζεσαι;

Διάβασες την είδηση ή φαντάζεσαι πράγματα? 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, SabotazNic said:

 

Μια χαρα την εχει καταλαβει, απλα στα android δεν υπαρχει κοινο pin. Αλλο εχω στο κλειδωμα οθονης, αλλο στο samsung pass, αλλο στο winbank. Μια iphone συσκευη ειναι ευαλωτη αν ο θυτης ξερει το pin της:

 

Και στο iPhone έτσι είναι. Άλλο είναι το  pin για τη συσκευή, άλλο το Password του Apple Id και άλλο το password που έχεις στην κάθε εφαρμογή (τραπεζική και μη.) έχεις iphone? Γιατί δεν το νομίζω με αυτό που λες ...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που τρέχω Beta Developer χρόνια, όταν το έδωσε αυτό το νέο το έβαλα ως πρόσθετη λειτουργία. 
να ξέρετε ότι είναι λίγο απόλυτο, reset ήθελα να κάνω γιατί πουλησα σε φίλο ένα 11αρι και μου έβγαλε μήνυμα check για μια ώρα αν είναι  σε οίκιο περιβάλλον που γνωρίζει πλέον και μουλάρωσε… αν δεν τελειώνε δεν προχωραγε με τίποτα 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, koutsis είπε

Και στο iPhone έτσι είναι. Άλλο είναι το  pin για τη συσκευή, άλλο το Password του Apple Id και άλλο το password που έχεις στην κάθε εφαρμογή (τραπεζική και μη.) έχεις iphone? Γιατί δεν το νομίζω με αυτό που λες ...

2 ώρες πριν, Crash24 είπε

ή να χρησιμοποιείτε το Face ID όταν εκτελείτε ορισμένες ενέργειες, όπως η προβολή αποθηκευμένων κωδικών πρόσβασης ή η υποβολή αίτησης για μια νέα κάρτα Apple.

Οχι δεν εχω iphone, αλλα η ειδηση μου δινει την εντυπωση οτι ολα αυτα συμβαινουν κατω απο το ιδιο pin. Αφορα apple εφαρμογες που ισως εδω ακομα να μην ειναι διαθεσιμες (πχ εκδοση apple card)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, TrialKid said:

Εγώ που τρέχω Beta Developer χρόνια, όταν το έδωσε αυτό το νέο το έβαλα ως πρόσθετη λειτουργία. 
να ξέρετε ότι είναι λίγο απόλυτο, reset ήθελα να κάνω γιατί πουλησα σε φίλο ένα 11αρι και μου έβγαλε μήνυμα check για μια ώρα αν είναι  σε οίκιο περιβάλλον που γνωρίζει πλέον και μουλάρωσε… αν δεν τελειώνε δεν προχωραγε με τίποτα 

 

Ε ναι. Αυτό είναι το νόημα. Το λέει κιόλας στην περιγραφή. "

  • Η καθυστέρηση ασφαλείας απαιτεί χρήση Face ID ή Touch ID, αναμονή μίας ώρας, και στη συνέχεια έναν πρόσθετο επιτυχή βιομετρικό έλεγχο ταυτότητας πριν από τη δυνατότητα εκτέλεσης ευαίσθητων λειτουργιών, όπως αλλαγή κωδικού συσκευής ή συνθηματικού Apple ID"
Επεξ/σία από koutsis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Διάβασες την είδηση ή φαντάζεσαι πράγματα? 

Επειδή εγώ έχω στο e banking έχω άλλο pin δεν τα φαντάζομαι. 
Τώρα αν η ανάγκη να αντιστρέψετε την πραγματικότητα πάσο.

Θυμάμαι πόσος αξιόπιστο ήταν το fingerprint sensor της Samsung στο S9 που πολλές φορές δεν έπιανε και επίσης επειδή ήταν δίπλα στην κάμερα λέρωνα τον φακό. Φυσικά δεν ήταν λόγος να απορρίψω το κινητό αλλά μην λέμε ότι θελουμε.
 Ελπίζω ο νέος κάτω από την οθόνη να είναι καλός.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, SabotazNic said:

Οχι δεν εχω iphone, αλλα η ειδηση μου δινει την εντυπωση οτι ολα αυτα συμβαινουν κατω απο το ιδιο pin. Αφορα apple εφαρμογες που ισως εδω ακομα να μην ειναι διαθεσιμες (πχ εκδοση apple card)

Γιατί σε Android αν πας να αλλάξεις τις ρυθμίσεις ασφαλείας ή να δεις τους αποθηκευμένους κωδικούς το pin της συσκευής δεν χρησιμοποιείς;  τη σχέση έχουν οι τριτες εφαρμογές με αυτό; 

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Όταν η Samsung σου δίνει αναβαθμίσεις με A.I. και η Apple ταπετσαρίες για την κουλτούρα των Αφροαμερικάνων ......, τότε καταλαβαίνεις πως υπάρχει ένα θεματάκι που πρέπει να δουν στα σοβαρά οι τελευταίοι, πριν μας διώξουν μια και καλή προς το άλλο στρατόπεδο!

 

Συγκρίνεις την νέα συσκευή με νέο os με το μηνιαίο update της Apple. Λογικο βέβαια γιατί θυμάμαι την οδύσσεια να περιμένεις ποτέ θα βγει update.

Αν δεν το πήρες χαμπάρι η Apple είχε ημιεπίσημα πει για on device AI στο iOS 18. Μάλιστα επενδύει 1 δις το χρόνο σε αυτό. Μάλιστα υπάρχει γκρίνια επειδή η φήμη λέει ότι θα είναι στο iPhone 16 μόνο. Με το που το άκουσε η Samsung (ταχύτατη αντιγραφεας) που δεν είχε επενδύσει τίποτα έβαλε το translate για on device AI και βάφτισε το Google Gemini ως Samsung AI με το Circe που είναι UI feature. Το ΑΙ επίσης δεν υπάρχει στην Bixby που είναι χειρότερη κι από την Siri που η Apple άφησε να μείνει πίσω.

Ας λέμε την αλήθεια που και που.

  • Like 7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...