Προς το περιεχόμενο

Επίσημη η σειρά Redmi Note 13 της Xiaomi με 5 μοντέλα από 239,90€ έως 549,90€


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε τώρα ξέρω τι θα πάρω μετά απο 1 χρόνο. Redmi Note 13 Pro.

Από Redmi Note 8 Pro (ακομα το λιώνει _μετα από μενα_ η συζυγος) και τώρα Redmi 10 Note Pro (επίσης εξαιρετικό, 2ο χέρι 1ος μήνα, 160 ευρώ απο Ινσομνια).

2 hours ago, panagiotis1988 said:

Ως κάτοχος του redmi note 9 pro έχω να πω ότι παρακαλαω να το σπάσει ολοσχερώς ογιος μου μπας και πάρω κανένα κινητό της προκοπής...ποτέ ξανά xiaomi...

Εν τω μεταξύ 550€ πήρα στη γυναίκα μου το galaxy s23....που πάνε και τις βρίσκουν αυτές τις τιμολογήσεις θα ήθελα να ήξερα...

To 8 Note Pro Εξαιρετικο, το 10 Note Pro εξαιρετικο, τα 9 & 11 δεν ήταν καλά μοντέλα. Δεν ξέρω για το 12.

Επεξ/σία από endeavour
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panagiotis1988 said:

Ως κάτοχος του redmi note 9 pro έχω να πω ότι παρακαλαω να το σπάσει ολοσχερώς ογιος μου μπας και πάρω κανένα κινητό της προκοπής...ποτέ ξανά xiaomi...

Εν τω μεταξύ 550€ πήρα στη γυναίκα μου το galaxy s23....που πάνε και τις βρίσκουν αυτές τις τιμολογήσεις θα ήθελα να ήξερα...

θα συμφωνήσω μαζί σου. Κάτοχος Xiaomi Redmi Note 4 Pro και μετα 9 Pro, θα πω ποτέ ξανά Xiaomi. Black Friday αγόρασα το S23 Ultra 512 GB με 800 ευρώ και για τα επόμενα 3-4 χρόνια θα είμαι σουπερ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, mercier είπε

Πότε θα ξεκινήσουν να βγαίνουν τα κινητά με αφαιρούμενη μπαταρία από τον τελικό χρήστη όπως τους υποχρεώνει η ΕΕ?

Τότε θα πάρω νέα συσκευή.

Οι κατασκευαστές έχουν περιθώριο έως το 2027 να προσαρμόσουν τη σχεδίαση των smartphone τους προκειμένου να συμμορφώνονται με τη νομοθεσία της ΕΕ. Οπότε έχεις τρια χρονάκια ακόμα 😅.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις τιμές, να σημειώσω ότι έχουν φάει αντίστοιχο κράξιμο στην Ινδία όπου ήδη κυκλοφορεί η νέα σειρά. Ευτυχώς βέβαια που οι τιμές αυτές αφορούν το επίσημο δίκτυο και όχι όλη την αγορά, επιλογές υπάρχουν και θεωρώ πως σε 3-4 μήνες θα έχουν πέσει σε πιο ανεκτά επίπεδα.

Σχολιάζοντας τα specs, είναι μια χαρά - ναι, ακόμη και οι MediaTek. Αυτό που δε μπορώ να κατανοήσω είναι το γιατί επιμένει η Xiaomi να δίνει το σκουπίδι φακό των 2MP και τον σχεδόν χάλια των 8MP. Δηλαδή, με εξαίρεση τον main - κι ασχέτως MP - οι άλλοι δύο είναι άχρηστοι. Καλύτερα να προσέφερε ένα σύστημα δύο φακών και ο δεύτερος να ήταν ένας καλύτερος UW.

Πάντως, για όσους έχουν αλλάξει αρκετές φορές midrange Android συσκευές, είναι κρίμα να λέμε κάθε πέρσι και καλύτερα στο θέμα φωτογραφίας της σειράς Redmi Note. Έχω το 12 Pro 5G και βγάζει λίγο χειρότερες από το - κρατηθείτε - Meizu M6 Note του 2017!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι απίστευτο το πόσο χάλια camera land έχει. Απορώ πραγματικά... δεν παίρνουν feedback?

Και έλεος δηλαδή με τους τόσο μεγάλους φακούς. Καταλάβετε ότι το κινητό δεν είναι φωτογραφική. Κανένας σοβαρός δεν θα χρησιμοποιούσε κινητό για φωτογραφίες. Θα έπαιρνε μια φωτογραφική 200~ ευρώ που είναι κλάσης ανώτερη. Σε λίγο θα βλέπουμε DSLR φακούς σε κινητά.

Επεξ/σία από atypicalcoder
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, aristidis540 είπε

 Τα περισσότερα σχόλια είναι για τις τιμές,ενώ όλοι γνωρίζουν ότι θα πέσουν σε μικρό χρονικό διάστημα.....όπως γίνετε πάντα δλδ.

Σε αυτές τις τιμές δεν μπορεί να τα έχει όλα ένα κινητό.

Το redmi note 12 pro+ αυτη τη στιγμή στις μεγαλες αλυσίδες έχεις 399€. Δε το λες και χαμηλή τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, atypicalcoder said:

Είναι απίστευτο το πόσο χάλια camera land έχει. Απορώ πραγματικά... δεν παίρνουν feedback?

Και έλεος δηλαδή με τους τόσο μεγάλους φακούς. Καταλάβετε ότι το κινητό δεν είναι φωτογραφική. Κανένας σοβαρός δεν θα χρησιμοποιούσε κινητό για φωτογραφίες. Θα έπαιρνε μια φωτογραφική 200~ ευρώ που είναι κλάσης ανώτερη. Σε λίγο θα βλέπουμε DSLR φακούς σε κινητά.

Xiaomi 12S Ultra has joined the chat.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η σειρά redmi για μένα πέθανε όταν έβγαλαν κάρτα μνήμης και ράδιο. 

Ως κάτοχος X3 pro δεν βρίσκω κανέναν απολύτως λόγο να αλλαξω με κάτι πιο καινούργιο, το μόνο παράπονο που έχω για τις κάμερες το ξεπέρασα με s20 ultra (κάποια στιγμή θα γίνει βασικό 🤣🤣). 

Πιο καινουργιο δεν σημαίνει καλύτερο (πχ redmi note 8 Pro vs note 11 pro, γελάει ο κόσμος... ) 

Η δε τιμολογιακή πολιτική είναι για τα πανηγυρια, 500 ευρώ για redmi χαχαχα

Δεν είναι κακή η ύπαρξη 4G (πολλά μοντέλα 4G ήταν πιο vfm από τα 5G) τίμιο και πολυφορεμενο τo G99 (αν και δεν υποστηρίζει 4Κ βίντεο) άλλα πρέπει η τιμή να είναι πάτος...

Επεξ/σία από eko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους αναρωτιούνται, Οι 4G συσκευές βγαίνουν

α) για χώρες που δεν έχουν ακόμα ανεπτυγμένο 5G δίκτυο και

β) για να είναι ακριβότερες οι 5G…

Ερώτηση, με τι OS θα βγούνε και πόσα χρόνια υποστήριξης με νέο OS θα έχουν???

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για όσους αναρωτιούνται, Οι 4G συσκευές βγαίνουν

α) για χώρες που δεν έχουν ακόμα ανεπτυγμένο 5G δίκτυο και

β) για να είναι ακριβότερες οι 5G…

Ερώτηση, με τι OS θα βγούνε και πόσα χρόνια υποστήριξης με νέο OS θα έχουν???

Ρε ατιτιε, αντε και σε λέει η χιαομι 3 χρόνια υποστήριξη, την εμπιστεύεσαι? ούτε security patch δε δίνουν ρε

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Hellenicsun είπε

Για τις τιμές, να σημειώσω ότι έχουν φάει αντίστοιχο κράξιμο στην Ινδία όπου ήδη κυκλοφορεί η νέα σειρά.

Ευτυχώς βέβαια που οι τιμές αυτές αφορούν το επίσημο δίκτυο και όχι όλη την αγορά, επιλογές υπάρχουν και θεωρώ πως σε 3-4 μήνες θα έχουν πέσει σε πιο ανεκτά επίπεδα.

Οταν μιλάμε για Xiaomi συσκευές, προφανώς και μας ενδιαφέρει το επίσημο δίκτυο επειδή δεν υπάρχει αντιπροσωπεία.

Σε άλλες εταιρείες που υπάρχει αντιπροσωπεία, όντως δεν μας ενδιαφέρει τόσο το επίσημο δίκτυο.

Η πλειοψηφία των παραπόνων στο skroutz/bestprice είναι που πάει κόσμος και αγοράζει Redmi/Poco συσκευές από σκρουτζομάγαζα νομίζοντας ότι υπάρχει αντιπροσωπεία, και όταν μετά εμφανιστεί κάποιο πρόβλημα και έχουν να κάνουν με το κατάστημα αγοράς, ξενερώνουν άσχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...