Προς το περιεχόμενο

Ο MrBeast κέρδισε 263.000 δολάρια από ένα βίντεο στο X, κάτι που όμως δίνει "μια λανθασμένη εικόνα"


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 hours ago, Diavolos666 said:

Τον έχω κι εγώ στο channel blocker addon, δεν τον αντέχω με τίποτα. Τον pewdipie τον έχω επίσης γιατί παρόλο που δεν με ενοχλεί δεν με ενδιαφέρει τίποτα από αυτά που ανεβάζει και επειδή είναι πάντα πρώτη μούρη μου τον έβγαζε συνεχώς σε αναζητήσεις και πρώτη σελίδα.

Έχω αρκετούς γνωστούς σε αυτό το addon και έχω ησυχάσει, κανονικά αυτό θα έπρεπε να είναι feature από το ίδιο το youtube. Ειδικά τις εποχές που έβαζαν τον βλάκα τον SxePhill, τον WhatTheBuck και τον Shane Dawson ΠΑΝΤΑ στην πρώτη σελίδα, τι σπάσιμο. Και όχι μόνο αυτούς, αρκετούς ψευτο-celebrities δεν τους αντέχω με τίποτα.

Έχω πάνω από 1300 κανάλια block-αρισμένα, παίζει τα μισά από αυτά να είναι τα εκατοντάδες πανομοιότυπα του 5-minute crafts.

Όπως και ένα βίντεο όπου κάποιος πέρασε από ένα drive through 1000 φορές και είχε αρκετά εκατομμύρια προβολές, οι περισσότερες προβολές είναι σίγουρα αγορασμένες από views-bots.

Μήπως να δείτε τι βλέπετε? Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν από αυτούς ούτε μου τους έχει προτίνει...

 

Btw το post πέτυχε μπήκα να δω κάποιο από τα βίντεο επειδή κάποιος είπε για πολύ καλές παραγωγές. Δεν την πάλεψα πάνω από 2 λεπτά αλλά οκ έκαστος με τα γούστα του. Πάντως γενικά στο youtube έχει πολύ κόσμο με καλά και informative videos (Τώρα πόσο είναι επιστημονικά approved είναι πιο δύσκολο). Ελπίζω αρκετοί να βγάζουν όντως χρήματα γιατί κάνουν καλή δουλειά

Επεξ/σία από JimGer
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ασχετο αλλα μιας και ειδα οτι αρκετοι αναφερουν την υπερβολικη προωθηση τυπων οπως MrBeast, pewdiepie, shane dawson κτλ. Εχω channel απο το 2006, εχω περασει ολα τα σταδια εξελιξης του youtube, ποτε μα ποτε ο αλγοριθμος δεν μου ετριψε στην μουρη μου κανεναν απο αυτους.

Αν καμια φορα εβγαλε καποιον απο αυτους στα recommended, πραγματικα δεν θυμαμαι κατι τετοιο, μπορει να ηταν 10-15ο video οποτε εκ των πραγματων δεν θα πηγαινε το ματι μου σε αυτο, το προσπερασα, οπως ηταν αναμενομενο, και ουτε πηρα χαμπαρι και ουτε ειδα τιποτα πιο μετα.

Ο αλγοριθμος, εδω και καιρο, ειναι τοσο καλος ετσι ωστε, οταν προσφατα εκανα νεο λογαριασμο στο youtube, με το που ακουσα 5-6 τραγουδια, απο τα περιεργα που ακουω, ολα τα αλλα προτεινομενα ηταν ακριβως ιδια με αυτα που ακουω στο main channel. Ομοιως και για videos αλλων θεματικων.

18 χρονια στο youtube unbothered, shiny and chrome. Πραγματικα απορω με την "κλαψα" τοσων users του youtube σχετικα με την προωθηση καναλιων. Γενικα μιλαω, οχι μονο για τους users του insomnia.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mε 3 addblock και filter απο εμενα παιρνει τα 3 μου απο διαφημιση :P  Σπρωχνουν πολυ επιθετικα τα πρωτα καναλια και μετα καγχαζουν με τα views ....

Ο αλγοριθμος ειναι τοσο καλος που ποτε δε προτεινει original δημιουργους αλλα τα μεγαλα @ρχιδια που τους κανουν comment τα video .....

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, JimGer said:

Μήπως να δείτε τι βλέπετε? Εγώ δεν έχω ακούσει κανέναν από αυτούς ούτε μου τους έχει προτίνει...

Btw το post πέτυχε μπήκα να δω κάποιο από τα βίντεο επειδή κάποιος είπε για πολύ καλές παραγωγές. Δεν την πάλεψα πάνω από 2 λεπτά αλλά οκ έκαστος με τα γούστα του. Πάντως γενικά στο youtube έχει πολύ κόσμο με καλά και informative videos (Τώρα πόσο είναι επιστημονικά approved είναι πιο δύσκολο). Ελπίζω αρκετοί να βγάζουν όντως χρήματα γιατί κάνουν καλή δουλειά

Μπαίνω σε incognito mode εννοείται και αν δεν κάνω login μου βγάζει ότι σαβούρα θεωρεί δημοφιλής. Αλλά και login να κάνω κι εκεί δεν κρατάω ιστορικό οπότε πάλι μπορεί να μου βγάλει βλακείες.

Πολλές φορές βλέπω διάφορα τυχαία βίντεο και στην διπλανή μπάρα μπορεί να μου προτείνει ένα σωρό από άτομα που δεν θέλω ούτε να ξέρω. Αυτοί που ανέφερα ήταν πολύ παλιά, τότε δεν ήξερα για το addon, δεν ξέρω καν αν υπήρχε τότε.

Π.χ. δεν τολμάς να ψάξεις για κάτι που έχει σχέση με την τεχνολογία και τσουπ πρώτοι και χειρότεροι ο Linus Sebastian με τα 15 κανάλια του, ο Marquees Brownlie (πως τον λένε), τον MrWhosTheBoss και δύο ακόμα που δεν θυμάμαι πλέον ούτε τα ονόματά τους, αρκετά γνωστοί. Δεν τους μπορώ τους corporate, πληρωμένους από σπόνσορες να προσποιούνται ότι ξέρουν ή ότι εξακολουθούν να είναι ανεξάρτητοι reviewers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/01/2024 at 00:20, Diavolos666 said:

Μπαίνω σε incognito mode εννοείται και αν δεν κάνω login μου βγάζει ότι σαβούρα θεωρεί δημοφιλής. Αλλά και login να κάνω κι εκεί δεν κρατάω ιστορικό οπότε πάλι μπορεί να μου βγάλει βλακείες.

Πολλές φορές βλέπω διάφορα τυχαία βίντεο και στην διπλανή μπάρα μπορεί να μου προτείνει ένα σωρό από άτομα που δεν θέλω ούτε να ξέρω. Αυτοί που ανέφερα ήταν πολύ παλιά, τότε δεν ήξερα για το addon, δεν ξέρω καν αν υπήρχε τότε.

Π.χ. δεν τολμάς να ψάξεις για κάτι που έχει σχέση με την τεχνολογία και τσουπ πρώτοι και χειρότεροι ο Linus Sebastian με τα 15 κανάλια του, ο Marquees Brownlie (πως τον λένε), τον MrWhosTheBoss και δύο ακόμα που δεν θυμάμαι πλέον ούτε τα ονόματά τους, αρκετά γνωστοί. Δεν τους μπορώ τους corporate, πληρωμένους από σπόνσορες να προσποιούνται ότι ξέρουν ή ότι εξακολουθούν να είναι ανεξάρτητοι reviewers.

Indeed ton Linus τον ήξερα τους άλλους 2 μου τους πέταξε και είδα 1 από τον Boss και έχω δει κανά 2 από τον Brownlie. Μόνο τον Linus ήξερα από παλιά

On 26/01/2024 at 06:48, Alexrose said:

Το YouTube ήταν να το βλέπεις μέχρι πριν από 7-8 χρόνια, πλέον είναιχειρότερο από την χειρότερη τρασ  τν 

Ό,τι νά 'ναι. Αν ΘΕΛΕΙ κάποιος trash tv θα βλέπει. Αν όχι ένα σωρό σοβαρότατες παραγωγές έχει. Νομίζω άπειρα καλύτερη ποιότητα σε σχέση με χρόνια πριν. Τώρα ότι το κάνουν (και) για χρήματα δεν με απασχολεί. Καλό μου φαίνεται. Ιδανικά να ξέρω και ποιος τους σπονσοράρει εκτός των διαφημίσεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...