Προς το περιεχόμενο

Τεράστιες αλλαγές στο iPhone, με την Apple να υποστηρίζει το sideloading και τα εναλλακτικά app stores εξαιτίας της Ε.Ε


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κακουργα ΕΕ μια μπουκια ψωμι στο στομα τους να βαλουν τα παιδια δεν τους αφηνεις

3 hours ago, filip123go said:

Πολύ σωστή κίνηση. Και όποιος δεν θέλει, απλά δεν κάνει sideloading. Όποιος πάει γυρεύοντας, καλά να πάθει (αν κολλήσει κάτι).

τι να κολλησει,κανα i-cloud leak?

3 hours ago, kurkosdr said:

Πάει, όλα τα iPhone στην ΕΕ θα γεμίσουν malware όπως μας λένε οι Apple apologists ότι θα συμβεί αν η Apple επιτρέψει το sideloading στο iOS.

Στην πραγματικότητα οι χρήστες iPhone θα μπορούν επιτέλους να εγκαθιστούν εφαρμογές όπως Kodi, emulators, browsers που δεν είναι ο Safari με διαφορετικό UI, και X-rated video apps, στο τηλέφωνο που πλήρωσαν και τους ανήκει.

μην υποτιμας ποτε τη δυναμη του συνδρομου της Στοκχολμης..

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, mariosraptor84 είπε

Χάρηκαν όλοι android-ακηδες που το ζήτησαν. Γιατί δεν θυμάμαι κανέναν από τους 1000αδες iPhone-κηδες που ξέρω να τους ένοιαξε καθόλου τουλάχιστον την τελευταία 10ετια. 

Ξέχασες να πεις ότι οι 900 από αυτούς δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν το κινητό πέρα από φωτογραφίες όμως. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnzach είπε

Χαχαχαχαχαχαχα λέει ο άλλος κανένας iphonακιας δεν το ζήτησε. Λογικό ρε φίλε. Αλλιώς δεν θα ήταν iphonaκιας to begin with. Τι φαντασία να έχει κάποιος που παίρνει το πιο ικανό hardware στον κόσμο για να μπαίνει ινσταγκραμ και να βλέπει γιουτουμπ με διαφημίσεις. Χωρις πολλά πολλά, τα πιο σημαντικά από τα άπειρα καλά που μπορεί να φέρουν αυτοί οι κανονισμοί. 

1) emulators να παίξεις το αγαπημένο σου rom hack. 

2) devilution να παίξεις diablo. +πολλά άλλα παλιά pc game ports. 

3) Premium Spotify, YouTube music, tidal και γενικά cracked εφαρμογες οποία θες και όποτε την θες. 

4) stremio and kodi με real debrid για σειρές και ταινίες (παρτε εσείς nova/cosmote/disney/Netflix/prime 😂

5) tachiyomi για comics/manga και zlib για βιβλία. 

6) browser με support ublock origin, το μοναδικό effective adblocker. 

Αυτά και με actual file management support (να περνας με ένα απλό drag and drop οτι αρχείο γουστάρεις) και πήρα iphone αύριο γτ μου αρέσουν οι αποδώσεις στο βίντεο, οι επεξεργαστές και το design... αλλά αν δεν σου ανήκει η συσκευή να κάνεις ότι θες τι νόημα έχει. 

Πες τα ρε φιλαρακι!!!!Οτι καλυτερο το σχολιο σου!!!!!👏👏👏

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mariosraptor84 είπε

Χάρηκαν όλοι android-ακηδες που το ζήτησαν. Γιατί δεν θυμάμαι κανέναν από τους 1000αδες iPhone-κηδες που ξέρω να τους ένοιαξε καθόλου τουλάχιστον την τελευταία 10ετια. 

Δεν ισχύει ! Εμένα μου αρέσουν σαν συσκευές ειδικά τα mini λόγο μεγέθους και εμφάνισης και ας είναι πολύ κομμένα σε χαρακτηριστικά, αλλά δεν μπορώ να κάνω αυτά που θέλω και δυστηχως είμαι με ένα παλιό pixel 3 που έχει το μέγεθος που θέλω και κάνει παπάδες ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπερ τις apple θα είναι αυτό, καθώς οι φανατικοί απλάκιδες θα συνεχίσουν στο appstore, ενώ παράλληλα θα αγοράσει το iphone και κοσμος που δεν το ηθελε, ακριβώς για το οτι δεν μπορούσε να βάλει εφαρμογές τρίτων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Ξέχασες να πεις ότι οι 900 από αυτούς δεν ξέρουν να χρησιμοποιούν το κινητό πέρα από φωτογραφίες όμως. 

Κινητό είναι φίλε, όχι flux capacitor.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πω πωωωωω γέμισε ο τόπος με advanced χρήστες τηλεφώνων που τόσα χρόνια αισθανόταν φυλακισμένοι και καταπιεσμένοι! 😛 

Ο σωστός ο χρήστης iPhone (ο ορθόδοξος) δεν θα ασχοληθεί με το θέμα, μιας και αν ήθελε να μετατρέψει τη συσκευή του σε σκουπίδι θα είχε αγοράσει android! Περιμένω τώρα να βλέπω στο μέλλον κριτικές για την κακή υποστήριξη από την apple, σε περιπτώσεις που ένας χρήστης (με διδακτορικό) μετατρέψει τη συσκευή του σε «ζόμπι» και ταυτόχρονα θα ζητάει και τα ρέστα επειδή δεν θα λειτουργούν όλα όπως πρέπει… :) 

Θα ήθελα πολύ να κάνω λάθος και όλο αυτό να έχει τα αντίθετα αποτελέσματα, αλλά έχω πάψει να πιστεύω σε νεράιδες και μάγους! 

  • Like 12
  • Thanks 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

Μππρεί κάποιος που ξέρει να μας πει γιατί πρακτικά να το κάνει αυτό κάποιος χρήστης (και σε Android/iOS); ΤΙ θα κερδίσω με αυτό;

Πέρα από την Epic και η Microsoft ετοιμάζεται για το xbox mobile store.

Κάποια στιγμή τουλάχιστον στην ΕΕ θα αφαιρέσει τα παιχνίδια της και από το Google Play και από το Apple store. Θα μπορέσει να το κάνει από τη στιγμή που το store τους θα μπορεί να είναι διαθέσιμο σε όλα τα κινητά.

Κοινώς αν θες να συνεχίσεις να παίζεις Candy Crush θα το κάνεις 😆

Το όλο σκηνικό θα φέρει τεράστιες αλλαγές στο mobile gaming, και εκεί είναι όλα τα λεφτά, μιλάμε για δισεκατομμύρια τζίρο.

Αν ακολουθήσουν και οι ΗΠΑ με αντίστοιχο νόμο όπου τα iPhones έχουν φτάσει στο 60% της αγοράς. θα γίνει της μουρλής, θα δούμε μελλοντικά μέχρι και Steam mobile store.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πω πωωωωω γέμισε ο τόπος με advanced χρήστες τηλεφώνων που τόσα χρόνια αισθανόταν φυλακισμένοι και καταπιεσμένοι! 😛 

Ο σωστός ο χρήστης iPhone (ο ορθόδοξος) δεν θα ασχοληθεί με το θέμα, μιας και αν ήθελε να μετατρέψει τη συσκευή του σε σκουπίδι θα είχε αγοράσει android! Περιμένω τώρα να βλέπω στο μέλλον κριτικές για την κακή υποστήριξη από την apple, σε περιπτώσεις που ένας χρήστης (με διδακτορικό) μετατρέψει τη συσκευή του σε «ζόμπι» και ταυτόχρονα θα ζητάει και τα ρέστα επειδή δεν θα λειτουργούν όλα όπως πρέπει… :) 

Θα ήθελα πολύ να κάνω λάθος και όλο αυτό να έχει τα αντίθετα αποτελέσματα, αλλά έχω πάψει να πιστεύω σε νεράιδες και μάγους! 

Ξύδι

8 ώρες πριν, koutsis είπε

Μία χαρά 120hz έχουν τα pro 😉

Ναι ρε συ να έχουν και τα μικρά, σιγά τη τέχνη

Εγώ αυτή την εποχή παίζω με μικρή οθόνη και έχω αρχίσει να αντιπαθώ τις παντόφλες.

Από την άλλη έχω συνηθίσει και τα 120

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, johnzach είπε

 

3) Premium Spotify, YouTube music, tidal και γενικά cracked εφαρμογες οποία θες και όποτε την θες. 

6) browser με support ublock origin, το μοναδικό effective adblocker. 

Αυτά και με actual file management support (να περνας με ένα απλό drag and drop οτι αρχείο γουστάρεις) και πήρα iphone αύριο γτ μου αρέσουν οι αποδώσεις στο βίντεο, οι επεξεργαστές και το design... αλλά αν δεν σου ανήκει η συσκευή να κάνεις ότι θες τι νόημα έχει. 

3 μπορείς και τώρα...

6 έχει browser στ appstore με πολυ καλο adblock

Για τον file manager ναι θα συμφωνήσω...θέλει δουλίτσα ακόμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...