Προς το περιεχόμενο

Δημόσια συγνώμη ζήτησε ο Mark Zuckerberg για τον αντίκτυπο των μέσων κοινωνικής δικτύωσης στα παιδιά


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, Ipanos84 είπε

Να κάνω εγώ μια ερώτηση?
Εφοσον γίνεται αυτό,γιατί ο κόσμος χρησιμοποιεί ακόμη τα social media?

Εφόσον ξέρουμε τι κακό προκαλεί κλπ κλπ γιατί δεν τα διαγραφούν όλοι;

Υ.Γ Εγώ τα έχω διαγράψει όλα 

την εννοια "εθισμος" την εχεις ακουστα? το πχ πως ενας εθισμος λειτουργει και ουσιαστικα μπορει να ελεγχει τον ανθρωπο? 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

58 λεπτά πριν, jodalar είπε

Να ζητησει συγγνωμη για πιο λογο ακριβως? για πειτε μου φταιει το facebook για το μπουλινγκ στα σχολεια με 13-14χρονα, μαχαιρωματα και τα σχετικα?με την ιδια λογικη καλω τις εταιρειες παιχνιδιων πολεμου, σκοτωμων και βιας να ζητησουν κι αυτοι συγγνωμη. Ουτε καν. Εχουμε βρει πλεον ενα θυμα και τα ριχνουμε ολα εκει. Α ναι ξεχασα οι γονεις ποτε δε φταινε σε τιποτε ,μεγαλωνουν τα παιδια τους με τον καλυτερο τροπο, τους παρεχουν τα παντα ,ειδικα ο Ελληνας γονέας ειναι ο καλυτεροτερος ολων....ναι ρε Zuckerberg ακομα και σε αυτο εσυ φταις πως να το κανουμε....Εχουμε ξεβρακωθει πια σε ολα τα σοσιαλ με πληρη αναφορα και μετα αναρωτιομαστε για τα προσωπικα δεδομενα.καλα μας κανουν δωσε πονο...

Αυτό που όλοι και καλά γνωρίζουν αλλά όλοι συνεχίζουν και τα χρησιμοποιούν με ξεπερνάει...

Ας σε ξεπερνάει. Αν δεν έχεις καταλάβει τι έλεγχο έχει ασκήσει στην κοινωνία, πόσο περιορίζει το δικαίωμα της ελευθερίας της έκφρασης, εκμεταλλευόμενο τη δύναμη που εμείς του δώσαμε, τότε δε χρειάζεται να καταλάβεις τίποτα ποτέ.

Ο ίδιος βγαίνει και ζητά συγγνώμη, προφανώς γιατί πιέστηκε επειδή υπήρχαν λόγοι και εσείς το διό σας. Ένα μέσο ήταν που νόμισε ο κόσμος ότι ήταν φτιαγμένο για να τον εξυπηρετήσει. Τόσο απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

την εννοια "εθισμος" την εχεις ακουστα? το πχ πως ενας εθισμος λειτουργει και ουσιαστικα μπορει να ελεγχει τον ανθρωπο? 

 

Φυσικά φίλε μου ,αλλά εάν θέλεις κάτι το κανεις,εάν δεν θέλεις όχι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Armoral είπε

εκμεταλλευόμενο τη δύναμη που εμείς του δώσαμε

Έτσι όπως του τη δώσαμε, μπορούμε να τη πάρουμε και πίσω. 
Αλλά που;; 
Αν κόψεις τα social πλέον από τον κόσμο (την πλειοψηφία προφανώς), θα αρχίσουν να τρώνε τις σάρκες τους! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον υπάρχει άμεση συνεργασία Facebook με κρατικές υπηρεσίες των Η.Π,Α δεν τον αγγίζει κανείς, αυτές οι δίκες είναι ένα θέατρο για το 'θεαθήναι'.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναιρεις απο μονος σου αυτο που λες φιλε μου.. Ο Εθισμος ειναι κατι που δυστηχως δεν σε αφηνει ευκολα να μην κανεις κατι..  χρειαζεται μεγαλη προσπαθεια.. 

15 λεπτά πριν, Ipanos84 είπε

Φυσικά φίλε μου ,αλλά εάν θέλεις κάτι το κανεις,εάν δεν θέλεις όχι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Marduk1 said:

θα λογοδοτησεις λαμογιο..να σαι σιγουρος!!ο donald επιστρεφει!

Έρχεται ο αληθινός ΠΛΑΝΗΤΑΡΧΗΣ HOOVER!

Τρέμει όλη η σαπίλα και είναι ολοφάνερο.Τώρα έρχεται ο λογαριασμός!

TRUST THE PLAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Armoral είπε

Ας σε ξεπερνάει. Αν δεν έχεις καταλάβει τι έλεγχο έχει ασκήσει στην κοινωνία, πόσο περιορίζει το δικαίωμα της ελευθερίας της έκφρασης, εκμεταλλευόμενο τη δύναμη που εμείς του δώσαμε, τότε δε χρειάζεται να καταλάβεις τίποτα ποτέ.

Ο ίδιος βγαίνει και ζητά συγγνώμη, προφανώς γιατί πιέστηκε επειδή υπήρχαν λόγοι και εσείς το διό σας. Ένα μέσο ήταν που νόμισε ο κόσμος ότι ήταν φτιαγμένο για να τον εξυπηρετήσει. Τόσο απλά.

Κλαίω από τα γέλια. Σε υποχρέωσε κανείς να το χρησιμοποιήσεις? Η απλά έπεσε στην παγίδα του γιατί δεν ήξερες? Είναι ο εύκολος τρόπος αποποίηση ευθυνών ποτέ δε φταίει με εμείς πάντα οι άλλοι. Μήπως μας έβαλε και το μαχαίρι στο λαιμό και μας είπε ναι θα το χρησιμοποιήσετε? Η τα επαγγελματικά μου τα οικονομικά μου και προσωπική μου ζωή δεν θα προχωρούσε χωρίς το facebook?

37 λεπτά πριν, dario76 είπε

Ναι αλλά την φυλακή δε θα τη γλιτώσει.Μετράει και αυτός ανάποδα οπως και όλη η παρέα του.Και ειναι μεγάααλη παρέα.

2024 Game Over.o⁹

 

Αυτά περι φυλακής τα ακούμε τα τελευταία χρόνια πολύ συχνά ηια πολιτικούς ότι έφτασε η ώρα τους για εμπόρους ναρκωτικών για ....για για... Και η καραμέλα συνεχίζει. Μεγαλύτερες πιθανότητες έχουμε να βρεθούμε εμείς στη φυλακή ανευ λόγου και αιτίας παρά αυτοι... Κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει..μ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, apostolis81 said:

Εφόσον υπάρχει άμεση συνεργασία Facebook με κρατικές υπηρεσίες των Η.Π,Α δεν τον αγγίζει κανείς, αυτές οι δίκες είναι ένα θέατρο για το 'θεαθήναι'.

Πού να δείς τις επόμενες δίκες που έρχονται.Στα άλλα δικαστήρια με τα γαλόνια.

4 minutes ago, jodalar said:

Κλαίω από τα γέλια. Σε υποχρέωσε κανείς να το χρησιμοποιήσεις? Η απλά έπεσε στην παγίδα του γιατί δεν ήξερες? Είναι ο εύκολος τρόπος αποποίηση ευθυνών ποτέ δε φταίει με εμείς πάντα οι άλλοι. Μήπως μας έβαλε και το μαχαίρι στο λαιμό και μας είπε ναι θα το χρησιμοποιήσετε? Η τα επαγγελματικά μου τα οικονομικά μου και προσωπική μου ζωή δεν θα προχωρούσε χωρίς το facebook?

Αυτά περι φυλακής τα ακούμε τα τελευταία χρόνια πολύ συχνά ηια πολιτικούς ότι έφτασε η ώρα τους για εμπόρους ναρκωτικών για ....για για... Και η καραμέλα συνεχίζει. Μεγαλύτερες πιθανότητες έχουμε να βρεθούμε εμείς στη φυλακή ανευ λόγου και αιτίας παρά αυτοι... Κόρακας κοράκου μάτι δεν βγάζει..μ

Αυτό που λές κράτα το και το βλέπουμε του χρόνου τέτοια μέρα.

☺️☺️☺️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, jodalar είπε

Κλαίω από τα γέλια. Σε υποχρέωσε κανείς να το χρησιμοποιήσεις? Η απλά έπεσε στην παγίδα του γιατί δεν ήξερες? Είναι ο εύκολος τρόπος αποποίηση ευθυνών ποτέ δε φταίει με εμείς πάντα οι άλλοι. Μήπως μας έβαλε και το μαχαίρι στο λαιμό και μας είπε ναι θα το χρησιμοποιήσετε? Η τα επαγγελματικά μου τα οικονομικά μου και προσωπική μου ζωή δεν θα προχωρούσε χωρίς το facebook?

Εσεις οι σουπερ εξυπνοι που ξερετε τα παντα και ξερετε καθε "παγιδα" και παντα οτι κανετε ειναι επιτυχημενο , και ελεγχετε τα παντα στην ζωη σας με απολυτη επιτυχια, κανονικα θα επρεπε να σας εβαζαν σε ενα μερος μονους σας,  να αλληλο-βαυκαλίζεστε , να μην σας επιμολυνουμε ολοι εμεις οι χαζοι με την χαζομαρα μας..

 

ΑΑΑ μην κλαψεις και πολυ ε. κανεις ρυτιδες.. στο λεω ετσι απλα, στην περιπτωση που δε το ηξερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

Εσεις οι σουπερ εξυπνοι που ξερετε τα παντα και ξερετε καθε "παγιδα" και παντα οτι κανετε ειναι επιτυχημενο , και ελεγχετε τα παντα στην ζωη σας με απολυτη επιτυχια, κανονικα θα επρεπε να σας εβαζαν σε ενα μερος μονους σας,  να αλληλο-βαυκαλίζεστε , να μην σας επιμολυνουμε ολοι εμεις οι χαζοι με την χαζομαρα μας..

 

ΑΑΑ μην κλαψεις και πολυ ε. κανεις ρυτιδες.. στο λεω ετσι απλα, στην περιπτωση που δε το ηξερες..

Ενώ εσύ δεν υποδηλώνεις το ίδιο με την απάντηση σου.μια κατηγορία επάνω μεγιστοέξυπνοι.αν ξεκινήσω και τα ναρκωτικά μου φταίνε οι άλλοι...τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε Insomnia, τελικά όλους τους πιάνεις κάπου.

Δεν σχολιάζω ποτέ θέματα με κοινωνικά δίκτυα, Elon Musk, Apple, σιχαμερές πρακτικές εταιριών, αλλά αυτήν τη φορά με καταφέρατε.

Για πρώτη, πρώτη και μοναδική φορά-και μέχρι στιγμής-όλα τα σχόλια είναι ένα προς ένα. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κανένα.

Για να δούμε, πότε θα με καταφέρεις να ξαναγράψω σχόλιο σε τέτοιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...