Προς το περιεχόμενο

Κάμερες και αυστηρότερη ταυτοποίηση μέσω Gov.gr Wallet, ανάμεσα στα νέα μέτρα αντιμετώπισης της βίας στα γήπεδα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Titanik είπε

Ο πρώτος σεκιουριτας που θα ακουμπήσει το παντελόνι μου για να ελέγξει το πορτοφόλι μου από κέρματα, πυρσους,  μπαζουκας, έχει έρθει μαζί μου στο αυτόφωρο.

Καμμια δικαιοδοσία σε κανέναν που δεν έχει τη δικαιοδοσία και αυτή με τη νόμιμη οδό. 

Να θυμίσω σε όσους δεν το ξέρουν, το περιστατικό με το Ζε. Ο Ζε είναι ο παίκτης που βαράει το τύμπανο,  που είχε πετάξει τα ψάρια στους ολυμπιακούς. Παλιάς κοπής κολοπαιδο,  κάποτε πήγα να χάσω το μάτι μου στην προσπάθεια να προστατέψω κάποιον.

Είναι ο τύπος που σε ένα βίντεο κάνει μπουλιγκ σε ένα Μουσουλμανο,  λέγοντας του , θα λες θεός,  όχι Αλλάχ/Μωάμεθ.

Με τη λογική σου, αυτός ο τύπος θα έπρεπε να είναι στη φυλακή. 

Δικάζομαι για αυτό που κάνουμε,  όχι για το ποιόν μας. Απ τη στιγμή που δεν τον έβαλα φυλακή εγώ για το περιστατικό με το μάτι μου, ή οι Μουσουλμανοι για προσβολή πίστης έχει τελειώσει. 

Τον τύπο λοιπό τον είχαν ξυλοφορτωσει κάποτε, σε έναν ευρωπαϊκό αγώνα του παοκ. Δεν ξέρω πόσο ξύλο έφαγε, ξέρω ότι κινήθηκε κατά της αστυνομίας και του εν λόγω κράτους και πήρε γενναία αποζημίωση. 

Δικαιώματα έχουν πρωτίστως οι παράνομοι. 

Οι πολλοί νόμοι δείχνουν αδυναμία της πολιτείας. 

Προσέξτε τι εύχεστε, στον επόμενο covid, την επόμενη φορά που κάποιος θα μου ζητάει έγγραφο ταυτοποίησης για να μπω στην καφετερια, κάποιος τυχερός θα φάει πολύ ξύλο , και δεν είμαι παρατατικός, είμαι με την αλήθεια και το δίκαιο. 

Και το δίκαιο είναι ένα. Η αλήθεια είναι μία. 

Δλδ το πρόβλημα είναι ποιος θα σου κάνει σωματικό έλεγχο μην παραβιάζοντας τα δικαιώματα μας, ή εσύ που έχεις πρόθεση να κουβαλήσεις μπαζούκα, να ξέρεις οτι δεν μπορείς να το βάλεις με τίποτα μέσα?  

Το πρόβλημα δεν είναι ο σωματικός έλεγχος per se. Είναι αυτό που γράφεις και εσύ πολύ σωστά. Δεν υπάρχει η σχετική τιμωρία όταν κάνεις κάτι. Μπες μέσα και πέτα ότι θες. Αλλά να σε πιάσουν και να φας δια βίου αποκλεισμό. Το ξύλο από μπάτσους δεν είναι τιμωρία. Είναι εκδίκηση για αυτά που κατά καιρούς έκανε. Τιμωρία θα ήταν να μην ξαναπατήσει ποτέ σε τέτοιο χώρο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 91
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 minutes ago, UncleKim said:

Δλδ το πρόβλημα είναι ποιος θα σου κάνει σωματικό έλεγχο μην παραβιάζοντας τα δικαιώματα μας, ή εσύ που έχεις πρόθεση να κουβαλήσεις μπαζούκα, να ξέρεις οτι δεν μπορείς να το βάλεις με τίποτα μέσα?  

Το πρόβλημα δεν είναι ο σωματικός έλεγχος per se. Είναι αυτό που γράφεις και εσύ πολύ σωστά. Δεν υπάρχει η σχετική τιμωρία όταν κάνεις κάτι. Μπες μέσα και πέτα ότι θες. Αλλά να σε πιάσουν και να φας δια βίου αποκλεισμό. Το ξύλο από μπάτσους δεν είναι τιμωρία. Είναι εκδίκηση για αυτά που κατά καιρούς έκανε. Τιμωρία θα ήταν να μην ξαναπατήσει ποτέ σε τέτοιο χώρο.

 

Δεν παραβιάζεις κανένα δικαιωμα,  κανένα νόμο για να πετύχεις κάτι.

Το 2004 μπήκε ο τρομονομος Ορφανού με κάμερες παντού. Τι εφαρμόστηκε; Μπήκαν οι κάμερες,  με χρήματα από τους φόρους μας. Πόσες φορές γίνανε επεισόδια και ω τι θαύμα, δεν δούλευαν οι κάμερες; Πως λέγεται αυτο; Όταν σβήνεις τα στοιχεία από μια εγκληματική πράξη, όπως έγινε στα Τέμπη και με τους ένστολους (μην πω πιο βαριά λέξη και φάω μπαν) που σβηνανε το dna στον τόπο του εγκλήματος,  εκεί που δολοφονήθηκε ο Μιχάλης ο αεκτζης;

Ο υπεύθυνος διαχείρισης προσωπικών δεδομένων της εκάστοτε ΠΑΕ, γιατί δεν μπήκε φυλακή; 

Πάμε τώρα στο άλλο. Ο δια βίου αποκλεισμός,  είναι η έσχατη των ποινών. Ριναι σαν την ισόβια στις φυλακές. Πάντα υπάρχει το δικαιωμα στη μεταμελεια. Αυτό που λες είναι επικίνδυνο για τα οποία ανθρώπινα δικαιώματα. Και τα πρώτα ανθρώπινα δικαιώματα που θα προστατευσω είναι του μεγαλύτερου εγκληματία,  παιδοφιλου. Δεν τιμωρω με άλλο λάθος. 

Δε θέλουμε τιμωρίες,  θέλουμε παιδεία,  και η παιδεία δημιουργείται πρωτίστως από τις εικόνες.

Τώρα, όσον αφορά στο περιστατικό με τη δολοφονία του ενστολου. Καταρχάς δεν θέλω να μπω στη συζήτηση,  καλά έπαθε, κρίμα το παιδί, πήγε για δουλειά κλπ. Το λέω προκαταβολικά. Από το 1996 που θυμάμαι τον εαυτό μου σε ένα γήπεδο, και μετέπειτα σε πορείες,  θυμάμαι ένα πράγμα, μίσος. Μίσος για τις ομάδες,  μίσος δημοσίων υπαλλήλων/ιδιωτικών/επιχειρηματιων. Μίσος. Αυτός λοιπόν που πέταξε τη φωτοβολίδα, κάπου τη βρήκε,  είτε του την έδωσε φίλος, του, είτε κάποιος που ασκεί επιρροή. Αυτή τη φωτοβολίδα κάποιος την αγορασε από κάπου,  κατάστημα με ναυτιλιακα,  ήεισαγωγη από εξωτερικό.  Όπως και να χει,  όλοι αυτοί παρανομησαν,  και όλοι αυτοί είναι οι ηθικοί αυτουργοί. Ναι, αυτός που πούλησε τη φωτοβολιδα έχει μεγαλύτερη ευθύνη από το δολοφόνο. Αν ο νόμος το επιτρέπει, αν ήμασταν στην Αρχαία Ελλάδα, αν δεν κάνω λαθος,  κατά την περίοδο του Σόλωνα,  ευθύνη είχε Αυτός που πρότεινε ένα νόμο. Κοινώς στην περίπτωση μας, θα έπρεπε να μπει φυλακή, αυτός που άφησε το παραθυράκι να μπορείς να δώσεις φωτοβολιδα στον οποιονδήποτε. 

Θυμάμαι πιτσιρικάς, μιλάμε τώρα για εποχές 1998, και με σταματούσαν για ταυτότητα. 

Δεν έχω ακούσει να σταματάνε για σωματικό έλεγχο (νομίζω απαγορεύεται,  επιτρέπεται εκτός δημόσιας θεας) να δουν αν κουβαλάς κάποιο μαχαίρι,  κάποιο πιστόλι. 

Αυτά που ευχόμαστε,  είναι δίκοπο μαχαίρι. Εμείς ζήσαμε ο,τι ζήσαμε,  για τα παιδιά μας,  για τον άνθρωπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, UncleKim είπε

Εγώ θέλω όταν πληρώνω έναν ιδιώτη,  να αγοράζω μία σωστή υπηρεσία και ένα ωραίο προιόν. Δεν θέλω να εξαρτώμαι από τις εκάστωτε ορέξεις ή ικανότητες της αστυνομίας για να πάω σε ένα γεγονός με τα παιδιά μου.

Αν θέλεις να διαφυλάξεις το προιόν σου,  κάνεις και τις σχετικές επενδύσεις. Εγώ δεν είπα να νοικιάσει κομμάντος. Ούτε να δέρνουν κανέναν. Είπα να κάνουν σωστά την δουλειά τους, να φυλάνε τον χώρο από τους χούλιγκανς, και όχι να φυλάνε τους χούλιγκανς από τον χώρο.

Στο εξωτερικό πάντως, οι stewards μια χαρά κάνουν την δουλειά τους και προστατεύουν τους υπολοίπους από τους "ταραξίες". 

Είπαμε, το θέμα είναι η βούληση. Αν ήθελαν οι ΠΑΕ και το κράτος να εξαφανιστούν αυτά τα φαινόμενα, θα το έκαναν σε 24 ώρες.

Η δεν έχεις έρθει ποτέ σε γήπεδο η ήσουν μόνιμος θαμώνας στα VIP. Είναι εκτός πραγματικότητας όλα αυτά που ζητάς και περιγράφεις. Ίσως σε κάποια άλλη χώρα αλλά όχι στην Ελλάδα. Στα γήπεδα μέσα κυκλοφορούν άτομα με εντάλματα σύλληψης και εμείς μιλάμε για έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, Titanik said:

Ο πρώτος σεκιουριτας που θα ακουμπήσει το παντελόνι μου για να ελέγξει το πορτοφόλι μου από κέρματα, πυρσους,  μπαζουκας, έχει έρθει μαζί μου στο αυτόφωρο.

Καμμια δικαιοδοσία σε κανέναν που δεν έχει τη δικαιοδοσία και αυτή με τη νόμιμη οδό. 

Να θυμίσω σε όσους δεν το ξέρουν, το περιστατικό με το Ζε. Ο Ζε είναι ο παίκτης που βαράει το τύμπανο,  που είχε πετάξει τα ψάρια στους ολυμπιακούς. Παλιάς κοπής κολοπαιδο,  κάποτε πήγα να χάσω το μάτι μου στην προσπάθεια να προστατέψω κάποιον.

Είναι ο τύπος που σε ένα βίντεο κάνει μπουλιγκ σε ένα Μουσουλμανο,  λέγοντας του , θα λες θεός,  όχι Αλλάχ/Μωάμεθ.

Με τη λογική σου, αυτός ο τύπος θα έπρεπε να είναι στη φυλακή. 

Δικάζομαι για αυτό που κάνουμε,  όχι για το ποιόν μας. Απ τη στιγμή που δεν τον έβαλα φυλακή εγώ για το περιστατικό με το μάτι μου, ή οι Μουσουλμανοι για προσβολή πίστης έχει τελειώσει. 

Τον τύπο λοιπό τον είχαν ξυλοφορτωσει κάποτε, σε έναν ευρωπαϊκό αγώνα του παοκ. Δεν ξέρω πόσο ξύλο έφαγε, ξέρω ότι κινήθηκε κατά της αστυνομίας και του εν λόγω κράτους και πήρε γενναία αποζημίωση. 

Δικαιώματα έχουν πρωτίστως οι παράνομοι. 

Οι πολλοί νόμοι δείχνουν αδυναμία της πολιτείας. 

Προσέξτε τι εύχεστε, στον επόμενο covid, την επόμενη φορά που κάποιος θα μου ζητάει έγγραφο ταυτοποίησης για να μπω στην καφετερια, κάποιος τυχερός θα φάει πολύ ξύλο , και δεν είμαι παρατατικός, είμαι με την αλήθεια και το δίκαιο. 

Και το δίκαιο είναι ένα. Η αλήθεια είναι μία. 

ωπα, χαλαρωσε λίγο, σεριφη της ΑΠΠΔ και φύλακας του Συνταγματος. Εσυ μπορεις να κατσεις σπίτι και να αφήσεις τους υπόλοιπους να μπορεσουμε να ξεκολήσουμε απο τον βούρκο.

55 minutes ago, UncleKim said:

Στο εξωτερικό πάντως, οι stewards μια χαρά κάνουν την δουλειά τους και προστατεύουν τους υπολοίπους από τους "ταραξίες".

ακριβως αυτο! παραδειγμα προς μίμηση.  Εαν θελεις υπαρχει τρόπος, εαν εισαι σαν τον απο πάνω δαγκωσε το ΤΑΠ και περιμενε την επομενη σειρά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, great said:

ωπα, χαλαρωσε λίγο, σεριφη της ΑΠΠΔ και φύλακας του Συνταγματος. Εσυ μπορεις να κατσεις σπίτι και να αφήσεις τους υπόλοιπους να μπορεσουμε να ξεκολήσουμε απο τον βούρκο.

ακριβως αυτο! παραδειγμα προς μίμηση.  Εαν θελεις υπαρχει τρόπος, εαν εισαι σαν τον απο πάνω δαγκωσε το ΤΑΠ και περιμενε την επομενη σειρά

Είσαι επικίνδυνος για το θεσμό της Δημοκρατίας. 

Και για να σε βοηθήσω, ο Αλκης δολοφονήθηκε στο σχολείο έξω από το γήπεδο. 

Ο πιτσιρικάς στα Εξάρχεια δολοφονήθηκε από ένστολο , είτε γιατί έτσι, είτε γιατι είπε κάτι,  είτε γιατί πέταξε μια πέτρα. Δολοφονήθηκε όμως. Και ο δολοφόνος είναι έξω. 

Οι δολοφονιες στα Τέμπη,  στο Μάτι, στα 84 νοσοκομεία που εφαρμόστηκε πρωτόκολλο του θανάτου,  οι απεργοι πείνας υγειονομικοι, έχει ονοματεπώνυμο. Το ίδιο το κράτος παρανομησε.

Μάλλον δεν σε αγγίζουν όλα αυτά 

Ο βουρκος είστε εσείς οι ίδιοι,  οι ίδιοι που επιτρέπεται τον τύπο να παρκάρει σε μπάρα αναπήρων, που κλείνει το παρκιγκ,  που θα πάρει τη σειρά και απλά θα βαριαναστενεις. 

Η ανομία ξεκινάει από τον πολίτη. Και η λογική σου είναι του ωχ αδελφέ 

Εγώ λοιπόν δεν θα κάτσω σε κανένα σπίτι. Θα κάνω αυτό που λέει η συνείδησή μου και μόνο. Ακολουθώ μόνο τους νόμιμους και ηθικούς νόμους. 

Τώρα, τι θα δαγκώσεις εσύ, δεν ξέρω. Μάθε να μιλάς και να εκφράζεσαι, διότι υπάρχουν και άλλες λύσεις πίσω από την ανωνυμία του διαδικτύου. Πίσω από μια οθόνη,  έχεις τα άντερα να προσβάλλεις και να χρησιμοποιείς διάφορους χαρακτηρισμους, έξω όμως, κάνετε τους Κινέζους.

[[[[Είμαι με την αλήθεια, άσχετα ποιος τη λέει. Είμαι με τη δικαιοσύνη άσχετα για ποιον είναι υπέρ —ή κατά.

Malcolm X , 1925-1965, Αμερικανός ακτιβιστής]]]]

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Titanik said:

Οι δολοφονιες στα Τέμπη,  στο Μάτι, στα 84 νοσοκομεία που εφαρμόστηκε πρωτόκολλο του θανάτου,  οι απεργοι πείνας υγειονομικοι, έχει ονοματεπώνυμο. Το ίδιο το κράτος παρανομησε.

αυτο σε μενα μην το λες

 

21 minutes ago, Titanik said:

Ο βουρκος είστε εσείς οι ίδιοι,  οι ίδιοι που επιτρέπεται τον τύπο να παρκάρει σε μπάρα αναπήρων, που κλείνει το παρκιγκ,  που θα πάρει τη σειρά και απλά θα βαριαναστενεις. 

βιαζεσε να τσουβαλιασεις και να πεις οτι παρκαρουμε σε ράμπα (μπαρα ισως να πινεις τις ποτάρες σου αφου εχεις πλακωσει στον ξυλο αυτον που σου ζητησε ταυτοτητα για να δει αν εισαι πανω απο 18 γι ανα σου σερβιρει αλκοολ οπως οριζει ο νομος, και guess what δεν θα το κανει αστυνομικος αλλα ο barman ή ο περιπτερας με το τσιγαρο στο στομα οταν θα πας να ζητησεις τσιγαρα διοτι το λεει ο νόμος, μπορεις να τον δειρεις και αυτον).

23 minutes ago, Titanik said:

Και η λογική σου είναι του ωχ αδελφέ 

χχχμμμμμ, μαλλον μπερδευεσε. καθρεφτη εχεις ?

24 minutes ago, Titanik said:

Ακολουθώ μόνο τους νόμιμους και ηθικούς νόμους. 

εσυ κρινεις ποιος ειναι ο νομιμος και ηθικός ? ωραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, dhm21911 είπε

Σε ποια χώρα έγινε αυτό;

Από 1/2/2022 έχουν κλείσει μετά την δολοφονία του Αλκη .. τώρα εάν εσυ ζεις σε άλλη χώρα τι να σου πω…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Η δεν έχεις έρθει ποτέ σε γήπεδο η ήσουν μόνιμος θαμώνας στα VIP. Είναι εκτός πραγματικότητας όλα αυτά που ζητάς και περιγράφεις. Ίσως σε κάποια άλλη χώρα αλλά όχι στην Ελλάδα. Στα γήπεδα μέσα κυκλοφορούν άτομα με εντάλματα σύλληψης και εμείς μιλάμε για έλεγχο.

Μα επειδή το ξέρω, αυτό λέω. Λέω τι θα ήθελα να συμβαίνει αν υποθέσουμε οτι θέλουμε να γίνουμε (ποτέ απλά για την κουβέντα) Αγγλία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, great said:

αυτο σε μενα μην το λες

 

βιαζεσε να τσουβαλιασεις και να πεις οτι παρκαρουμε σε ράμπα (μπαρα ισως να πινεις τις ποτάρες σου αφου εχεις πλακωσει στον ξυλο αυτον που σου ζητησε ταυτοτητα για να δει αν εισαι πανω απο 18 γι ανα σου σερβιρει αλκοολ οπως οριζει ο νομος, και guess what δεν θα το κανει αστυνομικος αλλα ο barman ή ο περιπτερας με το τσιγαρο στο στομα οταν θα πας να ζητησεις τσιγαρα διοτι το λεει ο νόμος, μπορεις να τον δειρεις και αυτον).

χχχμμμμμ, μαλλον μπερδευεσε. καθρεφτη εχεις ?

εσυ κρινεις ποιος ειναι ο νομιμος και ηθικός ? ωραια.

Άκου, επειδή έχεις πολύ υφάκι, πίσω από μια οθόνη,  και από κοντά δε σε κόβω και καλά. 

Πρώτον τον καθρέφτη τον έσπασα και έχω 7 χρόνια γρουσουζιά,  οπότε, όχι δεν έχω,  λόγω της γρουσουζιά φοβάμαι να πάρω άλλον μην πολλαπλασιαστει. 

Δεύτερον, δικαίωμα στην ταυτοπροσωπια έχει μόνο το όργανο. Γκεγκε; 

Επίσης, όταν δεν έχω αμετάκλητη καταδικαστικη απόφαση,  δεν μπορείς να μου απαγορεύσεις κανένα δικαίωμα,  δεν πα να είμαι ο μεγαλύτερος εγκληματίας του κόσμου.  Τέλεια και παύλα.

Τώρα, όσον αφορά, αν κρίνεις απ το δαίμων του πληκτρολογιου,  όταν το 99.9% του πληθυσμού γράφει από ένα κινητό,  με ταχύτητα του φωτός,  καταλαβαίνει κάποιος το κόμπλεξ σου. 

Είτε παρκάρεις λοιπόν σε μπάρα, είτε σε ράμπα,  είτε στο δένδρο,  είτε το βλέπεις και δεν κάνεις τίποτα,  είσαι το ίδιο και το αυτό. Όταν βλέπεις μια παράνομη ή μια ανήθικη πράξη οφείλεις να αντιδράσεις. Αν δεν αντιδράσεις, είσαι συνενόχος. 

Απ τη στιγμή λοιπόν που απ τα λεγόμενά σου, εξουσιοδοτεις,  ένα σεκιουριτα , να πράξει σε σωματικό έλεγχο σε έναν πολίτη,  είσαι συνυπευθυνος για οποιαδήποτε παραβίαση ανθρωπίνων δικαιωματων. 

Είναι ο ίδιος που κάνει μπουλιγκ στο φαντάρο μια σειρά πίσω,  γιατί, γιατί το έκανε ο προηγούμενος σε εμένα. 

Είναι ο ίδιος που ενώ δεν καπνίζει,  αντί να πει στον άλλον μην πετάς το αποτσιγαρο κάτω, ενώ δεν καπνίζει το βουλώνει. 

Είναι ο ίδιος που διαμαρτυρίας γιατο υψηλό ενοίκιο, που δεν έχει τη δυνατότητα να το πληρώσει,  ενώ έχει υπογράψει το συμφωνητικό. 

Σαν τους υγειονομικους που ενώ τρυπηθηκαν, δεν στήριξαν τους συναδέλφους τους, ωθοντας τους στον κοινωνικό αποκλεισμό και στην πείνα,  αλλά μετά κάνανε τριπλοβαρδιες λόγω έλλειψης προσωπικού, που οι ίδιοι το προκάλεσαν.

Αστο, σε πήραμε χαμπάρι

Πάνω απ όλα ο άνθρωπος και μετά όλα τα άλλα. 

Αν ο νόμος δεν υπηρετεί τον άνθρωπο, είναι απάνθρωπος και άνθρωποι που υποστηρίζουν τέτοια, είναι εχθροί της δημοκρατίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Titanik said:

Δεύτερον, δικαίωμα στην ταυτοπροσωπια έχει μόνο το όργανο. Γκεγκε; 

αλλη μια φορά θα πω μερικά παραδείγματα και μετα θα σταματησω διοτι ειναι ξεκαθαρο σε τι χναρια βαδίζεις.

Ο barman ΕΧΕI το δικαιωμα ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ να δει την ταυτοτητα σου να δει αν εισαι πανω απο 18

ο Περιμπτερας  ΕΧΕI το δικαιωμα ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ να δει την ταυτοτητα σου να δει αν εισαι πανω απο 18 πριν δωσει τσιγαρο σε μαθητη

Ακομα και ο τυπος στα "ηλεκτρονικά" που πηγαιναμε εβλεπε την ταυτοτητα να δει αν εισαι πανω απο 17.

Tα λέμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, great said:

αλλη μια φορά θα πω μερικά παραδείγματα και μετα θα σταματησω διοτι ειναι ξεκαθαρο σε τι χναρια βαδίζεις.

Ο barman ΕΧΕI το δικαιωμα ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ να δει την ταυτοτητα σου να δει αν εισαι πανω απο 18

ο Περιμπτερας  ΕΧΕI το δικαιωμα ΒΑΣΕΙ ΝΟΜΟΥ να δει την ταυτοτητα σου να δει αν εισαι πανω απο 18 πριν δωσει τσιγαρο σε μαθητη

Ακομα και ο τυπος στα "ηλεκτρονικά" που πηγαιναμε εβλεπε την ταυτοτητα να δει αν εισαι πανω απο 17.

Tα λέμε.

Βάση ΚΥΑ (κοινή υπουργική αποφαση) παραβιαστεί το μισό Σύνταγμα, ο κώδικας της Νυρεμβέργης,  η συνθήκη του Οβιεδο και η συνθήκη της ΕΣ.ΔΑ.

Μάντεψε τι είναι πιο ισχυρό 

Σαν να λέμε, ότι εγώ που είμαι εργολάβος, λέω στα μαστορια,  κάντε αυτό αυτό και αυτό, χωρίς να με ενδιαφέρει αν βγήκε άδεια οικοδομής, αν έχω άδεια κατάληψης πεζοδρομίου κοκ.

Αστο, είσαι επικίνδυνος για το Πολίτευμα και αυτά που θα ζήσουν οι νέες γενιές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dream21 είπε

Από 1/2/2022 έχουν κλείσει μετά την δολοφονία του Αλκη .. τώρα εάν εσυ ζεις σε άλλη χώρα τι να σου πω…

Μάλλον εσύ ζεις σε άλλη χώρα γιατί οι σύνδεσμοι ανοιχτοί είναι. Μια βόλτα σε συνδέσμους θα σε πείσει. Στα χαρτιά και εγώ μπορώ να είμαι αστροναύτης στην πράξη τι γίνεται όμως;

1 ώρα πριν, UncleKim είπε

Μα επειδή το ξέρω, αυτό λέω. Λέω τι θα ήθελα να συμβαίνει αν υποθέσουμε οτι θέλουμε να γίνουμε (ποτέ απλά για την κουβέντα) Αγγλία.

 

Μόλις τώρα ανακοίνωσε μεγάλη ΠΑΕ(ψάξτο αν θες να μάθεις παραπάνω) ότι όποιος βάζει δεύτερο άτομο μαζί του μέσα στο γήπεδο αυτομάτως θα ακυρώνεται το διάρκειας του. Κάποιες ΠΑΕ δίνουν φωτογραφίες από οπαδούς και κάποιες άλλες "χάνουν" τα βίντεο απτις κάμερες. Γίνονται προσπάθειες δηλαδή από ορισμένες ΠΑΕ αλλά πρέπει να βάλει πλάτη το κράτος. Αυτό και κλείνω γιατί κουράστηκαμε όλοι μας πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dhm21911 είπε

Μάλλον εσύ ζεις σε άλλη χώρα γιατί οι σύνδεσμοι ανοιχτοί είναι. Μια βόλτα σε συνδέσμους θα σε πείσει. Στα χαρτιά και εγώ μπορώ να είμαι αστροναύτης στην πράξη τι γίνεται όμως;

Για να υπάρξει σύνδεσμος ανοιχτός βάση της καινουργιας νομοθεσιας πρέπει  πρώτα 15 μέλη  του συνδέσμου με λευκό ποινικό μητρώο να έχουν δωσει κατάθεση στην ελληνική Αστυνομία ότι εάν γίνει κάτι παράνομο να διώκονται αυτοί ποινικά…

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, dream21 είπε

Για να υπάρξει σύνδεσμος ανοιχτός βάση της καινουργιας νομοθεσιας πρέπει  πρώτα 15 μέλη  του συνδέσμου με λευκό ποινικό μητρώο να έχουν δωσει κατάθεση στην ελληνική Αστυνομία ότι εάν γίνει κάτι παράνομο να διώκονται αυτοί ποινικά…

 

 

Ποιός νόμος φίλε μου; Δεν ισχύουν νόμοι στο μπανανισταν. Στα χαρτιά τους κλείσανε, μια χαρά ανοιχτά είναι ΟΛΟΙ οι σύνδεσμοι. Δες και τις σημερινές δηλώσεις του υπουργού. Θα πάει δηλαδή ο πεταλούδας ο Νικος και ο Μπάμπης απτα Καμίνια να μιλήσουν με τον υπουργό και Ευρωπαίους υπεύθυνους ενώ πριν θα έχει μαζευτεί όλη η κομπανια στα γραφεία της ΠΑΕ. Βλέπουν έργα στην κυβέρνηση δεν εξηγείται αλλιώς.

Για τις αλλαγές, που θα γίνουν στη λειτουργία των συνδέσμων των οργανωμένων οπαδών: «Βρέθηκα μπροστά σε ένα μεγάλο δίλημμα, να κλείσω τις λέσχες των φιλάθλων ή όχι. Δεν θα ήταν, όμως, δίκαιο. Κάναμε, λοιπόν, μια αλλαγή δομική, έχει πρωτόγνωρα στοιχεία μέσα. Οι σύνδεσμοι, που υπάρχουν, θα ''κουμπώνουν'' πάνω στις ΠΑΕ. Μόνος ένας σύνδεσμος θα αναγνωρίζεται, θα έχει έδρα στα γραφεία της ΠΑΕ. Οι εκλογές, που θα γίνονται, πλέον, υποχρεωτικά σε όλους τους συνδέσμους, φιλοδοξώ να εκλέγουν πρόσωπα, που θα συνομιλούν θεσμικά με τον υπουργό Αθλητισμού. Ταυτόχρονα, αυτή η ομοσπονδία φιλάθλων θα έχει εκπροσώπους στην Ευρώπη. Ο προκάτοχός μου, κ. Οικονόμου, έκανε ελέγχους παντού, οι σύνδεσμοι θα αλλάξουν λειτουργία. Στο επόμενο διάστημα θα έρθει ο πρόεδρος ομοσπονδιών φιλάθλων της Ευρώπης ως καλεσμένος, για να κάνουμε μια συζήτηση όσον αφορά στη λειτουργία των συνδέσμων και να δώσουμε το παράδειγμα».

Επεξ/σία από dhm21911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...