Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι οι κάμερες θα βρίσκονται σε κάθετη διάταξη στο iPhone 16


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, TrialKid είπε

Ποια η χρησιμότητα του foldable δεν μας λες όμως… 

 

Καποια πραγματα δεν τα βλεπεις μονο απο την πλευρα της χρησιμοτητας.

Ειναι και το γουστο στην μεση. Η αισθηση, η κινηση και οτι αλλο θεωρεις οτι ειναι κριτηριο για μια αγορα ενος προιοντος ή μιας υπηρεσιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, paredwse said:

 άνθρωποι που 'ανεβαίνουν' κοινωνικά επειδή κυκλοφορούν με το τάδε κινητό ή φοράνε το τάδε ρολόι;

Κρίμα, είσαι και νέο μέλος... 

Ναι υπάρχουν. Κατά 90% "ανεβαινουν" μόνο μες στο μυαλό τους. Οπως ένας πιτσιρικάς 23 ετών που γνωρίζω,  με πολύ μέτριο background (και νοητικά και οικονομικά), που έσκασε πριν 3 μήνες 1400 παρακαλώ.

Απο την άλλη μπορεί να είναι όπως τα λές, να μεγαλώσω και να μάθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, ramarg είπε

Πολύ παράλογο να μείνει το flash έξω από τη διάταξη της κάμερας. Δεν μας ενοχλεί ο κάθετος σχεδιασμός, αλλά με το flash απ'έξω αυτό σημαίνει πως οι θήκες θα έχουν ένα αχρείαστα μεγάλο τετράγωνο άνοιγμα πίσω για να μην κρύβουν το LEDάκι.

Δεν εχεις δει ποτε θηκη απο Samsung; το φλας εχει μια δικη του μικρη τρυπα και αλλο ανοιγμα για τις καμερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, TrialKid είπε

Ποια η χρησιμότητα του foldable δεν μας λες όμως… 

4 χρόνια ο ανταγωνισμός, και έχει ποσό της % στην αγορά ; 
αφου όπου γυρίσω foldable βλέπω και κρατάνε 

τζαμπα R&D από τις εταιρίες 

Καλησπέρα Φίλε μου,

  το Fold ειναι ένα καθαρά business τηλέφωνο... όπως έχω ξαναγράψει από την ώρα που το αγόρασα δεν ξανακουβάλησα Laptop μαζί μου εκτός γραφείου. Κάνεις τα πάντα γρήγορα και εύκολα ( τρέχουν 3 διαφορετικά προγράμματα πάραλληλα στην ιδια οθόνη ). Αυτή είναι η χρησιμότητα του και απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό , το οποίο σίγουρα δεν είναι ευρύ.
Όμως σαν λύση και σαν τεχνολογία παρέχεται από την Samsung εδώ και περίπου μια 5ετία με τα όποια προβλήματα...
η Apple δείχνει αδύναμη να ακουμπήσει τεχνολογικά την Samsung πλέον...
αυτό δεν είναι απόλυτα κακό απλά ας μειώσει τις τιμές κοντά στο mid range στα 650 -700 ευρώ για το iphone 16... άλλωστε περιπου 10ευρώ τους στοίχιζε κατασκευαστικά το κάθε τεμάχιο....στην Κίνα αν θυμαμαι καλά,  δεν ξέρω τώρα στην Ινδία αν έχουν άλλους μισθούς..θεωρώ όχι.
 Σε κάθε περίπτωση , όπως όλοι λένε εκει έξω, αν το iphone 16 δεν δείξει κάτι τεχνολογικά διαφορετικό... η εταιρία θα δει εκ νέου την μετοχή της να συρρικνώνεται και αυτο θα είναι καλό για όλους. Αν θέλεις ενα γερό , ποιοτικό Mid range θ αγοράζεις iphone αν θέλεις τεχνολογια θ αγοράζεις samsung απ ότι φαίνεται...
εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ και τα 2 brands , ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, o_shaolin είπε

Καλησπέρα Φίλε μου,

  το Fold ειναι ένα καθαρά business τηλέφωνο... όπως έχω ξαναγράψει από την ώρα που το αγόρασα δεν ξανακουβάλησα Laptop μαζί μου εκτός γραφείου. Κάνεις τα πάντα γρήγορα και εύκολα ( τρέχουν 3 διαφορετικά προγράμματα πάραλληλα στην ιδια οθόνη ). Αυτή είναι η χρησιμότητα του και απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό , το οποίο σίγουρα δεν είναι ευρύ.
Όμως σαν λύση και σαν τεχνολογία παρέχεται από την Samsung εδώ και περίπου μια 5ετία με τα όποια προβλήματα...
η Apple δείχνει αδύναμη να ακουμπήσει τεχνολογικά την Samsung πλέον...
αυτό δεν είναι απόλυτα κακό απλά ας μειώσει τις τιμές κοντά στο mid range στα 650 -700 ευρώ για το iphone 16... άλλωστε περιπου 10ευρώ τους στοίχιζε κατασκευαστικά το κάθε τεμάχιο....στην Κίνα αν θυμαμαι καλά,  δεν ξέρω τώρα στην Ινδία αν έχουν άλλους μισθούς..θεωρώ όχι.
 Σε κάθε περίπτωση , όπως όλοι λένε εκει έξω, αν το iphone 16 δεν δείξει κάτι τεχνολογικά διαφορετικό... η εταιρία θα δει εκ νέου την μετοχή της να συρρικνώνεται και αυτο θα είναι καλό για όλους. Αν θέλεις ενα γερό , ποιοτικό Mid range θ αγοράζεις iphone αν θέλεις τεχνολογια θ αγοράζεις samsung απ ότι φαίνεται...
εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ και τα 2 brands , ακόμη.

Αυτή τη στιγμή η apple είναι πρώτη σε πωλήσεις κινητών .

 Δεν θα σου μιλήσω για πωλήσεις ναυαρχίδων εκεί υπάρχει χάσμα ..

 πρώτη σε πωλήσεις στα ταμπλετ

 πρωτη σε πωλήσεις smartwatch  και έβγαλε το Vision Pro (εκεί να δεις τεχνολογία )

 το ότι δεν δίνει δεκάρα τσακιστή για τα fold δεν είναι γιατί ΔΕΝ μπορεί τεχνολογικά να το υποστηρίξει αλλά γιατί 

1. Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να σου πουλήσει τεχνολογία η οποία ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες  

2. ΔΕΝ έχουν ζήτηση αρα όχι κέρδος γιαυτην .

 Είναι τουλάχιστον γέλιο να γράφετε για έναν κολοσσό σαν την apple πως έχει μείνει πίσω τεχνολογικά..

 αστεία πράγματα επιπέδου ούτε δημοτικού .

27 λεπτά πριν, o_shaolin είπε

άλλωστε περιπου 10ευρώ τους στοίχιζε κατασκευαστικά το κάθε τεμάχιο....στην Κίνα αν θυμαμαι καλά,

Και πολλά λες κάπου στο τάλιρο έχει κάθε I phone και το πουλάνε 1000

 Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα Θεέ μου 

Επεξ/σία από Chris_BMW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Chris_BMW είπε

Αυτή τη στιγμή η apple είναι πρώτη σε πωλήσεις κινητών .

 Δεν θα σου μιλήσω για πωλήσεις ναυαρχίδων εκεί υπάρχει χάσμα ..

 πρώτη σε πωλήσεις στα ταμπλετ

 πρωτη σε πωλήσεις smartwatch  και έβγαλε το Vision Pro (εκεί να δεις τεχνολογία )

 το ότι δεν δίνει δεκάρα τσακιστή για τα fold δεν είναι γιατί ΔΕΝ μπορεί τεχνολογικά να το υποστηρίξει αλλά γιατί 

1. Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να σου πουλήσει τεχνολογία η οποία ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες  

2. ΔΕΝ έχουν ζήτηση αρα όχι κέρδος γιαυτην .

 Είναι τουλάχιστον γέλιο να γράφετε για έναν κολοσσό σαν την apple πως έχει μείνει πίσω τεχνολογικά..

 αστεία πράγματα επιπέδου ούτε δημοτικού .

Και πολλά λες κάπου στο τάλιρο έχει κάθε I phone και το πουλάνε 1000

 Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα Θεέ μου 

Δεν τα ξέρεις καλά……πληροφορίες που έχω από έναν ξάδερφο από το χωριό (δεν τον ξέρεις) μου είπε οτι τα iPhone η Apple τα αγοράζει 2+1 δώρο….

Επισης ο ίδιος ξάδερφος μου είπε οτι όντως η apple έχει μείνει πίσω τεχνολογικά από την Samsung.

Και τέλος πάλι ο ίδιος ξάδερφος μου είπε οτι πλέον αν θέλω midrange κινητό να πάρω iPhone…..διαφορετικά αν θέλω high end μόνο galaxy series…..

 

Επεξ/σία από giorgosaero
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Αυτή τη στιγμή η apple είναι πρώτη σε πωλήσεις κινητών .

 Δεν θα σου μιλήσω για πωλήσεις ναυαρχίδων εκεί υπάρχει χάσμα ..

 πρώτη σε πωλήσεις στα ταμπλετ

 πρωτη σε πωλήσεις smartwatch  και έβγαλε το Vision Pro (εκεί να δεις τεχνολογία )

 το ότι δεν δίνει δεκάρα τσακιστή για τα fold δεν είναι γιατί ΔΕΝ μπορεί τεχνολογικά να το υποστηρίξει αλλά γιατί 

1. Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να σου πουλήσει τεχνολογία η οποία ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες  

2. ΔΕΝ έχουν ζήτηση αρα όχι κέρδος γιαυτην .

 Είναι τουλάχιστον γέλιο να γράφετε για έναν κολοσσό σαν την apple πως έχει μείνει πίσω τεχνολογικά..

 αστεία πράγματα επιπέδου ούτε δημοτικού .

Και πολλά λες κάπου στο τάλιρο έχει κάθε I phone και το πουλάνε 1000

 Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα Θεέ μου 

ο τρόπος που μιλάς δείχνει αγένεια.
Δεν μπορώ να συνεχίσω να μιλάω σε αυτό το χαμηλό επίπεδο...
Προσπάθησε ν ακούς περισσότερο από ότι μιλάς ,... μπορεί να μάθεις και κάτι.

20 ώρες πριν, giorgosaero είπε

Δεν τα ξέρεις καλά……πληροφορίες που έχω από έναν ξάδερφο από το χωριό (δεν τον ξέρεις) μου είπε οτι τα iPhone η Apple τα αγοράζει 2+1 δώρο….

Επισης ο ίδιος ξάδερφος μου είπε οτι όντως η apple έχει μείνει πίσω τεχνολογικά από την Samsung.

Και τέλος πάλι ο ίδιος ξάδερφος μου είπε οτι πλέον αν θέλω midrange κινητό να πάρω iPhone…..διαφορετικά αν θέλω high end μόνο galaxy series…..

 

.
Η apple γκριμίζεται καθημερινά , στην Κίνα με πτώση 30% στις πωλήσεις ( σε ενα 1.5 δις πληθυσμό ) , στην Αμερική τα ρολόγια της των 100ο δολλαρίων δεν δείχνουν Info για το οξυγόνο μετά το δικαστήριο που έχασε ... στην Ευρώπη τρώει ξύλο απίστευτο για ν ανοίξει το market και τελικά υπακούει με ότι αυτό σημαίνει για τα κέρδη που θα χάσει... και και και...
έχω κι εγώ iPhone μπορεί και καλύτερο απο το δικό σου αλλά δεν κάνω έτσι... χαλαρά παιδιά δεν έχετε πάρει αξία επειδή έχετεiphone... εταιρίες σχολιάζουμε εδώ... όχι ανθρώπους. Αξια παίρνεις όταν σέβεσαι την αντίθετη γνώμη κ επιχειρηματολογείς με στοιχεία... οι ειρωνίες είναι για τα χάπατα που λένε και στο χωριό του ξαδέλφου σου...

22 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Αυτή τη στιγμή η apple είναι πρώτη σε πωλήσεις κινητών .

 Δεν θα σου μιλήσω για πωλήσεις ναυαρχίδων εκεί υπάρχει χάσμα ..

 πρώτη σε πωλήσεις στα ταμπλετ

 πρωτη σε πωλήσεις smartwatch  και έβγαλε το Vision Pro (εκεί να δεις τεχνολογία )

 το ότι δεν δίνει δεκάρα τσακιστή για τα fold δεν είναι γιατί ΔΕΝ μπορεί τεχνολογικά να το υποστηρίξει αλλά γιατί 

1. Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να σου πουλήσει τεχνολογία η οποία ακόμα δεν έχει ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες  

2. ΔΕΝ έχουν ζήτηση αρα όχι κέρδος γιαυτην .

 Είναι τουλάχιστον γέλιο να γράφετε για έναν κολοσσό σαν την apple πως έχει μείνει πίσω τεχνολογικά..

 αστεία πράγματα επιπέδου ούτε δημοτικού .

Και πολλά λες κάπου στο τάλιρο έχει κάθε I phone και το πουλάνε 1000

 Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα Θεέ μου 

εκτός από αγενής και μάλλον όχι πολύ μορφωμένος είσαι και άσχετος με τα κόστη...
δεν είναι η δουλειά σου προφανώς... τσέκαρε τι σημαίνει 10€ για μύρια τηλέφωνα ... και τι μισθοί υπάρχουν στην Κίνα και θα καταλάβεις με τι κερδοφορίες δουλεύει η Apple. Nομίζεις ότι έτσι φτιάχνεται κεφαλαιοποίηση 3 τρις; αλλά τώρα τι σου λέω... άστο....

Επεξ/σία από o_shaolin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, o_shaolin είπε

εκτός από αγενής και μάλλον όχι πολύ μορφωμένος είσαι και άσχετος με τα κόστη...

Το επίπεδο της μόρφωσης σου μπορεί να μην το έχω 

 έχω τόσο όσο να μπορώ να καταλάβω ποτέ ο γραπτός λόγος προσβάλει κάποιον σε αντίθεση με εσένα που ενώ «κούνησες το δάχτυλο» στο αρχικό σου μνμ -απάντηση  στο άλλο με χαρακτήρισες και αμόρφωτο 😅

 το έχω γράψει άπειρες φορές εδώ μέσα θα το γράψω και σε εσένα .

 100 η αλεπού 101 τα αλεπουδάκια δεν έχει .

 Όσο για το δεκάρικο .

 Δεν το σώνεις άστο …

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, o_shaolin είπε

ο τρόπος που μιλάς δείχνει αγένεια.
Δεν μπορώ να συνεχίσω να μιλάω σε αυτό το χαμηλό επίπεδο...
Προσπάθησε ν ακούς περισσότερο από ότι μιλάς ,... μπορεί να μάθεις και κάτι.

.
Η apple γκριμίζεται καθημερινά , στην Κίνα με πτώση 30% στις πωλήσεις ( σε ενα 1.5 δις πληθυσμό ) , στην Αμερική τα ρολόγια της των 100ο δολλαρίων δεν δείχνουν Info για το οξυγόνο μετά το δικαστήριο που έχασε ... στην Ευρώπη τρώει ξύλο απίστευτο για ν ανοίξει το market και τελικά υπακούει με ότι αυτό σημαίνει για τα κέρδη που θα χάσει... και και και...
έχω κι εγώ iPhone μπορεί και καλύτερο απο το δικό σου αλλά δεν κάνω έτσι... χαλαρά παιδιά δεν έχετε πάρει αξία επειδή έχετεiphone... εταιρίες σχολιάζουμε εδώ... όχι ανθρώπους. Αξια παίρνεις όταν σέβεσαι την αντίθετη γνώμη κ επιχειρηματολογείς με στοιχεία... οι ειρωνίες είναι για τα χάπατα που λένε και στο χωριό του ξαδέλφου σου...

εκτός από αγενής και μάλλον όχι πολύ μορφωμένος είσαι και άσχετος με τα κόστη...
δεν είναι η δουλειά σου προφανώς... τσέκαρε τι σημαίνει 10€ για μύρια τηλέφωνα ... και τι μισθοί υπάρχουν στην Κίνα και θα καταλάβεις με τι κερδοφορίες δουλεύει η Apple. Nομίζεις ότι έτσι φτιάχνεται κεφαλαιοποίηση 3 τρις; αλλά τώρα τι σου λέω... άστο....

Εδώ είμαστε Φωστήρα μου να μας ανοίξεις τα μάτια και να μας μάθεις μπαλίτσα….

Περιμενω link για το κόστος κατασκευής του κάθε iPhone…..10 ευρώ το τεμάχιο που μας ανάφερες.

Επισης μας είπες οτι η Samsung εχει αφήσει πίσω τεχνολογικά την apple…..έχεις κάποια έρευνα για αυτό ή είναι δίκη σου θεωρία;

Αναμένουμε τα link για να μας επιβεβαιώσεις τα γραπτά σου….

 

Μην εξαφανιστείς…..περιμένω….. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...