Προς το περιεχόμενο

Η Samsung αποκάλυψε το Galaxy Ring για την βελτίωση της ευεξίας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, georgiosmag είπε

Εδώ είναι το σημαντικότερο από όλα. Ελπίζω εκτός από ακρίβεια να βελτιωθεί και η ταχύτητα. Όταν βγαίνεις για περπάτημα ας πούμε η όταν κάνεις μια δουλειά να το αντιλαμβάνεται γρήγορα και να το καταγράφει. Φανταστικό! Στο θέμα παλμών πίεσης καρδιγράφημα κλπ φαντάζομαι κάποιος ΑΙ αλγόριθμος θα παίρνει τα στοιχεία από ρολόι, κινητό και δαχτυλίδι θα κάνει τις πράξεις και θα έχουμε ποιο σωστό αποτέλεσμα. Το θέμα όπως είπα είναι να γίνεται και γρήγορα.

Για να δούμε. Συν το ότι είναι και ένα κόσμημα. Για να δούμε και τι κόστος θα έχει. Το κόβω γύρω στο κατοστάρικο για ελλάδα πολύ το φοβάμαι.. μην πω παραπάνω.

100 ευρώ; Ελπίζω να κάνεις πλάκα. 

Αν έχει κάτω από 300 αρχική ευχαριστημένος να είσαι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 ώρες πριν, georgiosmag είπε

Εδώ είναι το σημαντικότερο από όλα. Ελπίζω εκτός από ακρίβεια να βελτιωθεί και η ταχύτητα. Όταν βγαίνεις για περπάτημα ας πούμε η όταν κάνεις μια δουλειά να το αντιλαμβάνεται γρήγορα και να το καταγράφει. Φανταστικό! Στο θέμα παλμών πίεσης καρδιγράφημα κλπ φαντάζομαι κάποιος ΑΙ αλγόριθμος θα παίρνει τα στοιχεία από ρολόι, κινητό και δαχτυλίδι θα κάνει τις πράξεις και θα έχουμε ποιο σωστό αποτέλεσμα. Το θέμα όπως είπα είναι να γίνεται και γρήγορα.

Για να δούμε. Συν το ότι είναι και ένα κόσμημα. Για να δούμε και τι κόστος θα έχει. Το κόβω γύρω στο κατοστάρικο για ελλάδα πολύ το φοβάμαι.. μην πω παραπάνω.

Aυτο ακριβως, οπως φαινεται θα λειτουργει συνδυαστικα και θα εχει κανεις μεγαλη ακριβεια στις μετρησεις του. Ειδικα στον υπνο εν τω μεταξυ θα πρεπει να υπερεχει, αφου θα γινεται καλυτερη εφαρμογη σε σχεση με το ρολοι, οποτε (θεωρητικα) θα εχει κανεις καλυτερα αποτελεσματα.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι η αυτονομια του. Θελω 5ημερο το minimum, δεν μπορω να σκεφτομαι πως εχω ΚΑΙ δαχτυλιδι να φορτιζω περαν του κινητου, ρολογιου, buds. Αν εχει καλη αυτονομια και εχει και νορμαλ τιμη (κατω απο 100 ευρω δηλαδη), πιθανοτατα να το χτυπησω.

3 λεπτά πριν, efbill είπε

100 ευρώ; Ελπίζω να κάνεις πλάκα. 

Αν έχει κάτω από 300 αρχική ευχαριστημένος να είσαι. 

Δεν παιζει αυτο, δεν γινεται να εχει λιγο κατω απο 300 ευρω το Galaxy Watch 6, με οθονες, διαστασεις κλπ και να εχουν στην ιδια τιμη το δαχτυλιδι, δεν ειναι λογικο. Και δεν μπορουν να το πουλησουν και για τοοοοσο innovation που να το δικαιολογει. Κι εγω πιστευω κοντα στα 100 θα ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, argimeg είπε

Σε σκουλαρίκι κάτι για να το κρεμάσοουμε εκεί που πρέπει δεν έχει;

Τι άλλο ρε #@$@# θα σκεφτούνε, τι άλλο.

Τι παραλογο εχει ενα ματσο σενσορες σε μορφη δαχτυλιδιου? Προφανως προοριζεται για ατομα που αθλουνται ή/και θελουν να εχουν μια καταγραφη των κινησεων/δραστηριοτητας/υπνου/κλπ. Εννοειται πως δεν ειναι για ολους, αν εγω κινουμαι απο το σπιτι μεχρι το αυτοκινητο και μετα μεχρι την πορτα της δουλειας, ε και το κινητο μια χαρα τη δουλεια του θα κανει που θα μου πει "Μπραβο, σημερα εκανες 100 βηματα με 44 παλμους" :lol:

  • Like 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stormrain είπε

Τι παραλογο εχει ενα ματσο σενσορες σε μορφη δαχτυλιδιου? Προφανως προοριζεται για ατομα που αθλουνται ή/και θελουν να εχουν μια καταγραφη των κινησεων/δραστηριοτητας/υπνου/κλπ. Εννοειται πως δεν ειναι για ολους, αν εγω κινουμαι απο το σπιτι μεχρι το αυτοκινητο και μετα μεχρι την πορτα της δουλειας, ε και το κινητο μια χαρα τη δουλεια του θα κανει που θα μου πει "Μπραβο, σημερα εκανες 100 βηματα με 44 παλμους" :lol:

Κατά την άποψη μου πολύ υπερβολικά όλα αυτά ρε φίλε, πολύ υπερβολικά. Θα καταντήσουμε να καταγράφουμε και πόση ώρα περνάμε στην τουαλέτα ή πόση ώρα γελάμε ή δεν ξέρω και γω τι άλλο θα σκεφτούν να μας το πασάρουν σαν life style και σουπερ ντούπερ και γαμ$% τις καινοτομίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, stormrain είπε

Aυτο ακριβως, οπως φαινεται θα λειτουργει συνδυαστικα και θα εχει κανεις μεγαλη ακριβεια στις μετρησεις του. Ειδικα στον υπνο εν τω μεταξυ θα πρεπει να υπερεχει, αφου θα γινεται καλυτερη εφαρμογη σε σχεση με το ρολοι, οποτε (θεωρητικα) θα εχει κανεις καλυτερα αποτελεσματα.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι η αυτονομια του. Θελω 5ημερο το minimum, δεν μπορω να σκεφτομαι πως εχω ΚΑΙ δαχτυλιδι να φορτιζω περαν του κινητου, ρολογιου, buds. Αν εχει καλη αυτονομια και εχει και νορμαλ τιμη (κατω απο 100 ευρω δηλαδη), πιθανοτατα να το χτυπησω.

Δεν παιζει αυτο, δεν γινεται να εχει λιγο κατω απο 300 ευρω το Galaxy Watch 6, με οθονες, διαστασεις κλπ και να εχουν στην ιδια τιμη το δαχτυλιδι, δεν ειναι λογικο. Και δεν μπορουν να το πουλησουν και για τοοοοσο innovation που να το δικαιολογει. Κι εγω πιστευω κοντα στα 100 θα ειναι.

Δες πόσο κάνουν τα άλλα έξυπνα δαχτυλίδια. Το oura έχει πάνω από 300 και ζητάει και μηνιαία συνδρομή 6 ευρώ. 

Αν έχει κοντά στα 100 ευρώ όταν βγει θα σου κάνω ένα δώρο. Αν έχει πάνω από 300 που πιστεύω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, argimeg είπε

Κατά την άποψη μου πολύ υπερβολικά όλα αυτά ρε φίλε, πολύ υπερβολικά. Θα καταντήσουμε να καταγράφουμε και πόση ώρα περνάμε στην τουαλέτα ή πόση ώρα γελάμε ή δεν ξέρω και γω τι άλλο θα σκεφτούν να μας το πασάρουν σαν life style και σουπερ ντούπερ και γαμ$% τις καινοτομίες.

Kοιτα, καταλαβαινω το σκεπτικο σου και δεν θα ελεγα πως διαφωνω και ιδιαιτερα στον πυρηνα του. Ομως σου ξαναλεω, (πιστευω πως) κατι τετοια απευθυνονται σε συγκεκριμενους καταναλωτες. Χωρις βεβαια αυτο να σημαινει πως δεν θα το αγορασει και ο ΧΨ για το innovation και καλα.

 

Μόλις τώρα, efbill είπε

Αν έχει πάνω από 300 που πιστεύω; 

Αν εχει τοσο θα σου δωσω την χαρα της ικανοποιησης οταν γραψω οτι "θα παει απατο" :lol:

H αληθεια ειναι οτι τωρα μπηκα και ειδα το Oura και πραγματι ειναι σε αυτην την τιμη. Τι να πω, αμα καταφερει η Sam να το αιτιολογησει ως κατι τοσο καινοτομο και να το χρεωσει αντιστοιχα ΚΑΙ να πουλησει κιολας, τι να πω, μαγκια της. 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πάρουμε δηλαδή ένα ρολόι, που θα το συνδέσουμε στο κινητό και ένα δαχτυλίδι που θα το συνδέσουμε στο ρολόι, που θα είναι συνδεμένο με το κινητό... μπλέξιμο :P

 

  • Thanks 2
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, zio10 είπε

Να πάρουμε δηλαδή ένα ρολόι, που θα το συνδέσουμε στο κινητό και ένα δαχτυλίδι που θα το συνδέσουμε στο ρολόι, που θα είναι συνδεμένο με το κινητό... μπλέξιμο :P

 

Που να δεις μετά που θα έρθει και το σκουλαρίκι!! 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, efbill είπε

100 ευρώ; Ελπίζω να κάνεις πλάκα. 

Αν έχει κάτω από 300 αρχική ευχαριστημένος να είσαι. 

300 έχουν τα ρολόγια της samsung. Αυτά έχουν επιπλέον αισθητήρες, ισχυρό επεξεργαστή, ακριβότερα υλικά και.. φυσικά την οθόνη. Δεν θα έχει 300 trust me.

10 ώρες πριν, efbill είπε

Δες πόσο κάνουν τα άλλα έξυπνα δαχτυλίδια. Το oura έχει πάνω από 300 και ζητάει και μηνιαία συνδρομή 6 ευρώ. 

Αν έχει κοντά στα 100 ευρώ όταν βγει θα σου κάνω ένα δώρο. Αν έχει πάνω από 300 που πιστεύω; 

To oura είναι για τα... Και ζητάει συνδρομή ελπίζοντας αφού υπάρχουν τέτοιοι αγοραστές. Η samsung πιστεύω είναι εκτός αυτού του κύκλου και ελπίζω να μείνει εκτός αυτού. 

9 ώρες πριν, bazzil είπε

Γιατί να χρειάζομαι δακτυλίδι για να ξέρω πότε είμαι στα καλά μου;

Προφανώς και δεν απευθύνεται σε τέτοιο κοινό.

10 ώρες πριν, argimeg είπε

Που να δεις μετά που θα έρθει και το σκουλαρίκι!! 

Έχουμε τα ακουστικά. Δεν χρειάζεται σκουλαρίκι.

10 ώρες πριν, argimeg είπε

Κατά την άποψη μου πολύ υπερβολικά όλα αυτά ρε φίλε, πολύ υπερβολικά. Θα καταντήσουμε να καταγράφουμε και πόση ώρα περνάμε στην τουαλέτα ή πόση ώρα γελάμε ή δεν ξέρω και γω τι άλλο θα σκεφτούν να μας το πασάρουν σαν life style και σουπερ ντούπερ και γαμ$% τις καινοτομίες.

Για κάποιους είναι υπερβολικά για άλλους είναι απαραίτητα. Είναι πολλοί οι παράγοντες που διαμορφώνουν τα θέλω του κάθε ανθρώπου.

11 ώρες πριν, stormrain είπε

Aυτο ακριβως, οπως φαινεται θα λειτουργει συνδυαστικα και θα εχει κανεις μεγαλη ακριβεια στις μετρησεις του. Ειδικα στον υπνο εν τω μεταξυ θα πρεπει να υπερεχει, αφου θα γινεται καλυτερη εφαρμογη σε σχεση με το ρολοι, οποτε (θεωρητικα) θα εχει κανεις καλυτερα αποτελεσματα.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι η αυτονομια του. Θελω 5ημερο το minimum, δεν μπορω να σκεφτομαι πως εχω ΚΑΙ δαχτυλιδι να φορτιζω περαν του κινητου, ρολογιου, buds. Αν εχει καλη αυτονομια και εχει και νορμαλ τιμη (κατω απο 100 ευρω δηλαδη), πιθανοτατα να το χτυπησω.

Δεν παιζει αυτο, δεν γινεται να εχει λιγο κατω απο 300 ευρω το Galaxy Watch 6, με οθονες, διαστασεις κλπ και να εχουν στην ιδια τιμη το δαχτυλιδι, δεν ειναι λογικο. Και δεν μπορουν να το πουλησουν και για τοοοοσο innovation που να το δικαιολογει. Κι εγω πιστευω κοντα στα 100 θα ειναι.

Λέει για μια βδομάδα κάπου διάβασα. Αλλά είναι οκ... εγώ όλα τα γκατζετάκια το πρωί που κάνω το μπάνιο μου τα βάζω στην φόρτιση. Μέχρι να ετοιμαστώ έχουν πάει στο 80-90 όλα ακριβώς εκεί που θέλω. Οπότε μια χαρά θα είναι η μπαταριούλα του. 

13 ώρες πριν, tolstoy είπε

Η μόνη ευεξία που υπάρχει είναι η οικονομική ευεξία. Και από αυτήν η σαμσουνγκ έχει μπόλικη. 

Ναι ε? Ενώ όταν πάνε στα μπουζούκια και σκάνε 300 για μια νύχτα είναι καλύτερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...