Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για νέο PC


Kayne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ένας φίλος φτιάχνει νέο PC και θα ήθελα σας παρακαλώ τη γνώμη σας. Αν αξίζει να αλλάξει κάτι καλοδεχούμενες οι απαντήσεις σας. Το μόνο που μπορούσα να του προτείνω για να γλιτώσει λεφτά είναι να αφαιρέσει τα windows 11 και να τα αγοράσει πολύ πιο φθηνά από κλειδάδικο στο ίντερνετ.

Supercase F81A mid-tower case black
Intel i9-13900F
Corsair iCUE H100 RGB 240mm cooler CPU liquid
Gigaabyte B760 aorus elite AX
Be quite! system power 10 Gold Rated 850W power supply
2x Kingston 16GB fury beast DDR5 5200mHZ
MSI RTX 4080 Super Gaming X Slim 16GB white
Samsung 1TB ssd 870 QVO series
Samsung 500GB nvme SSD 980 series m.2 pci express
Corsair iCUE Link QX140 RGB 140mm

Και τα windows 11 home.

Σας ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που το φτιάχνει το pc;

Τι τιμές;

Συναρμολογεί;

Όλη η σύνθεση είναι για κλάματα (χωρίς παρεξήγηση).

I9 ~600€, σίγουρο όχι ο καλύτερος στο επίπεδο χρημάτων του και τον συνδυάζεται με κουτί του 20άρικου; Πουλάνε πιο φθηνά φουρνάκια, δε χρειάζεται να χαλαλισετε 600€+

Μνήμες στα 5200;;;

Υπάρχει κόσμος που ακόμη πληρώνει λεφτά για ssd τύπου evo 870;

Όλα λάθος....

Συμπληρώστε (αφού αντιγράψετε)τη φόρμα και δοκιμάστε ξανά...

https://www.insomnia.gr/forums/topic/391825-πρότυπο-φόρμας-αγοράς-αναβάθμισης-υπολογιστή/?do=findComment&comment=3742932

 

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Για αγορά υπολογιστή.

Ποσό (budget): 3.000 ευρώ

Χρήση υπολογιστή: Full gaming

Ειδικά προγράμματα: Πιο πολύ για video editing τύπου Sony Vegas, After Effects

Οθόνη, πληκτρολόγιο, ποντίκι: Όχι

Τοποθεσία: Κηφισιά

Τα κομμάτια να είναι από 1 κατάστημα και να το συναρμολογήσουν επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε τρια χιλιαρικα για πυργο και ρωτας?  Ξεκινας κλασσικα με 7800x3d (7950 θαβαζα εγω, κρυφα ομως, δεν θα τολεγα , γιατι με μαλωνουν, εδω τα παιδια). Καμια Saphire Radeon RX 7900 XTX 24gb Nitro-varor X και JP5 καυσιμο ελλικοπτερων. Καμια 4080 S Και πανω. Απο intel oχι πιο κατω απο 14700, ντρoπη για το badget  θα ειναι. Mητρικη ουτε στα ονειρα μου δεν θα εβλεπα, τσιπσετ κατω του Χ670Ε. 64gb μνημη ετσι για να υπαρχει. Κανα 1200αρι platinum seasonic για να μην ξανασχολιθεις με τροφοδοσια. 4 φανια κουτιου noctua. Eυρυχωρο με καλο air flow κουτι που να σου αρεσει. Αυτα σαν κατωτερο οριο, απο εκει και περα οτι ακριβοτερο δεις ψαχνοντας το τσιμπας. Δεν θα προβληματιστεις κι εσυ τωρα με 3000Ε για πυργο!

 ΣΗΜ. Μην ξαναδω κουτι, γι αυτον τον πυραυλο, των 25Ε. Κοιταμε γυρω στα 200.

    Κι οταν με το καλο, φτασουμε και στο τμημα του ηχου, εδω θαμαστε να τα ξαναπουμε. Εννοειται οτι PC ηχειακια ουτε που γυρναμε να τα κοιταξουμε. Τετοιο badget,  αν μη τι αλλο ειναι και θεμα prstise.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Chris2756 είπε

(7950 θαβαζα εγω, κρυφα ομως, δεν θα τολεγα , γιατι με μαλωνουν, εδω τα παιδια).

Όταν το σύστημα είναι μόνο για gaming τότε ο 7800X3D είναι ο κατάλληλος επεξεργαστής. Όταν όμως υπάρχει και video editing (και κυρίως redering), τότε πας στα "θηρία" (7950X3D, 14900K κλπ) που είναι η δουλειά τους!

Άκου 'κει τον μαλώνουμε!!! :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chris2756 είπε

Mε τρια χιλιαρικα για πυργο και ρωτας?  Ξεκινας κλασσικα με 7800x3d (7950 θαβαζα εγω, κρυφα ομως, δεν θα τολεγα , γιατι με μαλωνουν, εδω τα παιδια). Καμια Saphire Radeon RX 7900 XTX 24gb Nitro-varor X και JP5 καυσιμο ελλικοπτερων. Καμια 4080 S Και πανω. Απο intel oχι πιο κατω απο 14700, ντρoπη για το badget  θα ειναι. Mητρικη ουτε στα ονειρα μου δεν θα εβλεπα, τσιπσετ κατω του Χ670Ε. 64gb μνημη ετσι για να υπαρχει. Κανα 1200αρι platinum seasonic για να μην ξανασχολιθεις με τροφοδοσια. 4 φανια κουτιου noctua. Eυρυχωρο με καλο air flow κουτι που να σου αρεσει. Αυτα σαν κατωτερο οριο, απο εκει και περα οτι ακριβοτερο δεις ψαχνοντας το τσιμπας. Δεν θα προβληματιστεις κι εσυ τωρα με 3000Ε για πυργο!

 ΣΗΜ. Μην ξαναδω κουτι, γι αυτον τον πυραυλο, των 25Ε. Κοιταμε γυρω στα 200.

    Κι οταν με το καλο, φτασουμε και στο τμημα του ηχου, εδω θαμαστε να τα ξαναπουμε. Εννοειται οτι PC ηχειακια ουτε που γυρναμε να τα κοιταξουμε. Τετοιο badget,  αν μη τι αλλο ειναι και θεμα prstise.

Θέλει Nvidia και όχι Radeon για κάρτα γραφικών. Από τα υπόλοιπα κομμάτια τι να αγοράσει;

1 ώρα πριν, TopCLR είπε

Όταν το σύστημα είναι μόνο για gaming τότε ο 7800X3D είναι ο κατάλληλος επεξεργαστής. Όταν όμως υπάρχει και video editing (και κυρίως redering), τότε πας στα "θηρία" (7950X3D, 14900K κλπ) που είναι η δουλειά τους!

Άκου 'κει τον μαλώνουμε!!! :P

Θα κάνει video editing αλλά όχι πολύ. Κυρίως το θέλει να παίζει δυνατά games. Σαν λύση προτείνεις τον 7800X3d; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Kayne είπε

Θέλει Nvidia και όχι Radeon για κάρτα γραφικών. Από τα υπόλοιπα κομμάτια τι να αγοράσει;

 Ε! Αν θελει nvidia, μια RTX 4080. Xωρις πλακα τωρα, διαθετει ενα σεβαστο ποσον και μπορει να φτιαξει ενα ποιοτικο μηχανημα που θα του κρατισει χρονια. Για καρτες γραφικων και μητρικες, εγω προτιμω msi και gigabyte, οποτε καμια tomahawk, καμια Aorus Elite (και πανω). Σημαντικο η μητρικη να εχει δυνατοτητες για μελλοντικες αναβαθμισεις. Οταν αποφασισει για επεξεργαστη και καρτα γραφικων, τα παιδια εδω θα του συστησουν το πλεον καταλληλο μοντελο μητρικης. Απο δισκους, αναλογα με τις αναγκες αποθηκευσης που εχει. Αν εχει συλλογες μουσικης, ταινιων κτλ θελει χωρο και καλο ειναι σε ξεχωριστο δικο.

 Δεν θελω τσιγγουνιες με τις ψυκτρες, θα μου χαλουσε το συστημα. Για αεροψυξη διπλοι πυργοι διπλοι ανεμιστηρες, οτι και να παρεις, απο Αυστρια. Για υδροψυξη δεν γνωριζω, αλλα αν ημουν αγκασμενος να φορεσω θα επερνα αυτες τις Arctic  που πολυ τις ζητοκραυγαζουν, οι καρατσεκαρισμενοι γνωστες, εδω στο σαιτ. Για κουτακι, υπαρχουν πολλα καλα διαφορες μαρκες. Ριξτε και μια ματια στο BeQuiet dark side 700, μπορει να σας αρεσει

 Τελικα ζορικο και το μεγαλο badget. Oσο πιο παχυ ειναι το πακο των χρηματων, τοσο κατι σε κανει να θελεις να βαλεις το χερι πιο βαθεια στην τσεπη. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Chris2756 είπε

 Ε! Αν θελει nvidia, μια RTX 4080. Xωρις πλακα τωρα, διαθετει ενα σεβαστο ποσον και μπορει να φτιαξει ενα ποιοτικο μηχανημα που θα του κρατισει χρονια. Για καρτες γραφικων και μητρικες, εγω προτιμω msi και gigabyte, οποτε καμια tomahawk, καμια Aorus Elite (και πανω). Σημαντικο η μητρικη να εχει δυνατοτητες για μελλοντικες αναβαθμισεις. Οταν αποφασισει για επεξεργαστη και καρτα γραφικων, τα παιδια εδω θα του συστησουν το πλεον καταλληλο μοντελο μητρικης. Απο δισκους, αναλογα με τις αναγκες αποθηκευσης που εχει. Αν εχει συλλογες μουσικης, ταινιων κτλ θελει χωρο και καλο ειναι σε ξεχωριστο δικο.

 Δεν θελω τσιγγουνιες με τις ψυκτρες, θα μου χαλουσε το συστημα. Για αεροψυξη διπλοι πυργοι διπλοι ανεμιστηρες, οτι και να παρεις, απο Αυστρια. Για υδροψυξη δεν γνωριζω, αλλα αν ημουν αγκασμενος να φορεσω θα επερνα αυτες τις Arctic  που πολυ τις ζητοκραυγαζουν, οι καρατσεκαρισμενοι γνωστες, εδω στο σαιτ. Για κουτακι, υπαρχουν πολλα καλα διαφορες μαρκες. Ριξτε και μια ματια στο BeQuiet dark side 700, μπορει να σας αρεσει

 Τελικα ζορικο και το μεγαλο badget. Oσο πιο παχυ ειναι το πακο των χρηματων, τοσο κατι σε κανει να θελεις να βαλεις το χερι πιο βαθεια στην τσεπη. 

 

Λοιπόν από το ίδιο κατάστημα δεν ξέρω αν βρεί όλα τα parts αλλά ίσως καταλήξει σε αυτά. 

Πείτε μου σας παρακαλώ εάν αξίζει αυτό το build. Βγαίνει περίπου στα 2.5k.

 

CPU: Ryzen 7 7800x3D
GPU: MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X
Motherboard: MSI B650 Gaming Plus WiFi Motherboard ATX
RAM: Corsair Vengeance 32GB DDR5 RAM - 2 Modules (2x16GB) , 6000MHz
Storage: Western Digital Black SN850X W/o Heatsink SSD 2TB M.2 NVMe PCI Express 4.0
Case: Fractal Design Pop Air Gaming Midi Tower
PSU: Seasonic Vertex GX 1000W Full Modular 80 Plus Gold ή CoolerMaster V850 SFX Gold 850W
CPU Cooler: Thermalright HR-02 Plus for Socket AM4/AM5/115x with ARGB White

Επεξ/σία από Kayne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kayne είπε

Λοιπόν από το ίδιο κατάστημα δεν ξέρω αν βρεί όλα τα parts αλλά ίσως καταλήξει σε αυτά. 

Πείτε μου σας παρακαλώ εάν αξίζει αυτό το build. Βγαίνει περίπου στα 2.5k.

 

CPU: Ryzen 7 7800x3D
GPU: MSI GeForce RTX 4080 Super 16GB GDDR6X Suprim X
Motherboard: MSI B650 Gaming Plus WiFi Motherboard ATX
RAM: Corsair Vengeance 32GB DDR5 RAM - 2 Modules (2x16GB) , 6000MHz
Storage: Western Digital Black SN850X W/o Heatsink SSD 2TB M.2 NVMe PCI Express 4.0
Case: Fractal Design Pop Air Gaming Midi Tower
PSU: Seasonic Vertex GX 1000W Full Modular 80 Plus Gold ή CoolerMaster V850 SFX Gold 850W
CPU Cooler: Thermalright HR-02 Plus for Socket AM4/AM5/115x with ARGB White

Comments:

Motherboard: σε σύστημα 2.5k Β650? Κρίμα κι άδικο. Β650Ε ή ακόμη καλύτερα Χ760Ε. Σε κάθε περίπτωση το - Echip και καλή mobo για να σου δώσει στο μέλλον περισσότερες δυνατότητες αναβάθμισης.

Case: προσωπικά δεν μου αρέσει (αλλά γούστα είναι αυτά). Αυτό που δεν μου αρέσει εκτός του οπτικού είναι ότι σε περιορίζει πάρα πολύ με την ψύξη. Στην οροφή δεν βάζεις εύκολα ΑΙΟ (με προϋποθέσεις), μπροστά βαζει μέχρι 240 ΑΙΟ, ή 2 ανεμιστήρες. Κλειστό από κάτω οπότε και η GPU με περιορισμένη αναπνοή. Πλαστική σιτα από πάνω. Με καμία δεν θα έδινα τόσα χρήματα σε κάθε περίπτωση. Στα 50 ευρώ και λέω πολλά. Υπάρχουν πολύ καλύτερα κουτιά να διαλέξεις.

Colling: δεν υπάρχει περίπτωση να μην έβαζα μια ΑΙΟ 240mm. Άλλοι βέβαια ορίζονται στην αεροψυξη. Προσωπικά από το να βάλω μια τεράστια αεροψυξη η οποία προϋποθέτει πολύ καλό οριζόντιο push-pull Air Flow στο κουτί μας προτιμώ μια ΑΙΟ. Το watercooling είναι πάντα αποδοτικοτερο από το aircooling άλλωστε (κανονας της φυσικής).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 E ναι ! ρε παιδια για μητρικη, βαλτε κανα κατοσταρικο παραπανω, δεν θα το μετανιωσετε στο μελλον. Και παλι με τα ρεστα, οχι μονο σουβλακια, ολοκληρο αρνι στη σουβλα, περνετε.

 Για μνημες δειτε και κατι σε 6400MHz, 32 CL, οπως GSKill trident Z5. Εχουν φορεθει πολυ φετος. Βγαινουν σε σινιε μοντελακι, με φωτακια, αλλα και σε πιο κλασσικη γραμμη, χωρις φωτακια.

 Κουτακι, ριξτε μια ματια και στο Bequiet pure base 500dx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Comments:

Motherboard: σε σύστημα 2.5k Β650? Κρίμα κι άδικο. Β650Ε ή ακόμη καλύτερα Χ760Ε. Σε κάθε περίπτωση το - Echip και καλή mobo για να σου δώσει στο μέλλον περισσότερες δυνατότητες αναβάθμισης.

Case: προσωπικά δεν μου αρέσει (αλλά γούστα είναι αυτά). Αυτό που δεν μου αρέσει εκτός του οπτικού είναι ότι σε περιορίζει πάρα πολύ με την ψύξη. Στην οροφή δεν βάζεις εύκολα ΑΙΟ (με προϋποθέσεις), μπροστά βαζει μέχρι 240 ΑΙΟ, ή 2 ανεμιστήρες. Κλειστό από κάτω οπότε και η GPU με περιορισμένη αναπνοή. Πλαστική σιτα από πάνω. Με καμία δεν θα έδινα τόσα χρήματα σε κάθε περίπτωση. Στα 50 ευρώ και λέω πολλά. Υπάρχουν πολύ καλύτερα κουτιά να διαλέξεις.

Colling: δεν υπάρχει περίπτωση να μην έβαζα μια ΑΙΟ 240mm. Άλλοι βέβαια ορίζονται στην αεροψυξη. Προσωπικά από το να βάλω μια τεράστια αεροψυξη η οποία προϋποθέτει πολύ καλό οριζόντιο push-pull Air Flow στο κουτί μας προτιμώ μια ΑΙΟ. Το watercooling είναι πάντα αποδοτικοτερο από το aircooling άλλωστε (κανονας της φυσικής).

Αν βάλουμε το case που λέει ο Chris απο κάτω? Το Bequiet pure base 500dx.

Όσο για τη Motherboard, αυτή πάει? ΑΝ όχι, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποια να πάρει συγκεκριμένα? Ευχαριστώ.

4 ώρες πριν, Chris2756 είπε

 E ναι ! ρε παιδια για μητρικη, βαλτε κανα κατοσταρικο παραπανω, δεν θα το μετανιωσετε στο μελλον. Και παλι με τα ρεστα, οχι μονο σουβλακια, ολοκληρο αρνι στη σουβλα, περνετε.

 Για μνημες δειτε και κατι σε 6400MHz, 32 CL, οπως GSKill trident Z5. Εχουν φορεθει πολυ φετος. Βγαινουν σε σινιε μοντελακι, με φωτακια, αλλα και σε πιο κλασσικη γραμμη, χωρις φωτακια.

 Κουτακι, ριξτε μια ματια και στο Bequiet pure base 500dx

Αυτή τη RAM εννοείς? https://www.skroutz.gr/s/33641282/G-Skill-Trident-Z5-RGB-32GB-DDR5-RAM-me-2-Modules-2x16GB-kai-Tachytita-6400-gia-Desktop-F5-6400J3239G16GX2-TZ5RS.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Toν μπλε φωτισμο να διαλλεξετε παιδια. Ειναι πιο κυριλατος απο τον πορτκαλι

Ε ναι αυτη η μητρικη παει κι ερχεται!. Ταιριαζει, ρε παιδι μου περισσοτερο με τα υπολοιπα κοματια.

Ναι αυτες τις μνημες, κι εμενα, τα παιδια εδω μου τις συστησαν. Τρεις μηνες τωρα δουλευουν απροβληματιστα. Σηγουρα θα υπαρχουν, κι αλλες το ιδιο η και καλυτερες.

 To φανταζομαι το μηχανακι με καμια ultragear 32"+++ oθονη. Cine Danaos θα γινει το Playroom. 

Για ηχο δεν λεω κατι ακομα, με προβληματιζει η επιλογη του γουφερ. To Rel HT 1205 MK II να προτιενω? Η το Velodyne EQ-Maxx 15?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kayne είπε

Όσο για τη Motherboard, αυτή πάει? ΑΝ όχι, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποια να πάρει συγκεκριμένα? Ευχαριστώ.

 

Δεν είναι τι πάει. Όλες πάνε.

Μιλάω για motherboard με το chip Β650Ε ή το chip X670E

Εγώ πήγα για τους δικούς μου λόγους στην ASRock Taichi B650E (εάν δεν βιάζεσαι την βρίσκεις σε σούπερ τιμή στο γνωστό JMC Tech asrock-b650e-taichi)

Αλλά μπορείς να πάς στην σχεδόν πανομοιότυπη ASRock-B650E-Taichi-Lite

Κάτι μπιχλιμπίδια της λείπουν μόνο από την προηγούμενη.

Υπαρζουν και πολλές άλλες πολύ καλές. Δεν λέω να πάρεις την ίδια. Είναι προσωπική επιλογή η κάθε mobo.

Αλλα σε αυτό το ποσό παίρνεις μια που θα έχει όλα τα potentials για να της βάλεις ότι θέλεις πάνω μελλοντικά.

Γιατι πχ να χάσεις το PCIe5.0 σε δίσκους και σε Slot? Γιατί να μην έχεις USB4.0 ή Thunderbolt? Γιατί να μην έχεις 8 layers αντί για 6? Γιατί να μην έχεις καλύτερα MOSFETs για την CPU? Γιατι να μην έχεις Led display για troubleshooting?

Γνωμη μου πάντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Chris2756 είπε

 Toν μπλε φωτισμο να διαλλεξετε παιδια. Ειναι πιο κυριλατος απο τον πορτκαλι

Ε ναι αυτη η μητρικη παει κι ερχεται!. Ταιριαζει, ρε παιδι μου περισσοτερο με τα υπολοιπα κοματια.

Ναι αυτες τις μνημες, κι εμενα, τα παιδια εδω μου τις συστησαν. Τρεις μηνες τωρα δουλευουν απροβληματιστα. Σηγουρα θα υπαρχουν, κι αλλες το ιδιο η και καλυτερες.

 To φανταζομαι το μηχανακι με καμια ultragear 32"+++ oθονη. Cine Danaos θα γινει το Playroom. 

Για ηχο δεν λεω κατι ακομα, με προβληματιζει η επιλογη του γουφερ. To Rel HT 1205 MK II να προτιενω? Η το Velodyne EQ-Maxx 15?

 

11 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Δεν είναι τι πάει. Όλες πάνε.

Μιλάω για motherboard με το chip Β650Ε ή το chip X670E

Εγώ πήγα για τους δικούς μου λόγους στην ASRock Taichi B650E (εάν δεν βιάζεσαι την βρίσκεις σε σούπερ τιμή στο γνωστό JMC Tech asrock-b650e-taichi)

Αλλά μπορείς να πάς στην σχεδόν πανομοιότυπη ASRock-B650E-Taichi-Lite

Κάτι μπιχλιμπίδια της λείπουν μόνο από την προηγούμενη.

Υπαρζουν και πολλές άλλες πολύ καλές. Δεν λέω να πάρεις την ίδια. Είναι προσωπική επιλογή η κάθε mobo.

Αλλα σε αυτό το ποσό παίρνεις μια που θα έχει όλα τα potentials για να της βάλεις ότι θέλεις πάνω μελλοντικά.

Γιατι πχ να χάσεις το PCIe5.0 σε δίσκους και σε Slot? Γιατί να μην έχεις USB4.0 ή Thunderbolt? Γιατί να μην έχεις 8 layers αντί για 6? Γιατί να μην έχεις καλύτερα MOSFETs για την CPU? Γιατι να μην έχεις Led display για troubleshooting?

Γνωμη μου πάντα.

Λοιπόν παιδιά νομίζω καταλήξαμε στα parts και το μαγαζί από όπου θα γίνει η παραγγελία. Τελικά δεν τα θέλει ξεχωριστά από skroutz τα θέλει όλα από ένα μαγαζί για να γίνει και η συναρμολόγηση. Έχουμε και λέμε:

CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D
GPU: Gigabyte GeForce RTX 4080 Super Gaming OC 16GB DLSS 3
RAM: Corsair Vengeance RGB DDR5 32GB 7200MHz CL34 (Kit of 2) - Black
NVMe: Samsung 2TB NVMe SSD 990 Pro Series M.2 PCI-Express
Case: Fractal Design Torrent ARGB Mid-Tower Tempered Glass Light Tint - Black
Motherboard: Gigabyte B650 Gaming X
PSU: Cooler Master GX III Gold 850W Full Modular Gold Rated Power Supply

Μπορείτε να προτείνετε και ένα cpu cooler? Το μαγαζί είναι το msystems.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

καλύτερα MOSFETs

 Αυτο λεω κι εγω! Αν δεν μορουμε να εχουμε λαμπατους ενισχυτες με διπλοτριπλοπενταοδες (και δεν συμαζευεται) λυχνιες, τουλαχιστον ΜΟSFET και τοροειδη μετασχηματιστη. Τι ολοκληρομενα class D  και πρασινα αλογα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...