Προς το περιεχόμενο

Χρειάζεται θήκη ένα Realme 11 Pro Beige;


Επισκέπτης
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από manana,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας αγαπητό φόρουμ. Παρήγγειλα το εν λόγω κινητό ως έκπληξη για την μητέρα μου. Το τωρινό της είναι ένα redmi 9a που πλέον χρειάζεται αλλαγή. 

Το θέμα μου είναι το εξής: το συγκεκριμένο κινητό είναι τόσο όμορφο που οποιοδήποτε είδος θήκης και αν του έβαζα θα ήταν σαν να το υποβαθμίζω οπτικά. Πέραν τούτου η μάνα μου θέλει θήκη μόνο wallet, flip case π.χ. Dux Ducis (με μαγνητικό κλείσιμο και σε τέτοιο elegant σχεδιασμό). Η τιμή που μπορώ να διαθέσω είναι max 20€  ώστε τα υπόλοιπα να τα δώσω σε τζαμάκι αν χρειαστεί ή hydrogel(δεν ξέρω τι είναι);

Στο παρακάτω τεστ ανθεκτικότητας το κινητό πάντως δείχνει να τα καταφέρνει καλά και χωρίς κάποια επιπρόσθετη προστασία. Δεν ξέρω κατά πόσο το έχετε δει αυτό να ισχύει στην πράξη ή όχι. 

Εσείς που έχετε το συγκεκριμένο κινητό στην κατοχή σας: αν έρθει σε επαφή με πιτσιλιές νερού π.χ. από κάποια οικιακή δουλειά θα δυσλειτουργεί μετά; Η δερμάτινη πλάτη του αν ποτιστεί με κάποιου είδους λεκέ καθαρίζεται εύκολα; Διάβασα επίσης πως οτιδήποτε αγγίξει με κόλλα την δερμάτινη πλάτη του θα την αποκολλήσει μετά.

Εσείς  πως έχετε "ντυμένο" το εν λόγω κινητό;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας.

Επεξ/σία από UnusualAthlete92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Χρειάζεται θήκη ένα Realme 11 Pro Beige;

Δεν το έχω το κινητό, αλλά... άσχετα με το τι δείχνει το συγκεκριμένο βίντεο, εμένα περισσότερο η κυρτή οθόνη μου φαίνεται επισφαλής, παρά κάτι άλλο.
Η (διάφανη, τουλάχιστον) θήκη κι ένα καλό τζαμάκι είναι must θεωρώ. 

p.s. είσαι σίγουρος ότι η αισθητική "υποβάθμιση" του κινητού είναι κάτι που θα ενοχλούσε και την μητέρα σου; Αν ναι, διάφανη θήκη, αν όχι, τύπου wallet για να είναι ήσυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το C55 είχε και διάφανη θήκη πλάτης και περασμένη μεμβράνη οθόνης, οπότε λογικά φαντάζομαι είναι αδύνατον να μην έχουνε τα ακριβότερα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει θήκη μέσα δεν θυμάμαι αν είναι διαφανη. Πάντως θα χρειαστείς σίγουρα καθώς οι κάμερες προεξέχουν από το σώμα οπότε είναι εύκολο να πάθουν ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το plus . Δεν ξέρω αν έχει την ίδια "ανθεκτικότητα" με το απλό, αλλά από το plus σίγουρα απουσιάζει! 

Οπωσδήποτε θήκη και σίγουρα hydrogel Film . 

Εμένα επαθε μια μικρή ζημιά στην οθόνη χαμηλά ευτυχώς μετά από μια εβδομάδα χρήσης! 

έχω πάρει θήκη wallet από AliExpress και μάλιστα δύο για σιγουριά και είμαι μια χαρά! 

και για τις δύο μαζί έδωσα γύρω στα 7€! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manana είπε

Έχω το plus . Δεν ξέρω αν έχει την ίδια "ανθεκτικότητα" με το απλό, αλλά από το plus σίγουρα απουσιάζει! 

Οπωσδήποτε θήκη και σίγουρα hydrogel Film . 

Εμένα επαθε μια μικρή ζημιά στην οθόνη χαμηλά ευτυχώς μετά από μια εβδομάδα χρήσης! 

έχω πάρει θήκη wallet από AliExpress και μάλιστα δύο για σιγουριά και είμαι μια χαρά! 

και για τις δύο μαζί έδωσα γύρω στα 7€! 

Το κακό στο aliexpress είναι ότι αν παραγγείλω τώρα μια θήκη π.χ. θα μου έρθει τον Μάιο. Εσύ είσαι ευχαριστημένη με την ποιότητα σε αυτές που σου ήρθαν; Δώσε link σε pm αν θες και θα σου δείξω και εγώ μια πάρα πολύ ωραία που βρήκα (από διαφορετικό site εγώ).

 

Επίσης διάβασα ότι είναι καλύτερο να βάλω τζαμάκι αντί υδροτζέλ. Απλά ο μόνος λόγος που δεν τα'χω παραγγείλει ακόμα είναι επειδή είπαν τα παιδιά ότι έρχεται το κινητό με προενσωματωμένο tempered glass και σκέφτηκα ότι ίσως να μην χρειαστεί. Απλά δεν ξέρω ποιας εταιρείας να επιλέξω και τι πυκνότητας γιατί όπως είπα στην αρχή υπάρχει θέμα με την αφή και το πάχος των δαχτύλων της και φοβάμαι μήπως δεν καταφέρει να το χρησιμοποιεί τελικά. Όσον αφορά την θήκη για να είναι και aesthetic αποφάσισα (και ξέρω ότι μπορώ και να την πείσω) για ένα στιλάτο back cover και μαζί με το glass θα είμαστε κομπλέ.

Επεξ/σία από UnusualAthlete92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 hours ago, UnusualAthlete92 said:

Απλά ο μόνος λόγος που δεν τα'χω παραγγείλει ακόμα είναι επειδή είπαν τα παιδιά ότι έρχεται το κινητό με προενσωματωμένο tempered glass και σκέφτηκα ότι ίσως να μην χρειαστεί. 

Αν όντως έρχεται με προστασία οθόνης θα είναι μεμβράνη κι όχι tempered glass. Επίσης θα είναι παλαιού τύπου μεμβράνη κι όχι hydrogel film. Κανένα Realme δεν έρχεται με glass. 

Τώρα για το αν έρχεται με pre-applied προστασία οθόνης ή όχι, με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα διιστάμενες πληροφορίες:
Σε αυτό το topic αφήνεται να εννοηθεί ότι δεν έρχεται με τίποτα στην οθόνη, ενώ εδώ ο τύπος γράφει ξεκάθαρα ότι έρχεται με screen protector.

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, panosfl22 είπε

Στειλτε και σε εμενα τα link με τισ θηκες αν θελετε!

 

1 ώρα πριν, stark είπε

Αν όντως έρχεται με προστασία οθόνης θα είναι μεμβράνη κι όχι tempered glass. Επίσης θα είναι παλαιού τύπου μεμβράνη κι όχι hydrogel film. Κανένα Realme δεν έρχεται με glass. 

Τώρα για το αν έρχεται με pre-applied προστασία οθόνης ή όχι, με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα διιστάμενες πληροφορίες:
Σε αυτό το topic αφήνεται να εννοηθεί ότι δεν έρχεται με τίποτα στην οθόνη, ενώ εδώ ο τύπος γράφει ξεκάθαρα ότι έρχεται με screen protector.

Δεν μου έστειλε pm η manana (και καλύτερα) οπότε ό,τι βρίσκουμε ας ανεβαίνει εδώ για να έχουμε ομαδική δουλειά και κριτική.

Το μόνο site που έχω βρει εγώ προς το παρών από ελληνικά είναι το εξής:

https://all4mobi.gr/search.php?text=Realme+11+pro&counter=0

π.χ. θήκη διαφανής και αντικραδασμική (λογικά χρειάζεται τζαμάκι μπροστά αλλά όχι γυαλάκι προστασίας της κάμερας επιπλέον αν βάλεις την συγκεκριμένη θήκη;)

 

Τώρα όσον αφορά τα κινεζομάγαζα ψάχνομαι και προς τα εκεί και αναμένω τις προτάσεις σας από κάνα Ali ή Temu και τα σχετικά.

Επεξ/σία από UnusualAthlete92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, UnusualAthlete92 είπε

 

Δεν μου έστειλε pm η manana (και καλύτερα) οπότε ό,τι βρίσκουμε ας ανεβαίνει εδώ για να έχουμε ομαδική δουλειά και κριτική

 

Δεν έστειλα γιατί ήμουν στην δουλειά και δεν μπορούσα! Αν θέλετε μπορώ να σας ανεβάσω εδώ τι πήρα εγώ ή σε π.μ .

 

 

Και όντως ναι από το εξωτερικό από σελίδες τύπου AliExpress αργεί λίγο .

Εγώ παρήγγειλα Δεκέμβρη με παράδοση Ιανουάριο.

Αντίθετα το hydrogel Film άργησε υπερβολικά πολύ  και δεν ήταν και καλό! 

Οι θήκες- wallet  άψογες  και γερές!

Επεξ/σία από manana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, manana είπε

Δεν έστειλα γιατί ήμουν στην δουλειά και δεν μπορούσα! Αν θέλετε μπορώ να σας ανεβάσω εδώ τι πήρα εγώ ή σε π.μ.

Και όντως ναι από το εξωτερικό από σελίδες τύπου AliExpress αργεί λίγο .

Οι θήκες- wallet  άψογες  και γερές!

Άντε για ανέβασε εδώ τι πήρες, να πάρουμε καμιά ιδέα τόσο εγώ όσο και τα υπόλοιπα μέλη.

1. Από το συγκεκριμένο smartphone είσαι γενικότερα ευχαριστημένη;

2. Όσον αφορά τις πτώσεις, τώρα που έχει θήκη-πορτοφόλι, σου έχει ξαναπέσει-ραγίσει πουθενά η οθόνη του; Του φοράς/σκέφτεσαι να του βάλεις tempered glass (μιας και μοιάζει μονόδρομος για κυρτή οθόνη);

3. Σε έψησα με την antidrop, διαφανή θήκη που ανέβασα (λένε ότι δεν λεκιάζει-κιτρινίζει με την πάροδο του χρόνου) να αντικαταστήσεις την wallet που ήδη έχεις και έτσι να αναδείξεις την πλάτη του κινητού σου; 🙃

Επεξ/σία από UnusualAthlete92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, UnusualAthlete92 είπε

Άντε για ανέβασε εδώ τι πήρες, να πάρουμε καμιά ιδέα τόσο εγώ όσο και τα υπόλοιπα μέλη.

1. Από το συγκεκριμένο smartphone είσαι γενικότερα ευχαριστημένη;

2. Όσον αφορά τις πτώσεις, τώρα που έχει θήκη-πορτοφόλι, σου έχει ξαναπέσει-ραγίσει πουθενά η οθόνη του; Του φοράς/σκέφτεσαι να του βάλεις tempered glass (μιας και μοιάζει μονόδρομος για κυρτή οθόνη);

3. Σε έψησα με την antidrop, διαφανή θήκη που ανέβασα (λένε ότι δεν λεκιάζει-κιτρινίζει με την πάροδο του χρόνου) να αντικαταστήσεις την wallet που ήδη έχεις και έτσι να αναδείξεις την πλάτη του κινητού σου; 🙃

1. Θα σου πω ότι μάλλον ήμουν τόσο τυχερή που έπεσα σε ελαττωματική συσκευή 😜.

Κάποια ερωτήματα τα είχα βάλει και εδώ . Δεν μου ανοίγει σελίδες με wifi πάρα μόνο με data. 

Δεν μου λειτουργούν σωστά ή καθόλου κάποιες εφαρμογές όπως π.χ cu app, Cube ACR κ.α που σε άλλους λειτουργούν άψογα . Δεν το λες φυσιολογικό αυτό!.Έχω κάνει reset , αλλαγές στο wi-fi, αλλά τίποτα!  Πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσω με service αν γίνεται αντικατάσταση που χλωμό το κόβω από τέλος Νοεμβρίου που το έχω! 

2. Δεν έχει τύχει να μου πέσει, αλλά από παλιότερη εμπειρία από άλλο κινητό με wallet είχα προστασία από πτώση . Το πρόβλημα που δημιουργήθηκε πριν την θήκη ήταν ότι είχα βάλει κρέμα χεριών και μου έσταξε όταν χρησιμοποίησα το κινητό . Και έμεινε μια μικρή στάμπα κάτω κάτω. Αν είχα hydrogel, τότε θα το είχα σώσει . Βέβαια δεν ήταν η πρώτη φορά που έβαλα κρέμα και χρησιμοποιούσα κινητό . Αλλά συνέβη με το συγκεκριμένο! Αν έχεις τύχη λέμε ...😂

3.  Αρχικά με βολεύουν αρκετά οι τύπου wallet  θήκες γιατί είμαι ατσουμπαλη και μπορει να έχω αρκετές πτώσεις και δεύτερον στην φάση που είμαι πολύ φοβάμαι ότι θα χρειαστεί να πάρω καινούριο κινητό και όχι antidrop 😂

 

 

Σας παραθέτω τα links από AliExpress με πωλητής εμπιστοσύνης . Προσωπικά δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα! Επίσης βάζω και φωτό για το πώς μοιάζουν πραγματικά . Ουσιαστικά όπως δείχνουν και στο site .

Επίσης να τονίσω ότι τις πήρα τότε σε προσφορά και τις δύο σε χαμηλότερη τιμή! 

 

https://www.aliexpress.com/item/1005005785529992.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.6393f19cfzori8

 

 

https://www.aliexpress.com/item/1005005720951667.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.ffcdf19c7GLgxc

 

Screenshot_2024-03-15-18-12-27-44_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg.93377cd95d2cf62792637af1401b655a.jpgScreenshot_2024-03-15-18-12-27-44_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg.93377cd95d2cf62792637af1401b655a.jpgScreenshot_2024-03-15-18-12-00-36_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg.1a6cf7e4646d1fddebea7c4a4b66b81f.jpgScreenshot_2024-03-15-18-12-50-67_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg.d3a168b9dd3be3eae712af16987f6ba0.jpg

Screenshot_2024-03-15-18-13-05-67_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Screenshot_2024-03-15-18-13-30-72_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Screenshot_2024-03-15-18-13-18-42_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Επεξ/σία από manana
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...