Προς το περιεχόμενο

Undefined error σε flask application μετά από επιστροφή object από backend στο frondend


oraiustepe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, 

Τρέχω σε flask ένα anonymization tool. Όπως βλέπετε στην τελευταία εικόνα φορτώνω αρχικά ένα csv, κάνω μετά ενα identification χρησιμοποιώντας nlp (natural language processing), έπειτα εφόσον γίνει το match (csv columns με program columns) μπορώ να επιλέξω τις στήλες που θέλω και το anonymization technique για κάθε στήλη. Όλα καλά μέχρι το τελευταίο βήμα. όταν πατάω anonymize ενώ στο console.log δείχνει Selected Columns: ['post_code'] και Selected Techniques: ['generalization']  μου πεταει ένα undefined error μετά και δε γίνεται το anonymization process Που το κάνω σε άλλη function Και γνωρίζω οτι λειτουργεί σωστά, γιατί πιο πριν το έτρεχα απλά επιλέγοντας μια στήλη και αυτόματα μου έβγαζε το anonymization technique για αυτήν την στήλη και στο τέλος όλα γινόντουσαν. ωστόσο αν έχει 30 στήλες δεν μπορείς να κάνει 30 request κουράζει. Οπότε έκανα το πάνω κομμάτι (select a column for anonymization) Multiple select (για επιλογή όλων των στήλων) και το κάτω (select anonymization technique) πάλι multiple select για να μπορεί να επιλέξει τα technique Που θέλει για το κάθε column οπως βλέπετε στην εικόνα (στο μέλλον θα μπορεί να επιλέξει μόνο ένα technique για κάθε column). Ο κώδικας του frondend και backend φαίνονται παρακάτω. Αυτό που πιστεύω εγώ είναι ότι επειδή πια επιστρέφω ένα Object απο το backend που περιέχει την στήλη και την τεχνική δε γίνεται σωστά handle στο frondend για αυτό και το undefined error. με το chat gpt δεν έβγαλα άκρη. Κάποια βοήθεια; Πρέπει να είναι κάτι πολύ μικρό που δεν το βλέπω. 

Υ.Γ. αφαιρώντας το results[selected_column1] = result και αλλάζοντας την απο πάνω μεταβλητή από result σε results results = post_anonymization_info(df, target_column_name, selected_techniques, selected_column1) στο console log παιρνω anonymization successful αλλά δεν αλλάζει κάτι στο csv. οπότε το θέμα είναι μάλλον στο results[selected_column1] = result και καπως αλλιως πρεπει να ειπωθεί για να αποφυγω το Undefined error, γιατι δε βρισκω καπου αλλού λάθος. 

                   

Ευχαριστώ

 

image.png.b21b9708d2e50306c556bbd9e2f70faf.png

image.png.f15a147064487eaab0e5922691c9b099.png

image.png.dc6a13e37a4fcd6bbcbebb5438b562b9.png

Επεξ/σία από oraiustepe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...