Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με widget στην οθόνη κλειδώματος (update)


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πώς βάζω υπενθύμιση σε iphone 15 pro max στην οθόνη κλειδώματος ?

Βαζω σαν widget το reminders αλλά είναι κενό.

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 minutes ago, Exodia The Forbidden One said:

Πώς βάζω υπενθύμιση σε iphone 15 pro max στην οθόνη κλειδώματος ?

Βαζω σαν widget το reminders αλλά είναι κενό.

Βάζεις το widget κάτω από το ρολόι. Εμένα δουλεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, koutsis είπε

Βάζεις το widget κάτω από το ρολόι. Εμένα δουλεύει...

Εμένα όχι

https://www.instagram.com/reel/C551JAYtZNqJ-dr-jz2XSPp1VqPjcq7jpLfP3s0/?igsh=MXcyODFwbGltcHJqeQ==

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, Exodia The Forbidden One said:

περίεργο. Δηλαδή έχεις υπενθυμίσεις αλλά δεν στις δέιχνει? Δοκίμασε να κανεις κανενα restart το κινητο και να βγάλεις-ξαναβάλεις το widget...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το App Switcher.

Swipe up στην εφαρμογή Reminders για να την αναγκάσεις να κλείσει (force close).

Επανεκκίνησε την εφαρμογή Reminders για να δεις αν λειτουργεί σωστά.

Κάνε ότι σου είπε ο φίλος koutsis.

Δες και εδώ (iPhone Reminders not working in iOS 17) - τυχαία τώρα το βρήκα - μήπως βρεις κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, JPaxilleas είπε

Άνοιξε το App Switcher.

Swipe up στην εφαρμογή Reminders για να την αναγκάσεις να κλείσει (force close).

Επανεκκίνησε την εφαρμογή Reminders για να δεις αν λειτουργεί σωστά.

Κάνε ότι σου είπε ο φίλος koutsis.

Δες και εδώ (iPhone Reminders not working in iOS 17) - τυχαία τώρα το βρήκα - μήπως βρεις κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει.

Δοκίμασα τα πάντα ακόμα υπάρχει το πρόβλημα το μόνο που μένει είναι να κάνω reset σε factory settings

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Δοκίμασα τα πάντα ακόμα υπάρχει το πρόβλημα το μόνο που μένει είναι να κάνω reset σε factory settings

Είναι αυτό που όταν συμβαίνει, κάποιος σκέφτεσαι το πόση ώρα χάνει για να βρει λύση στο πρόβλημα και εάν αξίζει ο κόπος. Οπότε κάνε ένα reset για να βρεις άκρη. Δυστυχώς δε βρήκα κάτι άλλο για να σε βοηθήσει.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2024 στις 9:39 ΠΜ, Exodia The Forbidden One είπε

Δοκίμασα τα πάντα ακόμα υπάρχει το πρόβλημα το μόνο που μένει είναι να κάνω reset σε factory settings

κανε force restart πρωτα https://support.apple.com/el-gr/guide/iphone/iph8903c3ee6/ios κ ξαναδοκιμασε μηπως στα εμφανιζει στις επιλογες.

Αν οχι,  κανεις πρώτα 1 αντιγράφο στο iCloud backup & μετά επαναφορά.

 

* με reset θα (πρέπει) να στο εμφανίσει.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Έχω κάνει απεγκατασταση το reminders και μου έβγαλε notification , πως γίνετε αυτό ?

Πριν την απεγκατάσταση μιας εφαρμογής πρέπει να καθαρίζεις το "cache" και τα "data". Ξαναβάλε το Reminders καθάρισε το "cache" και τα "data" και μετά κάνε "uninstall".

Μπορεί να γίνει εάν οι ειδοποιήσεις προέρχονται από άλλες εφαρμογές ή υπηρεσίες που σχετίζονται με τη εφαρμογή που διέγραψες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, JPaxilleas είπε

Πριν την απεγκατάσταση μιας εφαρμογής πρέπει να καθαρίζεις το "cache" και τα "data".

Αυτό που λες ισχύει;; γιατί πρώτη φορά το ακούω...

Δε θα πρεπε όταν κάνεις διαγραφή της εφαρμογής (με τα κόκκινα γράμματα για πλήρη απεγκατασταση) να σβήνει αυτόματα μόνο του data cache και ότι άλλο σχετίζεται με την εφαρμογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, JPaxilleas said:

Πριν την απεγκατάσταση μιας εφαρμογής πρέπει να καθαρίζεις το "cache" και τα "data". Ξαναβάλε το Reminders καθάρισε το "cache" και τα "data" και μετά κάνε "uninstall".

Μπορεί να γίνει εάν οι ειδοποιήσεις προέρχονται από άλλες εφαρμογές ή υπηρεσίες που σχετίζονται με τη εφαρμογή που διέγραψες. 

Πώς καθαρίζεις cache και data από μια εφαρμογή σε iphone? 🤔

Επεξ/σία από koutsis
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/4/2024 στις 3:44 ΜΜ, koutsis είπε

Πώς καθαρίζεις cache και data από μια εφαρμογή σε iphone? 🤔

Εμ! Για πες μου; Να μάθω και εγώ, γιατί απλά σκεφτόμουν ως Android 🤣🤣 Τι να κάνω κάποια στιγμή κολλάει το ρημάδι και δεν έχει reset😅

Οπότε με το “Delete App” θα έπρεπε να διαγράφονται τα πάντα και άρα το πως γίνεται με το φίλο και εξακολουθεί και παίρνει ειδοποιήσεις παραμένει μυστήριο. 

Στις 20/4/2024 στις 3:39 ΜΜ, Ronnie1985 είπε

Αυτό που λες ισχύει;; γιατί πρώτη φορά το ακούω...

Δε θα πρεπε όταν κάνεις διαγραφή της εφαρμογής (με τα κόκκινα γράμματα για πλήρη απεγκατασταση) να σβήνει αυτόματα μόνο του data cache και ότι άλλο σχετίζεται με την εφαρμογή;

Απλά Ναι.... 

Επεξ/σία από JPaxilleas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2024 στις 7:20 ΜΜ, JPaxilleas είπε

Εμ! Για πες μου; Να μάθω και εγώ, γιατί απλά σκεφτόμουν ως Android 🤣🤣 Τι να κάνω κάποια στιγμή κολλάει το ρημάδι και δεν έχει reset😅

Οπότε με το “Delete App” θα έπρεπε να διαγράφονται τα πάντα και άρα το πως γίνεται με το φίλο και εξακολyυθεί και παίρνει ειδοποιήσεις παραμένει μυστήριο. 

Απλά Ναι.... 

Λέω και εγώ τι λέει χαχα , μάλλον μου το έβγαλε γιατί ήταν ενεργό το icloud τώρα το έβγαλα και από εκεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το θέμα είναι μεγαλύτερο τώρα το είδα δεν είναι μόνο το reminders πολλά widget που έχω στην κεντρική οθόνη δεν μπορώ να τα βάλω στην lock screen δεν ξέρω τι φταίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...