Προς το περιεχόμενο

Αν το ξυπνητήρι του iPhone σας βουβάθηκε, η Apple ετοιμάζει λύση


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Eloy είπε

Tο ξέρετε οτι το ξυπνητήρι είναι απο τις βασικότερες χρήσεις του κινητού μετά απο το να κάνει/δέχεται τηλεφωνήματα και μηνύματα, έτσι ? Πολλοί - αν όχι οι περισσότεροι - είναι το μόνο ξυπνητήρι που χρησιμοποιούν και βασίζονται σ'αυτό για να πανε το πρωί στην δουλειά τους... Και δεν έχει σημασία  το πως και γιατί συμβαίνει - φυσικά και θα το φτιάξει η Apple - αλλά είναι θέμα πρεστίζ.. Σαν να αγοράζεις Mercedes και να ανακαλύπτεις μια μέρα οτι το ρεζερβουάρ έχει διαρροή ή οτι δεν κλείνει το πορτμπαγκάζ... - δεν αγοράζεις Mercedes για να έχεις τετοια απρόοπτα...Αυτά, απλά, ουτε σαν αστείο δεν μπορούν να συμβαίνουν σε σοβαρές εταιρίες...

Το πιο τραγικό είναι ότι συμβαίνει καιρό. Δεν είναι bug  μόνο της 17.4. Βέβαια συμβαίνει σε αρκετούς αλλά όχι σε όλους και αυτό ίσως είναι το κακό . Είναι δύσκολο να εντοπίσεις τι το προκαλεί.

Φυσικα είναι αδικαιολόγητο να υπάρχουν αναφορές εδώ και μήνες και να μην έχει λυθεί. Νομίζω ότι τουλάχιστον ένα 80% χρησιμοποιεί το κινητό για ξυπνητήρι.

σ.σ. Όλοι έχουν αστοχίες, ευτυχώς στα κινητά είναι κάπως πιο ανώδυνα με εξαίρεση την περίπτωση της μπαταρίας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 minutes ago, Dimitris_1981 said:

...Νομίζω ότι τουλάχιστον ένα 80% χρησιμοποιεί το κινητό για ξυπνητήρι.

Το να μην αργείς στην δουλειά σου είναι πάντα αγχωτικό. Αντε και το έφτιαξαν ... κάποιος που είχε το πρόβλημα θα πέσει το βράσυ να κοιμηθεί ήσυχος ? Το θετικό είναι οτι θα κινηθεί λίγο η αγορά ξυπνητηριών... :)

 

εντιτ... Πωλείται μηχανικό ξυπνητήρι Peter, μοντέλο 1976 σαν καινούργιο... Πώληση ή ανταλλαγή με Redmi Note 13 Pro ή περσινο iphone και πάνω ... Mε προστατευτική μεμβράνη στο τζαμάκι και δώρο RGB upgrade kit :)

s-l1600.jpg

 

Επεξ/σία από Eloy
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να το δούμε πιο συνοπτικά αφού η 17.5 είναι έτοιμη σύντομα για αναβαθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Eloy είπε

Tο ξέρετε οτι το ξυπνητήρι είναι απο τις βασικότερες χρήσεις του κινητού μετά απο το να κάνει/δέχεται τηλεφωνήματα και μηνύματα, έτσι ? Πολλοί - αν όχι οι περισσότεροι - είναι το μόνο ξυπνητήρι που χρησιμοποιούν και βασίζονται σ'αυτό για να πανε το πρωί στην δουλειά τους... Και δεν έχει σημασία  το πως και γιατί συμβαίνει - φυσικά και θα το φτιάξει η Apple - αλλά είναι θέμα πρεστίζ και αξιοπιστίας.. Σαν να αγοράζεις Mercedes και να ανακαλύπτεις μια μέρα οτι το ρεζερβουάρ έχει διαρροή ή οτι δεν κλείνει το πορτμπαγκάζ... - δεν αγοράζεις Mercedes για να έχεις τετοια απρόοπτα...Αυτά, απλά, ουτε σαν αστείο δεν μπορούν να συμβαίνουν σε σοβαρές εταιρίες...

κι ομως πλεον τα γερμανικα ειναι τα αυτοκινητα με τις περισοτερες βλαβες και η ποιοτητα σε τετοια χαζα θεματα εχει πεσει..που να δεις ταμπλω σε 5 χρονια να ξεφτιζουν,χερουλια να φευγουν κ.α. αρα ο ελεγχος ποιοτητας παει περιπατο σε οποιαδηποτε εταιρεια,ειτε μεγαλη ειτε μικρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Δεν μου έχει συμβεί ευτυχώς. Είναι σημαντικό bug πάντως σε όσους έχει συμβεί και έχει ακουστεί από την 17.0 αν θυμάμαι καλά.

Ίσως είναι κάποιος συνδυασμός settings. Απαράδεκτο παντως.

Τωρα,  σύμφωνα με τους ειδικούς της Apple , που πτωχεύει οι Apple χαίρονται μερικοί. Συγχαρητήρια , μυαλά ξουράφι. Στο φανταστικό σενάριο που συνέβαινε αυτό ,  η Google θα έκανε ότι γούσταρε. Ήδη σας ρουφάει την ζωή με την πώληση των προσωπικών δεδομένων σας. Μετά θα σας ανάγκαζε να ανοίγεται το μικρόφωνο και όταν τις αμολάτε για να σας προτείνει αρωματικά χώρου….

Ας μην έκανε το ban ο Αμερικάνος στη Huawei και θα σου'λεγα εγώ που θα ήταν η apple σήμερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνητήρι μόνο σε Nokia που και κλειστό να είναι χτυπάει. 

Έχω ένα 500 για αυτή τι δουλειά .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, thanosAIAS είπε

Ας μην έκανε το ban ο Αμερικάνος στη Huawei και θα σου'λεγα εγώ που θα ήταν η apple σήμερα 

Και η Κίνα έχει μπαναρει τις ΗΠΑ πιο πριν (Google services, Meta) αλλά μάλλον αυτό δεν το βλέπουμε…. 
Το ban της huawei έπεσε το 2ο εξάμηνο του 2018. Η Κίνα είχε μπλοκάρει την Google από το 2010.

Μάλλον θα είχε πτωχεύσει και την έσωσε το κογκρέσο ε; Σοβαρευτείτε λίγο….

Συσκευές spyware δεν θέλουν στις ΗΠΑ.  ούτε. 1% δεν είχε το  πριν το ban (2017 και 2018) η huawei. Το ban αφορούσε κυρίως εξοπλισμό 5g για εταιρίες τηλεπικοινωνιών.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αααα...ρε

οσοι εχουν iPhone εδω Ελλαδα, στο Δημοσιο δουλευουν... 7 λεει πιανουν αλλα 9 πανε, οποτε ειναι ΟΚ και με το bug.

Επεξ/σία από TrialKid
  • Like 1
  • Confused 1
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, amigagr είπε

η apple εχει τη λυση. $99.99 και ειστε ετοιμοι! και καλόν ύπνο!

Εχω διαβασει πολλες αποτυχημενες ατακες στα χρονια που ειμαι εδω, αυτη αξιζει βραβειο...

spacer.png

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/5/2024 στις 1:24 ΜΜ, Exodia The Forbidden One είπε

δεν νομίζω να αντέξω τόσο 😆

Αν έχεις πατήσει τα 100 λογικό…

Στις 2/5/2024 στις 10:03 ΜΜ, tommy^ είπε

Mε 24 άτοκες δόσεις και ο μπάτλερ όπως τα iphone??

Και παλιότερα επί εποχής Jobs είχαν πάλι πρόβλημα τα iphone με το ξυπνητήρι!

Σε 14. Οι 12 κανονικές μηνιαίες + δώρο Χριστουγέννων + δώρο Πάσχα + επίδομα αδείας.

 

Να πω ότι παρόμοιο πρόβλημα είχαν και τα Android:

https://www.androidpolice.com/2021/09/10/some-users-are-missing-their-alarms-because-of-a-mysterious-google-clock-bug/

Επεξ/σία από Tlykog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 03/05/2024 at 08:58, thanosAIAS said:

Ας μην έκανε το ban ο Αμερικάνος στη Huawei και θα σου'λεγα εγώ που θα ήταν η apple σήμερα 

Τι σχέση έχει η apple με τη huawei? ούτε καν το  ίδιο λειτουργικό δεν τρέχουν!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tlykog είπε

Σε 14. Οι 12 κανονικές μηνιαίες + δώρο Χριστουγέννων + δώρο Πάσχα + επίδομα αδείας.

Σε ιδιωιτικο τομεα δουλευεις βρε ατιμουλικο;;; Σωραιοοοος

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tommy^ είπε

Σε ιδιωιτικο τομεα δουλευεις βρε ατιμουλικο;;; Σωραιοοοος

Εργοδότης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...