Προς το περιεχόμενο

Canon RF 35mm Macro STM IS [329€] ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ


stelaras12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αν είναι λάθος αλλά αυτή τη στιγμή, οπουδήποτε αλλού ξεκινάει από 529€.

 

 

https://www.public.gr/product/fotografia/aksesoyar-fotografikon/fakoi/fakos-canon-rf-35-mm--f18-macro-is-stm/1331756

Screenshot_2024-05-06-08-08-56-01_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Επεξ/σία από stelaras12
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην είναι λάθος. Την παραγγελία πάντως την έκανα. Λογικά παίζει και ένα κουπόνι επιστροφής 30€

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, mogsub said:

Ελπίζω να μην είναι λάθος. Την παραγγελία πάντως την έκανα. Λογικά παίζει και ένα κουπόνι επιστροφής 30€

Λογικά είναι λάθος του site και τον βάζει στην παρακάτω ενέργεια χωρίς να βάλεις μηχανή.

Ελπίζω να τον στείλουν, έβαλα και εγώ έναν!!!

Screenshot_20240506_183531_Chrome.jpg.37620c62e13b42988db5409232849042.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχουν τακτικη εκει στο public να κανουν λαθη στις τιμες. Ειχα φαει κι εγω επικο ακυρο σε μια canon eos R6.

Δεν ξανασχολουμαι πλεον

Μην τρεφετε ελπιδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Feigen said:

το εχουν τακτικη εκει στο public να κανουν λαθη στις τιμες. Ειχα φαει κι εγω επικο ακυρο σε μια canon eos R6.

Δεν ξανασχολουμαι πλεον

Μην τρεφετε ελπιδες

Πόσο την είχες βρει αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Canon RF 35mm Macro STM IS [329€] ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ

Το μόνο που με αποτρέπει είναι η έλλειψη usm κι ο θόρυβος που κάνει όπως λένε, αλλά σε αυτή την τιμή που βγαίνει, όσο ψεύτικος κι αν είναι, δεν πειράζει. Αν προχωρήσουν τις παραγγελίες έχει καλώς..

Στην R6 που λέει ο φίλος παραπάνω ήταν ολοφάνερο ότι είχε γίνει λάθος όταν την εμφάνιζε στα 129€ 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού το λέει ξεκάθαρα: "Αγόρασε Mirrorless... & πάρε φακό φθηνότερα...".

Εσείς βάλατε μόνο φακό στο καλαθάκι σας και περιμένετε να σας τον στείλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, pcbill said:

Το μόνο που με αποτρέπει είναι η έλλειψη usm κι ο θόρυβος που κάνει όπως λένε, αλλά σε αυτή την τιμή που βγαίνει, όσο ψεύτικος κι αν είναι, δεν πειράζει. Αν προχωρήσουν τις παραγγελίες έχει καλώς..

Στην R6 που λέει ο φίλος παραπάνω ήταν ολοφάνερο ότι είχε γίνει λάθος όταν την εμφάνιζε στα 129€ 😄

Τον είχα στο παρελθόν, και ο φακός είναι εξαιρετικός. Δεν είναι ψεύτικος, μεταλλικό mount εχει, και τα πλαστικά του είναι πολύ καλής ποιότητας για αυτή την κλάση. Όσο για το πώς "γράφει", σε εκπλήσσει ακόμη και στο 1.8 του. Στην κανονική του τιμή είναι τιμιότατος, σε αυτήν της προσφοράς είναι κλοπή σκέτη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, alexmm said:

Τον είχα στο παρελθόν, και ο φακός είναι εξαιρετικός. Δεν είναι ψεύτικος, μεταλλικό mount εχει, και τα πλαστικά του είναι πολύ καλής ποιότητας για αυτή την κλάση. Όσο για το πώς "γράφει", σε εκπλήσσει ακόμη και στο 1.8 του. Στην κανονική του τιμή είναι τιμιότατος, σε αυτήν της προσφοράς είναι κλοπή σκέτη

Με τί αντικαταστάθηκε; μήπως πάμε απευθείας στο επόμενο αν δεν ευοδώσει το συγκεκριμένο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, pcbill said:

Με τί αντικαταστάθηκε; μήπως πάμε απευθείας στο επόμενο αν δεν ευοδώσει το συγκεκριμένο.. 

Απλά άλλαξα σύστημα, και τώρα που ξαναγύρισα σε Canon, τον ξαναπαρήγγειλα από τη συγκεκριμένη προσφορά, περιμένοντας να δω τι θα γίνει.

Δεν υπάρχει εναλλακτική σε σταθερό φακό στο συγκεκριμένο mount, εκτός αν πας σε λύση με αντάπτορα, οπότε εκεί αλλάζει. Προσωπική μου εκτίμηση, όμως, είναι ότι γενικά δεν έχεις καλυτερη επιλογή, παρά μόνο αν πας σε L, εκεί όμως μιλαμε για τελειως αλλο budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνώ, μέχρι στιγμής έχω τους EF σταθερούς και L με αντάπτορα. Αυτός όμως ο RF 28-70/2 πρέπει να είναι εξωπραγματικός και ξεμπερδεύεις με όλα. Άντε και ο λίγο πιο ανθρώπινος RF 24-70/2.8 😄.. Για να δούμε αν θα τον δώσουν τον 35αρι για τους απλούς θνητούς!

Επεξ/σία από pcbill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jimakos00 είπε

Αφού το λέει ξεκάθαρα: "Αγόρασε Mirrorless... & πάρε φακό φθηνότερα...".

Εσείς βάλατε μόνο φακό στο καλαθάκι σας και περιμένετε να σας τον στείλουν;

Εγώ φίλε πήγα από το site, στους φακούς και βρήκα τον canon 35 στην τιμή που αναφέρει το post. Για την ενέργεια που παίζει το έμαθα μετά από τα παιδιά που ενημέρωσαν το νήμα οπότε ας λείπουν οι εξυπνάδες παρακαλώ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 minutes ago, pcbill said:

 

"Σε αναμονή από προμηθευτή" 

Μια χαρά το βλέπω χωρίς πρόβλημα. Μπράβο στον TS!

Μακάρι...όταν συνέβη σε μένα, μετά από 2 μέρες ακύρωσαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...