Προς το περιεχόμενο

Προγράμματα, σχόλια συναυλιών, lives, events, parties, festivals κλπ.


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Loipon ali8euei oti ekleisan oi Maiden to terra vibe gia sinaulia to kalokairi. Popo ti apisteuti kaula einai auti???

 

Να πληροφορήσω ότι τα εισιτήρια ήδη κυκλοφορούν! Εγώ ' date=' αν και την τελευταία στιγμή :lol: , εξασφαλίστηκα! Περισσότερα στο site της DiDi Music[/quote']

 

Ti ennoeis teleutaia stigmi?? Mou les diladi oti ta eisitiria teleionoun siga siga??apisteuto mou fainetai gia terra vibe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Loipon ali8euei oti ekleisan oi Maiden to terra vibe gia sinaulia to kalokairi. Popo ti apisteuti kaula einai auti???

 

Να πληροφορήσω ότι τα εισιτήρια ήδη κυκλοφορούν! Εγώ ' date=' αν και την τελευταία στιγμή :lol: , εξασφαλίστηκα! Περισσότερα στο site της DiDi Music[/quote']

 

Ti ennoeis teleutaia stigmi?? Mou les diladi oti ta eisitiria teleionoun siga siga??apisteuto mou fainetai gia terra vibe

 

Δεν γνωρίζω την κίνηση των εισητηρίων, εγώ καλού - κακού πήγα και πήρα στις 25 Δεκέμβρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρώνεται η συναυλία των Orphaned Land + Thanatos στην Αθήνα. Όσοι πιστοί , θα τα πούμε στο live της Θεσσαλονίκης.

 

When sea waves crush they hit me hard

But I do not feel them

And then reality is no more real to me

I ask myself, should I end it now

And join her at last ?

I miss the cold embrace of lust

There's nothing left, just a dust

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία χμ, καιρό έχω να το κάνω αυτό.

 

Mayhem, Live Report, Athens 23/01/2005

 

Λοιπόν όπως όλοι (ανεξαιρέτως...) γνωρίζετε, σήμερα ήταν η σειρά της Αθήνας να φιλοξενήσει τους πατέρες του Νορβηγικού black metal, τους Mayhem.

 

Και εκεί που όλα έδειχναν πως η οικονομική δυσχέρεια θα έριχνε τον αγαπητό σε όλους σας (ανεξαιρέτως) Lucifer, η μοίρα τον προίκισε με τα απαιτούμενα χρήματα, την ανανεωμένη διάθεση, και τον σταρχιδισμό αυτού που δίνει Παθολογική Χειρουργική την επόμενη της συναυλίας...

 

Η συναυλία άρχισε με κανένα 50λεπτο καθυστέρησης. Τους Mayhem άνοιξαν αιφνιδιαστικά κάποιοι άγνωστοι που δεν αναγράφονταν πουθενά και αν δεν απατώμαι ονομάζονταν Electrovision ή κάπως έτσι... Λίγη σημασία είχε, καθώς είχαν προηχογραφημένα samples από drum machine & synths ("Θέλουμε drum solo!!") και παίζανε κάτι σαν κιτς μεταφορά των Mysticum και του Mortiis. Τσοπανοindustrial υποθέτω...

 

Ώσπου τα φώτα χαμηλώνουν και πάλι, και κατά τις 10 και 20 πρώτα λεπτά, ακούγεται ένας ρυθμικός ήχος από τα ηχεία... Η εισαγωγή των τυμπάνων του Deathcrush.

 

Η γουρονοκεφαλή (που αργότερα είδα πως είχε αγοραστεί από εγχώριο κατάστημα), το σήμα κατατεθέν ενός live των Mayhem δέσποζε πάνω σε έναν ενισχυτή, ο Attila Csihar βίαζε επιμελώς τις φωνητικές του χορδές, προς απογοήτευσην ενός πείσματος μου, που ήθελε τον Maniac ως frontman, και προς ικανοποίησην μου ως οπαδού τους, καθώς δεν υστερούσε σε τίποτα και σεβάστηκε τα τραγούδια του Maniac ως προς την χροιά τους. O Hellhammer όπως τον θυμόμαστε όλοι, λες και τον είχαν στην πρίζα, η δίκαση έδινε και έπαιρνε, ο Necrobutcher πάντα high-on-coke και πάντα χαμογελαστός και ο Blasphemer πολύ απασχολημένος για να κάνει οποιουδήποτε είδους show.

 

Η συναυλία άρχισε με το Deathcrush, και ήταν εμφανές πως το σταδιακό ζέσταμα ήταν εκτός προγράμματος. Ξεκινώντας από τα σκληρά, οι Mayhem συνέχισαν με το αγαπημένο κομμάτι μου από τον τελευταίο τους δίσκο, το Dark Night Of The Soul, όπου τόσο ο Maniac και ο Attila αγγίζουν τα όρια της σαπίλας... Ακολουθεί το Ancient Skin, Life Eternal και My Death, A Time To Die... Kαι μετά άρχισε η εφύγρανση.

 

Μετά από τις κραυγές του πλήθους (μάστορα, παραγγελιές παίρνετε?), ακούστηκαν οι νότες που έκαναν τους Mayhem το black metal συκρότημα με τις περισσότερες διασκευές... Άρχισαν να παίζουν το Freezing Moon.

 

"Everything here is so cold, everything here is so dark..." ούρλιαζε ο Attila ενώ ένας Lucifer σε κατάσταση ενέσιμου coctail LSD-Vodkas ανέμιζε την Νορβηγική σημαία που δεσπόζει στο δωμάτιό του και ούρλιαζε ακατανόητες κραυγές που με λίγη φαντασία ήταν οι στίχοι του τραγουδιού. Και εκεί που τελείωσε, και πήγαμε όλοι να χαλαρώσουμε, οι Mayhem σαν καλοί εραστές, μας πήγαν για το δεύτερο γαμ- ...γύρο. De Mysteriis Dom Sathanas.

 

Η στιγμή που άκουσα τον Attila να ψέλνει, ήταν η στιγμή που κάθε τρίχα του σωματός μου, γνώρισε την απόλυτη στύση.

 

Τα υπόλοιπα πέρασαν σαν όμορφο όνειρο, Carnage και Fall Of Seraphs και στο τέλος το Whore...

 

Παραλείφθηκαν ύμνοι όπως το Chainsaw Gutsfuck και Pagan Fears, αλλά είναι από τις λίγες φορές της ζωής μου που δεν μπορώ να φανώ πλεονέκτης.

 

Πως θα μπορούσα άλλωστε με μια Νορβηγική σημαία απεναντί μου με τις 4 υπογραφές των Mayhem? Διπλή ηδονή αν σκεφτεί κανείς ότι δεν έδωσαν σε κανέναν άλλο αυτόγραφα και οι 4, καθώς χρειάστηκε να αγγαρέψω τον securitά του ΑΝ να πάει να μου τις φέρει... :D

 

...For I Have Solved The Riddle Of Eternal Life...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα σκουριασμένο είναι... Βαριόμουν να το γράψω ξέροντας πόσοι λίγοι θα το διαβάσουν και ήμουν και πτώμα...

 

Όσο αφορά το attitude, I know what u mean, τσακώθηκα μαζί τους στο Underground.

 

Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία... :-p

 

(Δεν σου αρέσει το Grand Declaration Of War?! Περίεργο..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"A" Class: Γιώργος Σειράς και DJ Greg "The Agent" @ Danza (Αθήνα) - 29/01/2005

 

Μετά το πολύ πετυχημένο event που πραγματοποιήθηκε πριν λίγο καιρό στο Danza, οι “A” Class επιστρέφουν δριμύτεροι!! Ο DJ Greg “The Agent” και ο Γιώργος Σειράς (Cavo Paradiso) θα βρεθούν στα dexx του Club Danza άλλη μια φορά, με σκοπό να περάσουν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα! Το Σάββατο 29 Ιανουαρίου λοιπόν θα έχουμε την ευκαιρία να απολαύσετε άλλο ένα super funky / disco / tribal DJ set από το πολύ αγαπημένο μας αυτό, δίδυμο!

 

Οι πόρτες ανοίγουν στις 24:00.

 

 

Danza: Αριστοφάνους 11, Ψυρρή.

Κρατήσεις: 6946380953 & 6979016862.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισε το πρώτο μεγάλο όνομα για το φετινό rockwave. Είναι οι

 

Twisted Sister

 

και αν έχεται κάποιες αμφιβολίες δείτε και εδώ: http://www.twistedsister.com/

 

Θα γίνει πανικός.

 

We're not gonna take it, No we ain't gonna take it......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...