Προς το περιεχόμενο

Αντιγραμμένα παιχνίδια και τσιπάρισμα PS2


@zouve@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ωραια!!!πηρα το swap magic και μια καρτα μνημης 16 mb

εγραψα κανα-δυο παιχνιδια σε DVD και δουλεψαν

τι αλλο μπορω να κανω??

 

με ποιο προγραμμα μπορω να κανω δικτυο στο pstwo???

 

τι αλλα προγραμματα μπορω να βαλω να παω λιγο παραπερα απο τα games

 

καθε πληροφορια δεκτη μιας και ειμαι ψιλοασχετος με το PS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθω να φτιαξω ενα δικο μου cd

αλλα δεν τα καταφερνω.....εχω το swap magic

ποια αρχεια πρεπει να βαλω μεσα στο cd για να μπουταρει στο PS2 ?θελω να φτιαξω ενα cd me το ΜΑΜΕ αλλα τιποτα

CDRW παιζουν ?

θελω να δω το PStwo μεσα απο το δικτυο τι πρεπει να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia to G2 v2 to korufaio tsip gia PS2 auti ti stigmi protinw http://www.consoleworld.gr... o chris einai fantastikos sti douleia tou kai polu prositos tupos. exei tsiparei xiliades konsoles kai pragmatika afou perasa apto magazi tou katalava oti einai swstos epagelmatias. tsip 40e + 40e egkatastasi = 80e. o chris einai episis stenos sunegatis tis G2 pou kataskeuazei to tsip kai aptous vasikous beta testers twn newn firmware.

 

pira tin deutera pou mas perase to ps2 slim apo careffour me 95e kai agorasa to tsip apton chris.. twra ola ta backups leitourgoun paizoun mia xara. den tha protina swap magic klp gia na min ftasete na deite tin kefali tou laser sas liwmeni kapoia mera :)

 

telos ton chris proteinei kai o idios o admin twn official forum tou chip:

http://www.ghost2.net/forum/viewtopic.php?t=680

 

Tony.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Φίλοι, γειά σας.

 

Θέμα πρώτο: Θέλω να μου πείτε σχετικά με τσιπαρίσματα PS/2. Εχω την κοσνόλα scph 50004, νομίζω είναι η version 10.

 

 

Εχω βρεί το Soul of Messiah G2, τσιπ και εγκατάσταση 100€, αν το πάω σε κάποιον βιντεοκλαμπά, και το τσιπάκι crystal, με 60€ και 3 games δώρο, απο computer shop.

 

 

Το soul G2, είναι όντως απόγονος του γνωστού Messiah2, ή είναι μούφα όπως κάποιος κλώνος messiah2 3.8 που είχε βγει; Το δίνει και ο http://www.consoleworld.gr

(http://www.messiah2.gr). Δεν έχω ρωτήσει ακόμη τιμή σε αυτόν, αλλά λένε ότι δίνει 8 μήνες εγγύηση. Αλλά και τα 100 ευρουδάκια δεν είναι λίγα. Είχα πάρει την

κονσόλα γύρω στα 180€.

 

Απο την άλλη, το crystal που έβαλε ο γαμπρός μου παίζει ότι έχει βάλει, μέχρι στιγμής. Απο το internet βρήκα ότι έχει τσιπάκι της Actel. Για μένα αυτό είναι

και μια εγγύηση για την ποιότητα του chip, αφού νομίζω και το messiah2 είχε chip actel.

 

Θέλω να κάνω τα εξής:

να παίζω γνήσια (ενοικίαση) και κόπιες PS1, PSX, PS2, και αμερικάνικα NTSC σε PS1 (κόπιες) ή σε PS2 (bit torrent ;-)

Για τα αμερικάνικα θέλω κάποιο είδικό SCART;Και γιατί; Ξέρετε, για τα παιγνίδια που παίζουν ασπρόμαυρα.

 

Επίσης θέλω να παίζω κανένα DVD, αν και έχω και επιτραπέζιο DVD. Καλό θα είναι να μπορώ να το απενεργοποιώ, για κάποια παιγνίδια που το ζητάνε.

Επίσης καλό θα είναι να αναβαθμίζει το firmware. Ζητάω τόσα πολλά ;-)) αλλά δεν έχω όλες τις απαραίτητες τεχνικές γνώσεις.

Θέλω ένα τσιπάκι, και καλό και φθηνό, σχετικά. Θα έβαζα crystal, αλλά δεν ξέρω αν τα κάνει όλα αυτά, αλλιώς με βλέπω για soul2 G2.

 

 

Κάποια τσικάκια όπως το Matrix, που μου είχαν πει παλιότερα (στα 50-60€) απενεργοποιεί το macrovision Και έχει green fix για DVD. Τι ακριβώς είναι το green fix,

πότε θα το δώ εννοώ σε DVD;

 

 

 

Σε λύσεις boot-CD, πρέπει να αλλάζω CD συνέχεια; Αν και νομίζω είναι πολύ αρχαία μέθοδος αυτή, αλλά νομίζω δεν απαιτεί άνοιγμα κονσόλας;

 

Υπάρχουν τσιπάκια, που μπαίνουν εξωτερικά στην κονσόλα και ποιά; Τι συμβατότητα έχουν;

 

 

Τι άλλο κυκλοφορεί στην αγορά, εσείς τι έχετε; http://www.modchip.gr/shop/index.php?cPath=24_36

 

 

 

 

 

Κάποια τσιπάκια λένε ότι υποστηρίζουν DVD9, δηλαδή Dual Layer; Εμένα η κονσόλα λέει ότι υποστηρίζει DVD9, στο κουτί. Αυτό ισχύει για παλιότερες κονσόλες, οπότε

την υποστήριξη για DVD9 την δίνει το chip;

 

Επίσης βάζοντας τσικάκι, αλλάζουν κάποια μενού του PS2, ή αλλάζει η διαδικασία του boot; Επίσης αλλάζει η λειτουργεία του On/Off & του Reset Button;

Νομίζω στο Messiah2 έπρεπε να πατήσεις κάποιον συνδιασμό on/off & reset, για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το τσιπάκι.

 

Σε τι CD & DVD θα γράφω κόπιες; Σε DVD +R, σε -R, ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

Κάνει το DiskJuggle ή το Clone CD (DVD), ή θέλω κατι πιό δυνατό; Με τι παράμετρους, ανάλογα με το παιγνίδι; Ξέρετε κανένα καλό site με instructions,

όπως το http://www.megagames.com/psx/psx_hints.shtml. Σε τι ταχύτητα γράφω PS1, PS2 CD & DVD. Παλιά είχα γράψει σε ένα CD-R στην μικρότερη ταχύτητα,

x4, αλλά δεν έδειχνε σωστά το εισαγωγικό video στο pacman world. Σε x1, δεν μπορώ να γράψω μάλλον, γιατί το YAMAHA 4260 SCSI, μάλλον τα έπαιξε, μου καίει

cd για Sega DreamCast, ή θα θέλει κανένα format ο ρημαδοδίσκος...

 

 

 

Παιδιά βοηθάτε, κυρίως όσοι έχετε βάλει τσιπάκια, και το κατέχετε καλά το θέμα. Ακόμη και όσοι τα εγκαθιστούν μέσα σε κονσόλες.

Οχι άσχετοι, του τύπου, είμαι ευχαριστημένος με το τάδε τσιπάκι, βάλτο κι εσύ κτλ, γιατί μια φορά θα το βάλω, δεν θα ανοιγοκλείνω την κονσολίτσα

μου συνέχεια. Αν,και καλό είναι να απαντήσουν και οι ας πούμε "άσχετοι". Καλό είναι να ακούγονται και άλλες γνώμες, για τυχόν ασυμβατότητες με

games κτλ.

 

Κάτι τελευταίο, τι είναι η υποστήριξη για media player; Θέλει κάποιο ειδικό πρόγραμμα;

 

 

 

Επειδή το μύνημα έγινε μεγάλο, η ερώτηση για το xbox, ακολουθεί στο επόμενο.

 

Thanks...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, εδώ χάνομαι, πως κάνουν νέο post. Τέλος πάντων.

 

Αλλη ερώτηση. Το XBOX 360 τσιπάρεται, η υπάρχει καμμιά άλλη πατέντα;

 

 

 

Θέλω να τσιπάρω και ένα απλό XBOX. Τι τσικάκια υπάρχουν, τα ερωτήματα είναι τα ίδια ότι έχω γράψει παραπάνω για το PS/2.

 

Executer λένε ότι είναι το πιο καλό, αλλά ποιά έκδοση και σε PRO ή Light; Ο φίλος εδώ νομίζω παλιά έφερνε μόνο το light,

http://consoleworld.gr/greek/index.htm, (δεν ανοίγει τα links, μάλλον προσωρινά). Υπάρχει κανείς στην Ελλάδα που φέρνει

το PRO, τι παραπάνω προσφέρει;

 

 

Εδώ λιγοστέψανε τα μοντέλα chip, http://www.modchip.gr/shop/index.php?cPath=24_37, αν και το X-elixis, και το Aladdin,

τα βάζουν τύποι στην Χρυσή ευκαιρία, για αυτό και είναι γνωστά. Είναι καλά όμως;

 

Τι ακριβώς είναι το evox, νέο λειτουργικό; Ενας φίλος μου που έβαλε τσιπάκι (δεν ξέρω ποιό), του βάλανε evox, και άλλον

μεγαλύτερο δίσκο, για να αποθηκεύει games. Αλλο πράγμα είναι το τσιπάκι, και άλλο το evox; Ο φίλος μου, δεν μπορεί να μου

εξηγήσει σωστά. Ξέρω ότι έχει κάνει δίκτυο με το XBOX, και με το Flash-FXP (πως λέγεται), βλέπει τον δίσκο του XBOX.

 

Επίσης έχει κάποιο πρόγραμμα για να κάνει τα ISO, για πείτε κανένα... Νομίζω κάποιο Χ-iso, ή κάπως έτσι.

 

 

 

Ο γνήσιος δίσκος που έχει μέσα, τι περιέχει εκτός από saves; Δουλέυει σαν κάρτα μνήμης απλά;

Η έχει κάποια στοιχεία που πρέπει να τα μεταφέρω σε ένα άλλο μεγαλύτερο, αν βάλω evox;

 

Ο φίλος μου τον έχει κρατήσει, εγώ πιστεύω ότι μπορεί να φορμαριστεί.

 

 

 

 

Στο setup, πήγα και έβαλα μια manual IP, π.χ. 192.168.0.3, Subnet 255.255.255.0 και gateway 192.168.0.1 (router),

για να το συνδέσω αργότερα με το speedtouch 530. Εκτοτε, νομίζω ότι άναψε η ενδειξη MAC address, ή υπήρχε πάντα και

δεν την πρόσεξα, γιατί είναι σε περίεργο σημείο στο menu. Το ίδιο ερώτημα ισχύει και για το serial number.

Ειναι ενεργές εξαρχής, αυτές οι δυο ενδείξεις, ή τις ενεργποίησα εγώ, μόλις έβαλα manual IP;

 

Στο menu με τις manual IP, Subnet, gateway, η default ρύθμιση είναι 0.0.0.0. Τώρα μου έχει κρατήσει το 192.168.0.3,

και δεν φεύγει απο κει, ακόμη και όταν βάλω 0.0.0.0. Μου λέει ότι δεν είναι έγκυρη IP, και το ξεφορτώνομαι

μόνο όταν βάλω Auto. Αν κλείσω, και ξανανοίξω το XBOX, πάω πάλι στην manual IP, κρατάει την 192.168.0.3.

Υπάρχει τρόπος να το μηδενίσω στην default ρύθμιση; Μήπως τα κρατάει κάπου στο δίσκο;

Αν, ναι σβήνουν, ή γίνονται edit σε 0.0.0.0 (default);

 

 

Αν ενώσω μόνο τον router με το xbox, τι δυνατότητες έχω; Π.χ. μπορώ να παίξω με κάποιον φίλο μου μέσω ADSL, απευθείας με αυτόν;

Ενα κανονικό δικτυάκι είναι. Για on-line gaming μέσω της microsoft, θέλω απαραίτητα και το DSL kit; Τι μου προσφέρει, κάποιον

router μήπως, κάποιο άλλο hardware, ή κάποιο serial number ενεργοποίησης; Νομίζω θέλει να έχεις και visa, για να σε χρεώσουν.

Αν έχεις κάποιο τσιπάκι στην κονσόλα, απενεργοποιείται, και ποιό έχει αυτή την δυνατότητα;

 

Τέλος, απάτη το system link cable. Ολοι οι αμερικάνοι λένε ότι είναι ένα απλό cross-over cable. Απατεώνες Microsof, 20€, ρε...

Ξεφτίλες....... Με 1-2€, φτιάχνεις όσα μέτρα θέλεις. Μπορεί να παίζει αυτός που είναι στο υπόγειο, με αυτόν που είναι στον έκτο

όροφο χεχεχε. Λογικά πρέπει να μπορείς να συνδέσεις μέχρι και 8 (ή 16;; ) XBOX πάνω σε switch/hub, και να παίζουν σε δικτυάκι;

 

Απο wi-fi ποιός controller είναι συμβατός με XBOX;

 

 

Αυτά τα ολίγα, και πάλι. Thanks, again.

 

PS. με πιό πρόγραμμα μπορώ να κάψω CD/DVD ΧΒΟΧ; Στο Nero Burning Rom (οχι nerovision, smart κτλ), έχω δεί κάποια επιλογή

για καλύτερη συμβατότα με XBOX. Εσεις με ποιο γράφετε, και σε τι ταχύτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το xbox μπορεις να κανεις softmod δηλαδη software mod χωρις chip και να παιζει τα παντα.αυτο εκανα στο δικο μου,μπορει να φενεται περιπλοκο αλλα ειναι απλο.κανε search στο φορουμ των κονσολων να βρεις το σχετικο topic.ειναι και τζαμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai me to ps2 mporeis na kaneis softmod lisi(arkei na einai to xontro ps2). agorazeis enan skliro, enan ps2 network adapter k to programma hdadvance 3.0 . k etsi tha paizeis ta paixnidia sou mesw sklirou diskou.

 

tin lisi me allagi cds den stin proteino(swap magic legetai to programma pou kani oli tin douleia) giati gamaei to ps2. sto telos tha katantisei k kourastiko gia sena na allazeis sinexeia cds.

 

ta palaiotera chipakia den mporousan na treksoun backup paixnidia pou itan grammena se dvd dl diskakia. ta neotera chipakia mporoun.

 

gia ta amerikanika paixnidia xreiazesai eite eidiko scart, eite i tileorasi sou na ipostirizei k nakanei tin metatropi auti apo moni tis.

 

ipostiriksi gia media player... den tha to etheta etsi. iparxoun media players oi opoioi exoun graftei gia to ps2. korifaio theoreitai to sms media player. gia na bootarei auto mporeis na to kaneis eite me softmod tropo (hdadvance, mc exploit, swap magic) eite akoma eukolotera mesw modchip.

 

den iparxei provlima se ti diskaki tha grapseis to paixnidi. simasia exei na graftei stin xamiloteri dinati taxitita (4x einai ok). ena allo kalo trick einai na grafeis se dvd+r diskakia me bit-setting se dvd-rom. to sigekrimeno protipo einai pio euanagnosto ki simbato(eidika gia to adinamo ps3 lazer...)se sxesi me ola ta alla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε kallair, αυτες τις τιμες βλεπω και δε θελω να τον παρω. Εχω και τον Maxtor ετοιμο...

 

DHatzoudis μ'αυτα που αναφερεις πως θες, πας σε τσιπακι αναγκαστικα.

Φυσικα οσο πιο πολλα "θελω" εχεις τοσο πιο πολυ θα βαλεις το χερι στη τσεπη.

Αν εχεις σκοπο να τα φυσηξεις παρε DMS4 SΕ Pro. Ο λογος ειναι οτι ακομα και να χαλασει το laser θα μπορεις να φορτωνεις elf.

Εγω αν ημουν στη θεση σου (κοιταζοντας τα λεφτα δηλ) θα επαιρνα το crystal.

 

Αν θες να σου κρατησει το laser του ps2, ξεχνα τις DVD ταινιες.

 

Edit: Ρωτα ποσο εχει το matrix infinity...

Edit2: To SCPH-50004 δεν ειναι απαραιτητα V10. Πρεπει στο System (στο μενου του ps2) να γραφει DVD Driver 3.02Ε νομιζω. Εμενα ειναι SCPH-50004 με DVD driver 3.00E, δηλαδη V9.

 

3.00E = V9

3.02E = v10

3.03E = v11 (σπανια εκδοση)

 

Στα chip δεν εχει διαφορα. Παντως V9-V11 θελουν το "Romeo mod". Πολυς κοσμος με V9 την εκλαψε απο λαμακα "τσιπαδορο" και γι'αυτο βγηκε η βρωμα οτι ηταν μαπα εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den einai tipota na to paragkeileis online. ego to pariggila apo 1 ispaniko site to opoio mou to esteile me ups express. mesa se 24 ores itan edo alla plpirosa pio akriva epeidi itan express. gia auto tin 2i fora pou parigkeila gia ton kollito mou, parigkeila k gia allous pou ithelan k irthe poli pio oikonomika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι' date=' γειά σας.

 

Θέμα πρώτο: Θέλω να μου πείτε σχετικά με τσιπαρίσματα PS/2. Εχω την κοσνόλα scph 50004, νομίζω είναι η version 10.[/quote']

 

Uparxi pi8anotita na einai kai i 11 ... alla mallon gia 10 paei ..

 

 

Εχω βρεί το Soul of Messiah G2, τσιπ και εγκατάσταση 100€, αν το πάω σε κάποιον βιντεοκλαμπά, και το τσιπάκι crystal, με 60€ και 3 games δώρο, απο computer shop.

min metras ta paixnidia pou dinoun .. einai sto xeirotero media pada.

kalutera as edinan hartomadila

 

Το soul G2, είναι όντως απόγονος του γνωστού Messiah2, ή είναι μούφα όπως κάποιος κλώνος messiah2 3.8 που είχε βγει; Το δίνει και ο http://www.consoleworld.gr

(http://www.messiah2.gr). Δεν έχω ρωτήσει ακόμη τιμή σε αυτόν, αλλά λένε ότι δίνει 8 μήνες εγγύηση. Αλλά και τα 100 ευρουδάκια δεν είναι λίγα. Είχα πάρει την

κονσόλα γύρω στα 180€.

to g2 soul of messiah dn einai sunexeia tou au8edikou messiah .. xwris na einai kai klwnos omws .. exei apla klemmeno onoma as poume .. kai o kwdikas tou itan klemenos alla e3elix8ike polu apo tote ..

Απο την άλλη, το crystal που έβαλε ο γαμπρός μου παίζει ότι έχει βάλει, μέχρι στιγμής. Απο το internet βρήκα ότι έχει τσιπάκι της Actel. Για μένα αυτό είναι

και μια εγγύηση για την ποιότητα του chip, αφού νομίζω και το messiah2 είχε chip actel.

nai einai aggiisi alla oxi kai apoluti ... kukloforoun diafora chips me actel chip .. akoma kai klwnoi..

Θέλω να κάνω τα εξής:

να παίζω γνήσια (ενοικίαση) και κόπιες PS1, PSX, PS2, και αμερικάνικα NTSC σε PS1 (κόπιες) ή σε PS2 (bit torrent ;-)

Για τα αμερικάνικα θέλω κάποιο είδικό SCART;Και γιατί; Ξέρετε, για τα παιγνίδια που παίζουν ασπρόμαυρα.

ama exei tileorasi agorasmeni mexri kai prin apo 5aetia mporei na sou deixnei aspromaura paixnidia pou paizoun se 60hz (ntsc amerikanika kai iapwnika)...

an pareis kapoio apo ta pio high end chips oxi dn 8a xreiasteis kapoio allo kalwdio...

Επίσης θέλω να παίζω κανένα DVD, αν και έχω και επιτραπέζιο DVD. Καλό θα είναι να μπορώ να το απενεργοποιώ, για κάποια παιγνίδια που το ζητάνε.

Επίσης καλό θα είναι να αναβαθμίζει το firmware. Ζητάω τόσα πολλά ;-)) αλλά δεν έχω όλες τις απαραίτητες τεχνικές γνώσεις.

Θέλω ένα τσιπάκι, και καλό και φθηνό, σχετικά. Θα έβαζα crystal, αλλά δεν ξέρω αν τα κάνει όλα αυτά, αλλιώς με βλέπω για soul2 G2.

ligo polu auta pou 8es ta kanoun polla kainouria tsips..alal genika tainies dn kanei na paizeis me to ps2 epeidi to drive tou halaei eukola idiaitera se ftina dvd-r

 

Κάποια τσικάκια όπως το Matrix, που μου είχαν πει παλιότερα (στα 50-60€) απενεργοποιεί το macrovision Και έχει green fix για DVD. Τι ακριβώς είναι το green fix,

πότε θα το δώ εννοώ σε DVD

kapoia dvds exoun prostasia kai gia auto prasinizei i eikona ..vgainei me eidiko scart i me kapoio tsip

 

 

 

Σε λύσεις boot-CD, πρέπει να αλλάζω CD συνέχεια; Αν και νομίζω είναι πολύ αρχαία μέθοδος αυτή, αλλά νομίζω δεν απαιτεί άνοιγμα κονσόλας;

to boot cd dn uparxei sto ps2 .. mono sto ps1

sto ps2 uparxei to swap disk

kai auto eixe arxisei na e3afanizetai mexri pou kukloforise to slimline ps2 kai 3anair8e stin epifaneia ..

prepei na vazeis diskaki.. na travas to portaki ME TO XERI !! .. kai na vazeis to adigrafo ...

 

dn paizoun ola ta games alla exei megalo boot rate ..

Υπάρχουν τσιπάκια, που μπαίνουν εξωτερικά στην κονσόλα και ποιά; Τι συμβατότητα έχουν

uparxoun . .alla asto .. einai kai auta sunduastika mazi me ta swap disks

 

Τι άλλο κυκλοφορεί στην αγορά, εσείς τι έχετε; http://www.modchip.gr/shop/index.php?cPath=24_36

apeira kukloforoun .. kalo einai kai to o2 tis origa .. kai akoma kalutero to dms4

 

3exases na skefteis ti lusi tou sklirou diskou..

mporeis na pai3eis sxedon ola ta paixnidia etsi kai xwris tsip kai xwris alles patedes .. Egw proswpika .. exw diafora chips sta ps2 m .. alla protimw ti lusi matrix infinity kai skliro disko... (mazi)

 

 

Κάποια τσιπάκια λένε ότι υποστηρίζουν DVD9, δηλαδή Dual Layer; Εμένα η κονσόλα λέει ότι υποστηρίζει DVD9, στο κουτί. Αυτό ισχύει για παλιότερες κονσόλες, οπότε

την υποστήριξη για DVD9 την δίνει το chip;

merika tsipakia eixan provlima na bootaroun au8edika dvd9 ... poso mallon adigrafa ...

 

Επίσης βάζοντας τσικάκι, αλλάζουν κάποια μενού του PS2, ή αλλάζει η διαδικασία του boot; Επίσης αλλάζει η λειτουργεία του On/Off & του Reset Button;

Νομίζω στο Messiah2 έπρεπε να πατήσεις κάποιον συνδιασμό on/off & reset, για να ενεργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις το τσιπάκι.

genika allages dn uparxoun .. merika tsipakia exoun diko tous menu ... to opoio to kaleis kata to boot me to sunduasmo kapoiwn pliktrwn

 

Σε τι CD & DVD θα γράφω κόπιες; Σε DVD +R, σε -R, ή δεν υπάρχει πρόβλημα;

Κάνει το DiskJuggle ή το Clone CD (DVD), ή θέλω κατι πιό δυνατό; Με τι παράμετρους, ανάλογα με το παιγνίδι; Ξέρετε κανένα καλό site με instructions,

όπως το http://www.megagames.com/psx/psx_hints.shtml. Σε τι ταχύτητα γράφω PS1, PS2 CD & DVD. Παλιά είχα γράψει σε ένα CD-R στην μικρότερη ταχύτητα,

x4, αλλά δεν έδειχνε σωστά το εισαγωγικό video στο pacman world. Σε x1, δεν μπορώ να γράψω μάλλον, γιατί το YAMAHA 4260 SCSI, μάλλον τα έπαιξε, μου καίει

cd για Sega DreamCast, ή θα θέλει κανένα format ο ρημαδοδίσκος...

oti nanai .. genika ta +r einai kalutera an exeis kanei booktype se -

ta paixnidia tou ps2 dn exoun kamia apolutos prostasia .. opote dn 8es kapoio programma idiaitero .. egw protinw padws to dvd decrypter epeidi einai to pio sta8ero ...

 

 

 

 

Κάτι τελευταίο, τι είναι η υποστήριξη για media player; Θέλει κάποιο ειδικό πρόγραμμα;

 

tpt dn einai .. mia mapa kai misi ...

oxi...

ton media player ton katevazeis meta kanonikotata ...

 

 

to modchip gr einai kleftes ..

protinw grmessiah.tk dinei egguisi eforou zwis kai dn 8a se klepsei ..

exei tis kaluteres times apo ellada ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...