Προς το περιεχόμενο

Αντιγραμμένα παιχνίδια και τσιπάρισμα PS2


@zouve@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά το πρόβλημα με τα αμερικάνικα παιχνίδια έχει λυθεί προπολλού!υπάρχει μία εφαρμογή που κάνεις ένα iso του παιχνιδιού ανοίγεις την εφαρμογή της λες που είναι το iso και κάνει κάτι σαν patch.μετά το ενλόγο iso το γράφεις σε έναν δίσκο το βάζεις στην κοσνόλα και ούτε scart ούτε τίποτε (δεν ξέρω αν αυτό γίνεται παντού αλλά εγώ το έκανα στο kingdom hearts 2 και δούλεψε!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά το πρόβλημα με τα αμερικάνικα παιχνίδια έχει λυθεί προπολλού!υπάρχει μία εφαρμογή που κάνεις ένα iso του παιχνιδιού ανοίγεις την εφαρμογή της λες που είναι το iso και κάνει κάτι σαν patch.μετά το ενλόγο iso το γράφεις σε έναν δίσκο το βάζεις στην κοσνόλα και ούτε scart ούτε τίποτε (δεν ξέρω αν αυτό γίνεται παντού αλλά εγώ το έκανα στο kingdom hearts 2 και δούλεψε!)

 

dn exei lu8ei ka8olou .. dn douleuei ka8olou kala

mono me tsip kai pali kapoia games px shadow of the colossus mporei na kanoun nera ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalispera paidia..pio palia eixe anaferthei oti mporeis na xrisimoipoieiseis antigramena dvd gia psp2 xoris na topothetiseis tsipaki..mporei na boithisei kapoios?? oti info exete....

 

euxaristo...!

file m sorry .. alla emena m vgike i psixi na grapsw auto to kateuato parapwnw .. dn to koitas li go prin rwtisieis kati ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ti ekanes kai pws 666 ??

eipa .. to aspromauro to ftiaxnei:

 

1) i kali tileorasi

2) to kalo tsip

3) to scart (RGB) cable

*4*) *mporeis na kanei kai pal fix se merikes mobo ps2 alla dn leei..*

 

kai auto me to programmataki DN kanei to idio me to scart..

allazei kapoia bytes sto elf ANAGAZODAS to na deixnei etsi ..

sta perissotera kainouria games dn douleuei ..

kai an pas sto site tou exei kia compatibility list .. genika dn einai i kaluteri lusi..

 

enallaktiko autou omws pou douleuei pada einai to zoneloader.. to opoio kateuazeis to image tou apo to net to grafeis se ena cdaki kai ka8e fora pou to bootareis epilegeis pal i ntsc ... kai kanei on the fly metatropy..

apla pali dn dior8wnei tin elafrws metatopismeni eikona .. mono me tsip ftiaxnei auto

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Γεια σε ολους και καλες γιορτες

αγορασα το κινητο K800i

και οι υπαλληλοι της vodafone

μου ειπαν οτι εχω κληρωθει

και να περιμενω τις επομενες μερες ενα

PS2

Σαν καλο παιδι που ειμαι ( :twisted: ) λοιπον σκεφτομαι να το

τσιπαρω

(δεν ξερω ακομα αν ειναι το απλο ή το slim) :evil:

και εχω διαβασει κατι αρθρα σχετικα με ενα boot disk

το swap magic

Ομως εχω μπερδευτει πολυ και εχω καποιες αποριες

οποιος θέλει ας βοηθησει

λοιπον

1)μου προτεινεται να το τσιπαρω? Και αν ναι πιο ειναι το καλυτερο τσιπάκι?

2)αν οχι το swap magic ειναι καλη λυση ? και αν ναι απλα

βαζεις το δισκακι και μετα το backup ή

πρεπει πρωτα να κανεις οτι λεει εδω ο κυριος αυτος?

http://www.allmodchip.com/PS2_Slide_Card_Combo_Installation_and_Usage_Instructions_sp_12.html

 

Υ.Γ.την σελιδα την πηρα απο ενα αλλο Post που εχει δημοσιευτει

ευχαριστω πολυ καλες γιορτες σε ολους και καλη χρονια

user-64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

logika to slim pires.tsiparetai aneta alla paizei na kaneis douleia kai me to swap magic.egw to diko mou,to xondro to exw me tsipaki.gia to slim den gnwrizw alla pistepse axizei na xrisimopiiseis mia apo tis 2 patendes.rwta se magazia pou poulan adigramena games.auta sinithos trsiparoun kai konsoles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το SwapMagic πάντως, αν και είναι λίγο μπελαλίδικο, κάνει μια χαρά τη δουλειά του, απλά έχεις ανοιχτό το καπάκι μετά και θέλει τη διαδικασία βάλε-βγάλε στην αρχή κάθε παιχνιδιού. Μεγάλο + το ότι δεν ακυρώνεις την εγγύηση, πράγμα που κάνεις με chip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Φίλε , σχετικά με το PS2.Αγόρασα την κονσόλα τη μεγάλη εβδομάδα 95? από Πλαίσιο ,που την είχε προσφορά.

Την πήγα στο μαγαζί

 

http://www.ebw.gr

 

και με 40? μου έβαλαν το modbo που είναι κλώνος του Matrix Infinity που δεν βγαίνει πια απ'όσο ξέρω.

 

Όταν ξεκινά η κονσόλα γράφει Matrix Infinity φυσικά και όχι ... modbo!

 

Μέχρι στιγμής έχω κάπου 40 αντίγραφα αυθεντικών παιχνιδιών , τα οποία παίζουν όλα , κυριλέ.

 

Έχω και κάπου 25 γραμμένα δισκάκια από iso παιχνιδιών NTSC-USA εκδόσεων , τα οποία παίζουν επίσης κυριλέ.

 

Το ίδιο παίζουν και κάπου 40 cd με παιχνίδια psone , διαφόρων επίσης εκδόσεων pal-ntsc κτλ.

 

Κυριλέ μου παίζουν και παιχνίδια που είναι dual-layer , όπως το gran turismo και τα god of war I & II.

 

Με αυτή την εμπειρία από το τσιπ των 40? , το θεωρώ κοροιδία να δώσεις 100? , την τιμή της κονσόλας δηλαδή , στον μάγκα τον βιντεοκλαμπά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Dr_73 έχεις δοκιμάσει να παίξεις online;

Αναφέρομαι και στα αντίγραφα αλλά και στα γνήσια δισκάκια. Μήπως σε κόβει όταν αναγνωρίζει το τσιπάκι;

Υπάρχει μια διαδικασία όπου πρέπει να προσθέσεις το DNAS , αλλά δεν ξέρω αν δουλεύει με το συγκεκριμένο τσιπάκι.

Ρίξε μια ενημέρωση , αν ξέρεις , please...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...