Προς το περιεχόμενο

Diskakia DVD-R


ababapanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τώρα που έχει περάσει και πιο πολύς καιρός και όσο να΄ναι έχουμε όλοι περισότερη εμπειρία και γνώση αξιοπιστίας σε βάθος χρόνου μπορώ να ρωτήσω τελικά ποιά δισκάκια θεωρείτε καλύτερα: τα Ridisk 4x ή τα Ridisk 8x? Σας παρουσίασαν προβλήματα τα 8x? Τελικά αξίζουν τα 8x γιατί όπως και να το κάνει κανείς η τιμή τους είναι αρκετά χαμηλή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Περιμένοντας να ερθουν επιτέλους τα printable TY, "αναγκάστηκα" να πάρω μια κορίνα printable Datawrite (προς 12,5 euro απο mediacenter), και τι εκπληξη! Εχουν επίστρωση MCC (Mitsubishi Chemicals - ιδια με Verbatim) και οι εγγραφές είναι εξαιρετικής ποιότητας......

Το κακό είναι ότι την επόμενη φορά που θα πάρω, δεν ξέρω αν θα ειμαι το ίδιο τυχερός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο mindtraper.

 

Το οτι δεν καίγεται και οτι κανει verify δεν σημαίνει, κατ'αρχην τιποτα. Σημασια εχει

1. Η μετρηση PI/PO μετά την εγγραφή.

2. Η μετρηση PI/PO μετα από μερικους μηνες.

 

Υπάρχουν επιστρωσεις που γραφονται "πολύ καλά", αλλα δεν αντέχουν στον χρονο, αλλες πάλι γράφονται "καλά" αλλα δειχνουν μια σταθερότητα στον χρονο, και αλλες που γραφονται "πολυ καλά" και παραμένουν σταθερες στον χρονο...

 

Απο προσωπική εμπειρία τουλάχιστο (κρατάω διαγραμματα PI/PO δειγματοληπτικά οταν γραφω ενα dvd) τα ΤΥ εχουν την καλυτερη συμπεριφορά αφου γραφονται καλά αλλα και μετα απο ενα χρόνο διατηρούν σχεδον την ίδια ποιότητα. Τα Ritek ενω γραφονται το ίδιο καλα (σχεδον) με τα ΤΥ εχουν μια ταση να αυξανουν το PI/PO μετα από ενα χρονο (δεν ξερω αν αυτό συνεχίζεται ή σταθεροποιουνται....). Η πολύ κοινή επίστρωση CMC μου εμφανιζει ποιοτικες αστάθειες... αλλες φορες εχει πολυ καλό αποτέλεσμα και αλλες πολύ κακό, ακομα και για δισκακια της ιδιας κορίνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι INTENSO που εχω παρει 8x απο το πλαισιο 10 ευρω λενε τιποτα ρε παιδια?

Γραφονται κανονικα αλλα αντεχουν στο χρονο ξερει κανεις τιποτα τα εχει δοκιμασει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evansdimo, το οτι ειναι INTENSO δεν λεει τιποτα, διαβασε με ενα προγραμμα την επίστρωση (με DVDIdentifier). Σημασία εχει η επίστρωση και όχι η μαρκα της συσκευασίας...

Η Intenso ειναι "εμπορος" αγοράζει απο άλλους... το θεμα ειναι απο ποιους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι απλό.Γιατί ενώ τα Taiyo Yuden είναι τα καλύτερα για να τα αγοράσει κανείς πρέπει να ψάξει να τα βρεί?Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος απλά είμαι νέος στον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου εξηγήσετε κάτι απλό.Γιατί ενώ τα Taiyo Yuden είναι τα καλύτερα για να τα αγοράσει κανείς πρέπει να ψάξει να τα βρεί?Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος απλά είμαι νέος στον χώρο.

 

Γιατί να ψαξει? Υπάρχουν στην αγορά ειτε bulk ειτε με το ονομα "Thats", υπάρχουν στο mediacenter, στο e-shop, και σε άλλα καταστηματα.

Εχε υπόψη σου επίσης ότι η ΤΥ πουλάει πολύ λιγα σε άλλους κατασκευαστές (σαν ΟΕΜ).

Επισης, η διακίνηση τους στην Ελλαδα γινεται από την disk impex.

Τωρα γιατι δεν εχουν ΟΛΑ τα μαγαζια, ειναι θέμα πολιτικής τους και φυσικά ποσοστων κερδους που εχουν με αλλες μαρκες.

 

ΥΓ: Ακομα περιμένω να ερθουν ΤΥ printable.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το φίλο peterp@n (όποτε το διαβάσει) και όχι μόνο.

Το να πάρεις ένα (DVD CD) από το σωρό χύμα και να το δοκιμάσεις (με software προγράμματα) είναι πρακτική που προτείνεται από site όπως το cdrinfo ' date=' cdfreaks αλλά το υπαγορεύει και η κοινή λογική![/quote']

 

A, an ennoeis na pareis ena gia na tou kaneis elegxo me eidiko software, tote paso.. Nomiza oti ennoouses na pareis ena, na to grapseis kai etsi na kaneis dokimi, an diavazetai kala, an exei sfalmata, klp klp

 

Anyway, me alla logia, opws diavasa kai kapou allou, oi siskeausies Cake Box den einai kai poli aksiopistes, e?? Ta Jewel Case einai panta aksiopista??

Me poia programmata vlepoume ti exoume?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...