Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

codec για Mp3????

 

Εννοεί τον mp3 codec (lame) για το infrarecorder.

O developer του imgburn (ο Πανμέγιστος LUK!) έχει δηλώσει ότι δεν θα υποστηρίξει ποτέ audiocd's.

 

...ImgBurn για όλες μα όλες τις δουλειές γραψίματος, εκτός απο σιντί ήχου, για το οποίο χρησιμοποιώ το Burrrn. Ας μου πει κάποιος λοιπόν ένα καλύτερο πρόγραμμα για μία απο τις δύο παραπάνω δουλειές. και τα ΄δυο που ανέφερα είναι δωρεάν.

 

Είχα δοκιμάσει και το Burrrn, αλλά δεν του κάτσανε καλά κάποια vbr mp3's (άν θυμάμαι καλά) και από τότε το έστειλα. Δες το deepburner portable για μετατροπές προς audiocd's - εγώ το ξεκίνησα από την εφαρμογή δημιουργίας cd covers που ενσωματώνει και στην πορεία διαπίστωσα ότι είναι πολύ καλή all-around λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοεί τον mp3 codec (lame) για το infrarecorder.

 

Ναι, αυτό εννοώ. Δεν είναι καλό; Δεν δοκίμασα να γράψω audio cd και λέω να μην βάλω άλλο πρόγραμμα πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτες έκανα μία δοκιμή μετατροπής 5 mp3 προς audioCD και, ενώ τα μετέτρεψε σε wav, στην εγγραφή κόλλησε κ τελικά δεν έγινε...

...αλλά μπορεί να είναι απλά ασύμβατο με το δικό μου γραφτήρι.

 

Οπως είπα κ παραπάνω: μόλις βγάλουν κάποια stable έκδοση θα το ξαναδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δοκίμασα να γράψω με το infra recorder ένα audio cd και ενώ το έγραψε πολύ καλά δεν μου έβγαλε τους τίτλους των τραγουδιών στο cd.Πως θα γίνει αυτό ξέρει κανείς?Για τις άλλες εγγραφές έχω το imgburn.Αν ξέρετε άλλο πρόγραμμα που να υποστηρίζει αυτό δεν με πειράζει να το αλλάξω.πάντως Nero δεν παίζει ξαναβάλω με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nero 8 Ultra Edition v8.0.3.0

------------------------------

Το είδα σ' ένα χακ3ρίστ1κο site - έχει *παλαβές* δυνατότητες και μέγεθος download *960*MB* (εννιακόσια εξήντα μεγαμπάιτ).

 

...Οσο για την σχετικότητα του θέματος με το παρόν thread....

"...Set for release on Oct. 1st, Nero 8 will carry a price tag of $99.99 on store shelves and $79.99, when purchased online through Nero's site. Discounts will also be available for current Nero users who opt to upgrade..."

 

....Απορώ γιατί ψάχνεστε για εναλλακτικές αυτού του προγράμματος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Οσο για την σχετικότητα του θέματος με το παρόν thread....

"...Set for release on Oct. 1st, Nero 8 will carry a price tag of $99.99 on store shelves and $79.99, when purchased online through Nero's site. Discounts will also be available for current Nero users who opt to upgrade..."

 

 

Δηλαδή, αυτό που λέμε: «Καμμία σχέση»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Είμαι σίγουρος ότι κάπου θα έχει ήδη αναφερθεί, αλλά θα προτείνω το ant movie catalog. Είναι πρόγραμμα καταλογογράφησης ταινιών, δωρεάν, φυσικά, και για χάρη του παράτησα το All My Movies (το οποίο μου παρουσίασε κάποια ενοχλητικά προβλήματα, όπως π.χ. το ότι δεν μου εμφάνιζε στα στοιχεία της ταινίας το όνομα του σκηνοθέτη ή το ότι δεν κατάφερα να το κάνω να εισάγει μαζικά τους τίτλους των ταινιών μου).

 

Το μοναδικό μειονέκτημα που βρήκα στο ant movie catalog είναι το υπερβολικά λιτό interface του (το all my movies είναι σαφώς πιο όμορφο). Κατά τα άλλα, με καλύπτει απόλυτα, καθώς έχει ακριβώς αυτά που ζητούσα (δυνατότητα μαζικής εισαγωγής ταινιών, μεγάλη ποικιλία βάσεων δεδομένων, ευχρηστία, αρκετές δυνατότητες παραμετροποίησης του html template κλπ).

 

Προτείνεται ανεπιφύλακτα! :)

 

moviecatalog_xp_small.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

http://www.nirsoft.net/utils/run_as_date.html

 

RunAsDate v1.01

 

RunAsDate is a small utility that allows you to run a program in the date and time that you specify. This utility doesn't change the current system date and time of your computer, but it only injects the date/time that you specify into the desired application.

You can run multiple applications simultaneously, each application works with different date and time, while the real date/time of your system continues to run normally.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί χρησιμοποιάς το .GR και όχι το .COM που δέχεται και 500MB αρχεία;Δεν είμαι σίγουρος όμως αν χρειάζεται και πληρωμή για τόσο μεγάλα αρχεία.

Επίσης υπάρχει και το DIVSHARE.COM

 

Eίμαστε εκτός θέματος όμως,εδώ ψάχνουμε για προγράμματα όχι για υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους τυχόν ενδιαφέρονται: μετά από εξαντλητικές δοκιμές για σχεδόν 15 μήνες, μπορώ να σας βεβαιώσω πως, με αισθητή διαφορά, ο Mozilla Thunderbird και ο Firefox έχουν την καλύτερη άμυνα σε ό,τι αφορά spam & γενικότερα ασφάλεια περιήγησης και διεκπεραίωσης μηνυμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...