Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/3/2019 στις 11:53 ΠΜ, buuren είπε

Καλημερα. Εχετε να προτεινετε καποιο καλο sync software? Θελω να παιρνω αντιγραφα κατα καιρους 2-3 φακελους σε εξ σκληρο.

Βλεπω διαφορα freefilesync, goodsync, syncfolders..

Thanks!

Duplicati, free και open source.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα στην εξαιρετική παρέα , έχει 2 μίνες αγόρασα καινούργιο λαπτοπ με windows 10 κ ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να έχω ccleaner? 

Στο προηγούμενο pc μου με windows 7 είχα από basic software 

1) Μalware bytes

2)Kaspersky 

3)CCleaner 

τώρα δεν έχω βάλει ccleaner χρειάζεται ή όχι? μπορώ να κάνω χειροκίνητα κάποια που έκανε το ccleaner όπως delete temporary files

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dieccast είπε

καλησπέρα στην εξαιρετική παρέα , έχει 2 μίνες αγόρασα καινούργιο λαπτοπ με windows 10 κ ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να έχω ccleaner? 

Στο προηγούμενο pc μου με windows 7 είχα από basic software 

1) Μalware bytes

2)Kaspersky 

3)CCleaner 

τώρα δεν έχω βάλει ccleaner χρειάζεται ή όχι? μπορώ να κάνω χειροκίνητα κάποια που έκανε το ccleaner όπως delete temporary files

Προσωπική άποψη πως δεν χρειάζεται. Τα 10 έχουν επιλογή αυτόματου καθαρισμού στις ρυθμίσεις, που μπορείς να το βάλεις ακόμη και καθημερινά πλέον στην 1903. Και μακριά από registry cleaner εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dieccast είπε

καλησπέρα στην εξαιρετική παρέα , έχει 2 μίνες αγόρασα καινούργιο λαπτοπ με windows 10 κ ήθελα να ρωτήσω αν χρειάζεται να έχω ccleaner? 

Στο προηγούμενο pc μου με windows 7 είχα από basic software 

1) Μalware bytes

2)Kaspersky 

3)CCleaner 

τώρα δεν έχω βάλει ccleaner χρειάζεται ή όχι? μπορώ να κάνω χειροκίνητα κάποια που έκανε το ccleaner όπως delete temporary files

Εννοείται ότι χρειάζεται που και που να το τρέχεις ειδικά αν βάζεις-βγάζεις συχνά προγράμματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Προσωπική άποψη πως δεν χρειάζεται. Τα 10 έχουν επιλογή αυτόματου καθαρισμού στις ρυθμίσεις, που μπορείς να το βάλεις ακόμη και καθημερινά πλέον στην 1903. Και μακριά από registry cleaner εννοείται.

οντως εχουν τετοια επιλογη? σε ευχαριστω θα το ψαξω

Επεξ/σία από dieccast
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά και registry. To ccleaner είναι αξιόπιστο χρόνια τώρα. Εξάλλου μόλις πατήσεις fix σε ρωτάει για backup το οποίο εννοείται το κάνεις και by default αποθηκεύεται στα documents. Οπότε αν πάει κάτι στραβά το επαναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Ένα καλό temperature monitor προγραμματάκι για windows 10? Δεν με ενδιαφέρει τόσο να έχει πολλές επιλογές και φανφάρες, όσο να μπορώ να το κάνω minimize στο task bar για να μπορώ να βλέπω ανα πάσα στιγμή την θερμοκρασία σε cpu, mother και να είναι ελαφρύ σε μνήμη. Βλέπω διάφορα online αλλά αν έχετε γνώμη από κάποιο δοκιμασμένο θα με ενδιέφερε. Αν είναι και open source ακόμα καλύτερα. Προορίζετε για παλιό λάπτοπ με λίγες αντοχές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ το. Openhardware monitor. Γιατί ενσωματώνει και gadget στο οποίο μπορείς να βάλεις οποία θερμοκρασία θέλεις από αυτές που έχει και θα είναι πάντα ορατό στην επιφάνεια εργασίας. Εννοείτε ότι εμφανίζει θερμοκρασίες και στο tray.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/7/2019 στις 10:33 ΜΜ, micos000 είπε

Εγώ προτιμώ το. Openhardware monitor. Γιατί ενσωματώνει και gadget στο οποίο μπορείς να βάλεις οποία θερμοκρασία θέλεις από αυτές που έχει και θα είναι πάντα ορατό στην επιφάνεια εργασίας. Εννοείτε ότι εμφανίζει θερμοκρασίες και στο tray.

Σε ευχαριστώ φίλε μου! Αυτό επέλεξα τελικά γιατί κάνει ακριβώς το απλό πράγμα που ήθελα και είναι και open source!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...