Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/7/2019 στις 10:33 ΜΜ, micos000 είπε

Εγώ προτιμώ το. Openhardware monitor. Γιατί ενσωματώνει και gadget στο οποίο μπορείς να βάλεις οποία θερμοκρασία θέλεις από αυτές που έχει και θα είναι πάντα ορατό στην επιφάνεια εργασίας. Εννοείτε ότι εμφανίζει θερμοκρασίες και στο tray.

mic αποτι ειδα ομως ειναι πολυ outdated. εχει να κανει ενημερωση 3 χρονια. αλλα αφου ειναι για παλιο πισι, θα ειναι οκ

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 λεπτά πριν, Alex-V είπε

mic αποτι ειδα ομως ειναι πολυ outdated. εχει να κανει ενημερωση 3 χρονια. αλλα αφου ειναι για παλιο πισι, θα ειναι οκ

Έχει να κάνει update 3 χρόνια αλλά υποστηρίζει κανονικά και windows 10. Σε εμένα έτρεξε απρόσκοπτα με την πρώτη σε λάπτοπ 7ετιας με πρόσφατα περασμένα τα δεκάρια. Εξάλλου δεν θες τίποτα τρέλα update σε αυτές τις εφαρμογές νομίζω. Απλά σου οπτικοποιεί μια μέτρηση που κάνει μόνος του ο υπολογιστής για να την βλέπεις εύκολα.

Όποιος θέλει πολύ πιο αναλυτικές μετρήσεις το HWinfo που πρότεινε ο άλλος φίλος είναι πολύ καλό το δοκίμασα και αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, plotolp είπε

Έχει να κάνει update 3 χρόνια αλλά υποστηρίζει κανονικά και windows 10. Σε εμένα έτρεξε απρόσκοπτα με την πρώτη σε λάπτοπ 7ετιας με πρόσφατα περασμένα τα δεκάρια. Εξάλλου δεν θες τίποτα τρέλα update σε αυτές τις εφαρμογές νομίζω. Απλά σου οπτικοποιεί μια μέτρηση που κάνει μόνος του ο υπολογιστής για να την βλέπεις εύκολα.

Όποιος θέλει πολύ πιο αναλυτικές μετρήσεις το HWinfo που πρότεινε ο άλλος φίλος είναι πολύ καλό το δοκίμασα και αυτό!

δεν αναφερομαι για το λειτουργικο. οταν ενα προγραμμα κανει update κανει και για συμβατοτητα επεξεργαστων. αν πχ ειχες κανεναν ryzen, δεν θα σου ετρεχε. γιαυτο ειπα οτι θα σε βολεψει μιας και εχεις παλιο πισι

hwinfo και απο μενα. πολυ καλο

Επεξ/σία από Alex-V
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex-V είπε

δεν αναφερομαι για το λειτουργικο. οταν ενα προγραμμα κανει update κανει και για συμβατοτητα επεξεργαστων. αν πχ ειχες κανεναν ryzen, δεν θα σου ετρεχε. γιαυτο ειπα οτι θα σε βολεψει μιας και εχεις παλιο πισι

hwinfo και απο μενα. πολυ καλο

Σωστό αυτό που λες αλλά έχω την αίσθηση ότι αυτό το πρόγραμμα δεν αλληλεπιδρά κάπως με το hardware για να έχεις θέματα συμβατότητας με επεξεργαστες κτλ. Ο υπολογιστής ξέρει από μόνος του τι hardware έχει και τις μετρήσεις τις κάνει ο ίδιος. Το πρόγραμμα το μόνο που κάνει είναι να "ρωτάει" αυτές τις πληροφορίες το σύστημα και να στις οπτικοποιεί με ενα εύχρηστο τρόπο. Μπορεί να έχεις και τον τελευταίο Ryzen, νομίζω πως θα δουλεύει εξίσου καλα μιας και το μόνο που κάνει είναι να επαναπροβαλει δεδομένα που ήδη γνωρίζουν τα windows από μόνα τους. Δεν κάνει δικές του μετρήσεις ας πούμε.

Ίσος είμαι και λάθος βέβαια. Το λέω με κάποια επιφύλαξη.😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2019 στις 11:32 ΠΜ, Alex-V είπε

mic αποτι ειδα ομως ειναι πολυ outdated. εχει να κανει ενημερωση 3 χρονια. αλλα αφου ειναι για παλιο πισι, θα ειναι οκ

Δεν το έχω δοκιμάσει σε νέας γενιάς επεξεργαστές ακόμα. Οπότε αν κάποιος έχει ryzen ή νέους i core αν θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει τι γίνεται. Εξ' άλλου δεν έχει καν εγκατάσταση οπότε με μια απλή διαγραφή του φακέλου καθαρίζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει σε νέας γενιάς επεξεργαστές ακόμα. Οπότε αν κάποιος έχει ryzen ή νέους i core αν θέλει ας το δοκιμάσει να μας πει τι γίνεται. Εξ' άλλου δεν έχει καν εγκατάσταση οπότε με μια απλή διαγραφή του φακέλου καθαρίζεις.

Έχω εγώ Ryzen αν θέλετε. Το mic ποιο είναι; Εγώ με i5 760 χρησιμοποιούσα το Open Hardware Monitor το οποίο έχει μείνει στάσιμο και τώρα στον Ryzen δεν τον διαβάζει καθόλου, οπότε πήγα στο Core Temp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας ψάχνω κάποιο free πρόγραμμα για να κάνω backup όλο το σύστημα του υπολογιστή. Το χρειάζομαι για την δουλειά. Στο σπίτι χρησιμοποιώ το aomei backupper pro. Tο είχα αγοράσει πριν 6 χρονια+ και μέχρι σήμερα δεν με απογοήτευσε ποτε. Απλά σκέφτηκα να μην κάνω donate, και να παω σε κάποιο free για την δουλειά. Αν υπάρχει κάτι που να είναι πολύ αξιόπιστο σε free θα μου είναι ok. Αλλιώς αναγκαστικά donate ξανά και σε aomei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, asdfaster είπε

Για σας ψάχνω κάποιο free πρόγραμμα για να κάνω backup όλο το σύστημα του υπολογιστή. Το χρειάζομαι για την δουλειά. Στο σπίτι χρησιμοποιώ το aomei backupper pro. Tο είχα αγοράσει πριν 6 χρονια+ και μέχρι σήμερα δεν με απογοήτευσε ποτε. Απλά σκέφτηκα να μην κάνω donate, και να παω σε κάποιο free για την δουλειά. Αν υπάρχει κάτι που να είναι πολύ αξιόπιστο σε free θα μου είναι ok. Αλλιώς αναγκαστικά donate ξανά και σε aomei.

Για system backup σε καλύπτει και το free, γιατί ψάχνεις άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, p4n0s86 είπε

Για system backup σε καλύπτει και το free, γιατί ψάχνεις άλλο;

Πιο free το aomei? νομίζω είναι 30 days free οχι για παντα. Αν εννοείς τον windows 10 το backup tool. Δεν το έχω χρησιμοποίηση ποτε γιατί δεν ξέρω αν είναι έμπιστο η αν κάνει fails. Είχα συνηθίσει πάντα να έχω το aomei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, asdfaster είπε

Πιο free το aomei? νομίζω είναι 30 days free οχι για παντα. Αν εννοείς τον windows 10 το backup tool. Δεν το έχω χρησιμοποίηση ποτε γιατί δεν ξέρω αν είναι έμπιστο η αν κάνει fails. Είχα συνηθίσει πάντα να έχω το aomei.

Το Standard δεν είναι Trial. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ τόσα χρόνια για system backup και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Το Standard δεν είναι Trial. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ τόσα χρόνια για system backup και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Tότε θα βάλω το standard πολύ ωραία ευχάριστο. Θα μου είναι και γνώριμο το περιβάλλον του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια, ψαχνω καποιο προγραμα που να μπωρει να μου κατεβασει καποιες εκπομπες απο αντ1 ή απο σταρ  δυστηχως οτι και να εβαλα δεν μπωρει να το παρει οτι προγραμα και να εβαλα μου λεει οτι ειναι κλειδωμενα ή δεν τα βρισκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...