Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, panosno1com said:

Για windows 10 καποιο freeware που να κανει δουλεια σανντου ccleaner υπαρχει?

Wise Disk Cleaner και Wise Registry Cleaner. Δωρεαν και σε portable.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

31 λεπτά πριν, panosno1com είπε

Για windows 10 καποιο freeware που να κανει δουλεια σανντου ccleaner υπαρχει?

Glary Utilities αν και θεωρώ πως πλέον δεν χρειάζεται κανένα τέτοιου είδους πρόγραμμα, αφού η MS το έχει εξελίξει το εργαλείο της και το έχει ενσωματώσει στις ρυθμίσεις, όπου μπορείς να ρυθμίσεις να κάνει και αυτόματο καθαρισμό. Όσο για τα registry cleaners είναι μια κακή συνήθεια βαθιά ριζωμένη στο υποσυνείδητο του μέσου χρήστη και δεν πρόκειται να την αποβάλει σύντομα. Δεν υπάρχει ούτε ένα σοβαρό benchmark που να αποδεικνύει ότι προσφέρουν την παραμικρή αύξηση στην απόδοση του λειτουργικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, panos0100 είπε

Καλησπερα παιδια, ψαχνω καποιο προγραμα που να μπωρει να μου κατεβασει καποιες εκπομπες απο αντ1 ή απο σταρ  δυστηχως οτι και να εβαλα δεν μπωρει να το παρει οτι προγραμα και να εβαλα μου λεει οτι ειναι κλειδωμενα ή δεν τα βρισκει

Δες αυτο υπαρχει και για τον chrome

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/video-downloadhelper/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, jeep13 είπε

Δες αυτο υπαρχει και για τον chrome

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/video-downloadhelper/

Το δοκιμασα, αλλα λιγο το φοβαμαι μηπως ειναι καποιος ιος γιατι περναει και ενα προγραμα στον υπολογιστη μετα για να κατεβασει αρχειο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jeep13 είπε

Εχω να το χρησιμοποιησω καιρο αλλα νομιζω πως το ηθελε

Τωρα δεν ειμαι και σιγουρος αλλα αν διαβασα σωστα λενε μερικοι οτι μετα απο καποια downloads ζητουσε λεφτα,  αμα ειναι θα το δοκιμασω να δουμε πως θα παει και βλεπουμε  ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2019 στις 9:17 ΠΜ, panos0100 είπε

Το δοκιμασα, αλλα λιγο το φοβαμαι μηπως ειναι καποιος ιος γιατι περναει και ενα προγραμα στον υπολογιστη μετα για να κατεβασει αρχειο 

codec ειναι για να ενωσει τα segmented streams. ειναι το μονο addon που μπορει να κατεβασει τετοιυ ειδους streams, το εχω βαλει και εγω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

codec ειναι για να ενωσει τα segmented streams. ειναι το μονο addon που μπορει να κατεβασει τετοιυ ειδους streams, το εχω βαλει και εγω.

Μάλιστα άμα είναι θα το ξανα βάλω παλι, δεν καταλαβαίνω ομως τα αλλα προγραματακια γιατι δεν μπορούν να κάνουν αυτη την δουλεια, τοσο κλειδωμένα τα έχουνε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys κάποιος καλός image viewer; Βλέπω ότι έχει τον infraView στο αρχικό post αλλά είναι από το 2004 το thread, γιαυτό ρωτάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/8/2019 στις 4:10 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Guys κάποιος καλός image viewer; Βλέπω ότι έχει τον infraView στο αρχικό post αλλά είναι από το 2004 το thread, γιαυτό ρωτάω..

Το irfanview υπάρχει από το 1996 και παραμένει "one of the best" (ελευταία ενημέρωση 15 Μαΐου 2019).

Αν όμως ψάχνεις για τζιτζιλάτα guis με τεράστια κουμπιά, γυαλάδες και διαφάνειες τότε θα σε απογοητεύσει! Το irfan ήταν και παραμένει αρκετά minimalistic στο σχεδιασμό και το interface του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες ψαχνω εναλλακτικο του HD Clone δωρεαν σε portable εκδοση. Σκεφτηκα για το clonezilla ( να περασω το .iso σε usb flash drive ) αλλα δεν γνωριζω αν εχει δυνατοτητα για ανακατανομη των partition. Συγκεκριμενα ο HDD ειναι 250GB και ο SSD 120GB.

Επεξ/σία από Brainmorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Brainmorf είπε

Παιδες ψαχνω εναλλακτικο του HD Clone δωρεαν σε portable εκδοση. Σκεφτηκα για το clonezilla ( να περασω το .iso σε usb flash drive ) αλλα δεν γνωριζω αν εχει δυνατοτητα για ανακατανομη των partition. Συγκεκριμενα ο HDD ειναι 250GB και ο SSD 120GB.

Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το aomei backupper. "Βρήκα" ;) και μια έκδοση technician που είναι και portable (google it) και είναι φοβερό. Έκανα μεταφορά λειτουργικών από δίσκους σε ssd με διάφορα partitions και σε διαφορετικά μεγέθη δίσκων χωρίς κανένα πρόβλημα, ακόμα και μέσα από το λειτουργικό που ήθελα να κάνω copy.

Αναφορά σε κείμενο

The highlight of the new Backupper Standard is the fact that it can backup a live system without rebooting

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, micos000 είπε

Εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το aomei backupper. "Βρήκα" ;) και μια έκδοση technician που είναι και portable (google it) και είναι φοβερό. Έκανα μεταφορά λειτουργικών από δίσκους σε ssd με διάφορα partitions και σε διαφορετικά μεγέθη δίσκων χωρίς κανένα πρόβλημα, ακόμα και μέσα από το λειτουργικό που ήθελα να κάνω copy.

Με εσωσες. Θελω να περασω το λειτουργικο σε κατι πισια απο hdd σε ssd και βαριεμαι τα φορματια. thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...