Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάει στον φάκελο C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery και στο μενού έναρξη. Δεν βγάζει στην επιφάνεια εργασίας.

Από που το βρήκες μόνο του; Είναι το 2012 ή το παλιό των xp;

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, έκανε αναβάθμιση τα windows 10 στην νέα έκδοση, με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν τα gadjets που είχα, συγκεκριμένα το ρολόι  επάνω δεξιά και η χρήση της cpu-ραμ για το δεύτερο όμως θα ήθελα αν υπάρχει κάτι άλλο που να δείχνει σε μορφή gadjet την χρήση της cpu-ραμ  καλο θα ηταν, γιατι αν ζορίζεται καπου ο υπολογιστής θέλω να το βλέπω και αν υπάρχει τρόπος αφού δεν δουλεύουν τα gadjets να βγάλω την εφαρμογή η οποια ειναι στον πινακα ελεγχου και οτι και να πατησω ουτε ανοιγει ουτε διαγραφεται τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Καλησπέρα παιδιά, έκανε αναβάθμιση τα windows 10 στην νέα έκδοση, με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν τα gadjets που είχα, συγκεκριμένα το ρολόι  επάνω δεξιά και η χρήση της cpu-ραμ για το δεύτερο όμως θα ήθελα αν υπάρχει κάτι άλλο που να δείχνει σε μορφή gadjet την χρήση της cpu-ραμ  καλο θα ηταν, γιατι αν ζορίζεται καπου ο υπολογιστής θέλω να το βλέπω και αν υπάρχει τρόπος αφού δεν δουλεύουν τα gadjets να βγάλω την εφαρμογή η οποια ειναι στον πινακα ελεγχου και οτι και να πατησω ουτε ανοιγει ουτε διαγραφεται τίποτα 

To OpenHardware Monitor έχει gadget και μπορείς να προσθέσεις διάφορες ενδείξεις όπως θερμοκρασίες, χρήση cpu, ram, vga. Το εμφανίζεις από το μενού του προγράμματος και προσθαφαιρείς με δεξί κλικ από το κεντρικό παράθυρο ότι θέλεις. Εγώ π.χ. θέλω να βλέπω cpu cores temperature, cpu total load, memory load και cpu core load. Το βάζω tun on windows startup και run minimized και με μια διαφάνεια 80% είναι μια χαρά.

Εννοείτε ότι μπορεί να μην μπορέσει το πρόγραμμα να διαβάσει όλους του σένσορες, οπότε αν σε κάποιον δείχνει 0 τότε μην τον βάζεις.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Καλησπέρα παιδιά, έκανε αναβάθμιση τα windows 10 στην νέα έκδοση, με αποτέλεσμα να μην δουλεύουν τα gadjets που είχα, συγκεκριμένα το ρολόι  επάνω δεξιά και η χρήση της cpu-ραμ για το δεύτερο όμως θα ήθελα αν υπάρχει κάτι άλλο που να δείχνει σε μορφή gadjet την χρήση της cpu-ραμ  καλο θα ηταν, γιατι αν ζορίζεται καπου ο υπολογιστής θέλω να το βλέπω και αν υπάρχει τρόπος αφού δεν δουλεύουν τα gadjets να βγάλω την εφαρμογή η οποια ειναι στον πινακα ελεγχου και οτι και να πατησω ουτε ανοιγει ουτε διαγραφεται τίποτα 

CoreTemp και προσθέτεις 2 νουμεράκια στην taskbar κάτω δεξιά. Το gadget με ποιον τρόπο θα το παρακολουθείς αφού το έχεις στο desktop? Περισσότερο για μόστρα είναι, οπότε βάλε rainmeter και θα βρεις αρκετά στο deviantart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, micos000 είπε

Στο  openhardware το gadget έχει και λειτουργία On top.

Και έχετε μόνιμα το γκατζετάκι on top σε ότι βλέπετε; Τι βίτσια είναι αυτά; Επίσης, απ' ότι ήξερα το πρόγραμμα είχε ψιλο-εγκαταλειφθεί στην 0.8.0 για αρκετά χρόνια. Εγώ όταν έβαλα ryzen δεν τον διάβαζε καθόλου και πήγα σε CoreTemp. Τώρα που το τσέκαρα είδα ότι το ενημέρωσαν, αλλά δεν επιστρέφω, θεωρώ πολύ καλύτερο να έχεις 2 μικρά νουμεράκια στην taskbar δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω on top ποτέ και το ξέρω ότι έχει εγκαταλειφθεί, γι αυτό και έγραψα ότι μπορεί να μην μπορέσει το πρόγραμμα να διαβάσει όλους του σένσορες. Ζήτησε όμως ο φίλος gadget και αυτό ήταν το μόνο που ήξερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παιδιά θα τα δοκιμάσω αυτά, το θέμα είναι πως βγαίνει τώρα η εφαρμογή που δεν κάνει τίποτα ούτε ανοίγει ούτε διαγράφεται 

2020-08-31 11_55_39-Εμφάνιση και Εξατομίκευση.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι portable - stand alone δεν θέλει εγκατάσταση, και πρέπει να την τρέξεις με δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής (admin).

Δες στα εικονίδια tray icons κλικ στο βελάκι θα στο βγάλει λογικά.

img_580aa2b975f04.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, maarinos είπε

Είναι portable - stand alone δεν θέλει εγκατάσταση, και πρέπει να την τρέξεις με δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής (admin).

Δες στα εικονίδια tray icons κλικ στο βελάκι θα στο βγάλει λογικά.

img_580aa2b975f04.png

Ποιό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωωω παιδια ειναι τελειο εχει τα παντα απο μετρησεις βγαινει και στην επιφανεια εργασιας, ευχαριστω αλλα το αλλο πως θα το βγαλουμε τωρα;τις μικροεφαρμογες επιφανειας εργασιας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, maarinos είπε

Το openhardware 

Για τις μικροεφαρμογες των windows που ειχα βαλει και τωρα δεν βγαινει με τιποτα, το open hardwere δεν το βγαζω μ αρεσε παρα πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, micos000 είπε

Δοκίμασε με το revo uninstaller μήπως και το πιάσει.

Δεν μπορώ να το βρω, ούτε στην προσθαφεραιση είναι  τελικά το βρήκα πως δεν το είχα δει τόσο καιρό 

Επεξ/σία από panos0100
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...