Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανένα ελεύθερο προγραμα για κατέβασμα βίντεο από κλειδωμένες σελίδες όπως πχ κανάλια stream αντ1 σταρ τέτοια και για youtube γενικά να μπορεί να κατεβάσει από διάφορες σελίδες γιατί κάποιες τα έχουνε κλειδωμένα και δεν βρίσκει το url 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

+1 στο Video DownloadHelper. Μαζί με το companion του τραβάει από πάρα πολλές σελίδες. Το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα και για κατέβασμα σεμιναρίων από εκπαιδευτικές σελίδες ή για κατέβασμα από τα stream των Ελληνικών καναλιών. Στην χειρότερη περίπτωση έχεις και το obs για on screen recording.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία αναγκάστηκα και χρησιμοποίησα το Ant Video Downloader, κάπου το DownloadHelper δεν δούλεψε, δεν θυμάμαι πού και γιατί ακριβώς, το οποίο γενικά όμως ήταν άψογο όποτε το χρειάστηκα.

Δοκίμασε και δες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά κάποιο προγραμα χωρίς να είναι στον φυλλομετριτη δεν έχει;  βασικά ότι κι αν βρήκα μέχρι youtube κατεβάζουν από εκεί και πέρα δύσκολα. το video dowloader helper, το έχω άλλα λίγο το φοβάμαι μην είναι κανένας ιος, έχει κάτι εξτρά που βάζει μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το  vdh είναι καθαρό. Το companion είναι σαν έξτρα πρόγραμμα για να μπορέσει να τραβήξει κάποια stream που δεν τα πιάνει ο browser.

Από πρόγραμμα έχω δει πολλούς να χρησιμοποιούν το jdownloader2 (δεν το έχω δουλέψει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ, όπως αναφέρει ο micos000, το JDownloader2 και για κατέβασμα βίντεο από ιστοσελίδες, αν καμιά φορά χρειαστεί (δεν τα πιάνει όλα, βέβαια). Μόνο που θέλει Java για να λειτουργήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, θέλω να τσεκάρω πόση ώρα κρατάει η μπαταρία του λάπτοπ όταν τρέχω ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα, να κάνω stress test δηλαδή όσο αφορά την κατανάλωση μπαταρίας ενός προγράμματος. Έχει κανείς υπόψιν κάτι τέτοιο?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινάς το πρόγραμμα, αποσυνδέεις την τροφοδοσία και σημειώνεις την ώρα ή ξεκινάς το χρονόμετρο στο κινητό. Το stress test είναι άλλο τεστ και απευθύνεται σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών. Επίσης δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα ελέγχου που να δουλεύει αυτοματοποιημένα όποιο πρόγραμμα που θέλεις. Τρέχουν συγκεκριμένες ρουτίνες για συγκεκριμένα προγράμματα.

Εξ' άλλου το τεστ θα είναι καθαρά εικονικό καθώς η διάρκεια μπαταρίας κάτω από φόρτο εξαρτάτε από πολλά πράγματα, ακόμα και από τον καιρό (ζέστη...).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, micos000 είπε

Ξεκινάς το πρόγραμμα, αποσυνδέεις την τροφοδοσία και σημειώνεις την ώρα ή ξεκινάς το χρονόμετρο στο κινητό. Το stress test είναι άλλο τεστ και απευθύνεται σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών. Επίσης δεν υπάρχει κανένα πρόγραμμα ελέγχου που να δουλεύει αυτοματοποιημένα όποιο πρόγραμμα που θέλεις. Τρέχουν συγκεκριμένες ρουτίνες για συγκεκριμένα προγράμματα.

Εξ' άλλου το τεστ θα είναι καθαρά εικονικό καθώς η διάρκεια μπαταρίας κάτω από φόρτο εξαρτάτε από πολλά πράγματα, ακόμα και από τον καιρό (ζέστη...).

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά το πρόβλημα είναι ότι θέλω να το αφήσω μόνο του, να μην μπει σε κατάσταση αναμονής/ κλείσει αυτόματα και επισης να μην χρειάζεται να το κοιτάω όλη την ώρα για το πότε θα τελειώσει η μπαταρία. 

για αυτό ψάχνω ένα πρόγραμμα που θα ελέγχει την χρήση μπαταρίας και αφού ανοίξω πάλυ το λάπτοπ να μου δείξει πόση ώρα κράτησε η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, vforvaggelis είπε

Lightshot

https://app.prntscr.com/en/index.html

Απιθανο για print screen

Το κατεβασα επειδη εχω ενα μικρο πληκτρολογιο που δεν εχει πληκτρο πριντ σκριν  ,μηπως και ,αλλά και αυτο δουλευει με το πληκτρο πριντ σκριν , αν χρησιμοποιησω το ον σκριν πρηκτρολογιο των windows φαινεται και αυτο μεσα στην εικονα . Καμμια ιδεα;

τελικα μπορει να δουλεψει χωρις το πληκτρο φανταστικο

Επεξ/σία από otso
νεα δεδομενα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω κατι σαν το pocket αλλα να ειναι free τελειως και να εχω ευχερεια να βλεπω ολες τις σελιδες μου απο παντου ατοφιες ακομα και χωρις ιντερνετ. Εχουν κατι οι μεγαλες εταιρειες πχ google κτλ Επισης θα ηθελα να συνδιαστει ολο αυτο και με ενα password manger πχ αν υπαρχει το τελευταιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...