Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, micos000 είπε

Αυτή η ρύθμιση θα κόψει γενικά την ενημέρωση drivers για όλες τις συσκευές, όχι μόνο για την vga. Δεν επηρεάζει τις υπόλοιπες ενημερώσεις. Σε παλαιότερα συστήματα είναι καλό να σταματήσουν οι ενημερώσεις drivers αν το σύστημα δουλεύει σωστά γιατί είναι 50-50 οι πιθανότητες να γίνει μπέρδεμα.

αυτη η ρυθμιση κοβει τις ενημερωσεις που κανει και το GFE η μονο για τα Windows? διοτι  εχω προσπαθησει να κοψω τις αυτοματες ενημερωσεις του GFE με το hosts file, αλλα δεν δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω δεν το χρειαζομαι. απλως επειδη προτεινε καποιος πιο πανω να χρησιμοποιω αυτο για να παιρνω screenshots στα παιχνιδια.

απαντηση στην αρχικη μου ερωτηση αν υπαρχει καποιο καλο free app που να παιρνει screenshots στα παιχνιδια, πλην των sharex/greenshot, δεν εχω παρει ακομη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά... πήρες, απλά δεν ήταν αυτές που ήθελες. :)

Βρήκα μερικές προτάσεις στο παρακάτω λινκ αλλά μάλλον τα ξέρεις ήδη.

https://www.howtogeek.com/340372/how-to-take-screenshots-of-your-pc-games/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ακριβώς πρόβλημα έχεις και τι δίσκο θέλεις να μετατρέψεις; Για κάνε μια λεπτομερή ανάλυση.

Γενικά πάντως, το να μετατρέψεις έναν δίσκο σε mbr από gpt γίνεται από γραμμή εντολών με το diskpart και την εντολή  clean.

ΠΡΟΣΟΧΗ με την επιλογή disk και partition. Η γραμμή εντολών ΠΡΕΠΕΙ να ανοίξει ΣΑΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ.

Γίνεται και όταν ξεκινάς εγκατάσταση των 10 πατώντας SHIFT+F10 όταν σου βγάλει την επιλογή γλώσσας στην αρχή και συνεχίζεις σε γραμμή εντολών.

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι τα παιχνίδια της ubisoft δεν τρέχουν από τον hdd και μία από τις προτεινόμενες λύσεις από αρκετά άτομα ήταν η μετατροπή του hdd σε mrb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω τώρα μέσα κάτι σε αυτόν τον έχω κάνει ήδη διαμόρφωση.Ακολούθησα το video που μου παρέθεσες και τα κατάφερα.Σε ευχαριστώ πολύ.Τώρα θέλω να δω αν όντω ο καταρμένος δίσκος θα πάιξει τα παιχνίδια της ubisoft γιατί ο ssd  δεν τα χωράει ούτε για πλάκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι με τις παπαριές της ubisoft ασχολούμαστε. Ποιος ξέρει τι κλείδωμα χρησιμοποιούν στα παιχνίδια τους και δεν μπορούν να παίξουν σε gpt δίσκο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να δούμε αν θα πάιξει σε mbr πολλοί λένε ότι θα πάιξει στο reditt και στο steam αλλοι λένε ότι τα παιχνίδια τους πάιζουνς μόνο πό το c:directory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, micos000 είπε

Ναι, τα διάβασα αυτά. Μετά που το ανέφερες το έψαξα.

Τελικά δεν έγινε τίποτα ούτε με αυτόν τον τρόπο.Μάλλον θα πάω πάλι για format και θα βάλω το λειτουργικό στον hdd.Εμπρός προς τα πίσω είναι αυτή η ubisoft με αναγκάζει να παροπλίσω τον ssd

Επεξ/σία από xstreamgamer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να παρω το Bitdefender Total Security 2021 Free Trial for 180 Days με αλλαγη ip. Exω δοκιμασει 3-4 free vpn αλλα δεν. Καμια ιδεα για καποιο vpn που να δουλευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...