Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2021 στις 1:38 ΠΜ, micos000 είπε

Εννοώ ότι δεν μπορεί να είναι και gpt και mbr ταυτόχρονα. Το update γίνεται απευθείας στο partition του ventoy χωρίς να επηρεαστεί το partition με τα iso.

Με το τελευταίο εννοεί ότι αν κάνεις update σε νεότερη έκδοση το ventoy δεν έχει σημασία τι θα έχεις επιλεγμένο gpt/mbr γιατί θα το αγνοήσει.

Επανερχομαι. Καλη χρονια σε ολους. Ξενερα, δεν το ηξερα αυτο. Αν μπορουσε να ειναι gpt και mbr ταυτοχρονα θα ηταν οτι καλυτερο. Οποτε λιγο χαζομαρα. Σου δενει τα χερια αν ο σκληρος ειναι gpt η mbr αντιστοιχα. Πρεπει να το ξαναφλασαρεις. Γιατι αν θυμαμαι καλα, αν πχ το φλασακι ειναι gpt και ο σκληρος ειναι φορμαρισμενος σαν mbr, δεν δημιουργει διαμερισματα στον σκληρο για να κανει εγκατασταση τα windows.

Επεξ/σία από Alex-V
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίρνεις με 3€ ή 5€ ένα ακόμα στικάκι 16-32gb και έχεις και για τα δύο συστήματα. Σιγά το πρόβλημα.

Άσε που όλοι έχουμε κάποια παλιά στην άκρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σας,

Ενα προγραμμα ζωγραφικης εκτος το paint.net που να βαζεις μεγεθος καμβα 6εκ χ 10εκ και να στο εκτυπωνουν με αυτες τις διαστασεις ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 6/1/2022 στις 2:42 ΜΜ, micos000 είπε

Παίρνεις με 3€ ή 5€ ένα ακόμα στικάκι 16-32gb και έχεις και για τα δύο συστήματα. Σιγά το πρόβλημα.

Άσε που όλοι έχουμε κάποια παλιά στην άκρη.

Δεν εχει νοημα πιστευω να εχω το ventoy σε gpt. Οποτε το αφησα mbr και λειτουργει αψογα και σε legacy και σε uefi. Περασα και τα isos μου μεσα και ειναι ολα τελεια.

https://windows-repair-toolbox.com/

Τελειο! Portable προγραμμα που εχει μεσα διαφορα προγραμματακια/καλουδια για repair καταστασεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εχουμε καποιο καλο και ευκολο σχετικα προγραμμα επεξεργασιας φωτο με επιλογες συνενωσης και για πολλες φωτο μαζι?

Το photoscape που ειχα και που ηταν το πιο αξιοπιστο δεν δεν λειτουργει σωστα μου βγαζει πολλες δυσλειτουργιες.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, corleone3 είπε

Εχουμε καποιο καλο και ευκολο σχετικα προγραμμα επεξεργασιας φωτο με επιλογες συνενωσης και για πολλες φωτο μαζι?

Το photoscape που ειχα και που ηταν το πιο αξιοπιστο δεν δεν λειτουργει σωστα μου βγαζει πολλες δυσλειτουργιες.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το photoscape δεν είναι το πιο ισχυρό αλλά είναι σίγουρα από τα πιο εύκολα και εύχρηστα. Το πιο ισχυρό ενδεχομένως είναι το Inkscape σχεδόν ισοδύναμο του Photoshop, που πιθανά να έχει τέτοια λειτουργία.

Επίσης, αν και όχι τόσο ισχυρό, ίσως το IrfanView να έχει κάτι σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, corleone3 είπε

Εχουμε καποιο καλο και ευκολο σχετικα προγραμμα επεξεργασιας φωτο με επιλογες συνενωσης και για πολλες φωτο μαζι?

Τι εννοείς με το συνένωση; Θέλεις να κάνεις κολάζ φωτογραφιών;

Για προγράμματα δες το irfan view και το faststone image viewer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

δεν ξερω αν υπαρχει καν κατι τεοοιο, αλλλα ρωταω.

υπαρχει καποιο AI-based εργαλειο που να σορταρει βιντεος και φωτογραφιες αφου το εκπαιδευσω πρωτα; εχω χιλιαδες φωτος και βιντεο ολα χυμα σε φακελους, και θελω να ξεχωρισω αυτα που εχουν μονο ανθρωποους, αλλα που εχουν ζωα μεσα, αλλα που ειναι μονο animations κτλ. ας ειναι και σε free trial, αρκει να δουλευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 20/4/2022 στις 1:36 ΜΜ, KilliK είπε

δεν ξερω αν υπαρχει καν κατι τεοοιο, αλλλα ρωταω.

υπαρχει καποιο AI-based εργαλειο που να σορταρει βιντεος και φωτογραφιες αφου το εκπαιδευσω πρωτα; εχω χιλιαδες φωτος και βιντεο ολα χυμα σε φακελους, και θελω να ξεχωρισω αυτα που εχουν μονο ανθρωποους, αλλα που εχουν ζωα μεσα, αλλα που ειναι μονο animations κτλ. ας ειναι και σε free trial, αρκει να δουλευει.

πολυ ωραια ερωτηση..εμεις που εχουμε 8.000 φωτο και βιντεο και θελουμε να τα σορταρουμε σε φακελους ή να δουμε αν εχουμε κατεβασει καποιες διπλες,υπαρχει περιπτωση να υπαρχει καποιο ?προγραμμα? εκτος απο το να φας 5 χρονια να ανοιγεις την καθε φωτο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα διπλά έχει πολλά π.χ.

https://www.auslogics.com/en/software/duplicate-file-finder/

https://dupeguru.voltaicideas.net/

και πολλά όχι δωρεάν.

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα,ψάχνω να βρω adope flash player.Έχει σταματήσει να λειτουργεί το ξέρω,απλά έχει ένα σχολικό παιχνίδι δημοτικού που έπαιζε η κόρη μου στον υπολογιστή  και λόγο format χάθηκε το adope flash play

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, tasos-e είπε

Δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα,ψάχνω να βρω adope flash player.Έχει σταματήσει να λειτουργεί το ξέρω,απλά έχει ένα σχολικό παιχνίδι δημοτικού που έπαιζε η κόρη μου στον υπολογιστή  και λόγο format χάθηκε το adope flash play

Υπάρχει κάπου να το κατεβάσω ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

Δυστυχώς και να το βρεις νομίζω πάλι δε θα δουλέψει. Αν το παιχνίδι είναι σε μορφή swf δοκίμασε να βρεις το Adobe flash projector για να το παίξει μέσω αυτού.

Αν δεν το βρεις θα στο ανεβάσω ααύριο Ποιο παιχνίδι είναι;

Αν θέλει αποκλειστικά flash για να παίξει μέσω browser κατέβασε το supernova player και στη στο και ξεκινά το παιχνίδι.  Αν το αναγνωρίσει το nova και σου ζητήσει να το αναπαράγει επέτρεψε το και αν είσαι τυχερός θα παίξει. Αν όχι ξέχνα το.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, micos000 είπε

Δυστυχώς και να το βρεις νομίζω πάλι δε θα δουλέψει. Αν το παιχνίδι είναι σε μορφή swf δοκίμασε να βρεις το Adobe flash projector για να το παίξει μέσω αυτού.

Αν δεν το βρεις θα στο ανεβάσω ααύριο Ποιο παιχνίδι είναι;

Αν θέλει αποκλειστικά flash για να παίξει μέσω browser κατέβασε το supernova player και στη στο και ξεκινά το παιχνίδι.  Αν το αναγνωρίσει το nova και σου ζητήσει να το αναπαράγει επέτρεψε το και αν είσαι τυχερός θα παίξει. Αν όχι ξέχνα το.

Δουλεύει με το Adobe flash projector που δοκίμασα,αλλά θέλει πολύ ψάξιμο.

Το παιχνίδι είναι το kidepedia παίζετε μόνο στα windows.

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Υ.Γ.Τελικά παίζει όλα καλά!

Επεξ/σία από tasos-e
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Παιζει καποιο καλο software για οργανωση φωτογραφιων με δυνατότητες οπως το google photos? Δηλαδη να μπορει να σου κανει φακελο πχ με ολες τις φωτο με συγκεκριμενο προσωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...