Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

emena mou efanizi to eksis minima.

 

Your Account May Only Be Used to Send Money

Secure Transaction

 

As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.

 

PayPal is constantly working to expand and improve services for our customers. We hope that we can enable you to use more of our award-winning services in the future.

------

 

mporo na isprakso lefta me to kanoniko account i prepi na kano bussiness?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα ...

Μπορουμε και πως να διαγραψουμε ενα λογαριασμο απο το paypal ????

Επισης σε αλλο λογαριασμο πως αλλαζουμε την καρτα που εχουμε δηλωσει ???

Ευχαριστω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορουμε και πως να διαγραψουμε ενα λογαριασμο απο το paypal ????

 

Αν μιλάς για τραπεζικό λογαριασμό,

πας στο Profile -> Bank Accounts, τον επιλέγεις και κάνεις remove.

 

Επισης σε αλλο λογαριασμο πως αλλαζουμε την καρτα που εχουμε δηλωσει ???

 

Πάλι Profile -> Credit Cards και Edit, ή, αν δεν σ'αφήσει έτσι,

remove και προσθέτεις την νέα,

αν δεν δουλέψει ούτε αυτό κάνεις close account και φτιάχνεις καινούριο (εγώ αυτό έκανα γιατί δεν με άφηνε για κάποιο λόγο).

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

1) Είναι αξιόπιστο έτσι;

Γιατί του χω δώσει μια κάρτα με κανα 900άρι ευρώ μέσα...

 

2) Μήπως έχει δυνατότητα να φτιάξουμε "χρεωστικές" κάρτες - κάρτες δηλαδή μιας χρήσης που μετά την συναλλαγή "πεθαίνουν";

Πως μπορούμε να φτιάξουμε τέτοιες κάρτες;

Ξέρει κανείς;

 

Θα μας κάνει κανείς κανα μάθημα στις ασφαλείς αγορές μέσω νετ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ekana k ego registration sto paypal. kataxorisa tin karta mou ki nomizontas oti exo kanei kapoio lathos sta stoixeia mou piga piso sti selida. epita prospathisa na xana valo ta stoixeia tis kartas mou. ekei einai pou mou evgale minima oti i karta xrisimopoieitai idi apo allo logariasmo kai den mporo na kataxoriso tin idia karta gia allo logariasmo. pros stigmi fovithika oti kapoios xrisimopoiei tin karta mou alla otan mou irthe o logariasmos itan ola kala. esteila mail sto paypal alla den mou apantisan. exo tin entyposi oti to provlima itan otan ekana to registration: kanontas back sti selida, eixe kataxorisei idi ta stoixeia tis kartas mou.

exei kaneis kammia idea tou ti mporo na kano?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

johnnylzep: Περίμενε καλύτερα την απάντηση του PayPal. Θα απαντήσουν σίγουρα αλλά θα αργήσουν. Εμένα μια φορά που χρειάστηκα να ρωτήσω κάτι για κάποια συναλλαγή μου απάντησαν μετά από 15 μέρες :evil:

 

patrickdrd: Για εμένα είναι πάρα πολύ αξιόπιστο το PayPal όσο αναφορά τις πιστωτικές. Εδώ και 2 χρόνια του έχω βάλει μια κάρτα με 10.000? όριο και μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει καμιά βλακεία.

 

Ozone, μήπως δεν είναι ο λογαριασμός σου verified;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για τραπεζικό λογαριασμό,

πας στο Profile -> Bank Accounts, τον επιλέγεις και κάνεις remove.

 

 

 

Πάλι Profile -> Credit Cards και Edit, ή, αν δεν σ'αφήσει έτσι,

remove και προσθέτεις την νέα,

αν δεν δουλέψει ούτε αυτό κάνεις close account και φτιάχνεις καινούριο (εγώ αυτό έκανα γιατί δεν με άφηνε για κάποιο λόγο).

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

1) Είναι αξιόπιστο έτσι;

Γιατί του χω δώσει μια κάρτα με κανα 900άρι ευρώ μέσα...

 

2) Μήπως έχει δυνατότητα να φτιάξουμε "χρεωστικές" κάρτες - κάρτες δηλαδή μιας χρήσης που μετά την συναλλαγή "πεθαίνουν";

Πως μπορούμε να φτιάξουμε τέτοιες κάρτες;

Ξέρει κανείς;

 

Θα μας κάνει κανείς κανα μάθημα στις ασφαλείς αγορές μέσω νετ;

 

 

Τωρα ειδα την απαντηση σου και ευχαριστω πολυ.:-D Εγω προβλημα μεχρι τωρα σε αξιοπιστια δεν ειχα αλλα μικροσυναλλαγες κυριως για rapidshare κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση : Προσπαθώ να εγγραφώ στο Pay Pal και με κόβει στην εισαγωγή του τηλεφώνου! το error log λεει οτι "phone number is not properly formated".

Ο τρόπος που δίνω τον αριθμό είναι +302xxxxxxxx. Εχω δοκιμάσει όλες τις παραλλαγές (κενα,+,0) αλλα πάλι τζίφος! Εσείς που χρησιμοποιείται πως το εισάγατε γιατί θα τρελαθώ! Σε αντίστοιχη ερώτηση στην εταιρεία πήρα ως απάντηση ότι δεν βρήσκουν το λογαριασμό μου, να ακολουθήσω τη διαδικασία ερώτησης από το site (ξανα!). ΠΩΣ να τον βρουν αφού το πρόβλημα είναι στο sign up????? !!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λύθηκε με άλλο e-mail. Προφανώς το ειχαν καταχωρημένο με αλλα στοιχεια και έκανε conflict. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύει χρεωστικά (με χρέωση τραπεζικού λογαριασμου) όπως διαφημιζουν στην πρώτη σελίδα οπότε τζάμπα παιδευόμουνα! Γιατί ποτέ τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο όταν έχει να κάνει με λεφτά?? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το paypal,

αλλά δυστυχώς δεν παίζει παντού...

 

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να φτιάξουμε μια προσωρινή χρεωστική κάρτα (visa π.χ.) και να της μεταφέρουμε λεφτά μέσα από τον paypal λογαριασμό μας online και να δίνουμε αυτή σε αγορές που δεν έχουν paypal;

 

Μια γνωστή μου π.χ. είχε ένα account σε μια γαλλική τράπεζα (web banking) και από εκεί μέσα έφτιαχνε μια χρεωστική κάρτα η οποία "πέθαινε" μόλις γινόταν η συναλλαγή,

δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;

Ξέρει κανείς κανένα τρόπο για κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia

tha ithela na rotiso ean stin ellada epitrepete na kanis receive money apo paypal. diladi na ginis seller sto ebay ke na se plironoun me paypal. edo stin kipro den mporis. esis mporite?

 

Στην Ελλάδα μπορείς εδώ και 2-3 χρόνια κανονικά.

 

Ne stin ellada ginete,dilonis ena logariasmo ellinikis trapezas kai ta metavivazis monos sou.H xreosi tis trapezas einai giro sta 3 euro

 

Η χρέωση της τράπεζας παίζει ανάλογα με την πολιτική της κάθε μίας. Η Πειραιώς με χρεώνει 1 ευρώ για κάθε εισερχόμενο έμβασμα.

 

emena mou efanizi to eksis minima.

 

Your Account May Only Be Used to Send Money

Secure Transaction

 

As a PayPal Send Only account holder, you are not permitted to receive funds from other PayPal account holders.

 

PayPal is constantly working to expand and improve services for our customers. We hope that we can enable you to use more of our award-winning services in the future.

------

 

mporo na isprakso lefta me to kanoniko account i prepi na kano bussiness?

 

Και Premium είναι μια χαρά. Μέχρι τα $6.500 τουλάχιστον.

 

Αν μιλάς για τραπεζικό λογαριασμό,

πας στο Profile -> Bank Accounts, τον επιλέγεις και κάνεις remove.

 

Πάλι Profile -> Credit Cards και Edit, ή, αν δεν σ'αφήσει έτσι,

remove και προσθέτεις την νέα,

αν δεν δουλέψει ούτε αυτό κάνεις close account και φτιάχνεις καινούριο (εγώ αυτό έκανα γιατί δεν με άφηνε για κάποιο λόγο).

 

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

1) Είναι αξιόπιστο έτσι;

Γιατί του χω δώσει μια κάρτα με κανα 900άρι ευρώ μέσα...

 

2) Μήπως έχει δυνατότητα να φτιάξουμε "χρεωστικές" κάρτες - κάρτες δηλαδή μιας χρήσης που μετά την συναλλαγή "πεθαίνουν";

Πως μπορούμε να φτιάξουμε τέτοιες κάρτες;

Ξέρει κανείς;

 

Θα μας κάνει κανείς κανα μάθημα στις ασφαλείς αγορές μέσω νετ;

 

Οι διαδικασίες που αναφέρεις για προσθαφαίερεση καρτών/λογαρισμών είναι σωστές.

 

1) Ναι, απόλυτα, πιθανόν περισσότερο από μια ελληνικά τράπεζα ας πούμε.

 

2) Μόνο φτιάχοντας μια ATTIKA Gift Card Visa ή μια παρόμοια (των οποίων δε θυμάμαι τα ονόματα και αναφέρω αυτήν).

 

ekana k ego registration sto paypal. kataxorisa tin karta mou ki nomizontas oti exo kanei kapoio lathos sta stoixeia mou piga piso sti selida. epita prospathisa na xana valo ta stoixeia tis kartas mou. ekei einai pou mou evgale minima oti i karta xrisimopoieitai idi apo allo logariasmo kai den mporo na kataxoriso tin idia karta gia allo logariasmo. pros stigmi fovithika oti kapoios xrisimopoiei tin karta mou alla otan mou irthe o logariasmos itan ola kala. esteila mail sto paypal alla den mou apantisan. exo tin entyposi oti to provlima itan otan ekana to registration: kanontas back sti selida, eixe kataxorisei idi ta stoixeia tis kartas mou.

exei kaneis kammia idea tou ti mporo na kano?

 

Μάλλον θα πρέπει να περιμένεις απάντηση από το Paypal.

 

Γνωρίζει κανεις αν το Paypal δέχετε Προπληρωμένες Eurobank Visa;

 

 

Δοκίμασα να βάλω μία αλλά δεν τα κατάφερα

 

Κανονικά θα έπρεπε να την δέχεται. Είναι Visa Electron; Το πρώτο ψηφίο της είναι 4;

 

Τωρα ειδα την απαντηση σου και ευχαριστω πολυ.:-D Εγω προβλημα μεχρι τωρα σε αξιοπιστια δεν ειχα αλλα μικροσυναλλαγες κυριως για rapidshare κανω.

 

Εγώ που κάνω και μεγάλες να σου πω ότι είναι 1000% αξιόπιστο.

 

Ερώτηση : Προσπαθώ να εγγραφώ στο Pay Pal και με κόβει στην εισαγωγή του τηλεφώνου! το error log λεει οτι "phone number is not properly formated".

Ο τρόπος που δίνω τον αριθμό είναι +302xxxxxxxx. Εχω δοκιμάσει όλες τις παραλλαγές (κενα,+,0) αλλα πάλι τζίφος! Εσείς που χρησιμοποιείται πως το εισάγατε γιατί θα τρελαθώ! Σε αντίστοιχη ερώτηση στην εταιρεία πήρα ως απάντηση ότι δεν βρήσκουν το λογαριασμό μου, να ακολουθήσω τη διαδικασία ερώτησης από το site (ξανα!). ΠΩΣ να τον βρουν αφού το πρόβλημα είναι στο sign up????? !!!!!!

 

Δοκίμασε να το βάλεις χωρίς ++, μόνο τους αριθμούς.

 

Το πρόβλημα λύθηκε με άλλο e-mail. Προφανώς το ειχαν καταχωρημένο με αλλα στοιχεια και έκανε conflict. Το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύει χρεωστικά (με χρέωση τραπεζικού λογαριασμου) όπως διαφημιζουν στην πρώτη σελίδα οπότε τζάμπα παιδευόμουνα! Γιατί ποτέ τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο όταν έχει να κάνει με λεφτά?? :(

 

Μπορεί να δουλέψει χρεωστικά, αν η cashcard που σου δώσει η τράπεζα είναι Visa Electron. Τότε τραβάει κατευθείαν από το λογαρισμό σου.

 

Καλό το paypal,

αλλά δυστυχώς δεν παίζει παντού...

 

Δεν υπάρχει κανένας τρόπος να φτιάξουμε μια προσωρινή χρεωστική κάρτα (visa π.χ.) και να της μεταφέρουμε λεφτά μέσα από τον paypal λογαριασμό μας online και να δίνουμε αυτή σε αγορές που δεν έχουν paypal;

 

Μια γνωστή μου π.χ. είχε ένα account σε μια γαλλική τράπεζα (web banking) και από εκεί μέσα έφτιαχνε μια χρεωστική κάρτα η οποία "πέθαινε" μόλις γινόταν η συναλλαγή,

δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο;

Ξέρει κανείς κανένα τρόπο για κάτι τέτοιο;

 

Δε νομίζω να υπάρχει τέτοια δυνατότητα και μάλλον είναι θέμα των ελληνικών τραπεζών. Μπορείς όμως να συνδέσεις το λογαριασμό σου όπως ανέφερα παραπάνω και να έχει διαθέσιμο στον λογαριασμό αυτόν μόνο το ποσό που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικό μήνυμα απο Gigenis Εμφάνιση μηνυμάτων

Γνωρίζει κανεις αν το Paypal δέχετε Προπληρωμένες Eurobank Visa;

 

 

Δοκίμασα να βάλω μία αλλά δεν τα κατάφερα

 

 

 

Φίλε μου θέλει πρώτα να έχεις φορτώσει την κάρτα με λεφτά γιατί τραβάει 1.5 ευρω για αν την περάσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...