Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για Επαγγελματικές Κάρτες


tolisargy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζεται κάποιο πρόγραμμα για να φτιάξεις και να εκτυπώσεις επαγγελματική κάρτα;

Και αν είναι δυνατόν από που θα το κατεβάσω

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Business Card Designer Plus 9

Business Card Designer Pro

Business Card Creator 4.0

Business Card Software - JuicyBC

Advanced Business Card Maker

Business Card Maker Online

Free Business Card Creator Printing Shop

Μπορείς βέβαια να χρησιμοποιήσεις και κάποιο πρόγραμμα DTP (Desktop Publishing), π.χ. το Publisher που υπάρχει στο Microsoft Office, καθώς και το CorelDRAW ή το Adobe Illustrator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς και να εκτυπώσεις με αυτά τα προγράμματα

Έχω αγοράσει χαρτί Α4 που έχει πάνω 10 κάρτες και θέλουν μόνο κόψιμο αλλά θέλει πρόγραμμα για να ρυθμίσεις τα περιθώρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια και μπορείς. Έχουν έτοιμες ρυθμίσεις για να τυπώνουν σε ειδικά χαρτιά που κυκλοφορούν, σαν αυτά που αγόρασες. Μπορείς να τα δοκιμάσεις με τις trial εκδόσεις που δίνουν.

Εμένα με βολεύει το CorelDRAW γιατί μου δίνει πλήρη ελευθερία κινήσεων και γιατί... το έχω μάθει σχετικά καλά και το έχω συνηθίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το CorelDRAW είναι εύκολο πρόγραμμα;

Το έχει ένας φίλος αν είναι να το πάρω να δοκιμάσω σε αυτό

Από ότι ξέρω είναι μεγάλό το μέγεθος του γύρω στα 500 ΜΒ έτσι είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι μεγάλο σχετικά σε μέγεθος, αλλά αν βάλεις μόνο αυτό (το CD έχει και άλλα μαζί π.χ. Photo Paint) δε θα πιάσει πάνω από καμιά 300αριά ΜΒ.

Το να φτιάξεις κάρτες είναι εύκολο, δε χρειάζεται να χρησιμοποιήσεις πολλά εργαλεία και να μπλέξεις με ρυθμίσεις, αν οι κάρτες που θέλεις να φτιάξεις είναι σχετικά απλές. Το πιο δύσκολο θα είναι να ρυθμίσεις επακριβώς τα περιθώρια εκτύπωσης και να τοποθετήσεις τις κάρτες στη σωστή θέση πάνω στη σελίδα, ώστε να συμφωνούν με το χαρτί που έχεις αγοράσει. Αλλά με έναν χάρακα, λίγο πειραματισμό, μερικές δοκιμαστικές εκτυπώσεις και άφθονη υπομονή θα τα καταφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Belltech business car designer pro

 

εχω την εκδοση 4 και εχω φτιαξει καρτες για το μαγαζι μου

 

Α4 απο πλαισιο με γραμμες κοπης με το χερι για ευκολια η απλα σε ενα εκτυπωτικο κεντρο με τις Α4 να στις κοψουν for free

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...