Προς το περιεχόμενο

Κλειδωμένο DVD γάμου


Pleasure

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συμφορουμίτες.

 

Προσπαθώ να αντιγράψω το DVD γάμου του αδερφού μου αλλά δυστηχώς είναι αδύνατο. Ο τύπος που το έγραψε ζητά επίμονα 50 ευρώ το δισκάκι για την κάθε αντιγραφή.

 

Προσπάθησα εγώ με διάφορα tools όπως το RipIT4me και το CloneDVD (Καθώς και Nero Κλπ) αλλά δυστηχώς το DVD δεν μπορεί να διαβαστεί από το PC μου (κάτι σα να είναι χαλασμένο ένα πράγμα, να μην βλέπε Boot Sector). όλα τα λογισμικά γράφουν ούτε λίγο ούτε πολύ "No DVD found"

 

Αντίθετα στο DVD player της τηλεόρασης παίζει κανονικότατα ...

 

Μπορείτε μήπως να με βοηθήσετε ? Κανονικά θα έπρεπε να μου το δώσει χωρίς κλείδωμα γιατί είναι ΔΙΚΟ ΜΑΣ και όχι ΔΙΚΟ ΤΟΥ. Τι προστατεύει με αυτόν τον τρόπο ???? ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ?? Ούτε η Warner να είμαστε.

 

Παρακαλώ λίγη βοήθεια. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το δοκίμασα το DVD_dab_decrypter αλλά μόλις τώρα δοκίμασα και τα DVD Decrypter και Slysoft Any DVD. ΤΙΠΟΤΑ.

Δεν το βλέπει καθόλου το DVD μου (έχω 2 και κανένα από αυτά δεν το βλέπει). Ούτε να το ανοίξω δεν μπορώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε στην άκρη εντελώς το decrypting. Δεν πρέπει να έχει χρησιμοποιηθεί μέθοδος τύπου CSS, αλλά κάποια μπινιά με invalid filesystem/multiple sessions. Δοκίμασε να πάρεις ISO image με το ImgBurn. Αν δεν τα καταφέρνει ούτε αυτό, το μόνο ίσως που μπορεί να κάνει δουλειά είναι το IsoBuster...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω το ISO Buster πολύ ώρα ανοιχτό και ακόμα να το ανοίξει. Το παρήγορο είναι πως τουλάχιστον ακόμα προσπαθεί. Αλήθεια έτσι καθυστερεί αυτό ή μήπως περιμένω "παίζοντας με τις τάπες των βαρελιών ???"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΕΣ. βρίσκει ένα Track αλλά δεν βρίσκει καθόλου File System. Τώρα ρωτάει

 

During mounting of the disk only a session/track could be found. No file systems nor files and folders could be found.

Assuming you are looking for certain (missing) files. We suggest you to run the option "Find missing files and folders".

 

Τώρα εγώ να επιλέξω αυτό που μου λέει ? Τί να κάνω ?

 

Βρίσκει

 

Track01, Size 4.19GR, LBA 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν σας ενημερώνω.

 

Το μοναδικό που κατάφερε να διαβάσει τα VOB αρχεία από το Track είναι το ISO BUSTER.

 

Ο τύπος ουσιαστικά είχε γράψει σκέτο το Track μέσα στο DVD χωρίς να υπάρχει File System - Boot Sector και όλα όσα χρειάζονται ώστε να διαβάζεται από τα DVD-Rs των PC.

 

Αντίθετα τα DVD Players στις τηλεοράσεις δεν είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα ανάγνωσης.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια που μου προσφέρατε ...

 

Τώρα όλοι μας ξέρουμε τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και λύθηκε το πρόβλημά σου φίλε μου και δε στο χαλώ με offtopic πλέον, θα ήθελα να πω πως ο τύπος που σου έφτιαξέ το dvd δε νομίζω πως έχει και πολλές διαφορές από ένα απλό εκβιαστή ή μαυραγορίτη. Άκου εκεί 50 ευρώ για ένα αντίγραφο DVD! Για 10 λεπτά δουλειά δεδομένου ότι για την παραγωγή του έχει ήδη πληρωθεί! Το έχει χρόνια το κατάστημά του; Δε βλέπω να έχει και πολύ μέλλον στον εμπορικό κόσμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...