Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Οι πιθανότητες να κυκλοφορήσει μέσα στο 09 είναι λέτε λίγες?Ας ελπίσουμε να γίνει κανά μικρό θαυματάκι γιατί δεν νομιζώ να την παλεύουμε μέχρι το 2010.Αν και λένε ότι το καλό πράγμα αργεί να γίνει...Anyway... :-)

 

Πρώτα StarCraft 2, μετά Diablo 3.

Και με την παράδοση της Blizzard του "ένα παιχνιδάκι για το νέο χρονάκι", τότε μάλλον θαύμα λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πρόσεχε ρε, θα κάψεις φλάτζα :P

Εαν δεν είσουν ΤΟΣΟ άκυρος (και δεν ήθελες να βγείς γυμνός στο δρόμο να φωνάξεις "Είμαι ΠΡΟ είμαι ΠΡΟΟ"), θα παρατηρούσες οτι είπα οτι το Diablo (1) το έπαιζα απο μπέμπα, χωρίς να ξέρω αγγλικά, και να αγκομαχώ να ρίξω τον Butcher στον Pentium..Είναι, αν όχι το αγαπημένο μου και Most Played, στη λίστα των TOP μου.

Μη μου πουλάς μούρη εμένα, ίσως το κάνεις στους άλλους..Εγω όμως δεν είμαι τόσο amaiz'd klanimain..Ό,τι είπα το είπα για το σκεπτικό της Blizzard, και το ηλίθιο πάθος σου (για παράδειγμα) που θες ντε και καλά να μετράς τα Pixel..

 

Σου απαντάω με ένα quote σου και με μερικές γραμμές.. παρακάτω.

1)DotA. Πόσο ομως ακόμα? Τυφλός διοικεί τη Blizzard? Γιατί τέτοια καταραμένη ασχήμια?

2)ΟΛΑ αυτά* με το Game Engine του Crysis για RP, θα ήταν ΘΡΥΛΟΙ! Και όχι απλά πετυχημένα παιχνίδια..

3)Και μη μου λες τι να σεβαστώ και τι οχι. Είμαι 20 χρονών, και τολμώ να ξεστομήσω την ατάκα "όταν έπαιζα Diablo εγω, εσυ....."

 

1)Δεν ξέρω..εξαρτάται... για πόσο ακόμα θα την παίζεις; Μέχρι να βρείς μάλλον ένα καλύτερο παιχνίδι...Oh wait..

2)ΕΙΝΑΙ ΘΡΥΛΟΙ! Και εδώ είναι που τα πήρα.. Που ο κάθε ξεχασμένος δίνει diss σε παιχνίδια που έχουν γράψει ιστορία. ΔΕΝ έχει να κάνει με προ ξεπρο.. Έχει να κάνει οτι ΔΕΝ τα έχεις ζήσει. ΔΕΝ είναι κακό φυσικά αυτό.. Αλλα δεν γίνεται οταν ξεκινάς αργότερα να σεβασείς όπως πρέπει κάτι παλιότερο.. Οπότε απλά σιωπείς..

3)ΕΓΩ ήδη το είχα τερματίσει 6-7 φορές σε όλα τα modes..

 

Είμαι ο πρώτος που σιχαίνεται όσους αποκαλούνται hardcore και ελιτιάζουν απέναντι στους (γι αυτούς) casual.. Είμαι casual.. Αλλα είμαι gamer..

..άλλωστε βρίσκω πολύ υποκρισία το να αγοράζει κάποιος μια 8800GT+ ή να κάνει SLI, και να βρίζει μετά τα γραφικά. Εκτός και εαν ο IMBA απο πάνω λέει όλους τους θαμώνες του "Κάρτες Γραφικών" Section, Noobάδες και "χθεσινούς". Γιατί ως γνωστόν μόνο οι χθεσινοί έχουν καλή κάρτα γραφικών και όχι SNES. :P

Ότι να'ναι.. ο gamer για σένα πρέπει να τριγυρνάει στις καρτες γραφικών; Απο εδώ φαίνεται και ο ορισμός που έχεις στο μικρό μυαλουδάκι σου...

 

Πάρτε ενα πράγμα χαμπάρι..Το παρακάτω, ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ! ! !

game580.jpg

ΔΕΝ είναι ανάγκη να διαλέξουμε, δηλαδή να έχουμε ενα απο τα 2. Είναι γελοίο..είσαι απλά γελοίος :P

 

Δεν ισχύει... Τα γραφικά της blizz ήταν μια χαρά για τα παιχνίδια που παίζεις και ΣΗΜΕΡΑ! ΟΤΑΝ θα δείς ΣΗΜΕΡΙΝΟ παιχνίδι γτπ..come again.. Τώρα απλά είσαι ασεβής σε game legends.

Κατηγορώ τη Blizzard για το αρνητικό της, δεν είπα οτι δεν είναι άξια εταιρία για καλό Gameplay..Ναί ΕΧΕΙ τα θετικά της, αλλα ΕΧΕΙ και τα αρνητικά της. Απαγορεύεται να τα πω? Ποιός είσαι εσυ που θα μου φωνάξεις στο αυτί "ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΤΣΙ! ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ? ΤΡΑΒΑ ΑΛΛΟΥ!" ? Ο νταβατζής του Insomnia?

Το αν σου αρέσει η όχι η blizzard δεν εμπεριέχεται απαραίτητα στα πλαίσια του Diablo 3. Κάνε ένα θέμα η blizzard είναι γτπ και κράζε.. Εμείς δεν φταίμε να βλέπουμε τις αηδίες σου στο θέμα που γουστάρουμε.

Και ορίστε μερικά πλήρως offtopic παραδείγματα

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2502596&postcount=287

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2502782&postcount=295

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2502753&postcount=292

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2502828&postcount=300

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2503336&postcount=311

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2503969&postcount=316

Έλα...και 1 ontopic

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2495498&postcount=276

 

Εμένα ποσώς με ενδιαφέρει αν το WoW είναι σαν έκτρωμα. Απλά δεν ήθελα και το D3 να γίνει το ίδιο έκτρωμα, και να αναγκαστώ να Pickάρω Witch με Pixel για κρεατοελιές και παρακμιακή φάτσα..

Γιατί τώρα πετάχτηκες απο τη πέτρα σου και έγραψες ενα παθιασμένο κατεβατό ενας θεός ξέρει....... :-D

Δές όλα τα παραπάνω πόστ σου με ΚΟΡΥΦΑΙΟ απο όλa το ΘΑ ήταν θρύλοι και come again.

 

Έλιωσα πάντως..Πόσο wannabe μπορεί να είναι κάποιος..

To Diablo το περιμένω με ανοιχτές αγκάλες, όπως και να'νε. Δεδομένο, απλά το λεω για τους παθιάριδες (με το THRILL) που βγάζουν δικά τους συμπεράσματα.. :P

Υ.Γ: Κατα τη μικρή μου γνώμη (Τη τόσο δα, γιατί όπως γνωρίζει πολύ καλά ο κλάνειμάιν τι έκανα προχθές..είμαι χθεσινή Gamer :P), το L2 όπως είπε ενας Off-Player παραπάνω, είναι ΜΑΚΡΑΝ δυσκολότερο Game..ΜΟΝΟ εύστροφοι και παμπόνηροι φτάνουν στην κορυφή, και να πέσει φωτιά να με κάψει..παιρνω όρκο κανένας άξεστος/συνταξιούχος/φίλαθλος/οικογενιάρχης του WoW δεν θα άντεχε την πίεση του Lineage2. Όλοι το βγάλαν οτι είναι "απλό" το Gameplay του, αλλα μόλις φτάσεις στα βαθιά..τρελένεσαι..

Υ.Γ2: Έφτασα στη κορυφή του Lionna, και δεν κουράστηκα στο Grinding, ούτε στο Crafting. Απλά θέλει τρόπο, ή τον έχεις ή πας σε κάτι πιο Softcore και noob-friendly (wow f/e)

Για το πρώτο part καλά κάνεις.. και εμείς...

Για το δεύτερο part ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ!! ΕΔΩ ΣΟΥ ΛΕΩ τράβα σε l2 topic.

 

Και επειδή μας τα έχεις ζαλίσει με τα γραφικά δές λίγο και αυτά...

 

Εγώ πάντως τα λατρεύω αυτά τα γραφικά.

 

εγώ δεν έχω παράπονο, άσε που με higher settings και φίλτρα θα φαίνονται μια χαρά...

από εκεί και πέρα το style είναι γούστο...

 

Ποιος ασχολείται με τα high-end γραφικά όταν το gameplay ΣΠΕΡΝΕΙ; Μακάρι όλα τα παιχνίδια να ήταν έτσι. Άσε που δε χρειάζεται να δίνουμε και ένα σκασμό λεφτά κάθε φορά που η Blizzard κυκλοφορεί νέο τίτλο...

 

Noμίζω σε τέτοιου τύπου παιχνίδια είναι προτιμότερο να "καρτουνίζουν" λίγο τα γραφικά, δίνουν μία πιο παραμυθένια διάσταση.

Και νταξ, μην τα ισοπεδώνουμε και όλα, δεν είναι άσχημα τα screenshots...

Πέρα από αυτό, είναι άτοπο να συγκρίνουμε την Blizzard με την Crytek.

Άλλο πράγμα προσφέρει ο ένας και άλλο ο άλλος.

Και οι πωλήσεις δείχνουν ξεκάθαρα τι προτιμούν οι περισσότεροι gamers.

 

Αντικειμενικα τα γραφικα του WoW και του diablo 3(απο αυτα που βλεπουμε) ειναι μετρια.

 

Υ.Γ Μαρια αν ηθελε η blizzard θα εφτιαχνε παιχνιδι με 10 φορες καλυτερα γραφικα απο του crysis,αλλα θα θελαμε 3 gtx 295 για να το παιξουμε. Δεν τους νοιαζει να βγαλουν το τελειο παιχνιδι για να το χαιρονται λιγοι,αλλα ενα καλο παιχνιδι για να το παιζουν πολλοι και να κονομανε φραγκα

 

Εγω θα προτιμουσα 2D tiled based γραφικα συγχρονης τεχνολογιας (πολλα frame animation κλπ). Την αισθηση και τις σκιασεις του 2D δεν τις ξεπερναει τιποτα.

 

I like Diablo 3 concept!

 

(ουπς είμαι offtopic!)

 

:lol::lol::lol: Shittt!!!!Το καλυτερο post εδω μεσα!!:lol::lol::lol:

 

Αυτό που λέμε είναι ότι για κάποιους από εμάς τα γραφικά δεν είναι το πάν. Έτσι και το Diablo, μπορεί να μην έχει τα super duper γραφικά αλλά σπέρνει!Γιατί? Λόγω σεναρίου, διαχρονικότητας, ιστορίας κτλ. :-)

 

μ'αρεσει που η blizzard δινει 2 εικονες και μετα εμεις μιλαμε για 10 σελιδες...Φαντασου πως το περιμενουμε...

 

Το παιχνίδι θα βγει, θα το αγοράσουμε και επιτέλους θα μπορώ να παίζω Diablo σε widescreen οθόνη, χωρίς τροποποιήσεις.

Και κάτι άσχετο : αν έβγαινε monkey island και η LucasArts το διατηρούσε στα τότε γραφικά και δεν έκανε το -κατ' εμέ- λάθος του Broken Sword : να μεταπηδήσει σε 3D.. θα την έκραζες;

 

Τα συγκεκριμένα set των παιχνιδιών της Blizzy δεν απαιτούν τρελά γραφικά καθώς δεν αποσκοπούν να εξομοιώσουν την πραγματικότητα (ούτε καν ανθρώπινες μυθοπλασίες), αλλά εξελίσονται μέσα στον δικό τους φανταστικό κόσμο.

Παρόλα αυτά οι εποχές αλλάζουν και αυξάνονται οι απαιτήσεις σε οπτικό περιεχόμενο λόγω των δυνατοτήτων της νέας μας τεχνολογίας. Εδώ το Diablo3 πιστεύω ότι πάτησε καλά (απο τα videos και τις pics).

 

Η αλήθεια είναι ότι το WarCraft III και World of WarCraft μας κακόμαθαν με τα cinematics τους.

Δεν βρίζω την Blizzard, αλλά πράγματι την συγκεκριμένη (που για narrator παίζει να είναι βασική NPC) την περίμενα πιο καλοσχεδιασμένη.

Όσο για τα gameplay γραφικά, παρ'όλο που δεν είμουν κανένας τρελός οπαδός του D1 και 2, το βίντεο στην γέφυρα ( ; ) που ο βάρβαρος τσακίζει αβέρτα τερατάκια δεν με χάλασε καθόλου. :P

 

Εγώ δεν θυμάμαι το Diablo να έχει τρελα Cinematics γιατί απλά η πλοκή ήταν αδιάφορη , εκτός και αν ήσουν ο Τσουρινάκης και νόμιζες πως θα παίξεις Baldurs.

Τα γραφικά τα βλέπω κούκλα.Ειδικά σε αυτού του είδους τα παιχνίδια δεν προσφέρονται και για τρελά effects (Sacred).

 

Owned..

:lol:

Αλλα κατι μου λεει πως"There can only be one Highlander,I shall never die!":lol:

A!Βαλε με στην λιστα με τους"μια-χαρα-ειναι-τα-γραφικα".

 

 

Έλεγες....

 

edit: added Gi0

Επεξ/σία από klainmaingr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Αλλα κατι μου λεει πως"There can only be one Highlander,I shall never die!":lol:

 

There can be only one βρε. :P

 

Δεν είναι οι αθάνατοι Highlanders, οι McLeod λέγονται έτσι γιατί έρχονται από τα Highlands της Σκωτίας. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
There can be only one βρε. :P

 

Δεν είναι οι αθάνατοι Highlanders, οι McLeod λέγονται έτσι γιατί έρχονται από τα Highlands της Σκωτίας. ;)

U get my point και συ,ακριβολογε!:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω εδώ και αρκετή ώρα όλα τα σημερινά posts και έχω φρικάρει με την πόρωση τών ανθρώπων να υποστηρίζουν με τόση θέρμη, απόψεις που στο κάτω κάτω δεν ενδιαφέρει και κανέναν να τις ακούσει με τον τρόπο που διατυπώνονται...Εντάξει να υποστηρίξεις αυτό που γουστάρεις και ασχολείσαι ώρες μήνες χρόνια αλλά μην ταυτίζεσαι μ'αυτό μην φανατίζεσαι.Το gaming το θεωρώ πολλές φορές μια μορφή τέχνης και έκφρασης, όπως μια ταινία, ένα μουσικό κομμάτι, ένα βιβλίο σαν να ζεις μια δεύτερη ζωή μέσα απο αυτό..Αυτό σημαίνει παράλληλα ότι εμπορευματοποιήται..Κυρίως τα τελευταία χρόνια όλη η τέχνη εχει βγει στο γιουσουρουμ μαζί της και το gaming...Δεν μπορώ να βλέπω νέους ανθρώπους να φανατίζονται και να τσακώνονται στα άκρα για χάρη εταιριών..Σαν οπάδοι ομάδων σε λιγό θα δερνόμαστε στους δρόμους στα νετ καφε στις πλατείες για τι μετράει τα γραφικά ή το gameplay η μουσική ή η ατμόσφαιρα ή αν ο γαύρος έριξε πιο πολλά γκολ στο βάζελο ή αντίστροφα και αν ήταν πληρωμένο το τραγί ο κατσιγανιάρης και ο μούσχαρος...Ε μούσχαροι που είμαστε ούλοι..Να ακούμε τη φώνη μας γουστάρουμε μάλλον ή καλύτερα να διαβάζουμε σε δημόσιο ταμπλο αυτά που γράφουμε ξανά και ξανά για να δουμε αν του τα γράψαμε καλά του τραγιού...!Παίξτε παίδες ότι γουσταρει ο καθένας να λέμε την άποψη μας χωρίς να απαιτούμε τον άλλον να την ασπαστεί και χωρίς να προσβαλουμε αυτό που εκφράζει τον άλλον..Να κοκορευόμαστε για το ποιοι είμαστε και αν παίζαμε από κούνια και άλλες τέτοιες αηδίες και κομπλεξισμοί..Α και να είμαστε πάντα ontopic....Εκτός κατά την γνώμη μου πάντα, το offtopic να είναι πικάντικο..Ειρήνη ημίν και υμίν...Πάντως τα γραφικα του diablo 3 μια χαρά μου φαίνονται..Τυπική Diablo άποψη, λίγο περισσότερο χρώμα, όμορφα σχεδιασμένα όλα, σχεδόν πλήρως καταστρέψιμα, πολύ καλό teaser - η τέλεια ροκ όπερα συγχορδία..Αυτό είναι όποιος θέλει το αγοράζει...το πρόβλημα ποιο είναι? Προσωπικά θα το αγόραζα ακόμα κι αν ήταν καινούριος τίτλος με τη μηχανή γραφικών του diablo 2. Μόνο η λέξη νοσταλγία μου έρχεται στο μυαλό όταν θυμάμαι την πρώτη φορά που έπαιζα και ξεδιπλονόταν μπροστά στην (crt) οθόνη η ιστορία του diablo 2..H σύνδεση με το πρώτο το σφαχτήρι η εξέλιξη του χαρακτήρα τα αντικείμενα κι όλα αυτα τα ωραία πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον reinhart84

btw καλός ήρθες στο forum :-)

(Μάγκες, τσαμπουκαλεμένο τον κόβω... :P:p:p)

 

Εγώ ένα για ένα πράγμα μόνο ελπίζω...Να έχουν αλλάξει το save system...Εάν είναι το ίδιο με αυτό του Diablo ΙΙ θα φάει επιτόπου unistall...(λέμε τώρα ;)) Δεν αντέχω πάλι το ίδιο μαρτύριο...Έλεος!!!!:cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον reinhart84

btw καλός ήρθες στο forum :-)

(Μάγκες, τσαμπουκαλεμένο τον κόβω... :P:p:p)

 

Εγώ ένα για ένα πράγμα μόνο ελπίζω...Να έχουν αλλάξει το save system...Εάν είναι το ίδιο με αυτό του Diablo ΙΙ θα φάει επιτόπου unistall...(λέμε τώρα ;)) Δεν αντέχω πάλι το ίδιο μαρτύριο...Έλεος!!!!:cry::cry::cry:

 

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και την υποστήριξη φίλε μου tectonator..Το (μη)save όντως εκνευριστικό αλλά εξυπηρετούσε αυτό το σκοπό ακριβώς..Να σε εκνευρίσει..να σου δυσκολέψει τη ζωή δηλαδή..Να ψοφάς στα boss και να τρέχεις τσίτσιδος να βρεις τα ρούχα σου..:o Το συνηθισα με τον καιρό βέβαια..όχι το ξετσιτσίδιασμα βεβαίως βεβαίως...Ακόμα δεν εχουν βγάλει τιποτα γι'αυτό..Προσωπικά ελπίζω να μην ειναι περισσότερο εκνευριστικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε απογοητευσω αλλα καπου διαβασα οτι το save ειναι περιπου το ιδιο με του 2. Δηλαδη με waypoints, κονσολιστικο.

Προφανως αυτος ο τροπος βοηθαει στο online play, και το diablo 3, οπως και το 2 προοριζονταν για κατι τετοιο.

Παντως δεν με χαλαει. Βεβαια βοηθαει απιστευτα στο farming. Στο 2 καποια στιγμη οπου και να εμπαινες εβλεπες καποιον να πηγαινει κετευθειαν στο mephisto, τον σκοτωνε και ανοιγε αλλο παιχνιδι να κανει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το WoW ας πούμε?? :lol::lol::lol:

 

Το wow δεν εχει ασχημο pvp. Τουλαχιστον υπαρχουν server που μπορεις να επιτεθεις στον εχθρο χωρις τη συγκαταθεση του.

Φυσικα υπαρχει και το warhammer που ειναι πολυ κοντα στο wow αλλα με focus στο pvp.

 

Δυστυχως στο diablo 3 μπορει να μη υπαρχει καν pvp, η αν υπαρχει θα ειναι ευνουχισμενο, χειροτερο και απο του 2 ακομα που επρεπε υποχρεωτικα να πας στην πολη για να επιλεξεις ενεργοποιηση pvp.

Στο 3 ακομα και το loot σαν το wow θα λειτουργει, δηλαδη δεν θα μπορει ο καθενας να κανει loot και οποιος προλαβει, αλλα η θα εχουν σειρα στο loot η για καλα αντικειμενα θα κανουν roll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...