Προς το περιεχόμενο

Philips DVP 3260 & μικροί υπότιτλοι


srfvalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους!

Αγόρασα πρόσφατα το Philips 3260 και είδα ότι οι ελληνικοί .SRT υπότιτλοι (σε αντίθεση με τους αγγλικούς) είναι πολύ μικροί με αποτέλεσμα να είναι δυσανάγνωστοι.

 

Υπάρχει κάποια λύση σε αυτό το πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 265
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ πήρα το Philips DVP 3260 και είδα ότι στα Divx βγάζει μικρούς υπότιτλους, αλλά βρήκα αυτό και όλα ΟΚ!!! http://rs31.rapidshare.com/files/138424816/DVP3260_12_vb6_v3_3_1253_new_font.rar

 

Το κατεβάζεις, το βγάζεις το DVP3260_12.bin απο το .rar και το "καις" σε ένα απλό cd δισκάκι με το Nero. To βάζεις στο Philips DVP 3260 πατάς play και κάνει μόνο του firmware upgrade. Θα σου βγάλει το δισκάκι έξω μόλις το διαβάσει, αλλά περίμενε λίγα λεπτά ώσπου να τελειώσει η διαδικασία. Πας μετά στο menu (που έχει γίνει πιο τέλειο) και αλλάζεις το μέγεθος των υπότιτλων Preference Page Divx -Subtitle - Large. (Διαβάζει ακόμα και εξωτερικό σκληρό εκτός από usb flash, αν είναι η διαμόρφωση αρχείων σε fat32. Αν είναι ο σκληρός σε Ntfs, μπορείς με το PartitionMagic 8.0 να δημιουργήσεις ένα τμήμα του σε fat32 και τον διαβάζει κανονικά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kaλησπέρα παιδιά. Σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά με το firmware upgrade,οποιοδήποτε upgrade υπάρχει δυνατότητα να επανέλθω εκί που ήμουν πρώτα;

Ευχαριστώ πολύ!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Διαβάζοντας λίγο στα forum περί DVD player, αποφάσισα να αγοράσω το Phillips 3260. Παίζει σχεδόν τα πάντα, αλλά ίσως είμαι ο μόνος που αντί για ελληνιούς srt υπότιτλους, βλέπω τα γνωστά αλλαμπουρνέζικα... Έχετε καμιά ιδέα περί σχετικού firmware για να διαβάζει και ελληνικούς υπότιτλους; Πάντως στο plaisio.gr (απ' όπου το πήρα) λέει ξεκάθαρα ότι υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με το firmware που πρότεινε ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα, λύθηκε και το δικό μου πρόβλημα με τους ελληνικούς υπότιτλους! Τον ευχαριστώ διπλά! Όλα ΟΚ, λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Διαβάζοντας λίγο στα forum περί DVD player, αποφάσισα να αγοράσω το Phillips 3260. Παίζει σχεδόν τα πάντα, αλλά ίσως είμαι ο μόνος που αντί για ελληνιούς srt υπότιτλους, βλέπω τα γνωστά αλλαμπουρνέζικα... Έχετε καμιά ιδέα περί σχετικού firmware για να διαβάζει και ελληνικούς υπότιτλους; Πάντως στο plaisio.gr (απ' όπου το πήρα) λέει ξεκάθαρα ότι υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους...

 

Πρέπει να μπεις στο μενου και κάπου έχει επιλογή να επιλέξεις ελληνικά στο divx subtitles..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, να θέσω άλλο 1 ερώτημα; Το site της Philips, έχει βγάλει 1 καινούριο firmware upgrade το οποίο διορθώνει κάποια κρασαρίσματα-κολλήματα που παρουσιάζονται μετά το τέλος αναπαραγωγής με usb stick. Όμως κάνοντας το upgrade με τα 2 στοιχεία που έχει ο φάκελος το συγκεκριμένο που δείχνει τους ελληνικούς υπότιτλους από τα avi μεγάλους διαγράφεται και επανέρχεται στην αρχική του μορφή μικροί και με το γκρι πλαισιάκι. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατηθούν και οι μεγάλοι υπότιτλοι αλλά και να φτιαχθεί αυτό το κρασάρισμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...