Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδι με αεροπλάνα (realistic flight simulator, combat action)


kavatzoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να μου προτεινετε καποια flight simulators για να κανω ενα χριστουγεννιατικο δωρο σε ενα φιλο, ξερω οτι υπαρχει το flight simulator της microsoft αλλα θα ηθελα και κατι πιο απλο με αερομαχιες και αν υπαρχει καποιο joystick μεχρι 50 ευρω. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτου το Tom Clansys HAWX.

Είναι οτι πρέπει για αερομαχίες με φοβερά γραφικά και πολύ απλό στη χρήση του χωρίς να μπλέκεσαι με πολλά πολλά όπως το sim της miscrosoft.

Πάρτο και θα με θυμηθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά ήθελα να σας ρωτήσω μήπως γνωρίζεται κανενα παιχνίδι flight simulator όπωσ το flight simulator x Microsoft αλλά να έχει μεγαλύτερη ποικιλία από αεροπλάνα ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει κανενα καλο game flight simulator?αν γινετε να παιζεται με πληκτρολογιο κ να μην arcade(εννοω τελειως ευκολο και με πολυ απλο χειρισμο).εκτος απο της microsoft κανενα αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

battlestation pacific

εχει αεροπλανα πλοια ειναι το κορυφαιο game για εμενα και παιζετε τελεια με πληκτρολογιο ποντικι ;)

καλο δε λεω αλλα ειναι σαν strategy και δεν πολυ χειριζεσαι αεροπλανα,ειναι καλυτερο να βαζεισ τα AI να τα χειριζονται.ε και δεν ειναι simulator ειναι αρκετα ευκολο αλλα καλη ιδεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο δε λεω αλλα ειναι σαν strategy και δεν πολυ χειριζεσαι αεροπλανα,ειναι καλυτερο να βαζεισ τα AI να τα χειριζονται.ε και δεν ειναι simulator ειναι αρκετα ευκολο αλλα καλη ιδεα...

 

δεν νομιζω να καταφερεις να παιξεις με πληκτρολογιο simulator καλα...

και τα παιχνιδια με simulator δεν ειναι και πολλα...και αν βρεις κανενα θα ειναι παλιο

ειδικα με πολεμους και αλλα διαφορα

αλλο παιχνιδι ειναι αυτο Tom Clansys HAWX αλλα ειναι πολυ arcade :P

το εχει πρωτινεις αλλος ποιο κατω αν δεν το εχεις δει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Τον πρώτο μου υπολογιστή τον πήρα το 1990 (Amiga 500) και από τα πρώτα παιχνίδια που έπαιξα ήταν το F-19 Stealth Fighter και το F29 Retaliator.Έκτοτε πάντα είχα έναν εξομοιωτή πτήσης να ασχολούμαι γιατί έβγαιναν κατά περιόδους ωραίοι και αξιόλογοι εξομοιωτές (θυμάμαι την καταπληκτική σειρά της Jane's).Μετά το 2000 όμως οι νέες κυκλοφορίες έγιναν σπάνιες, μέχρι που σταμάτησαν.Την ταφόπλακα την έβαλε η Microsoft με το κλείσημο του τομέα του Flight Simulator, αφήνοντάς μας με το X-Plane (το οποίο ποτέ δεν κατάφερα να συμπαθήσω), το IL-2 Sturmovik και κάποιες προσπάθειες πορωμένων με το παλιό πλέον Falcon 4 (για άλλα on-line ή freeware παιχνίδια δεν ξέρω).Γιατί αυτή η νέκρα στους εξομοιωτές και ειδικά στους εξομοιωτές μαχητικών αεροπλάνων;(Διοτι ωραίο το FS της Microsoft αλλά είναι άλλο πράγμα να βρίσκεσαι στη μάχη και να πραγματοποιείς αποστολές.)

 

Και κάτι άλλο λίγο off-topic αλλά θέλω να πω τον πόνο μου.

Εχω σιχαθεί να βλέπω να κυκλοφορούν σωρειδών FPS,3rdPS και RPG λες και δεν υπάρχει άλλος τρόπος παιχνιδιού.Κάποτε, όταν τα 3D γραφικά ήταν σε νηπιακό στάδιο, το gameplay και η φαντασία έπαιζαν σημαντικό ρόλο με αποτέλεσμα να κυκλοφορούν πραγματικά "στολίδια" και όχι το μονότονο πυροβόλησε, ξεκοίλιασε όσο περισσότερα ζόμπι-μεταλλαγμένους μπορείς.Έλεος, σκεφτείτε και κάτι άλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικως αυτα τα παιχνιδια ηταν για λιγους παικτες που ειχαν μεγαλη καβλα με εξωμοιοτες...

Ε οσο να'ναι δεν οτι καλυτερο να εχεις 300 συνδυασμος πανω στο keyboard για να μπορεσεις να παιξεις ενα παιχνιδι!

Ειχα ενα φιλο ηταν τρομερος φαν του flight simulator και για να παιξει τον βοηθουσε ο πατερας του που δουλευε στην ολυμπιακη :-)

 

ps:ειχα προσπαθησει να παιξω το falcon 4 νομιζω...

Στην προσπαθεια εμεινα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...