Προς το περιεχόμενο

Laptops με νέες κάρτες γραφικών AMD - NVIDIA


liakjim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο πουλιεται κ ο τωρινος πριν απο 2 χρονια. Γιατι?

 

Απλα τον εχει ενας φιλος μου,αλλα με μικροτερο επεξεργαστη και ειναι πολυ ευχαριστημενος..ειδικα στα games τα πηγαινε-παει μια χαρα..για την εποχη του φυσαγε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλα τον εχει ενας φιλος μου,αλλα με μικροτερο επεξεργαστη και ειναι πολυ ευχαριστημενος..ειδικα στα games τα πηγαινε-παει μια χαρα..για την εποχη του φυσαγε..

 

 

Αρα τωρα που θα τον βαλω αγγελια καλα θα πιασει :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Θα περιμενω κανα μηνα να δω τι αλλο θα βγει με Sandy Bridge , αν κ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα υπαρξει κατι τοσο καλο , εκτος κ αν μας ερθει καποια περιπτωση απο ΑΤΙ (AMD) μερια . Ειναι να βγει η σειρα 6XΧΧΜ η οποια σιγουρα θα ειναι φτηνοτερη απο την Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Θα περιμενω κανα μηνα να δω τι αλλο θα βγει με Sandy Bridge , αν κ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα υπαρξει κατι τοσο καλο , εκτος κ αν μας ερθει καποια περιπτωση απο ΑΤΙ (AMD) μερια . Ειναι να βγει η σειρα 6XΧΧΜ η οποια σιγουρα θα ειναι φτηνοτερη απο την Nvidia.

 

Σωστος,αλλα κατι αντιστοιχο απο ati-amd μερια θα ειναι μονο η 5870-6870.Αν ερθουν συντομα και σε προσιτη τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κάτι σε Ati 6950 θα ήθελα η οποία φαίνεται ότι θα είναι πάνω από την 5870 , ενώ η 6970 θα είναι σχετικά κοντά στην απίστευτη Nvidia 485. Θα δείξει . Για να γυρίσουμε στο θέμα μας , το μόνο αρνητικό που βλέπω στον turbo-x, είναι η ανάλυση της οθονης. Τα 1680Χ1050 (που έχει τώρα κ ο δικός μου) θα ελαφρωνε την 460Μ, ειδικά στους μελλοντικούς τιτλους. Οψομεθα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται πως δεν εχει υπνο για σενα σημερα...οφειλεις ενα τελειο review.

Πλακα κανω. Καλοριζικο. Σε ζηλευω βεβαια. Πες μας εντυπωσεις οποτε μπορεσεις κ κανα bench.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστουμε. Δεν ξερω ποσο χρονο εχεις, αλλα θα εκτιμουσαμε ενα μινι review (εντυπωσεις, οθονη, θερμοκρασιες , θορυβος ,αυτονομια , ποιοτητα κατασκευης , καμια φωτογραφια κτλ) , καθως και καποιες βασικες μετρησεις π.χ. 3DMark06, Vantage , 3DMark11 , Crysis , Metro 2033 ή οτι εχεις διαθεσιμο. Επισης θα ηθελα να τουμπαρεις το φορητο κ να πεις απο κατω στο ταμπελακι, ποιο μοντελο της Clevo ειναι (λογικα ειναι το Clevo P150HM , σωστα?). Ευχαριστουμε προκαταβολικα.

Επεξ/σία από liakjim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το p150 είναι τα υπόλοιπα σιγά σιγά λόγο του ότι δεν έχω και πολύ χρόνο!πάντως χθες με starcraft full τα γραφικά που έπαιζα η gpu ανέβασε 60-65 βαθμούς αλλα το laptop δεν έκαιγε πουθενά έχει και δυο ανεμιστήρες που φυσάνε από πίσω όπως το asus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ νομιζω οτι πρεπει να φτιαξω νεο θεμα με τιτλο "Νεα για φορητους" ή κατι τετοιο , ας το βαλω εδω :

Πρωτο review της 6970Μ (ειναι στα γερμανικα) : http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=de&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.notebookjournal.de%2Ftests%2Fnotebook-review-eurocom-w860cu-cougar-radeon-6970m-nkrt-1272%2F2

 

Πολυ δυνατη καρτα κ σιγουρα θα εχει καλυτερη τιμη απο Nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω : http://web.eurocom.com/EC/ec_model_config1%281,219,0%29 , βλεπουμε οτι η τιμη της 6970 ειναι μολις 75$ πανω απο την 460Μ ενω 550$ (!!!!!) κατω απο την 485Μ με επιδοσεις που απο οτι φαινεται θα ειναι 15~20% κατω απο την τελευταια.

 

Αρα αν δουμε κατι σε 15'' ή 17'' με sandybridge και 6970Μ στα 1400-1600Ε θα μιλαμε για πολυ δυνατο gaming μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...