Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις [Old]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

1. Στο παρόν θέμα τα μέλη μπορούν να δημοσιεύουν μικρές απλές ερωτήσεις, για τις οποίες δεν χρειάζεται να ανοίγεται ξεχωριστό δικό τους θέμα, προκειμένου να λάβουν σύντομες απαντήσεις από όποιο μέλος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει.

 

Παραδείγματα ερωτήσεων που θα ταίριαζαν στο παρόν θέμα:

  • "ποιό λεωφορείο πάει στην Χ περιοχή;"
  • "τι όνομα είχε παλιότερα το Ψ club - μπαράκι - εστιατόριο - πατσατσίδικο;"
  • "πόσο έχει το εισιτήριο για το υπεραστικό λεωφορείο της Ω γραμμής;"
  • "τι ώρα αρχίζει σήμερα το ματς;"

 

2. Τα μέλη παρακαλούνται να περιοριστούν σε ερωτήσεις γενικού ενδιαφέροντος, ήτοι ερωτήσεις-απορίες που ΔΕΝ καλύπτονται από τις υπόλοιπες θεματικές ενότητες του insomnia.gr. Ιδίως θα πρέπει να αποφεύγονται ερωτήσεις τεχνολογικού περιεχομένου που χρειάζονται ιδιαίτερη ανάπτυξη και πολλαπλές απαντήσεις.

Επίσης τα μέλη παρακαλούνται να περιοριστούν στην απάντηση του ερωτήματος χωρίς σχολιασμό. Εάν κάποιο μέλος δεν γνωρίζει απάντηση σε συγκεκριμένο ερώτημα, καλύτερα να μην απαντήσει.

 

3. Εάν κάποιο μέλος θεωρεί ότι μία ερώτηση ή μία απάντηση αντιβαίνει στους Όρους Χρήσης του forum ή ανήκει σε ήδη υφιστάμενο θέμα, μπορεί πάντα να αναφέρει συγκεκριμένο μήνυμα στην Ομάδα Διαχείρισης.

Το ίδιο θα πρέπει να γίνεται εάν θεωρείται ότι μία ερώτηση ή μία απάντηση αξίζει να αναπτυχθεί περισσότερο σε ιδιαίτερο - ξεχωριστό θέμα.

Απορίες για τη λειτουργία του συγκεκριμένου θέματος μπορούν να διατυπωθούν είτε με προσωπικό μήνυμα (pm) σε κάποιο από τα μέλη της Ομάδας Διαχείρισης είτε με δημιουργία ξεχωριστού θέματος στην ενότητα Insomnia Site forum.

 

4. Τα μέλη δεν θα πρέπει να προβαίνουν σε σχολιασμό των ερωτήσεων ή των απαντήσεων των συμμετεχόντων εάν δεν υπάρχει λόγος (όπως για παράδειγμα εάν μία ήδη δοθείσα απάντηση χρήζει διόρθωσης ή συμπλήρωσης). Το συγκεκριμένο θέμα δεν υφίσταται για χαλαρή κουβεντούλα εκτός θέματος αλλά για να βοηθηθούν τα μέλη άμεσα και συνοπτικά. Για τον λόγο αυτό, οποιοδήποτε άσχετο μήνυμα θα διαγράφεται και η δημοσίευση άσχετων μηνυμάτων ή μηνυμάτων που έχουν ως σκοπό την πρόκληση κουβέντας ή αντιπαράθεσης θα επιφέρει προσωρινό αποκλεισμό από το forum χωρίς άλλη προειδοποίηση.

 

Καλή αρχή. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανένας αν η απεργία των οδηγών ΔΧ επηρεάζει τα ΕΛΤΑ με κάποιον τρόπο; Περιμένω κάτι μπιχλιμπίδια από ebay (UK και Hong Kong) και αργούνε...

 

 

ps: ωραίο τόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

traganeus, για Παρασκευή δε βλέπω να αναφέρεται κάτι στην ειδησεογραφία. Για σήμερα και αύριο Τετάρτη έχουν εξαγγελθεί στάσεις εργασίας (προς το παρόν):

 

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11424&subid=2&pubid=33108948

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να ψαξω να βρω ολα τα dvd/video/games club στην περιοχη της Αγιας Παρασκευης ξερει κανεις τι πρεπει να γραψω στο google maps?

 

ο πιο απλός τρόπος να ψάξεις κάτι είναι στο κουτί "search maps" να γράψεις πρώτα το αντικείμενο και μετά loc: Agia Paraskevi, Greece.

 

Π.χ. dvd club loc: Agia Paraskevi, Greece

Δεν ξέρω αν και πώς μπορείς να το περιορίσεις μόνο σ' εκείνο το σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέω να αρχίχω να παίρνω αμάξι κέντρο,για να πηγαίνω στη σχολή μου ( ΑΣΟΕΕ ) μιας και με τα έργα τώρα του ηλεκτρικού μας έχουν #@$#%^ !!

 

Δεν θέλω να το βάλω σε πάρκινγκ..έχετε υπόψην σας κανένα μέρος εκεί γύρω που μπορώ να βρω ? Εκεί στα δικαστήρια πάνω έχω ακούσει έχει χώρο ισχύει ?

Ώρες αιχμής καλύτερα από ομόνοια ή κηφισίας και μετά αλεξάνδρας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο έχει απεργίες γενικά ή μου λένε βλακείες; Δικαστικοί και οδηγοί ΟΑΣΘ με νοιάζουν συγκεκριμένα. Θεσσαλονίκη, αν έχει κάποια σημασία αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Αύριο έχει απεργίες γενικά ή μου λένε βλακείες; Δικαστικοί και οδηγοί ΟΑΣΘ με νοιάζουν συγκεκριμένα. Θεσσαλονίκη, αν έχει κάποια σημασία αυτό.

 

Είχε ακουστεί για απεργία των δικαστικών υπαλλήλων (γραμματέων) για σήμερα στις 29.09.2010 αλλά μάλλον δεν θα γίνει, τα Δικαστήρια κινούνται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ακουστεί για απεργία των δικαστικών υπαλλήλων (γραμματέων) για σήμερα στις 29.09.2010 αλλά μάλλον δεν θα γίνει, τα Δικαστήρια κινούνται κανονικά.

 

Επιβεβαιώνω. Όλα λειτουργούν κανονικά στα δικαστήρια της θεσσαλονίκης και επίσης ο οασθ (που δεν χρειάστηκα) φαίνεται να κάνει κανονικά δρομολόγια.

 

Ε-σάτα νομίζω οτι υπάρχει ρύθμιση σχετικη για τα τει κ είτε υπάρχουν "ασφαλείας" είτε δεν γίνονται τα μαθήματα τις ώρες της απεργίας(ή απλά δεν πάς αν δεν είναι εργαστήριο). Μπορεί να λέω μπαρούφες οπότε ρώτα στη σχολή. Λογική η ερώτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...