Προς το περιεχόμενο

Νεα ΜΒ pro, πότε θα κυκλοφορήσουν;;


neosmacuser

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

ξερουμε ποτε θα βγουν καινουρια ΜΒ pro;

Εχω ήδη ένα iMac 21

Αλλα το λαπτοπ που εχω κοντευει να τα φτυσει και σκεφτομαι να παρω καινουριο.

Το MBair αν και καλο δεν με καλυπτει απολυτα γιαυτο μαλλον πρεπει να περιμένω νεα κινηση για τα pro. Επισης ειναι σημαντικο να ξερω ποτε θα αρχίσει η κυκλοφορια και του νεου macOS...

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 396
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φανταζομαι μιλαμε για ριζική αλλαγη, δηλαδη οχι μονο εσωτερικο αλλα και εμφανιση??

Συνηθως τα νεα λειτουργικα τρεχουν ομαλα σε παλαιοτερα μοντελα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι μιλαμε για ριζική αλλαγη, δηλαδη οχι μονο εσωτερικο αλλα και εμφανιση??

Συνηθως τα νεα λειτουργικα τρεχουν ομαλα σε παλαιοτερα μοντελα?

 

θα δειξει ... μεχρι στιγμης δεν εχω διαβασει καν φημες για τα νεα pro ... δλδ για το τι μπορει να περιμενουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ πιθανο με το καινουργιο λειτουργικο (γυρω στο καλοκαιρι δηλαδη). ελπιζω σε νεα καλουδια οπως usb 3.0 υποστηριξη video hardware acceleration για ΜΚV (χλωμο) καλυτερη μπαταρια (οχι οτι εχω παραπονο) και καμμια ΑΤΙ gpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Usb 3 πολυ χλωμο

Γιατι ati?

 

γιατι πολυ χλωμο; εχει ακουστει κατι;

 

δεν ξερω τοσα χρονια οι ΑΤΙ σε λαπτοπ παντα μου καθονταν καλυτερα σε αποδοση και θερμοκρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ πιθανο με το καινουργιο λειτουργικο (γυρω στο καλοκαιρι δηλαδη). ελπιζω σε νεα καλουδια οπως usb 3.0 υποστηριξη video hardware acceleration για ΜΚV (χλωμο) καλυτερη μπαταρια (οχι οτι εχω παραπονο) και καμμια ΑΤΙ gpu

 

Αν περιμένεις όλα τα παραπάνω από την Apple, καλύτερα θυσίασε μπαταρία και πήγαινε για κανένα καινούργιο Toshiba/VAIO.

Μην ξεχνάς ότι για τα Macbook το card reader αποτελούσε πολυτέλεια των Pro μοντέλων, η έξοδος ήχου μέσω HDMI "ανακαλύφθηκε" στα τελευταία μοντέλα του 2010 κ.ο.κ. Φαντάζομαι το usb 3.0 θα υλοποιηθεί από την Apple αφού πρώτα γίνει standard εξοπλισμός ακόμη και πιο πιο φτηνών netbook και smartphone.

 

Υ.Γ: Πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι η άποψη του Steve έχει κάποια δόση αλήθειας, ενώ στο θέμα του Bluray έχει δικαιωθεί πλήρως που δεν το ενσωμάτωσε ποτέ. (ανεξάρτητα αν αυτός το έκανε κυρίως για το κόστος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ριζικές αλλαγές στην εμφάνιση για καμία. ενα κανονικό update θα φάνε σε GPU-cpu νορμαλ πραγματα δηλαδή.

 

Kαι ομως , ισως υπάρξει αλλαγη και στο design,αλλα ίσως και στο θέμα των σκληρών δίσκων με εμφαση στους ssd .

Το νέο σλογκαν της Apple για τα macbook air,"The next generation of Macbooks.", κρυβει πολλα υπονοουμενα..;)

 

 

 

 

http://www.apple.com/mac/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα βλέπω τα mbp να ανανεωνονται Μάρτη-Απρίλη όπως έγινε και πέρυσι...

 

ποτε δεν εχει κλεισει χρονο η ανανεωση... 8-10 μηνες ειναι συνηθως

 

Kαι ομως , ισως υπάρξει αλλαγη και στο design,αλλα ίσως και στο θέμα των σκληρών δίσκων με εμφαση στους ssd .

Το νέο σλογκαν της Apple για τα macbook air,"The next generation of Macbooks.", κρυβει πολλα υπονοουμενα..;)

 

http://www.apple.com/mac/

 

εγω περιμενω αφαιρεση του superdrive αρα μαλλον θαλλαξει και το design

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω περιμενω αφαιρεση του superdrive αρα μαλλον θαλλαξει και το design

 

Πάντως δεν θα με χαλούσε ιδιαίτερα αν βγάζανε το superdrive και μας βάζανε έναν ssd και μια εξτρα μπαταρία για κανένα επιπλέον 5ωρο αυτονομίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...