Προς το περιεχόμενο

αγορα συνδρομης file sharing


kabamaru21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 410
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο alexa αν κοιτάξετε θα δείτε ότι ο πιο σταθερός host από όλους είναι το megaupload με μικρή αλλά διαρκή άνοδο. Το fileserve και filesonic έχουν τραβήξει πολύ κόσμο αλλά ακόμα εγώ τα φοβάμαι ότι θα γίνουν σαν το hotfile.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Λοιπον, για να μην ανοιγω καινουριο θεμα...

Πριν λιγο καιρο εκανα λογαριασμο fileserve για να το δοκιμασω (1 μηνα). Στην αρχη επιανα που και που τα 1.2MBps (εκει τερματιζει η συνδεση) αλλα εχει τωρα δυο μερες που με εχει συνεχεια στο 200-400. Εστειλα δυο emails αλλα με γραψανε. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, για να μην ανοιγω καινουριο θεμα...

Πριν λιγο καιρο εκανα λογαριασμο fileserve για να το δοκιμασω (1 μηνα). Στην αρχη επιανα που και που τα 1.2MBps (εκει τερματιζει η συνδεση) αλλα εχει τωρα δυο μερες που με εχει συνεχεια στο 200-400. Εστειλα δυο emails αλλα με γραψανε. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

Χρησιμοποιήσε jdownlader και κάτω δεξιά στο Μεγ.Συνδέσεις βάλε 4

 

Όταν σου τελειώσει η συνδρομή, μην αγοράσεις άλλη από τους επίσημους file hosters, αλλά κοίταξε τι σου προσφέρουν τα παρακάτω sites (και να προσέξεις και τις τιμές πόσο χαμηλες είναι)

http://www.alldebrid.com/

http://premiumcreator.com/

http://www.easybytez.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιήσε jdownlader και κάτω δεξιά στο Μεγ.Συνδέσεις βάλε 4

 

Όταν σου τελειώσει η συνδρομή, μην αγοράσεις άλλη από τους επίσημους file hosters, αλλά κοίταξε τι σου προσφέρουν τα παρακάτω sites (και να προσέξεις και τις τιμές πόσο χαμηλες είναι)

http://www.alldebrid.com/

http://premiumcreator.com/

http://www.easybytez.com

 

Τι. Με 1 συνδρομή έχεις όλες τις υπηρεσίες; H είναι απλά reseller;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, για να μην ανοιγω καινουριο θεμα...

Πριν λιγο καιρο εκανα λογαριασμο fileserve για να το δοκιμασω (1 μηνα). Στην αρχη επιανα που και που τα 1.2MBps (εκει τερματιζει η συνδεση) αλλα εχει τωρα δυο μερες που με εχει συνεχεια στο 200-400. Εστειλα δυο emails αλλα με γραψανε. Εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

 

Άσε κλαίω τα λεφτά μου , πιο γρήγορα κατεβάζω ως free χρήστης π.χ. από filesonic παρά ως premium από Fileserve. Τώρα προσπαθώ να βγάλω άκρη με το Jdownloader μήπως ανέβει λίγο η ταχύτητα . Ευτυχώς πάντα βάζω μηνιαίες . Εχω φάει ένα ξενέρωμα από το rapidshare όταν άλλαξε η πολιτική του και έφυγαν οι uploaders , ένα ξενέρωμα με το hotfile που όλο reported ή διαγραμμένα αρχεία έβρισκα και αυτό είναι το τρίτο ξενέρωμα.

 

Στις υπηρεσίες που λέει ο Ιsay θα στραβώ και εγώ μόλις περάσει ο μήνας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι. Με 1 συνδρομή έχεις όλες τις υπηρεσίες; H είναι απλά reseller;

Θα σου απαντήσω αναλυτικά για το easybytez. Και τα άλλα 2 που δίνει ο isay παρόμοιες υπηρεσίες είναι.

 

Στο easybytez αν έχεις λογαριασμό μπορείς να κατεβάσεις από τους παρακάτω hosters

 

>Rapidshare.com 	
Megaupload.com 	
Netload.in 	
Hotfile.com 	
Mediafire.com 	
4shared.com 	
Depositfiles.com 	
Uploading.com 	
Filefactory.com 	
Easy-share.com 	
Sharingmatrix.com 	
Fileserve.com

 

Και θα μου πεις μα πως με μία συνδρομή; Η απάντηση είναι ναι.

Βέβαια έχεις όριο Traffic. Δηλαδή μπορείς να κατεβάσεις μέχρι 15GB αρχεία ανά ημέρα, χρησιμοποιώντας λινκς από τους παραπάνω hosters. Αν όμως είσαι σε φόρουμ που "σπρώχνει" το easybytez, άρα έχει ταινίες, προγράμματα, σειρές, μουσική κλπ με λινκς από το easybytez έχεις unlimited όριο downloading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι. Με 1 συνδρομή έχεις όλες τις υπηρεσίες; H είναι απλά reseller;

Επειδή εγώ βαριέμαι να τα γράψω τόσο αναλυτικά, μπες στις άλλες δυο διευθύνσεις και δες filehosters και κυρίως τιμές.

Το alldedrid εχει περιορισμούς για κάποιους Hosters και δοκιμαστικό λογαριασμό.

Το premiumcreator εχει τιμή χώμα και απεριοριστο traffic αλλά εχεις περιορισμούς στο τι browser/downloader χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου απαντήσω αναλυτικά για το easybytez. Και τα άλλα 2 που δίνει ο isay παρόμοιες υπηρεσίες είναι.

 

Στο easybytez αν έχεις λογαριασμό μπορείς να κατεβάσεις από τους παρακάτω hosters

 

>Rapidshare.com 	
Megaupload.com 	
Netload.in 	
Hotfile.com 	
Mediafire.com 	
4shared.com 	
Depositfiles.com 	
Uploading.com 	
Filefactory.com 	
Easy-share.com 	
Sharingmatrix.com 	
Fileserve.com

 

Και θα μου πεις μα πως με μία συνδρομή; Η απάντηση είναι ναι.

Βέβαια έχεις όριο Traffic. Δηλαδή μπορείς να κατεβάσεις μέχρι 15GB αρχεία ανά ημέρα, χρησιμοποιώντας λινκς από τους παραπάνω hosters. Αν όμως είσαι σε φόρουμ που "σπρώχνει" το easybytez, άρα έχει ταινίες, προγράμματα, σειρές, μουσική κλπ με λινκς από το easybytez έχεις unlimited όριο downloading.

πως κατεβαζουμε απ τους hosters? εκανα 1 μηνα συνδρομη αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε πάνω αριστερά που λέει My account (Απλά πήγαινε το Mouse μην πατήσεις) και επέλεξε upload files

 

Μετά επέλεξε την τρίτη επιλογή (τέρμα δεξιά) Free URL leech

 

Βάλε στο box απο κάτω τα λινκς (μέχρι 25) και πάτα upload

 

Καλό θα είναι να βάζεις 10 το πολύ κάθε φορά και ειδικά αν είναι filesonic ή fileserve links

 

Μόλις τελειώσει το Upload Πας my account -> My files και επιλέγεις Export all. Τα λινκς στο πρώτο box τα αντιγράφεις στο downloader σου αφού του έχεις περάσει τα στοιχεία του λογαριασμού σου και αρχίζει να κατεβάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μεγιστες συνδεσεις στο 4, εαν χρησιμοποιεις hoster με οριο στο κατεβασμα. Αν κατεβασεις 1gb και εχεις συνδεσεις στο 4, θα ειναι σα να κατεβασες 4gb.

 

 

Οταν λες οτι τα κανουμε upload, τι εννοεις; Απλα τα Links ή κανει Upload ολα τα αρχεια; :S

 

Τελος, διαβαζω στο FAQ οτι γινεται να ληξει ο λογαριασμος, χωρις να εχει περασει το χρονικο οριο για το οποιο εχεις πληρωσει. Μηπως παιζει μουφια; Δλδ με ενα λογαριασμο που αγοραζει αυτο απο καθε hoster, μοιραζει με καποιο τροπο τους κωδικους σε πολλους χρηστες ταυτοχρονα; Λογικα θα επιτρεπεται κατι τετοιο, χωρις να τον παρουν χαμπαρι οι εταιριες. Εγω εδινα το rapidshare μου και στην αδερφη μου και στην κοπελα μου και κατεβαζαμε ολοι μαζι χωρις προβλημα, εαν θυμαμαι καλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...