Προς το περιεχόμενο

Το Kinect μετράει 10 εκ. πωλήσεις και μπαίνει στα Guinness Records!


Tigran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπάζοντας το φράγμα των 10 εκατομμύρια πωλήσεων, σύμφωνα με τα "Guinness World Records - Gamer's Edition", το Kinect για το Xbox 360 ανακυρήσσεται η ηλεκτρονική συσκευή με τις ταχύτερες πωλήσεις.

Συγκεκριμένα, κατά το πρώτο δίμηνο κυκλοφορίας της συσκευής μεταξύ 4/11/10 και 3/1/2011, η Microsoft πουλούσε κατά μέσο όρο 133,333 Kinect ημερησίως!

 

Παράλληλα, η Microsoft έσπασε και το φράγμα των 10 εκατομμύρια πωλήσεων παιχνιδιών για το Kinect, αριθμός ο οποίος αφορά μόνο τις μεμονωμένες πωλήσεις παιχνιδιών και όχι αυτά που συνοδεύουν κάποιο από τα πακέτα του Kinect.

 

Link.png Site: Guinness World Records

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οι αντιστοιχες πωλησεις για τα Wii και Move ποιες ειναι;

συνηθως δεν πολυεμπιστευομαι αυτες τις βαρυγδουπες ανακοινωσεις,οταν δεν φροντιζουν να θετουν τις πληροφοριες που δινουν

στο σωστο τους πλαισιο προκειμενου να δημιουργησουν θορυβο βασιζομενοι μονο σε ξερα νουμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft έκανε εξαιρετική ανάγνωση του παλμού της Αμερικανικής αγοράς:

 

Θέλει οτιδήποτε έχει διθυραμβικούς τίτλους του τύπου Καινούργιο, μοναδικό, πρωτοποριακό, φανταχτερό, εθιστικό, με το βλέμμα στραμμένο στο μέλλον, ...

Δεν νοιάζεται για Περιεχόμενο και οτιδήποτε πέρα από τίτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

It' magical! Χαχαχαχα. Βασικά ούτε εγώ θα πάρω. Τουλάχιστο προς το παρόν. Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα να έχει και ιδιαίτερη επιτυχία μετά τις τελευταίες αλλαγές που έκαναν πριν την κυκλοφορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λέω .... μαμάει το κινεκτ σαν τεχνολογία αλλά χωρίς κουμπιά δεν μπορείς να κάνεις και πολλά πράγματα στο gaming (γνώμη μου).

σαν χειριστήριο για το xbox σαν media center φαίνεται αρκετά καλό αν και δεν το έχω δοκιμάσει.

το καλό του για εμένα είναι τα χακς που βγαίνουν και τα πράγματα που κάνουν άνθρωποι εκτός microsoft.

 

μπράβο στη microsoft αλλά μέχρι εκεί . ευχαριστώ δεν θα πάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που το έχω πάρει ομολογώ ότι είναι καταπληκτικό, άλλη διάσταση......απλά δεν έχει ακόμη αρκετά παιχνίδια να το υποστηρίξουν άλλα η microsoft έχει πει ότι θα το στηρίξει αρκετά και με καλούς τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον είναι από τις ιδέες εκείνες που δεν έμειναν απλά στην αντιγραφή (με πρώτο διδάξα του concept το Wii) αλλά το πήγαν και ένα βήμα παραπέρα.

 

Θα ήθελα να το δοκιμάσω πάντως. Ή να έπαιζα το Thief 1 -( "The dark Project )" με Kinect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...