Προς το περιεχόμενο

Dead Space 3


Tmark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το επόμενο Dead Space θα στοχεύει σε πιο ευρύ κοινό προσπαθώντας με αυτόν τον τρόπο να μοιμηθεί την επιτυχία του Resident Evil. Τουλάχιστον προς τα εκεί προτίθεται να κινηθεί η EA σύμφωνα με τον πρόεδρό της, Frank Gibeau, ο οποίος σε συνέντευξή του δήλωσε πως αν και είναι πολύ ικανοποιημένος με τη μέχρι τώρα πορεία του παιχνιδιού, παρ’ ότι υπάρχει αρκετός χώρος για βελτίωση.

 

«Τα Resident Evil είναι εκπληκτικά παιχνίδια και οι πρώτες εκδόσεις τους ήταν καταπληκτικές. Η Capcom έκανε πολύ καλή δουλειά για να μεγαλώσει το franchise και να το κάνει προσσιτό σε μία μεγάλη αγορά», είπε. «Πιστεύω πως υπάρχουν ακόμα αρκετά σημεία στα οποία το Dead Space επιδέχεται διορθώσεων έτσι ώστε να γίνει προσιτό σε ένα ευρύτερο κοινό χωρίς όμως να χάσει την αίσθησή του».

 

Μην εκπλαγείτε λοιπόν αν δείτε το επόμενο Dead Space με πρωταγωνιστή τον Justin Bieber…

 

Πηγή byteme.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 281
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά φαινόντουσαν τα μαύρα σύννεφα όταν άρχισε η ΕΑ πριν χρόνια να μαζεύει όλα τα ενδιαφέροντα στούντιο. Αυτή νομίζω είναι μία εταιρεία που αξίζει να σκοτώσει η πειρατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιξτ

 

Όπα δικέ μου κάνεις λάθος 1,2,3 + veronica.

Αυτά ήταν Resident Evil.

Σίγουρα τα 1,2 είχαν σε κάποια σημεία πιο καλή πλοκή αλλά και το 3 και το Veronica ήταν εξίσου καλά.

Το 3 ειδικά το έχω τερματίσει πάνω από 30 φορές. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα καμία εταιρεία δεν αξίζει να σκοτωθεί από την πειρατεία, για τον λόγο ότι συντηρούνται χιλιάδες οικογένειες οι οποίες δεν φταίνε σε τίποτα για τις λάθος επιλογές της διοίκησης στο marketing της εκάστοτε εταιρείας (EA)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα αξίζει αυτές οι εταιρείες να εξαφανιστούν από τον χώρο του gaming. Εδώ δεν σέβονται καν τα προιόντα που βγάζουν και τα πουλάνε σε κάτι απλές πλαστικές θήκες με κάτι manual τριών σελίδων ασπρόμαυρα και ένα dvd. Δεν σέβονται και καν και την ουσία τους gaming και έχουν επικεντρωθεί σε δουλείες του ποαδαρίου ξεπέτες με λίγες ώρες ανούσιου gameplay και κοστολογημένες όμως πανάκριβα.

Και όσο για τι θέσεις εργασίας μην ξεχνάμε ότι σε αυτές τις πολυεθνικές τα υψηλόβαθμα στελέχη πέρνουν μισθούς όσο 100 άλλοι απλοί εργαζόμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γενικά έχεις δίκιο, αλλά εγώ μιλάω για τα πολυάριθμα χαμηλόβαθμα στελέχη κι όχι τα μετρημένα στο χέρι υψηλόβαθμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χαμηλόβαθμα στελέχη όπως τόσες φορές θα ανοίξουν το δικό τους ανεξάρτητο στούντιο και θα σκιστούνε στη δουλειά και με τη δημιουργηκότητα τους θα φτιάξουν κάτι φανταστικό. Και εμείς οι gamers Θα υποστηρίξουμε την επιλογή τους να μην δουλεύουν σε ξαναζεσταμένα φαγητά.

 

Όσο για τη λογική αυτή είναι ίδια και για το ελληνικό δημόσιο. Να μην αλλάξει τίποτα γιατί κάποιοι θα πληγωθούνε. Ας παραμείνει χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το ξεχνάω, γιατί δεν το έχω παίξει ποτέ!

 

αν μπορείς να το βρεις τσέκαρέ το! ίσως το καλύτερο resident για μένα, στο πνεύμα των 2 πρώτων!

 

πάντως και για το dead space 2 λέγανε πριν βγει ότι θα είναι αρκετά πιο action, πράγμα το οποίο τελικά δεν ίσχυε αφού η φιλοσοφία του ήταν πολύ κοντά στου 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...