Προς το περιεχόμενο

NBA 2K12


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι ορισμένοι που τρέχουν γήπεδο με τα PG και ψάχνουν διαφορές απο νωρίς για να σε κερδίσουν σκοράροντας συνεχώς με τον superstar της ομάδας, στα όρια του spamming. Δυστυχώς η νοοτροπία αυτή έχει καλλιεργηθεί απο το ranking system που μεγαλώνει το e-penis τους (και αυτό ισχύει σε όλα τα sports games, στο online κομμάτι τους). Ελάχιστοι θα κάτσουν να παίξουν αργό και σωστό μπάσκετ με ποσταρίσμα απο ψηλούς, πίκς, κτλ. Και εγώ Celtics υποστηρίζω και στο 2K12 τους έχει αρκετά balanced, απο την στιγμή όμως που όλοι παίρνουν top ομάδες αναγκάζομαι και εγώ να παίρνω Celtics. Δεν γίνεται να παίρνει ο άλλος Θάντερ και Μπούλς, και εσύ να πάς με τους Μπόμπκατς π.χ. Θα συντριβείς.

 

Αλλιώς αν δώ και διαλέγουν οι αντίπαλοι πιο αδύναμες ομάδες, προτιμώ Νάγκετς, Ρόκετς και Καβαλίερς συνήθως. Με αυτούς γίνονται ματσάρες καθώς ξέρουν να παίζουν όπως πρέπει και δεν σου σπάνε τα νεύρα κάθε φορά.

 

Όποιος θέλει να με κάνει add στο PSN της υπογραφής μου να παίζουμε ματσάκια στο PS3. Δυστυχώς φέτος το laptop μου δεν σηκώνει το 2Κ12, ενώ πέρσυ έπαιζε νεράκι το 11 με High σε όλες τις ρυθμίσεις. Τόση διαφορά πλέον απο πέρσυ; Η απλά κακογραμμένος κώδικας; Τέσπα και στο PS3 μια χαρά είναι, έχει και πιο γρήγορη υποστήριξη σε θέματα patches, rosters κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερρα!!λοιπον εχω αγορασει το 2Κ12 (μεγαλο λαθος μου μαλλον) και εχω τα εξης προβληματα ...πριν κατι μερες ειχα προβλημα με 1 μαυρο γηπεδο κατω 2 παιχτες ασπρα παπουτσια 3 σπικαρισμα καθολου......νομιζα οτι το παιχνδι τα επαιξε και το εσβησα κ το ξαναπερασα !!μετα διαβασα οτι ηταν ενα λαθος απντειτ που εκανε η εταιρια που ηταν για τπ ΠΣ3!!!φτιαξαν ολα αυτα αλλα ξαφνικα δεν μπαινει στο ΜΥ2Κ account μου!!!δεν κανει απντειτ μεσο ΝΒΑ today δεν μπορω να κατεβασω τιποτα και ουτε να παιξω ονλαιν !!!!οποτε προσπαθω να συνδεθω μου βγαζει το εξης EVALUATING YOUR INTERNET CONNECTION PLEASE WAIT......μετα απο λιγο εμφανιζεται και γραφει THERE IS A PROBLEM WITH YOUR INTERNET CONNECTION.CANNT CONNECT TO 2KSERVER!!!

φταιει η συνδεση μου??αν ναι ξερει καποιος τι μπορω να κανω??αν οχι υπαρχει καποια λυση???

εχει ενα πατσακι εδω http://2ksports.com/downloads/new μπορει να μου πει καποιος αν το κατεβασω που να το περασω???

αν μπορει να βοηθησει καποιος γιατι μ εχει σπασει τα νευρα!!!!!!!!

ξεχασα να αναφερω για υπολογιστη το εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 παιχτες ασπρα παπουτσια 3 σπικαρισμα καθολου

 

αυτα τα εχω και εγω εδω και κανα 2 βδομαδες εχοντας περασει μονο ροστερς και τιποτα αλλο....υπαρχει κατι που να τα φτιαχνει ή να περασω το patch και βλεπουμε?

 

το παιχνιδι δεν ειναι γνησιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι κάθε φορά που φορτώνεις το 2k12 σού ζητάει να ξαναβάλεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου; Αν ναι, το είχα αυτό και το έλυσα τρέχοντας το nba2k12.exe με δεξί με κλικ και Run as Administrator (σε Windows 7).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς ότι κάθε φορά που φορτώνεις το 2k12 σού ζητάει να ξαναβάλεις τα στοιχεία του λογαριασμού σου; Αν ναι, το είχα αυτό και το έλυσα τρέχοντας το nba2k12.exe με δεξί με κλικ και Run as Administrator (σε Windows 7).

ακριβως εγω το εχω σε ΧΡ ομως μπορω να κανω κατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από κάμποσα παιχνίδια online πάντως έχω πλέον πειστεί ότι το mode δεν αξίζει καθόλου.

 

Το χειρότερο απ' όλα είναι ότι πρακτικά δεν μπορείς να αμυνθείς, ακόμα κι αν ο άλλος παίζει ανθρώπινο μπάσκετ με φυσιολογικές ομάδες. Πχ. έπαιζα πριν λίγο Bucks-Kings και ο αντίπαλος προσπαθούσε να κάνει λογικές ενέργειες. Το παιχνίδι πολύ απλά δεν είναι φτιαγμένο για να μπορείς να παίξεις άμυνα εναντίον ανθρώπου, ειδικά στο man to man. Αναγκάζεσαι διαρκώς να δημιουργείς καταστάσεις... μπούγιου στην άμυνα, μπας και κλείσουν οι διάδρομοι και κοπούν τα drive. Ε, εκεί αν ο αντίπαλος μυρίζει λίγο το παιχνίδι (αλλά και το πραγματικό άθλημα) και παίξει γρήγορα, μπορεί να βγάλει ωραιότατα ξεμαρκάριστα σουτ και τέρμα η υπόθεση.

 

Έτσι έχασα κι εγώ, που από ισοπαλία στο ημίχρονο βρέθηκα να χάνω με 15 πόντους μέσα σε μια περίοδο. Επιπλέον στο online για κάποιο περίεργο λόγο είναι εξαιρετικά δύσκολο να μπει οποιοδήποτε σουτ υπό πίεση, έστω κι αν αυτή είναι ελάχιστη (λες και παίζουμε... NBA Live 2001). Τι να πω, κρίμας. Στο ενδιάμεσο πάντως περιμένω να μου στείλει ο μπάρμπας το NCAA Football 11.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από κάμποσα παιχνίδια online πάντως έχω πλέον πειστεί ότι το mode δεν αξίζει καθόλου.

 

Το χειρότερο απ' όλα είναι ότι πρακτικά δεν μπορείς να αμυνθείς, ακόμα κι αν ο άλλος παίζει ανθρώπινο μπάσκετ με φυσιολογικές ομάδες. Πχ. έπαιζα πριν λίγο Bucks-Kings και ο αντίπαλος προσπαθούσε να κάνει λογικές ενέργειες. Το παιχνίδι πολύ απλά δεν είναι φτιαγμένο για να μπορείς να παίξεις άμυνα εναντίον ανθρώπου, ειδικά στο man to man. Αναγκάζεσαι διαρκώς να δημιουργείς καταστάσεις... μπούγιου στην άμυνα, μπας και κλείσουν οι διάδρομοι και κοπούν τα drive. Ε, εκεί αν ο αντίπαλος μυρίζει λίγο το παιχνίδι (αλλά και το πραγματικό άθλημα) και παίξει γρήγορα, μπορεί να βγάλει ωραιότατα ξεμαρκάριστα σουτ και τέρμα η υπόθεση.

 

Έτσι έχασα κι εγώ, που από ισοπαλία στο ημίχρονο βρέθηκα να χάνω με 15 πόντους μέσα σε μια περίοδο. Επιπλέον στο online για κάποιο περίεργο λόγο είναι εξαιρετικά δύσκολο να μπει οποιοδήποτε σουτ είναι υπό πίεση, έστω κι αυτή είναι ελάχιστη (λες και παίζουμε... NBA Live 2001). Τι να πω, κρίμας. Στο ενδιάμεσο πάντως περιμένω να μου στείλει ο μπάρμπας το NCAA Football 11.

 

Παντως offline μια χαρα παιζεις αμυνα και εναντιον φιλου σου.Βαζοντας το help d στο 100 ειναι ακομα καλυτερα.

Θα καραγουσταρεις με NCAA Football 11 (ειναι καλυτερο απο το 12 καλα εκανες και επελεξες αυτο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειροτερο και το πιο εκνευριστικο νομιζω ειναι η πασα αλλου θες να την δωσεις κι αλλου την δινει..........

για την αμυνα τωρα νομιζω λογικο να εχει πλεονεκτημα η επιθεση το κακο ειναι οτι μερικες φορες και ειναι αρκετες η εντολες που δινεις στον παιχτη δεν γινονται αμεσα με αποτελεσμα να εισαι ενα χρονο πισω παντα πχ.μια προφανης πασα που την εχεις δει και πατας για κλεψιμο αυτο θα γινει με καθυστερηση με αποτελεσμα να την εχει παρει την μπαλα ο αντιπαλος και ο παιχτης σου εσενα να κανειαλμα για κα κλεψει την μπαλα.

παντως η πασα δεν παιζεται και δεν αντεχεται με τιποτα........

ξαφνικα το παιχνιδι εφτιαξε μονο του μπαινει στον λογαριασμο ολα καλα θα μας τρελανει η 2Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως offline μια χαρα παιζεις αμυνα και εναντιον φιλου σου.Βαζοντας το help d στο 100 ειναι ακομα καλυτερα.

Θα καραγουσταρεις με NCAA Football 11 (ειναι καλυτερο απο το 12 καλα εκανες και επελεξες αυτο).

Ε, φίλο τώρα δεν είναι εύκολο να βρεις. Οι περισσότεροι δεν μυρίζουν από μπάσκετ γενικά ενώ οι άλλοι δεν μυρίζουν από videogame μπασκετάκια (ειδικά αν είναι sim όπως το 2k). Έχω όμως και πολλούς παλαβούς που παίζουν μόνο με πληκτρολόγιο, οπότε μέχρι να μάθουν τα κουμπιά στο gamepad (πόσο μάλλον και τις έξτρα κινήσεις), χαιρέτα μου τον πλάτανο. Τελοσπάντων δεν με χαλάει ιδιαίτερα αφού και το single player μια χαρά το ευχαριστιέμαι, ειδικά μετά το patch και αφού κατέβασα τα roster του slimm44.

 

Όσο για το NCAA Football 11 ευελπιστώ να το δω σήμερα. Η επιλογή του ήταν μονόδρομος, αφού το 12 δεν παίζει σε 3.55 f/w σε PS3 :rolleyes: (επιπλέον το 11 μπορεί να βρεθεί με <15 ευρώ μεταχειρισμένο από ebay). Παρ' ολ' αυτά χαίρομαι που ακούω ότι το 11 είναι καλύτερο.

 

Χωρίς πλάκα, η τελευταία φορά που έπαιξα american football σε υπολογιστή/κονσόλα πρέπει να ήταν πριν 20 χρόνια. Το John Madden στην Amiga.

 

 

το χειροτερο και το πιο εκνευριστικο νομιζω ειναι η πασα αλλου θες να την δωσεις κι αλλου την δινει..........

για την αμυνα τωρα νομιζω λογικο να εχει πλεονεκτημα η επιθεση το κακο ειναι οτι μερικες φορες και ειναι αρκετες η εντολες που δινεις στον παιχτη δεν γινονται αμεσα με αποτελεσμα να εισαι ενα χρονο πισω παντα πχ.μια προφανης πασα που την εχεις δει και πατας για κλεψιμο αυτο θα γινει με καθυστερηση με αποτελεσμα να την εχει παρει την μπαλα ο αντιπαλος και ο παιχτης σου εσενα να κανειαλμα για κα κλεψει την μπαλα.

παντως η πασα δεν παιζεται και δεν αντεχεται με τιποτα........

ξαφνικα το παιχνιδι εφτιαξε μονο του μπαινει στον λογαριασμο ολα καλα θα μας τρελανει η 2Κ

Οι πάσες με εκνεύριζαν κι εμένα απίστευτα και το είχα αναφέρει πολλές φορές. Νομίζω όμως ότι μετά το patch, έχουν διορθωθεί αισθητά. Κάτι που, εκτός των άλλων, σημαίνει ότι όσοι γκρινιάζαμε γι' αυτές είχαμε δίκιο (αφού το παραδέχτηκε μέχρι κι η 2k sports). Επιπλέον έχει αυξηθεί η ταχύτητα με την οποια δίνονται οι quick πάσες (με το icon πάνω απ' το κεφάλι του παίχτη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά, όσα roster updates έχω δοκιμάσει, ενώ είναι ενημερωμένα, δεν περιλαμβάνουν τους τραυματίες.

π.χ. Από τους Knicks λείπουν οι Stoudemire και Lin.

Υπάρχει κανένα ενημερωμένο roster που να έχει μέσα και τους τραυματίες?

 

Το roster το κατέβασα από εδώ: http://nba-2k.com/of...ba-2k12-roster/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω ένα πρόβλημα με το νέο παιχνίδι NBA 2K12, το οποίο παίζει σε άλλους υπολογιστές εκτός του δικού μου!!! :(

 

Έχω πάνω μια κάρτα γραφικών την (Nvidia GT200) και μόλις πάει να ξεκινήσει το παιχνίδι (έχω επιλέξει ομάδες κτλ), κολλάει στο logo!!

 

Έκανα αναβάθμιση drivers, πέρασα Windows 7 καινούρια με format, άλλα τα ίδια!!! :angry:

 

Τι μπορεί να συμβαίνει, ξέρει κάνεις??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το θεσω απλα: Μια low end καρτα σαν τη δικη σου δεν ειναι για παιχνιδια. Ισως αν κλεισεις πολλα απο τις ρυθμισεις να καταφερεις να δεις τι εχει και μετα το λογοτυπο, αλλα και παλι θα κολλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πρωτη φορα με του θειου επαιξα 2 αγωνες online χωρις να κολλαει μονο που τα γραφικα ηταν ρυθμισμενα στο low μαλλον και το παρκε και στους 2 αγωνες ηταν μπλε....Εκανα και το bench στα γραφικα μηπως αλλαξει κατι ειχα σταθερα 50-60 fps αλλα παλι στο online ηταν χαλια τα γραφικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...