Προς το περιεχόμενο

Η Apple κερδίζει την αναστολή κυκλοφορίας του Samsung Galaxy Tab 10.1 στην Ευρώπη


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Οι περισσότεροι από μας δε τα έχουμε με τα apple προϊόντα,αλλα με την ίδια την apple και τα πρόβατα της,που προσπαθούν να μας τη πλασάρουν,σαν η σούπερ εταιρεία,με τα σούπερ ουαου προϊόντα!

2.Ο καθένας κοστολογεί τα προϊόντα του όσο θέλει και ο καθένας από μας κρίνει αν αξίζει το κόστος ή όχι!

3.Το σχήμα δεν είναι πατέντα!

4.Δεν ανήκουν όλοι οι κάτοχοι apple προϊόντων στη κατηγορία των προβάτων και τα προϊόντα της δεν είναι χάλια! Αντιθέτως είναι πολύ καλά, όπως και πολλών άλλων εταιρειών!

5. Πολύ καλό κ ευχάριστο το θέμα,για να περνάμε ευχάριστα τις ελεύθερες μας ώρες!Μη το κλειδώσεται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 344
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα τρελαθούμε εντελώς. Δε φτάνει που εδώ και μήνες βιώνουμε σε όλα τα φόρα μια έξαρση υβριστικών, υποτιμητικών και προσβλητικών μηνυμάτων απέναντι σε όποιον διανοηθεί να αποκτήσει προϊόν της Apple, τώρα διαβάζουμε ότι οι ίδιοι άνθρωποι που εκφράζουν έτσι την... αγανάκτησή τους, αισθάνονται και προσβεβλημένοι, γι'αυτό και αντιδρούν. Πώς ακριβώς σας προσβάλλει ένας χρήστης apple; Αναπνέοντας; Από μένα report σε οποιονδήποτε ξαναγράψει για πρόβατα, θύματα, κλπ. Μέχρι να δούμε πότε θα λάβει τέλος η ανοχή των mods και όλων μας. Που μου θέλετε και δομημένη άποψη, λες και δεν υπάρχουν τέτοιες. Η υπερθέρμανση, οι ροζ βούλες στις φωτό και η ροζ αριστερή πλευρά της οθόνης, το άθλιο wifi και η ανύπαρκτη αυτονομία σας κάνουν ως άποψη; Δεν τα εννόω, ούτε στέκομαι σε αυτά ούτε με απασχολούν, αλλά βλέπω ότι μόνο αυτό το ύφος καταλαβαίνουν μερικοί.

 

μεγαλε νομιζω το thread το εχεις παρει πολυ σοβαροτερα απο οτι προοριζεται..τα προβληματα που παρουσιαζεις ειναι ανυπαρκτα εκτος απο την αυξηση της θερμοκρασιας την οποια ως κατοχος και iphone (2g και 4) την εχω παρατηρησει σε πολυ μεγαλυτερο βαθμο στα iphone. τωρα τις βρισιες που τις ειδες/ακουσες δεν ξερω. αποψεις ανταλασσουμε εδω και ελληνικα μιλαμε και αυθορμητα πολλες φορες οχι ομως υβριστικα. αν αυτο ειναι πολυ "βαρυ" για τα νευρα σου να σου προτεινω καποια αλλα φορουμ με πολυ πιο light θεματολογια που ολοι γραφουν "αγαπησιαρικα" να γουσταρεις. τωρα αν θελεις να γυρνας και να κανεις report για ανυπαρκτες δικαιολογιες σαν bitch καντο αν σε ικανοποιει δε μεταβαλλεται η πραγματικοτητα με αυτο. εξαλλου κανεις δεν ειπε οτι προσβαλλεται απο χρηστες της apple οταν αυτοι δεν προσπαθουν να μας χωσουν στο λαρυγγι το μυθο οτι οι συσκευες τους ειναι τεχνολογικα ανωτερες απο τις android. αν εισαι χρηστης apple και το κανεις επειδη ετσι γουσταρεις και ταιριαζει περισσοτερο στο γουστο σου στις αναγκες σου και στην ιδιοσυγκρασια σου με γεια σου με χαρα σου. απο την αλλη αν αγοραζεις αυτα τα προιοντα επειδη "αγαπας και θαυμαζεις την apple" η επειδη νομιζεις οτι σου προσθετει καποιο status να πληρωνεις 700€ για μια συσκευη με απειρως μικροτερες δυνατοτητες απο αλλες ιδιας τιμης η φτηνοτερες μονο και μονο επειδη εχει γινει μοδα τοτε εισαι προβατο και κανε με οσα report θες. δε νομιζω να σε βριζω. την αποψη μου λεω που ειναι οτι καποιοι ανθρωποι συμπεριφερονται σαν προβατα και αυτο ισχυει και δεν αλλαζει με το report. απο κει και περα σου προτεινω να αραξεις να χτυπησεις μια φραπεδια και να γραψεις τις αποψεις σου διαβαζοντας και των αλλων χωρις να τρελαινεσαι γιατι ειναι και καλοκαιρι και δεν κανει καλο.

 

φιλικα

 

ΥΓ συμπληρωματικα πρεπει να πω οτι η apple ειναι καταπτυστη που τολμαει να συρει στα δικαστηρια τη samsung για κλεμμενο copyright στο galaxy tab...αρκει να δει καποιος τη συσκευη και να τη χειριστει και θα καταλαβει οτι ο jobs μαλλον εχει ξεφυγει στον εγκεφαλο...ισως ο καρκινος τον επηρρεασε δεν ξερω τι να πω ο τυπος εχει γινει τρομερα απληστος και παραλογος. ισως θα πρεπε να παραδειγματιστει απο τις ενεργειες της samsung η οποια προσελαβε το δημιουργο του cyanogen mod και δινει στην ομαδα του δωρεαν συσκευες για development...αυτο θα πει εταιρια με αξιοπρεπεια. αμφιβαλλω αν ποτε θα αποκτησει αυτη την αξιοπρεπεια η apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κατι που δεν υποθηκε καθολου σε ολη την συζητηση?Φιλτατοι apple fan users αν το iphone σας ηταν τοσο καλο οσο υποστηριζετε και αξιζε τα 700+ ευρω που εχει τοτε σιγουρα περιμενατε να ειναι αριστο σε ολες τις αποψεις τοτε γιατι υπαρχει το jailbreak και υποστηριζετε τρελα απο τον κοσμο που εχει iphone.Αρα το κινητακι σας οπως και τα υπολοιπα προιοντα της apple ειναι ελλειπη και ηρθε το cydia να τα καλυψει.Οποτε οταν δινεις 700+ για ενα κινητο του ζητας να κανει τα παντα οχι να κανει τα μισα και να το κανεις jailbreak για να δουλεψει οπως επρεπε εξαρχης να ειναι.Ξεκαθαριζω δεν ειμαι χρηστης android ειμουν παλια ειμαι πλεον χρηστης wp7 που και εκει υπαρχει jailbreak αλλα δεν χρειαζετε στον απλο χρηστη.Σε λιγο οπως παει η apple θα μηνυσει ολες τις πολυεθνικες ολα τα σιτε ολα τα blogs ολα τα φορουμ που γραφουν αρνητικα σχολια γιαυτην.Επισης οσοι θιγεστε απο τους ορισμους περι προβατων σιγουρα εχετε λερωμενη την φωλιτσα σας η εστω συμφωνητε με τον φιλτατο σιμφουριτη που σαν ειπε προβατο αλλα δεν το παραδεχεστε.Φιλικα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τώρα η apple Ευρώπης κάνει την πάπια,για τα ψευδή στοιχεία που έδωσε στα δικαστήρια!

Τι άλλο πρέπει να κάνει μια εταιρεία,για να κερδίσει την αντιπάθεια του κοινού?

Και μετά απορούν γιατί υπάρχουν haters!

Φυσικα είπαμε,οι haters υπάρχουν λόγο ζήλιας,που δε μπορούν να έχουν τα προϊόντα της! :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κερδισμένοι τελικά απο όλες αυτές τις υποθέσεις είναι οι δικηγόροι!!!

 

Και οι χαμένοι οι καταναλωτές, διότι μάντεψε τα 660€ του iPhone 4 ή τα 600€ του HTC Sensation τι δρόμο παίρνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα με την απόφαση του δικαστηρίου, η Samsung προσέβαλε διπλώματα ευρεσιτεχνίας της Apple η οποία υποστηρίζει ότι το Galaxy Tab 10.1 έχει σημαντικές ομοιότητες με το iPad 2 κυρίως στον σχεδιασμό

 

ε ρε βομβα που τους χρειαζεται, αμαν πια με την Apple, έβγαλε ενα σμαρτ φονε και μας έχει πρήξει τα παπαρια, μεγάλη ανακάλυψη, τεράστια προσφορά στην ανθρωπότητα...

 

οτι να ναι όμως, δεν το ήξερα ότι μπορεί κάποιος να κινηθεί νομικά ώστε να σταματήσει την κυκλοφορία ενός αντικειμένου...

np, θα κερδίσουν λίγο χρόνο, και αυτοι μωρε, επειδή έχουν βγάλει Iphone3/4 iPad, τι νομίζουν ότι είναι καμιά μεγάλη εταιρία? +τα MAC τους που μόνο σε ταινίες τα βλέπεις... μου θέλουν war με Samsung, ay ay χαμένα κορμιά.

 

1.Οι περισσότεροι από μας δε τα έχουμε με τα apple προϊόντα,αλλα με την ίδια την apple και τα πρόβατα της,που προσπαθούν να μας τη πλασάρουν,σαν η σούπερ εταιρεία,με τα σούπερ ουαου προϊόντα!

φιλέ, αναγνωρίζω την πορεια της Apple, δεν είμαι τυφλός

ξέρω ότι έχουν ενα ΛΣ που δεν το χρησιμοποιεί κανείς (*P1)

ότι έχουν τα SUPER DUPER iPhone 3/4(SUPER DUPER ΠΑΝΤΟΦΛΑ) iPad .

 

So what? εγώ απο την πρώτη στιγμή δεν ερεθίστηκα με το iPhone, με το "σουπερ" μενού του, με την "σουπερ" κάμερά του.

όταν το είδα(απο φίλο) δεν έκατσα πάνω απο 4 λεπτά, δεν είχε τίποτα ιδιαίτερο.

 

μεγάλη ιδέα έχουν για τον εαυτό τους.

P1 = Μόνο σε κάτι ταινίες,( και άμα... ), και κανενας τελειωμένος φωτογράφος, δεν ξέρω τώρα γιατί έχει κυκλοφορήσει αυτο "οι φωτογράφοι πρέπει να έχουν MAC στα Studios τους, για την επεξεργασία φωτογραφιών)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ρε βομβα που τους χρειαζεται, αμαν πια με την Apple, έβγαλε ενα σμαρτ φονε και μας έχει πρήξει τα παπαρια, μεγάλη ανακάλυψη, τεράστια προσφορά στην ανθρωπότητα...

 

οτι να ναι όμως, δεν το ήξερα ότι μπορεί κάποιος να κινηθεί νομικά ώστε να σταματήσει την κυκλοφορία ενός αντικειμένου...

np, θα κερδίσουν λίγο χρόνο, και αυτοι μωρε, επειδή έχουν βγάλει Iphone3/4 iPad, τι νομίζουν ότι είναι καμιά μεγάλη εταιρία? +τα MAC τους που μόνο σε ταινίες τα βλέπεις... μου θέλουν war με Samsung, ay ay χαμένα κορμιά.

 

 

φιλέ, αναγνωρίζω την πορεια της Apple, δεν είμαι τυφλός

ξέρω ότι έχουν ενα ΛΣ που δεν το χρησιμοποιεί κανείς (*P1)

ότι έχουν τα SUPER DUPER iPhone 3/4(SUPER DUPER ΠΑΝΤΟΦΛΑ) iPad .

 

So what? εγώ απο την πρώτη στιγμή δεν ερεθίστηκα με το iPhone, με το "σουπερ" μενού του, με την "σουπερ" κάμερά του.

όταν το είδα(απο φίλο) δεν έκατσα πάνω απο 4 λεπτά, δεν είχε τίποτα ιδιαίτερο.

 

μεγάλη ιδέα έχουν για τον εαυτό τους.

P1 = Μόνο σε κάτι ταινίες,( και άμα... ), και κανενας τελειωμένος φωτογράφος, δεν ξέρω τώρα γιατί έχει κυκλοφορήσει αυτο "οι φωτογράφοι πρέπει να έχουν MAC στα Studios τους, για την επεξεργασία φωτογραφιών)...

μα και εγω αυτο δεν καταλαβαινω! τι σκατα εχουν τα μακ για τους φωτογραφους που δεν εχουν τα windows/linux (ενταξει λινουξ οχι τοσο αλλα τελος παντων). αφου τα μισα software για τα μακ ειναι των windows με wine!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα και εγω αυτο δεν καταλαβαινω! τι σκατα εχουν τα μακ για τους φωτογραφους που δεν εχουν τα windows/linux (ενταξει λινουξ οχι τοσο αλλα τελος παντων). αφου τα μισα software για τα μακ ειναι των windows με wine!

 

Για ψάξτο λίγο καλύτερα το θέμα. :shock:

 

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αυτό ήταν επική κοτσάνα. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι χαμένοι οι καταναλωτές, διότι μάντεψε τα 660€ του iPhone 4 ή τα 600€ του HTC Sensation τι δρόμο παίρνουν.

 

Γιατί, ο προηγούμενος δρόμος ήταν ιερός; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...