Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρατηρησα στο display properties οτι στην οθονη δεν μου λεει Τ260 που ειναι η οθονη που εχω  αλλα Τ240 .Οταν παω device manager και ανοιγω το μονιτορ exei βαλει 2 drivers στο system32 ονοματι monitor.sys και colorT240 .Το Τ240 γιατι προκυπτει ή μηπως ειναι απλα ενιαιο codename για ολα τα μοντελα της Samsung?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπέρα και από μένα ,εγώ έχω άλλο πρόβλημα,έκανα εγκατάσταση τα 8 σε lap dell inspirion  N7010 όλα καλά μονο δεν μπορώ  να βρω driver για το blotooth. δεν μου πεζή. οποιος ξέρει τίποτα ας βοηθήσει ευχάριστο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εχτές εγκατέστησα τα windows 8 στον υπολογιστιή μου(λάπτοπ). Έχω 2 απορίες(μέχρι στιγμής). 1ον στα Windows 7 είχα εγκατεστημένο το Microsoft security essentials, τα 8 μου είπαν να το απεγκαταστήσω. Για ποιο λόγο;

 

Γιατί το MSE είναι πλέον ενσωματωμένο στον Windows Defender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι παιδια καποιες εφαρμογες με right click δεν εχεις την επιλογη να τις κανεις pin to start? Το ιδιο ισχυει και με το taskbar ,δεν μπορουν ολες να μπουν εκει .Ενω ας πουμε το shortcut του bf3 μπορεις να το βαλεις και στο start και στο taskbar το call of duty δεν μπορεις παρα μονο το steam .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω κι εγω μια εντελως χαζη ερωτηση..Στο Store των 8 εχει πολυ λιγα πραγματα.Μονο αυτα μπορουμε να βαλουμε ή παιζει ρολο η χωρα οπως παλια στο Αpp Store της Αpple πχ?Που μπορω να βρω κι αλλες χαζοεφαρμογες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι παιδια καποιες εφαρμογες με right click δεν εχεις την επιλογη να τις κανεις pin to start? Το ιδιο ισχυει και με το taskbar ,δεν μπορουν ολες να μπουν εκει .Ενω ας πουμε το shortcut του bf3 μπορεις να το βαλεις και στο start και στο taskbar το call of duty δεν μπορεις παρα μονο το steam .

 

Παραξενο, εγω δεν εχω τετοιο προβλημα. Ολα τα games απο το steam (cod,portal 2,cs:s,cs:go) μπορω κανονικα να τα βαλω και στο start και στο taskbar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημέρωση:

Για όσους έχουν windows7 από το θείο και θέλουν να περάσουν τα 8,με τη προσφορά των 30€,γίνεται!

Μολις έχω κάνει κανονικό upgrade(όχι clean install) σε λάπτοπ με win7 του θείου και πέρασαν κανονικά,με όλα αρχεία και εφαρμογές να είναι στη θεση,όπως τα άφησα από τα 7 και χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα,καθόλη τη διαδικασία αναβάθμισης!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι να το κανεις αυτο και να μη βαλεις τα windows 8 απο το θειο με το κλειδι του media pack μεχρι τελος γεναρη και να ειναι το ιδιο χωρις να πληρωσεις τα 30 ευρω? λεω εγω τωρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα κλειδια θα πρεπει να ενεργοποιηθουν μεχρι το τελος της προσφορας. δυστυχως δε μπορεις να κρατησεις καβαντζα για οποτε θες :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με τα keys για media center pack;

Καλή χρονιά και καλά να περάσετε!!!

Βαζεις e-mail και μετα απο κανα 3-4 μερες σου ερχεται ενα key για να κατεβασεις το media center απο το add feautures from windows

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ασχετο. σε περιπτωση format μετα το τελος γεναρη θα παιζει το παλιο κλειδι? δηλαδη κοιταει μονο την πρωτη ενεργοποιηση που πρεπει να γινει μεχρι τελος γεναρη και μετα παιζει για παντα?



προφανως λεω για ενα pc με το ιδιο κλειδι οχι 2 μαζι και να γινει μπαχαλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...