Προς το περιεχόμενο

Αγορα modem-router


katsouras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Εχω conn-x 24mbps και χρησιμοποιω ακομα το bautec το οποιο μου ειχαν δωσει μαζι με την εναρξη της συνδρομης πριν καποια χρονια.Δεν ειχα προβλημα αλλα πριν λιγες μερες σταματησε να δινει wi-fi.Ηρθε η ωρα να το αλλαξω λοιπον και θελω την αποψη σας.Θελω 3 πραγματα:

 

1)Να εκμεταλευομαι στο επακρο την 24αρα συνδεση μου,πληρη συμβατοτητα με δικτυο ΟΤΕ

2)Να εχει καλο wi-fi ωστε ο υπολογιστης στον 2ο οροφο του σπιτιου μου να εχει ενα αξιοπρεπη σημα

3)Η τιμη του να κυμαινεται μεχρι 50-60 ευρο.

 

Ποιο δοκιμασμενο modem θα μου προτεινατε?Ειναι καλυτερο να παω σε modem που δινει ο OTE αντι να παρω καποιο αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει στο www.ebw.gr με 25 ευρω το vigor 2700vg.του αλλαζεις firmware και παιζει μιαχαρα.η κανονικη του τιμη θα ηταν 80+μην πας σε αυτα που δινει ο οτε βλακιες ειναι ολα και πολυ απλα.μαρκες vigor,zyxel και αν εχεις χαλια γραμμη εκει πας thomson.περισσοτερα για το vigor θα βρεις εδω

http://www.insomnia.gr/topic/413712-%ce%be%ce%b5%ce%ba%ce%bb%ce%b5%ce%af%ce%b4%cf%89%ce%bc%ce%b1-vigor-2700vg-adsl2-2-modem/

για το wireless υπολογισε οτι ολα τα απλα ρουτερ που ειναι σε g πανω κατω εχουν το ιδιο σημα.μην περιμενεις δηλαδη οτι αμα δεν επιανες καθολου στο δευτερο οροφο οτι ξαφνικα θα παρεις ενα vigor ενα zyxel και το σημα θα γινει καμπανα.λιγο καλυτερο ναι.θαυματα δεν γινονται.

το μονο σοβαρο που δινει ο οτε και χρησιμο για ασταθεις γραμμες ειναι το Thomson.επισης το δικο σου καντο ενα Reset default μηπως εχει φαει σκαλωμα και ξεκολησει ετσι και γλυτωσεις τα λεφτα.για το vigor διαβασε ειδικα τις Last pages που γραφουν ποιο πρεπει να παρεις γιατι καποια δεν ξεκλειδωνουν.η διαδικασια ειναι απλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...