Προς το περιεχόμενο

Rocksmith


Luciddream

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χα... κόλλησα λίγο γιατι δεν ξέρω που ταιριάζει αυτο το "game". στα PC Games, στα Console Games, στο τοπικ Μουσική ??? όπως και να χει είναι πολύ ωραίο και μάλλον ξέφυγε απο το forum .... έχει ήδη κυκλοφορήσει στην Αμερική και αν όλα πάνε καλά σε λίγο καιρό και στην ευρώπη....

 

http://www.youtube.com/watch?v=GGsQtWvb3sk

 

http://www.youtube.com/watch?v=fmPECqHZIr4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. Μακάρι να μην καθυστερήσει πολύ ακόμη η κυκλοφορία του στην Ευρώπη.

απο ότι έχω διαβάσει είναι το ίδιο. δηλαδή και τώρα να το αγοράσεις απο αμερική θα είναι το ίδιο game με όταν κυκλοφορήσει. το θέμα είναι οτι θέλεις 100+ ευρώ προς το παρόν για να το πάρεις απο εκεί, ενώ αναμένεται γύρω στα 60 μόλις κυκλοφορήσει. μαζί περιλαμβάνει και jack-to-usb καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ότι έχω διαβάσει είναι το ίδιο. δηλαδή και τώρα να το αγοράσεις απο αμερική θα είναι το ίδιο game με όταν κυκλοφορήσει. το θέμα είναι οτι θέλεις 100+ ευρώ προς το παρόν για να το πάρεις απο εκεί, ενώ αναμένεται γύρω στα 60 μόλις κυκλοφορήσει. μαζί περιλαμβάνει και jack-to-usb καλώδιο.

Αυτό χωρίς την... δικιά του κιθάρα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό χωρίς την... δικιά του κιθάρα, έτσι;

ναι, νομίζω βγαίνει και με μια κιθάρα epiphone που λογικά θα ξεφεύγει η τιμή. αλλα δεν σε δεσμεύει σε τι κιθάρα θα χρησιμοποιήσεις. ακόμα και μια ακουστική παλιά να έχεις της βάζεις πάνω μαγνήτες και παίζεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

Μηπως καταφερε κανεις να το κανει να δουλεψει απο cracked version χωρις to real tone cable?Αν το καταφερατε πειτε πως γιατι εχω καποια προβληματα σχετικα με το κανω το soundcheck στην αρχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Μηπως καταφερε κανεις να το κανει να δουλεψει απο cracked version χωρις to real tone cable?Αν το καταφερατε πειτε πως γιατι εχω καποια προβληματα σχετικα με το κανω το soundcheck στην αρχη...

μπήκα να ρωτήσω ακριβώς το ίδιο πράγμα ... :P με το ζορι να αγορασουμε καινουριο καλωδιο δηλαδη...?? και ο ενισχυτης μου εχει εξοδο USB...

 

φυσικά για το 2014 εννοώ... !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα ειδα ναι... θα παω το πρωι να παρω ενα jack to mini jack... το θέμα ειναι οτι η ποιότητα του ήχου που θα βγαζει αλλα και το latency δεν συγκρίνεται... το χουν κάνει επίτηδες ετσι για να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το καλώδιο... εκτώς και αν με κάποιο τρόπο αναγκάζαμε το USB να φανεί στα windows σαν είσοδος ήχου...

 

εν το μεταξύ με τις δουλειές το στρατό κτλπ το είχα ξεχάσει τελείως, κατα τύχη έπεσα σήμερα πάνω στο game και είδα οτι βγήκε και καινούριο και ξετρελάθηκα... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά βρηκα καπου ενα καλωδιο mini jack σε mini jack που ειχα και συνεδεσα τον ενισχυτη με το PC... εβρισκε κανονικά τον ήχο απο line in αλλα είχε τρελό θόρυβο... και δεν μπορούσα να περάσω με τίποτα το tuning. δεν φταίει το καλώδιο ουτε ο ενισχυτής αφου απο την ηχογράφηση των windows ηχογραφεί τέλεια... φυσικά έχει αρκετό latency. τα παρατάω για σήμερα, θα πάω να βρώ ένα βύσμα το πρωί μήπως και γίνει τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν εβαλα βυσματακι και παλι τα ίδια μου εκανε... τελικά αλλαξα μερικές ρυθμίσεις και ακούγεται λίγο καλύτερα, αλλα και παλι δεν μπορω να περασω το tuning, κολάει στην ΣΙ .... σαν να μην την ακούει. εσένα όταν κανεις το tuning η κιθάρα ακούγεται ακουστικά η με distortion? γιατι εμένα μου κάνει distortion... μάλλον κάποια ρυθμιση επιπλεον στο .ini πρέπει να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...