Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εξωτερικο σκληρο δισκο !!


andriano7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Εχω το εξης προβλημα.Εχω ενα εξωτερικο σκληρο δισκο WD 500 gb 3-4 χρονων και προχθες που πηγα να περασω ενα αρχειο μεσα ειδα οτι τα μισα μου και παραπανω αρχεια ειχαν γινει ανω κατω.Υπηρχαν καταρχην στην πρωτη σελιδα παρα πολλα αρχεια τα οποια ηταν ακαταλαβιστικα και δεν εχουν κανενα νοημα.Πολλοι απο τους φακελους ειχαν το ιδιο πραγμα μεσα.Τα μισα και παραπανω πραγματα που ειχα μεσα φαινονται να μην υπαρχουν.Απο τα πρωτα πραγματα που εκανα ηταν ελεγχο για σφαλματα στον δισκο και ανασυγκροτηση.Μετα απο αυτο οι φακελοι που ειχαν προβλημα εχουν γινει σχεδον ολοι αρχεια μεγεθους 32kb.Το συνολικο μεγεθος του δισκου ειναι οπως ηταν πριν το προβλημα.Πραγματικα δεν ξερω αν crashare ο δισκος η ειναι ιος.Δοκιμασα και scan με το Recuva αλλα και παλι δεν εγινε κατι.Αν μπορει καποιος θα ηθελα μια βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε εδω http://support.wdc.com/product/download.asp?lang=en βρες τον δισκο σου και κατεβασε to data lifeguard diagnostic και κανε ενα extended test, αυτο θα ελεγξει τον δισκο σου αν εχει bad sectors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε εδω http://support.wdc.com/product/download.asp?lang=en βρες τον δισκο σου και κατεβασε to data lifeguard diagnostic και κανε ενα extended test, αυτο θα ελεγξει τον δισκο σου αν εχει bad sectors

Ωραια το ξεκινησα και απο οτι βλεπω θελει αρκετες ωρες.Σκεφτηκα κατι το οποιο δεν ξερω αν ισχυει.Αν κανω format στον δισκο και μετα προσπαθησω να βρω τα παλια μου αρχεια με τα διαφορα προγραμματα που κυκλοφορουν ειναι πιθανον να βρω αυτα που θελω;Φανταζομαι οτι θα παιζει ρολο το αν εχει bad sectors ο σκληρος μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει bad sectors ειναι ζημια μεσα στον δισκο δεν ειναι απλα εικονικα χαλασμενο, παει για πεταμα δηλαδη

 

δοκιμασε προγραματα για ανακτηση δεδομενων αλλα χωρις να κανεις φορματ, μπορει να σωσεις μερικα αρχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει bad sectors ειναι ζημια μεσα στον δισκο δεν ειναι απλα εικονικα χαλασμενο, παει για πεταμα δηλαδη

 

δοκιμασε προγραματα για ανακτηση δεδομενων αλλα χωρις να κανεις φορματ, μπορει να σωσεις μερικα αρχεια

Εκανα το extended test (7 ωρες κρατησε) και δεν μου βρηκε κατι.Αρα μαλλον ιος.Τωρα θα προσπαθησω να παρω μερικα αρχεια απο μεσα για να δω τι μπορω να σωσω.Εχεις καποιο προγραμμα να προτεινεις;Προς το παρον εχω κατεβασει το Recuva και κατι εχω σωσει.Υπαρχει καποιο αλλο καλυτερο;Ευχαριστω by the way για την βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...